Raporty

 • Słodki rynek

  Wtorek, 17 września 2019

  Sklepowa półka słodyczy wciąż się powiększa a konsument jest coraz bardziej wymagający. Producenci mierzą się z wieloma wyzwaniami, by utrzymać pozycję na tym niełatwym rynku. Przedstawiamy trendy, analizujemy dane z paragonów, przyglądamy się zmianom na rynku oraz sprawdzamy czego oczekuje dzisiejszy konsument. Czytaj więcej »

 • Powrót do szkoły

  Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

  Wrzesień bez wątpienia jest dużym wyzwaniem dla producentów z rynku FMCG. Powroty uczniów do szkół zwykle wiążą się z dużymi wydatkami właśnie na produkty dla najmłodszych. Poręczne formaty wody i napojów, artykuły śniadaniowe, nabiał, wędliny czy słodycze – dzieci w wieku szkolnym mają duże potrzeby. Sprawdzamy co oferują polscy producenci. Czytaj więcej »

 • Rynek napojów bezalkoholowych w Polsce

  Środa, 24 kwietnia 2019

  Rynek napojów bezalkoholowych jest mocno zróżnicowany, każda kategoria rządzi się swoimi prawami. Łączy je jedno – w każdym segmencie rośne znaczenie trendu prozdrowotnego. Jednak z drugiej strony jak wynika z raportu Nielsena, kategorie takie jak napoje gazowane i napoje energetyczne, izotoniczne oraz witaminowe stale notują wzrosty sprzedaży. Należy jednak podkreślić, że... Czytaj więcej »

 • Wielkanoc to czas, gdy konsumenci przyrządzają tradycyjne potrawy i sięgają po zaufane marki. Szukają sprawdzonych produktów, które będą pomocne w przygotowaniu wyjątkowych dań i wypieków dla całej rodziny. Jednocześnie zwracają oni uwagę na jakość produktów i ich skład, uważnie czytając etykiety. W kategorii tłuszczów – na uwagę zasługuje portfolio firmy Upfield, do... Czytaj więcej »

 • Tradycyjne smaki

  Środa, 20 marca 2019

  Wielkanoc to najważniejsze święto w tradycji kościoła katolickiego, ale też niezwykle istotny okres dla handlu. Z racji silnego przywiązania Polaków do obyczajów, co roku wzrost sprzedaży notują określone kategorie produktowe. Barszcz biały, żur, warzywa w puszkach, biała kiełbasa, wędliny czy majonez, chrzan i ćwikła – to podstawa na wielkanocnym stole. Sprawdzamy co... Czytaj więcej »

 • Świąteczne wypieki

  Środa, 20 marca 2019

  Mazurek z bakaliami, babka cytrynowa z lukrem, sernik z posypką, makowiec z lukrem – ciasta, które przygotowywane są w polskich domach na Wielkanoc różnią się dodatkami, składnikami, sposobem wykonania, recepturami – ale jedno jest pewne – aby przygotować słodkie wypieki na świąteczny stół musimy skorzystać z najlepszych produktów. Jakie propozycje mają dla konsumentów... Czytaj więcej »

 • Trendy w branży alkoholowej

  Piątek, 08 lutego 2019

  Rynek alkoholi ulega ciągłym zmianom i musi borykać się z wieloma wyzwaniami – nowe przepisy prawne, silna konkurencja, ograniczenia w promowaniu produktów bądź rosnące koszty prowadzenia biznesu. Niemniej, pod względem wielkości sprzedaży, jest to jedna z najważniejszych kategorii FMCG. Czytaj więcej »

 • Alkohole… od święta i nie tylko

  Środa, 21 listopada 2018

  Wysoki popyt na alkohol w ostatnich latach spowodował intensywny rozwój rynku w Polsce. Piwo, wino, wódka, wermut czy brandy, a może whisky? Badania dowodzą, że Polacy po raz pierwszy w historii wypili więcej droższych alkoholi niż tych najtańszych – rynek premium umacnia swoją pozycję. Czytaj więcej »

 • Świąteczne toasty

  Środa, 17 października 2018

  Toasty za pomyślne święta i nowy rok Polacy wznoszą winem i wódką, alkohole z kategorii brown spirits kupują w formie upominku, a wieczorami w gronie przyjaciół delektują się ulubionymi piwami, grzańcami, a także sokami czy napojami bezalkoholowymi. Półka ta w każdej placówce handlowej musi być różnorodna i bogata w nowości. Czytaj więcej »

 • Świąteczne potrawy

  Środa, 17 października 2018

  Na świątecznym stole nie może ich zabraknąć – szynki, schaby, kiełbasy, pierogi, barszcz z uszkami a także śledzie czy symbol wigilijnej kolacji – karp. Wysoka jakość czy niska cena, tradycyjny smak czy innowacyjny produkt – producenci z pewnością zaskoczą klientów świąteczną ofertą. Czytaj więcej »

 • Przyprawy i dodatki

  Środa, 17 października 2018

  Święta nie mogą się obyć bez aromatycznych przypraw, tłuszczów umożliwiających pieczenie czy smażenie oraz dodatków, które wzbogacą smakiem każde danie. Odgrywają one ogromną rolę w nadaniu wyjątkowego smaku potrawom świątecznym. Czytaj więcej »

 • Zapach świątecznego ciasta

  Środa, 17 października 2018

  Święta to czas kiedy każdy dom wypełnia aromat pieczonych ciast. Jak pieką Polacy? Okazuje się, że i na co dzień i od święta – i to całkiem smacznie. Oczywiście bożonarodzeniowe wypieki są dla wielu konsumentów tymi wyjątkowymi – makowiec, piernik, sernik – to jedne z najbardziej popularnych świątecznych słodkości. Ważne są korzenne przyprawy, mak, miód, czekolada,... Czytaj więcej »

 • Słodkie inspiracje

  Środa, 17 października 2018

  Świąteczne opakowania, zimowe smaki, zestawy specjalnie przygotowane na prezent… To mogą być tylko słodycze! Bomboniery, czekolady, cukierki, praliny – czym w tym roku zaskoczą nas producenci? Czytaj więcej »

 • Święta w handlu

  Środa, 17 października 2018

  Czy konsumenci wydadzą na święta jeszcze więcej niż rok temu? Które kategorie rosną najbardziej dynamicznie? Jak ważne są promocje na półkach? Przed nami jeden z najgorętszych okresów w handlu spożywczym i czas zwiększonych zysków dla większości palcówek handlowych. Czytaj więcej »

 • Słodki rynek

  Piątek, 28 września 2018

  Sprzyjająca koniunktura, oferta dostosowana do wymagań konsumenta, rozwój eksportu – to tylko jedne z wielu aspektów sprzyjających rozwojowi rynku słodyczy. Czytaj więcej »

 • Wielki powrót do szkoły

  Poniedziałek, 27 sierpnia 2018

  Sierpień – to z jednej strony półmetek wakacji, a z drugiej – czas intensywnych przygotowań na wielki powrót do szkoły. Kanapka na drugie śniadanie, słodka przekąska, pełen witamin sok, woda w małej butelce. Pamiętajmy, że wygodne opakowania to jeden z ważniejszych kryteriów wyboru produktów do szkolnego plecaka. Co warto mieć na półkach? Czytaj więcej »

 • Sklepy tradycyjne wciąż pozostają najpopularniejszym kanałem sprzedaży w Polsce, ale szybko rośnie liczba osób dokonujących zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Już teraz 17% Polaków kupuje za pomocą smartfona przynajmniej raz w tygodniu, a 7% robi to codziennie. Dodatkowo, 39% konsumentów opłaca codzienne zakupy używając płatności mobilnych – wynika z raportu firmy... Czytaj więcej »

 • Rynek napojów bezalkoholowych

  Wtorek, 10 kwietnia 2018

  W sezonie wiosenno-letnim w sklepach rośnie znaczenie kategorii wody i napojów bezalkoholowych. Jak wygląda polski rynek? Co jest obecnie na topie? Jak zakupowe trendy konsumenckie wpływają na sprzedaż? Czytaj więcej »

 • Rynek alkoholi w Polsce

  Środa, 14 marca 2018

  Alkohol to jedna z kluczowych kategorii dostępnych w sklepach spożywczych. Z roku na rok znaczenie całego segmentu rośnie. A jakie trendy panują obecnie na tym rynku i jakie są prognozy rozwoju? O to pytamy producentów i przedstawicieli organizacji branżowych. Z kolei detaliści opowiadają nam, co w ich sklepach jest obecnie na topie i jakie marki sprzedają się najlepiej. Czytaj więcej »

 • Czas na Lisnera

  Środa, 14 marca 2018

  Szeroki asortyment, dbałość o półkę, liczne kampanie i dostosowywanie portfolio do oczekiwań konsumenta – to przepis na sukces według firmy Lisner. Producent jest liderem wielu kategorii, m.in. spośród oferty produktów chłodzonych. Przedstawiciele firmy dbają, by asortyment był widoczny, a detaliści potwierdzają, że jego obecność na półce to pewny zysk. Czytaj więcej »

 • Napoje i alkohole na Wielkanoc

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  Święta to czas, kiedy Polacy robią zwykle większe zakupy, by podczas rodzinnych spotkań niczego nie zabrakło. Wielkanoc to zatem doskonały czas dla producentów wody, napojów, soków oraz alkoholi. Sprawdzamy co polecają na ten szczególny czas, a jakie są wybory konsumentów. Czytaj więcej »

 • Wielkanoc po polsku

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  Wraz z wiosną w polskich domach rozpoczynają się przygotowania do Wielkanocy. Mazurki, babki, faszerowane jajka czy żur to obowiązkowe pozycje podczas świątecznego posiłku. Na ten wyjątkowy okres, nie tylko dla naszej rodzimej tradycji, ale też dla handlu, producenci co roku przygotowują mnóstwo sezonowych propozycji. Sprawdzamy jak na Wielkanoc przygotowują się detaliści, jakie... Czytaj więcej »

 • Trendy 2018

  Czwartek, 11 stycznia 2018

  Jak będzie smakował rok 2018? Jakie produkty będą na topie? Czym będziemy się kierować podczas zakupów w sklepach? Które produkty zyskają nowe życie? Czytaj więcej »

 • Alkohole na różne okazje

  Czwartek, 09 listopada 2017

  Święta, urodziny i imieniny czy spotkanie w gronie najbliższych bądź rodziny to zwykle okazja, żeby wspólnie napić się alkoholu. Co można znaleźć na sklepowych półkach i jakie są preferencje konsumentów? Pytamy ekspertów, producentów i detalistów jak obecnie rozwija się w Polsce rynek alkoholi. Czytaj więcej »

 • Trunki i napoje na rodzinne spotkania

  Środa, 11 października 2017

  Święta Bożego Narodzenia obfitują w liczne spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, którym od lat towarzyszą nie tylko wyśmienite potrawy, ale także wyborne trunki i napoje. Czytaj więcej »

 • Przyprawione do smaku

  Środa, 11 października 2017

  To, jak pachną czy smakują świąteczne dania w dużej mierze zależy od przypraw. Czasem szczypta czy kropelka odpowiedniej przyprawy potrafi nadać potrawie wyjątkowego i niepowtarzalnego smaku. Ważne są proporcje. Czytaj więcej »

 • Nie tylko 12 potraw

  Środa, 11 października 2017

  Suto zastawiony stół to jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia. To okres tradycyjnych, postnych potraw, ale też mięsnych dań. W tym czasie konsumenci wybierają produkty lepszej jakości i są w stanie wydać więcej na zakupy. Sprawdzamy co producenci oferują klientom na najbliższe święta. Czytaj więcej »

 • Świąteczne słodkości

  Środa, 11 października 2017

  Tradycyjnie już w okresie Świąt Bożego Narodzenia rośnie sprzedaż zarówno słodyczy jak i produktów do wypieku ciast. Z roku na rok producenci słodyczy oferują specjalnie przygotowane na tę okazję opakowania i edycje limitowane z kolei producenci dodatków do ciast starają się zapewnić bogatą ofertę trafiając w trendy na rynku i gusta konsumentów. Czytaj więcej »

 • Boże Narodzenie w handlu

  Środa, 11 października 2017

  Analizujemy świąteczne słodkości, wśród których nie zabraknie czekoladowych reniferów i upominkowych bombonier, a także poszczególnych składników do tradycyjnych polskich wypieków. Prezentujemy listę niezbędnych rybnych i mięsnych przysmaków, pod którymi uginają się stoły, a także wszelkich dodatków, jak przyprawy suche i mokre. Prześledziliśmy kategorie tłuszczowe... Czytaj więcej »

 • Kremowe sery Hochland. Jak to jest zrobione?

  Środa, 11 października 2017

  Zjadając kanapkę z serem Hochland, zastanawiamy się nieraz jak i z czego są zrobione i co sprawia, że jest on tak pyszny. Co kryją w sobie te kremowe sery? Przede wszystkim naturalne składniki: najwyższej jakości sery żółte, stanowiące główny ich składnik, mleko od zaufanych dostawców, a także aromatyczne zioła i warzywa. To wszystko bez konserwantów i sztucznych barwników. Czytaj więcej »

więcej artykułów