Raporty

 • Wielkanoc w handlu

  Czwartek, 12 marca 2020

  Wielkanoc to jeden z ważniejszych okresów dla handlu w skali roku, o czym wiedzą nie tylko hurtownicy, ale i detaliści. Jak przygotować swoje półki na przedświąteczne zakupowe szaleństwo? Czego oczekują klienci i co jest dla nich najważniejsze? Czytaj więcej »

 • Alkohole to kluczowa pozycja w każdym sklepie. Z tego względu na rynku obserwujemy bardzo dużą konkurencję. Na sprzedaż wpływają też zmieniające się trendy i upodobania konsumentów. Sprawdzamy jak moda wpływa na rotację alkoholi i co obecnie jest na topie. Czytaj więcej »

 • 2020 rok na talerzu

  Środa, 22 stycznia 2020

  Kulinarne trendy w 2020 roku stanowią odpowiedź na problem zmian klimatycznych, dlatego nacisk został położony na dietę opartą na pokarmach roślinnych, zrównoważony rozwój, niemarnowanie jedzenia oraz lokalność produktów. Czytaj więcej »

 • Rynek alkoholi w Polsce

  Wtorek, 26 listopada 2019

  Premiumizacja w kategoriach alkoholowych, rosnące na znaczeniu trunki smakowe, nowa odsłona win owocowych, innowacyjne opakowania, orientacja na lokalne wyroby oraz trunki 0.0% – to jedne z ważniejszych trendów w branży alkoholowej. Czytaj więcej »

 • W szklance i kieliszku

  Środa, 16 października 2019

  Obok wyśmienitych dań na świątecznym stole nie może zabraknąć napojów oraz trunków, które stanowią część świątecznego menu. W tym czasie na znaczeniu zyskują zwłaszcza alkohole w wersji premium i prezentowych opakowaniach oraz soki i napoje wysokiej jakości. Czytaj więcej »

 • Świąteczne potrawy

  Środa, 16 października 2019

  Święta to czas wzmożonej konsumpcji mięsa, wędlin a także ryb. W świątecznym menu produkty te znajdują się pod różnymi postaciami. Pieczone mięsa, sałatki, przystawki, ryba smażona czy w galarecie – potraw powstających na ich podstawie jest bardzo wiele. Czytaj więcej »

 • Aromatyczny stół świąteczny

  Środa, 16 października 2019

  Dania świąteczne swój wyjątkowy smak zawdzięczają w dużej mierze przyprawom. Dzięki nim nie tylko uzyskują odpowiedni smak, ale również aromatyczny zapach. Czytaj więcej »

 • Piernik, makowiec czy sernik?

  Środa, 16 października 2019

  Nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzamy do naszych domów przez wspólne przygotowywanie potraw czy pieczenie ciast. Wyrażanie uczuć, rodzinna atmosfera i ten aromat świątecznego ciasta – to jedne z wielu powodów, dla których i w tym roku w wielu polskich domach odbywać się będzie wielkie świąteczne pieczenie! Czytaj więcej »

 • Z okazji świąt – WSZYSTKIEGO NAJSŁODSZEGO!

  Środa, 16 października 2019

  Boże Narodzenie to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt w roku. To dni przepełnione miłością, wzmacnianiem więzi rodzinnych, wspólnym kolędowaniem, obdarowywaniem się prezentami, a także spotkaniami przy suto zastawionym stole. Poza duchowym wymiarem świąt – ich ekonomiczny i bardziej przyziemny aspekt, zawłaszcza w polskim handlu staje się bardzo ważny. Bo święta... Czytaj więcej »

 • Słodki rynek

  Wtorek, 17 września 2019

  Sklepowa półka słodyczy wciąż się powiększa a konsument jest coraz bardziej wymagający. Producenci mierzą się z wieloma wyzwaniami, by utrzymać pozycję na tym niełatwym rynku. Przedstawiamy trendy, analizujemy dane z paragonów, przyglądamy się zmianom na rynku oraz sprawdzamy czego oczekuje dzisiejszy konsument. Czytaj więcej »

 • Powrót do szkoły

  Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

  Wrzesień bez wątpienia jest dużym wyzwaniem dla producentów z rynku FMCG. Powroty uczniów do szkół zwykle wiążą się z dużymi wydatkami właśnie na produkty dla najmłodszych. Poręczne formaty wody i napojów, artykuły śniadaniowe, nabiał, wędliny czy słodycze – dzieci w wieku szkolnym mają duże potrzeby. Sprawdzamy co oferują polscy producenci. Czytaj więcej »

 • Rynek napojów bezalkoholowych w Polsce

  Środa, 24 kwietnia 2019

  Rynek napojów bezalkoholowych jest mocno zróżnicowany, każda kategoria rządzi się swoimi prawami. Łączy je jedno – w każdym segmencie rośne znaczenie trendu prozdrowotnego. Jednak z drugiej strony jak wynika z raportu Nielsena, kategorie takie jak napoje gazowane i napoje energetyczne, izotoniczne oraz witaminowe stale notują wzrosty sprzedaży. Należy jednak podkreślić, że... Czytaj więcej »

 • Wielkanoc to czas, gdy konsumenci przyrządzają tradycyjne potrawy i sięgają po zaufane marki. Szukają sprawdzonych produktów, które będą pomocne w przygotowaniu wyjątkowych dań i wypieków dla całej rodziny. Jednocześnie zwracają oni uwagę na jakość produktów i ich skład, uważnie czytając etykiety. W kategorii tłuszczów – na uwagę zasługuje portfolio firmy Upfield, do... Czytaj więcej »

 • Tradycyjne smaki

  Środa, 20 marca 2019

  Wielkanoc to najważniejsze święto w tradycji kościoła katolickiego, ale też niezwykle istotny okres dla handlu. Z racji silnego przywiązania Polaków do obyczajów, co roku wzrost sprzedaży notują określone kategorie produktowe. Barszcz biały, żur, warzywa w puszkach, biała kiełbasa, wędliny czy majonez, chrzan i ćwikła – to podstawa na wielkanocnym stole. Sprawdzamy co... Czytaj więcej »

 • Świąteczne wypieki

  Środa, 20 marca 2019

  Mazurek z bakaliami, babka cytrynowa z lukrem, sernik z posypką, makowiec z lukrem – ciasta, które przygotowywane są w polskich domach na Wielkanoc różnią się dodatkami, składnikami, sposobem wykonania, recepturami – ale jedno jest pewne – aby przygotować słodkie wypieki na świąteczny stół musimy skorzystać z najlepszych produktów. Jakie propozycje mają dla konsumentów... Czytaj więcej »

 • Trendy w branży alkoholowej

  Piątek, 08 lutego 2019

  Rynek alkoholi ulega ciągłym zmianom i musi borykać się z wieloma wyzwaniami – nowe przepisy prawne, silna konkurencja, ograniczenia w promowaniu produktów bądź rosnące koszty prowadzenia biznesu. Niemniej, pod względem wielkości sprzedaży, jest to jedna z najważniejszych kategorii FMCG. Czytaj więcej »

 • Alkohole… od święta i nie tylko

  Środa, 21 listopada 2018

  Wysoki popyt na alkohol w ostatnich latach spowodował intensywny rozwój rynku w Polsce. Piwo, wino, wódka, wermut czy brandy, a może whisky? Badania dowodzą, że Polacy po raz pierwszy w historii wypili więcej droższych alkoholi niż tych najtańszych – rynek premium umacnia swoją pozycję. Czytaj więcej »

 • Świąteczne toasty

  Środa, 17 października 2018

  Toasty za pomyślne święta i nowy rok Polacy wznoszą winem i wódką, alkohole z kategorii brown spirits kupują w formie upominku, a wieczorami w gronie przyjaciół delektują się ulubionymi piwami, grzańcami, a także sokami czy napojami bezalkoholowymi. Półka ta w każdej placówce handlowej musi być różnorodna i bogata w nowości. Czytaj więcej »

 • Świąteczne potrawy

  Środa, 17 października 2018

  Na świątecznym stole nie może ich zabraknąć – szynki, schaby, kiełbasy, pierogi, barszcz z uszkami a także śledzie czy symbol wigilijnej kolacji – karp. Wysoka jakość czy niska cena, tradycyjny smak czy innowacyjny produkt – producenci z pewnością zaskoczą klientów świąteczną ofertą. Czytaj więcej »

 • Przyprawy i dodatki

  Środa, 17 października 2018

  Święta nie mogą się obyć bez aromatycznych przypraw, tłuszczów umożliwiających pieczenie czy smażenie oraz dodatków, które wzbogacą smakiem każde danie. Odgrywają one ogromną rolę w nadaniu wyjątkowego smaku potrawom świątecznym. Czytaj więcej »

 • Zapach świątecznego ciasta

  Środa, 17 października 2018

  Święta to czas kiedy każdy dom wypełnia aromat pieczonych ciast. Jak pieką Polacy? Okazuje się, że i na co dzień i od święta – i to całkiem smacznie. Oczywiście bożonarodzeniowe wypieki są dla wielu konsumentów tymi wyjątkowymi – makowiec, piernik, sernik – to jedne z najbardziej popularnych świątecznych słodkości. Ważne są korzenne przyprawy, mak, miód, czekolada,... Czytaj więcej »

 • Słodkie inspiracje

  Środa, 17 października 2018

  Świąteczne opakowania, zimowe smaki, zestawy specjalnie przygotowane na prezent… To mogą być tylko słodycze! Bomboniery, czekolady, cukierki, praliny – czym w tym roku zaskoczą nas producenci? Czytaj więcej »

 • Święta w handlu

  Środa, 17 października 2018

  Czy konsumenci wydadzą na święta jeszcze więcej niż rok temu? Które kategorie rosną najbardziej dynamicznie? Jak ważne są promocje na półkach? Przed nami jeden z najgorętszych okresów w handlu spożywczym i czas zwiększonych zysków dla większości palcówek handlowych. Czytaj więcej »

 • Słodki rynek

  Piątek, 28 września 2018

  Sprzyjająca koniunktura, oferta dostosowana do wymagań konsumenta, rozwój eksportu – to tylko jedne z wielu aspektów sprzyjających rozwojowi rynku słodyczy. Czytaj więcej »

 • Wielki powrót do szkoły

  Poniedziałek, 27 sierpnia 2018

  Sierpień – to z jednej strony półmetek wakacji, a z drugiej – czas intensywnych przygotowań na wielki powrót do szkoły. Kanapka na drugie śniadanie, słodka przekąska, pełen witamin sok, woda w małej butelce. Pamiętajmy, że wygodne opakowania to jeden z ważniejszych kryteriów wyboru produktów do szkolnego plecaka. Co warto mieć na półkach? Czytaj więcej »

 • Sklepy tradycyjne wciąż pozostają najpopularniejszym kanałem sprzedaży w Polsce, ale szybko rośnie liczba osób dokonujących zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Już teraz 17% Polaków kupuje za pomocą smartfona przynajmniej raz w tygodniu, a 7% robi to codziennie. Dodatkowo, 39% konsumentów opłaca codzienne zakupy używając płatności mobilnych – wynika z raportu firmy... Czytaj więcej »

 • Rynek napojów bezalkoholowych

  Wtorek, 10 kwietnia 2018

  W sezonie wiosenno-letnim w sklepach rośnie znaczenie kategorii wody i napojów bezalkoholowych. Jak wygląda polski rynek? Co jest obecnie na topie? Jak zakupowe trendy konsumenckie wpływają na sprzedaż? Czytaj więcej »

 • Rynek alkoholi w Polsce

  Środa, 14 marca 2018

  Alkohol to jedna z kluczowych kategorii dostępnych w sklepach spożywczych. Z roku na rok znaczenie całego segmentu rośnie. A jakie trendy panują obecnie na tym rynku i jakie są prognozy rozwoju? O to pytamy producentów i przedstawicieli organizacji branżowych. Z kolei detaliści opowiadają nam, co w ich sklepach jest obecnie na topie i jakie marki sprzedają się najlepiej. Czytaj więcej »

 • Czas na Lisnera

  Środa, 14 marca 2018

  Szeroki asortyment, dbałość o półkę, liczne kampanie i dostosowywanie portfolio do oczekiwań konsumenta – to przepis na sukces według firmy Lisner. Producent jest liderem wielu kategorii, m.in. spośród oferty produktów chłodzonych. Przedstawiciele firmy dbają, by asortyment był widoczny, a detaliści potwierdzają, że jego obecność na półce to pewny zysk. Czytaj więcej »

 • Napoje i alkohole na Wielkanoc

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  Święta to czas, kiedy Polacy robią zwykle większe zakupy, by podczas rodzinnych spotkań niczego nie zabrakło. Wielkanoc to zatem doskonały czas dla producentów wody, napojów, soków oraz alkoholi. Sprawdzamy co polecają na ten szczególny czas, a jakie są wybory konsumentów. Czytaj więcej »

więcej artykułów