Z rynku FMCG

 • ZDOBĄDŹ KASĘ - konkurs Indykpol

  Piątek, 03 lipca 2020

  Pod hasłem „ZDOBĄDŹ KASĘ” rozpoczyna się konkurs, w którym kupujący parówki Jedynki/Jedyneczki mają szansę wygrać tygodniowo 10 nagród po 500 zł. Promocja trwa od 6.07.2020 do 30.08.2020, szczegóły na www.jedynkipromocja.pl. Czytaj więcej »

 • Kostka do pieczenia Kasia od lat pomaga konsumentom w przygotowaniu doskonałych wypieków. Jest liderem kategorii w segmencie kostek do pieczenia w Polsce. Kierując się hasłem „Upiecz Bliskim radość!”, marka Kasia pokazuje, że dzielenie się własnoręcznie przyrządzonym ciastem to sposób na wspaniałe chwile spędzone z rodziną i bliskimi. Złote opakowanie Kasi stało się... Czytaj więcej »

 • Najnowszy magazyn centralny PepsiCo położony na terenie parku P3 Mszczonów jest jednocześnie największym magazynem w sieci dystrybucji koncernu i największym obiektem tego typu oddanym do użytku w Polsce w I kwartale 2020 r. Kubatura magazynu jest tak duża, że gdyby chcieć wypełnić budynek wyłącznie puszkami flagowego napoju marki zmieściłoby się tam ich aż 2 mld. Obiekt o... Czytaj więcej »

 • O tej porze roku sadownicy i firmy pakujące śliwkę kalifornijską oczekują już końca lata, przygotowując się do zbioru wysokiej jakości śliwek kalifornijskich. Branża obecnie szacuje, że tegoroczne plony będą nie większe niż 68 000 ton metrycznych (75 000 ton krótkich), z potencjałem na nieco niższą ilość. Czytaj więcej »

 • Chcąc wesprzeć osoby najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19 Fundacja Tesco organizuje wśród klientów wszystkich sklepów Tesco Letnią Zbiórkę Żywności. Zbiórka odbędzie się w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia, a zebrana żywności, dzięki wsparciu Banków Żywności i Caritas Polska, trafi do najbardziej potrzebujących. Czytaj więcej »

 • Dynastia Wedlów mieszkała w Warszawie od końca XIX wieku. W tym czasie nie tylko wprowadziła mieszkańców stolicy do świata czekolady, ale również przyczyniła się do osiągnięcia architektonicznego piękna miasta. Z okazji Światowego Dnia Architektury przypominamy trzy niezwykłe budynki rodziny Wedlów w Warszawie. Czytaj więcej »

 • Klienci Żabki przyzwyczaili się już, że w sklepach sieci w sposób wygodny mogą odbierać i nadawać paczki. Teraz będzie to jeszcze prostsze i szybsze – Żabka testuje bowiem innowacyjny sposób obsługi przesyłek, bez potrzeby angażowania w ten proces sprzedawcy. Automat funkcjonuje już w sklepie Żabka w Poznaniu przy ul. Matyi. Urządzenie nie wymaga dużo miejsca, co oznacza,... Czytaj więcej »

 • Bielenda zwiększa eksport

  Środa, 01 lipca 2020

  Bielenda uruchomiła oficjalny sklep na platformie Amazon. To kolejny element w dynamicznym rozwoju dystrybucji eksportowej, jaki firma osiąga w ostatnim czasie. Za sprawą prowadzonych działań sprzedażowych i marketingowych, kosmetyki marki są już obecne na półkach w 56 krajach. Czytaj więcej »

 • Piwna rewolucja w puszkach

  Środa, 01 lipca 2020

  W okresie zamknięcia pubów i zakazu przemieszczania się doszło w Polsce do drugiej piwnej rewolucji – piwosze zaakceptowali piwa rzemieślnicze w puszkach. Potwierdzają to liczby podawane przez Browar PINTA i dostawcę systemu rozlewniczego mobilnepuszkowanie.pl. Czytaj więcej »

 • Ponad 6 tys. produktów z różnych kategorii, znajdujących się w obecnej ofercie Auchan Retail Polska, zostanie objętych obniżką cen z dniem 1 lipca br. Będą to produkty, na które od tego dnia zaczną obowiązywać niższe stawki podatkowe, zgodnie z wprowadzoną w Polsce nową matrycą VAT. Ceny produktów zostaną obniżone o pełną wartość niższej stawki podatkowej. Czytaj więcej »

 • Od 1 lipca do końca sierpnia potrwa jubileuszowa loteria pod hasłem „Familijne 25. urodziny”, którą marka Familijne przygotowała dla swoich konsumentów z okazji swoich urodzin. Akcja będzie szeroko komunikowana w mediach i punktach sprzedaży. Czytaj więcej »

 • Dobiegła końca 3. edycja programu „Ubrania od Serca”, której wynik ustanowił nowy rekord. W tym roku dzięki wsparciu Polaków zostanie ufundowanych ponad 2 500 voucherów dla dzieci z domów dziecka. To kolejny rok, gdy dzieci otrzymują możliwość samodzielnego wyboru wymarzonych ubrań. Ten z pozoru prosty gest, jest dla nich szansą na lepszy start w przyszłość. Czytaj więcej »

 • HELIO laureatem opiniotwórczego plebiscytu Influencer’s Top 2020! Nowa egzotyczna przekąska Jackfruit suszony HELIO Natura została uznana za najlepszy produkt na rynku w kategorii Żywność! Czytaj więcej »

 • Zakończyła się 4. edycja ogólnopolskiego programu „Od uprawy do potrawy” realizowanego przez Tesco Polska. W ramach programu 270 szkół założyło Kluby Niemarnowania Żywności, a w ich działalność zaangażowało się prawie 7000 dzieci. Opiekunowie Klubów otrzymali bezpłatne materiały edukacyjne, a do pierwszych 50 nowych Klubów trafiła edukacyjna gra planszowa „Zakupowe... Czytaj więcej »

 • Regionalne przysmaki, naturalne, polskie kosmetyki oraz tradycyjne produkty – czyli Tydzień Regionalny, w ramach którego ponad 100 produktów trafi na półki Lidla. Już od poniedziałku, 22 czerwca we wszystkich sklepach sieci znajdziemy smaki regionów z całego kraju. Tym raz oprócz produktów spożywczych, sieć wzbogaciła ofertę o kosmetyki. Czytaj więcej »

 • Psy towarzyszą ludziom od tysięcy lat i trudno by było wyobrazić sobie nasze życie bez tych pociesznych czworonogów. Dziś asystują nam w praktycznie każdej dziedzinie życia – od psów przewodników, ratowników, aż po psy policyjne i psich terapeutów. Już 1 lipca obchodzimy ich święto – Dzień Psa. Jest to idealna okazja do okazania naszej wdzięczności za tę... Czytaj więcej »

 • Sertop z produktami online.

  Poniedziałek, 22 czerwca 2020

  Skutki koronawirusa wymusiły zmiany na wszystkich przedsiębiorcach. Coraz więcej firm przenosi swoje usługi do sieci lub rozszerza swoją działalność w obszarze online. Tyski producent serków topionych także planuje zwiększyć swoją aktywność w Internecie. Czytaj więcej »

 • Fanów słodyczy E.Wedel z pewnością ucieszy fakt, że już można zakupić swoje ulubione produkty w oficjalnym sklepie internetowym Pijalni Czekolady E.Wedel - sklep.wedelpijalnie.pl. Marka zachęca do zakupów online, dzięki którym można cieszyć się chwilą przyjemności bez konieczności wychodzenia z domu. Czytaj więcej »

 • Okres wakacji letnich to czas, kiedy rośnie zapotrzebowanie na krew. Dlatego Carrefour po raz kolejny włącza się w akcję honorowego krwiodawstwa organizowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, udostępniając swój parking przed Galerią Grudziądzką przy ul. Konarskiego 45. Zbiórka odbędzie się w najbliższą środę 24 czerwca 2020 r., w godzinach... Czytaj więcej »

 • Żabka została laureatem prestiżowego konkursu „Retailer of the Year 2019 – Wybrany przez dostawców”. Już po raz kolejny Żabka odebrała nagrodę w kategorii Sklepy małego formatu. Wyróżnienie „Retailer of the Year” jest szczególne, bo o tym, kto je dostaje decydują współpracujący z sieciami handlowymi dostawcy. Czytaj więcej »

 • Upfield buduje roślinną przyszłość

  Piątek, 19 czerwca 2020

  Upfield, światowy producent żywności pochodzenia roślinnego m.in. do smarowania i pieczenia oraz oliwy z oliwek, kremów, past i serów, ogłosił plan otwarcia nowoczesnego Centrum Nauk o Żywności. Wartość inwestycji jest szacowana na 50 mln euro. Działanie to odzwierciedla ambitne dążenia firmy – Upfield stawia sobie za cel rozwój kategorii najwyższej jakości produktów z... Czytaj więcej »

 • Polacy coraz częściej sięgają po whiskey z Zielonej Wyspy – takie wnioski płyną z raportu Ibec (Irish Whiskey Association) za 2019 r. Import tego trunku do Polski wzrósł w ciągu roku o 28%. Ilościowo Irlandia wciąż pozostaje daleko w tyle za Szkocją, ale wg ekspertów jej dalsze wzrosty są nieuniknione. Czytaj więcej »

 • Spółka FM Logistic ogłosiła właśnie wyniki za rok finansowy 2019/20, który zakończył się 31 marca 2020. Szczegółowe sprawozdanie roczne zostanie opublikowane 10 lipca, kiedy odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy. Czytaj więcej »

 • Stokrotka wprowadza kasy samoobsługowe

  Czwartek, 18 czerwca 2020

  Stokrotka Sp. z o.o. inwestuje w automatyzację obsługi, rozpoczynając wrażanie kas samoobsługowych w wybranych sklepach na terenie całego kraju. Czytaj więcej »

 • Wawel z kolejnymi wyróżnieniami

  Czwartek, 18 czerwca 2020

  Marka Wawel została w ostatnich dniach wyróżniona „Białym Listkiem CSR” tygodnika „Polityka”. Nagroda przyznawana jest organizacjom, które dbają nie tylko o zrównoważony rozwój, ale również zachowanie wysokich standardów odpowiedzialności społecznej. Czytaj więcej »

 • Skąd bierze się wyjątkowy smak piw? Jak serwować różne gatunki piwa? Które piwo pasuje do jakich dań, przekąsek czy deserów? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w Piwnej Akademii Książęcego Online, której premiera odbędzie się już dziś o 18.00 na specjalnym wydarzeniu na Facebooku. Czytaj więcej »

 • Poczuj smak lata

  Środa, 17 czerwca 2020

  Czerwiec to zazwyczaj moment, gdy zaczynamy już odliczać dni pozostałe do wakacyjnego wyjazdu. W tym roku konieczne było jednak zrewidowanie planów urlopowych. Nawet, jeśli przyjdzie nam spędzić lato w domu, warto zaplanować odpoczynek na świeżym powietrzu, a smak letniej przygody pomogą wówczas przywołać owocowe cukierki Mentos! Czytaj więcej »

 • Przed dwa tygodnie w kilkunastu Centrach Handlowych Auchan zarządzanych przez Ceetrus Polska odbędzie się kampania edukacyjna pt. „Świat pszczół”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi klientów centrów handlowych na potrzebę troski o owady zapylające oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Czytaj więcej »

 • MSM Mońki z nowym logotypem

  Środa, 17 czerwca 2020

  Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach zaprezentowała nową odsłonę swojego logotypu. Czytaj więcej »

 • Trzy lata temu Grupa Carlsberg ogłosiła przełomowy program zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Together Towards ZERO”. Ograniczenie śladu węglowego do zera, obniżenie o połowę zużycia wody w browarach, redukcja do zera liczby wypadków we wszystkich lokalizacjach Grupy na świecie oraz zapewnienie konsumentom 100 proc. możliwości wyboru bezalkoholowych wariantów piw to... Czytaj więcej »

więcej artykułów