Z rynku FMCG

 • Co skrywają Twoje parówki?

  Poniedziałek, 05 czerwca 2023

  Według szacunków „Rzeczpospolitej” rynek parówek w Polsce wart jest 3 mld zł. Część tego rynku wciąż stanowią produkty, w tym te najpopularniejsze, które zawierają konserwanty czy sztuczne dodatki. Dlatego Dolina Dobra pokazuje, że tył opakowania jest dużo ważniejszy niż jego okładka, jednocześnie udowadniając, że w swoich produktach ma tylko Dobry Skład w... Czytaj więcej »

 • Postawmy na cydr!

  Poniedziałek, 05 czerwca 2023

  Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Cydru (3 czerwca) to dobry moment, by przyjrzeć się kondycji cydru, nazywanemu niegdyś naszym dobrem narodowym. W końcu Polska jabłkiem stoi. Po latach stagnacji i dramatycznych spadków, sprzedaż cydru w końcu zaczęła rosnąć. Powód? Branża winiarska otrzymała niedawno zgodę na produkcję cydrów o smakach innych niż jabłkowy. Ale... Czytaj więcej »

 • 7 834.15 km przejechanych na rowerach stacjonarnych przez pracowników Auchan na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie w maju 2023 r., przełożyło się na darowiznę w wysokości 10 000 zł. Kwota przeznaczona zostanie na dodatkowe wyposażenie sali do pikowania roślin. Czytaj więcej »

 • Carrefour dążąc do bycia liderem transformacji żywieniowej w Polsce realizuje wiele odpowiedzialnych praktyk w zakresie dobrostanu zwierząt. Firma zobowiązała się m.in. do całkowitego wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego do 2025 roku, a już od czterech lat nie oferuje ich w ramach swojej marki własnej. To właśnie te działania zostały docenione przez organizację... Czytaj więcej »

 • OSHEE Slide Challenge – Korona Wodospadów to projekt godny najsłynniejszych podróżników i łowców przygód. Grupa Polaków jest w trakcie zdobywania dziesięciu najwyższych wodospadów na świecie. Dziś wyprawa wyruszyła do Peru, by do swoich dotychczasowych osiągnięć dołożyć wodospady zlokalizowane w zachodniej części Ameryki Południowej – Yumbilla Falls oraz znajdujący... Czytaj więcej »

 • Zakończyła się II edycja Mistrzostw Polski w Grillowaniu Steków 2023 w Ogrodzieńcu. Nie zabrakło zawodników z całej polski, rodzinnego popołudnia z atrakcjami, ale też przepisów autorstwa najlepszych kucharzy z całego kraju. Partnerem wydarzenia było WSP SPOŁEM, którego produkty zostały użyte do live-cookingu, ale i do wybranych potraw i marynat tworzonych przez uczestników.... Czytaj więcej »

 • Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozwija centrum dystrybucyjne ORBICO Supply – operatora logistycznego działającego w ramach grupy Orbico Polska, dystrybuującej ponad 50 światowych marek. Docelowo obiekt BTS w Teresinie osiągnie 38 000 m kw. Czytaj więcej »

 • Już 400 Żabek w Krakowie

  Środa, 31 maja 2023

  Pod szyldem sieci Żabka swoje biznesy prowadzi w całej Polsce ponad 8000 franczyzobiorców. Aktywny rozwój sklepów ma miejsce również w Małopolsce. W samym Krakowie z siecią współpracuje blisko 350 przedsiębiorców, którzy w centrum miasta, na osiedlach czy w budynkach biurowych, z powodzeniem współpracują z siecią i oferują swoim klientom bogaty asortyment produktowy i... Czytaj więcej »

 • 13-sta edycja konkursu Złoty Paragon - Nagroda Kupców Polskich już za nami. Z dumą informujemy, że kolejny rok z rzędu marka HELIO znalazła się jako jedyna przedstawicielka branży bakaliowej na podium w kluczowych dla niej kategoriach, tj.: Czytaj więcej »

 • Wnajbliższą środę 31 maja, w pasażu handlowym Plac Unii przy ulicy Puławskiej 2 w Warszawie, zostanie otwarty nowy hipermarket sieci Carrefour. Sklep zajmie powierzchnię ponad 2000 m2 i zaoferuje mieszkańcom centrum stolicy możliwość zrobienia kompleksowych zakupów spożywczych i przemysłowych w jednym miejscu. Będzie on wyróżniał się również najszerszą ofertą produktów i... Czytaj więcej »

 • Na Śląsku uruchomiono pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie instalację do recyklingu zużytych opakowań, wykonanych z polistyrenu (PS), pochodzących z gospodarstw domowych. Wykorzystano innowacyjną technologię oczyszczania opakowań, co znacząco zwiększa możliwości ich recyklingu i ponownego użycia tworzywa. Jest to efekt pilotażowego programu recyklingu kubków po... Czytaj więcej »

 • – Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym Partnerom, zaufali nam i pomogli zbudować tak wielką markę, jaką jest Mionetto – mówi Joanna Semczuk, Dyrektor ds. Handlu i Logistyki w firmie Henkell Freixenet Polska. Mionetto Prosecco, ulubione prosecco Polaków, laureatem 13. edycji Konkursu Złoty Paragon! To szczególne wyróżnienie, bo przyznawane przez kupców. Mionetto zdeklasowało... Czytaj więcej »

 • Ruszyła kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja 2024”. Jest to konkurs konsumencki organizowany w ramach programu odpowiedzialności społecznej Polskie Skarby Kulinarne. W plebiscycie bierze udział ponad 600 lokali serwujących kuchnię polską z 15 szlaków kulinarnych. Czytaj więcej »

 • Nowy cykl warsztatów dla branży HoReCa

  Poniedziałek, 29 maja 2023

  Rusza kolejny cykl warsztatów skierowany do przedstawicieli branży HoReCa. „Z ognia” to spotkania, podczas których uczestnicy będą mogli poznać techniki BBQ, grillowania, wędzenia i pieczenia mięsa z wykorzystaniem niestandardowych przypraw i dodatków. Pierwsze warsztaty odbyły się 10 maja w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie. Kolejne zostaną zorganizowane w Szczecinie, w... Czytaj więcej »

 • Henkel Polska już po raz kolejny znalazł się na liście najbardziej włączających i dbających o różnorodność firm w zestawieniu Diversity IN Check, badania przeprowadzanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje Kartę Różnorodności w Polsce. W tym roku zostało do niego zakwalifikowanych 36 organizacji, a spośród nich wyłoniono 11 liderów, którzy osiągnęli... Czytaj więcej »

 • Nasza Stokrotka zyskała nową funkcjonalność. W aplikacji można już przekazywać Płatki i Znaczki swoim bliskim, przyjaciołom i znajomym. Wszystko po to, aby wspólnie móc szybciej zebrać liczbę potrzebną do odebrania wybranego produktu z akcji lojalnościowej lub skorzystania z atrakcyjnego kuponu rabatowego. Czytaj więcej »

 • Stokrotka należy do najlepszych pracodawców w Polsce zgodnie z rankingiem opracowanym przez tygodnik „Wprost”. Zestawienie przedstawia 50 firm, w których pracuje się najlepiej. Stokrotka zajęła w klasyfikacji wysokie 32. miejsce. Czytaj więcej »

 • Liczba matek samodzielnie wychowujących dzieci w Polsce wynosi niemal dwa miliony, a co czwarta rodzina jest tworzona przez samotnego rodzica*. Wychowywanie dziecka w pojedynkę to niezwykłe wyzwanie, jednak łącząc siły możemy wesprzeć osoby, które na co dzień je podejmują. Tym założeniem kieruje się marka Tchibo, która po raz kolejny przekazała 100 000 zł na rzecz Domów... Czytaj więcej »

 • Jak pokazują badania, dieta śródziemnomorska jest powszechnie rozumiana w kategoriach geograficznych. Ten termin medycznie nie budzi żadnych negatywnych konotacji, natomiast społecznie jest odbierany opacznie. Stąd wzięła się nazwa „dieta śródziemnomorska”? Dlaczego mniej powinniśmy rozmawiać o dietach, a więcej o zdrowym stylu życia - wyjaśnia dr hab. n. o zdr. Mariusz... Czytaj więcej »

 • Core Team sektora ogrodniczego pokazuje kolejne istotne ograniczenia poprawy sposobu odżywiania Polaków. Najnowszym odkryciem jest to, jak Polacy rozumieją zalecenia tzw. diety śródziemnomorskiej. Jest ona powszechniej polecana przez lekarzy i dietetyków. Badania pokazały, że Polacy nie rozumieją istoty śródziemnomorskich rekomendacji. Nie mogą zatem przekuć ich na żadne proste,... Czytaj więcej »

 • W odżywianiu ważne jest to, żebyśmy się dobrze czuli, mieli energię i po prostu lepiej funkcjonowali. To właśnie lepsze samopoczucie sprawia, że zmieniamy nasz sposób odżywiania. Efekt może być trwały. Warto odwołać się do doświadczeń modeli żywieniowych z obszaru Morza Śródziemnego i mieszkając w Polsce, wprowadzać do codziennych posiłków nasze lokalne warzywa i... Czytaj więcej »

 • 23 maja 2023 r. rozpoczęły się dwudniowe międzynarodowe Targi Marki Własnej w Amsterdamie (PLMA2023). HELIO S.A. – czołowy polski producent produktów private label w kategorii bakali, popcornów do mikrofalówki i mas do ciast – serdecznie zaprasza na swoje stoisko. Czytaj więcej »

 • Hello Day! Smoothie z certyfikatem VEGAN

  Poniedziałek, 22 maja 2023

  Hello Day! Smoothie otrzymało międzynarodowy znak VEGAN. Oznaczenie to potwierdza, że napój nie posiada i nie wykorzystuje do produkcji składników bezpośredniego pochodzenia zwierzęcego. Płynna przekąska od Agus spełniła wymagające kryteria stawiane artykułom ubiegającym się o ten prestiżowy certyfikat. Logotyp VEGAN znajdzie się na butelkach smoothie od czerwca 2023 r.... Czytaj więcej »

 • 21 maja obchodzimy wyjątkowe święto. Międzynarodowy Dzień Herbaty to powód, by bliżej poznać roślinę, która od wieków zachwyca różnorodnością naparów, i dowiedzieć się, jak trafia do naszych domów. Wykorzystaj tę okazję, by odkryć herbatę na nowo. Czytaj więcej »

 • Koalicja Open Wing Alliance (OWA), do której należy polskie Stowarzyszenie Otwarte Klatki, opublikowała nowy raport, według którego niemal 90% firm, które zobowiązały się do rezygnacji z jaj z chowu klatkowego w swoim łańcuchu dostaw do 2022 roku, zakończyły już proces transformacji. Czytaj więcej »

 • Carrefour Polska jest jednym z liderów walki z marnowaniem żywności w naszym kraju. W ramach swoich działań sieć między innymi współpracuje z aplikacją Too Good To Go, która umożliwia kupowanie niesprzedanych produktów z sieci za 1/3 oryginalnej wartości. Dzięki temu klienci mogą uratować przed zmarnowaniem pełnowartościową żywność w formie paczek niespodzianek i tym... Czytaj więcej »

 • Co się stanie, gdy Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz (prawdopodobnie) najlepszy majonez w Polsce połączą swe siły? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta: partnerstwo przy hucznie świętowanej, największej studenckiej imprezie tego roku. Rozpoczynjące się 16 maja święto kieleckich żaków odbędą się pod wdzięczną nazwą Majonezalia 2023. Czytaj więcej »

 • Herbata to najpopularniejszy napój na świecie, a każdy kraj ma swój sposób na jej przyrządzenie. Międzynarodowy Dzień Herbaty (21 maja) to doskonała okazja, by przyjrzeć się temu, jak pija się ją w krajach azjatyckich. Herbata z mlekiem i lodem czy ryżem to tylko niektóre z oryginalnych połączeń tego regionu! Odkryj niesamowite smaki azjatyckich herbat i sprawdź, gdzie... Czytaj więcej »

 • Madryt – Paella, Jamón i Sangria

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Madryt – to stolica i największe miasto Hiszpanii, położone w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama nad rzeką Manzanares. Zamieszkuje je ponad 3 mln mieszkańców, a więc sieć sklepów spożywczych z reguły powinna być silnie rozwinięta. I rzeczywiście tak jest. Czytaj więcej »

 • Najlepsze letnie trunki: z procentami i bez

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Lekkie, kolorowe, musujące, z alkoholem lub bez – jakie trunki cieszą się szczególnym zainteresowaniem latem? Co idealnie sprawdzi się do dań z grilla a co orzeźwi w upalne dni? Producenci na sezon przygotowali wiele nowości. Czytaj więcej »

więcej artykułów