Wiadomości

 • Już 8 marca 2024 rusza X edycja konkursu ECU Sustainability Awards i w jej ramach po raz czwarty zostanie przyznana nagroda Henkel Sustainability Award for Retail za najciekawsze praktyki zrównoważonego rozwoju. Do 15 marca sieci handlowe, firmy FMCG i dostawcy rozwiązań dla handlu mają czas na zgłoszenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nagrody zostaną... Czytaj więcej »

 • 30 stycznia, punktualnie o godzinie 5:00 z nowego magazynu Transgourmet Foodservice w Gliwicach ruszyły pierwsze dostawy do Klientów. Ogromna inwestycja to ponad 19 tys. m² powierzchni, 14 000 miejsc paletowych, 200 nowych miejsc pracy i łatwiejszy dostęp do pełnego asortymentu spożywczego i przemysłowego dla klientów gastronomicznych z południowej Polski. Uroczyste otwarcie magazynu... Czytaj więcej »

 • Grupa Muszkieterów osiągnęła w 2023 r. łączny obrót w wysokości 10,3 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując wzrost na poziomie 7,4 proc. rok do roku bez uwzględnienia stacji paliw. Tym samym umocniła swoją pozycję jako kluczowego gracza na polskim rynku. Grupa ogłosiła również dalsze, ambitne plany na 2024 – ponad 30 nowych supermarketów... Czytaj więcej »

 • 1 marca 2024 r. sąd rejestrowy dokonał wpisu połączenia dwóch spółek Grupy Kapitałowej jednego z największych producentów kosmetyków i chemii gospodarczej na rynku. Trwającemu od listopada procesowi łączenia towarzyszą zmiany w Zarządzie spółki dominującej, wprowadzenie nowej nazwy i szeregu optymalizacji organizacyjnych. Czytaj więcej »

 • Zmiany personalne w Kaufland Polska

  Piątek, 01 marca 2024

  W dniu 1 marca 2024 nastąpiły zmiany personalne w składzie Zarządu - informuje Kaufland Polska. Czytaj więcej »

 • Lider na rynku zaopatrzenia dla gastronomii – MAKRO działa w Polsce w oparciu o dwa filary. Z jednej strony sieć odpowiada na potrzeby klienta z sektora handlu detalicznego (Traders) – obok szerokiej oferty asortymentowej w koncepcie cenowym „Zielone etykiety”, firma oferuje również możliwość dołączenia do sieci franczyzowej ODIDO. Działania te pozwalają jej skutecznie... Czytaj więcej »

 • Brand Distribution na bliskim wchodzie

  Piątek, 23 lutego 2024

  Brand Distribution, będąca częścią Polskiej Grupy Kapitałowej Brand Distribution Group, przyjmuje kurs na Bliski Wschód. W obszarze zainteresowania dystrybutora leżą Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Iran oraz Liban. Ważnym elementem w realizacji przyjętej strategii jest obecność firmy na największych w regionie międzynarodowych targach FMCG GulFood 2024, które odbywają się... Czytaj więcej »

 • ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, podsumował przychody za IV kwartał i 2023 rok. Czytaj więcej »

 • W styczniu 2024 r. wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 1,3% wyższa niż przed rokiem, ale liczba transakcji spadła o niemal 8% - wynika z danych PIH i CMR Panel. Czytaj więcej »

 • Polacy są coraz bardziej podzieleni w sprawie zakazu handlu w niedziele. Choć jeszcze niedawno prawie 60% społeczeństwa było przeciwko temu rozwiązaniu, to obecnie wynik ten spadł poniżej 50%. Biznes także różnie podchodzi do zakazu. Za jego zniesieniem są galerie i centra handlowe, ale sieci spożywcze są dalekie od jednoznacznych ocen. Z informacji, do których dotarł serwis... Czytaj więcej »

 • Według danych NielsenIQ sprzedaż piwa w 2023 roku spadła o prawie 7 proc., co oznacza, że Polacy kupili aż 400 mln mniej półlitrowych butelek i puszek napoju z pianką niż rok wcześniej. Piwo już od kilku sezonów jest pod presją rosnących kosztów, a konsumenci są bardzo wrażliwi na wzrost jego ceny – zwłaszcza że inflacja i wysokie koszty życia zmieniły ich priorytety w... Czytaj więcej »

 • – Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z nimi do stołu, żeby te protesty nie rozlały się na całą Polskę, powodując m.in. utrudnienia w ruchu i codziennym funkcjonowaniu, bo cierpliwość Polaków też jest ograniczona – mówi Monika Piątkowska, prezeska Izby Zbożowo-Paszowej. Demonstracje, blokady dróg i protesty rolników, którzy... Czytaj więcej »

 • W dniach 24-26 maja 2024 roku odbędzie się III Rajd Motocyklowy Handlowców. Organizatorem tego wydarzenia jest Grupa Kapitałowa SPECJAŁ oraz redakcja ogólnopolskiego miesięcznika HURT & DETAL. Czytaj więcej »

 • Według najnowszego raportu, pochodzącego z monitoringu ponad 25 tys. sklepów detalicznych w całej Polsce, w styczniu br. codzienne zakupy zdrożały średnio o 4,8% rdr. I jest to kolejny miesiąc z rzędu z malejącą dynamiką wzrostu cen. Na 17 analizowanych kategorii 8 wykazało jednocyfrową podwyżkę, 5 zaliczyło dwucyfrowe skoki, a 4 zanotowały spadek. Początek roku przyniósł... Czytaj więcej »

 • Biedronka uruchamia spożywczy e-sklep

  Czwartek, 15 lutego 2024

  Do niskich cen, wysokiej jakości oraz szerokiej dostępności placówek, z których słynie największa sieć handlowa w Polsce, Biedronka dołożyła właśnie swoim klientom kolejną możliwość dokonywania zakupów ich ulubionych produktów spożywczych, drogeryjnych, dla domu oraz dla zwierząt - także online. Na stronie zakupy.biedronka.pl sieć oferuje produkty z możliwością dostawy... Czytaj więcej »

 • Analiza ponad 55 tys. cen detalicznych w sklepach wykazała, że w styczniu br. wzrosły one średnio o 4,8% rdr. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym utrzymała się jednocyfrowa dynamika podwyżek. Do tego po kilku miesiącach nastąpiła zmiana na pozycji lidera najbardziej drożejących produktów. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazły się słodycze i desery ze wzrostem o 14,3% rdr.... Czytaj więcej »

 • W obliczu zbliżających się Świąt Wielkanocnych, WSP Społem pragnie podzielić się aktualnymi informacjami dotyczącymi intensyfikacji produkcji majonezu. W kieleckich zakładach już niebawem zostaną zatrudnieni dodatkowi pracownicy sezonowi, zwiększy się też wydajność linii produkcyjnych, które będą działać 5 dni w tygodniu. Czytaj więcej »

 • Subindeks Barometru EFL dla sektora HoReCa na I kwartał br. wyniósł 50,1 pkt., o 4,8 pkt. więcej niż kwartał wcześniej. Jest to najlepsze „otwarcie” roku od czterech lat, kiedy w styczniu 2020 roku odczyt wyniósł 53,5 pkt. Co piąty hotelarz lub restaurator spodziewa się większej liczby gości, a co dziesiąty planuje więcej inwestować w swój biznes. Eksperci EFL zwracają... Czytaj więcej »

 • Firmy produkujące i sprzedające pieczywo oraz wyroby cukiernicze w ciągu zaledwie dwóch lat zwiększyły swoje zaległe zadłużenie o blisko 50 mln zł. Ich zarejestrowane w BIG InfoMonitor i bazie informacji kredytowych BIK nieopłacone faktury oraz raty kredytów przekroczyły na koniec ub.r. 247 mln zł. Problemy ma 948 piekarń i ponad 300 właścicieli sklepów*. Czytaj więcej »

 • W ub.r. ruch w galeriach i centrach handlowych spadł w ujęciu rocznym o 1,5%. To kolejny rok z gorszym wynikiem, ale już bez spektakularnych dwucyfrowych spadków. Tak wykazał raport Proxi.cloud. Eksperci tłumaczą to m.in. zakazem handlu w niedzielę, popularnością e-zakupów i konkurencją innych obiektów. Średnia liczba wizyt przypadająca na jednego konsumenta wynosi blisko 33, a... Czytaj więcej »

 • Według najnowszego sondażu UCE RESEARCH i Grupy Offerista, społeczeństwo jest mocno podzielone w sprawie przywrócenia handlu we wszystkie niedziele. Obecnie opowiada się za tym 46% Polaków, a 44% jest temu przeciwnych. Tylko 10% rodaków pozostaje niezdecydowanych. W pierwszej grupie dominują konsumenci z największych polskich miast, zazwyczaj zarabiający 7000-8999 zł netto... Czytaj więcej »

 • Czy Polacy przekonają się do kupowania ryżu i makaronu na wagę do własnego pojemnika? Jak wynika z raportu Unpacking the question of packaging-free* przygotowanego przez FM Logistic, w wielu krajach taka forma zakupów zyskuje na popularności. Dzięki wsparciu ze strony operatorów logistycznych, którzy dostosowują się do specyficznych wymagań tego segmentu, to rozwiązanie staje się... Czytaj więcej »

 • W ub.r. ruch w galeriach i centrach handlowych zmalał o 1,5% rdr. Z analizy zachowań ponad 185 tys. konsumentów wynika, że liczba klientów ogólnie zmniejszyła się o 0,1% rdr. Oba ww. wskaźniki najbardziej wzrosły w Warszawie, a najmocniej spadły we Wrocławiu. W 2023 r. średni czas trwania wizyty wyniósł prawie 43 minuty i był o 11 sekund dłuższy niż w 2022 r. W ub.r.... Czytaj więcej »

 • W nowym roku Żabka wystartowała z projektem „Ambasador Franczyzy”. Do grona osób, które dbają o swój rozwój i chcą z innymi dzielić się wiedzą, jak prowadzić własny biznes, powołanych zostało 50 franczyzobiorców. Założeniem inicjatywy jest pokazanie oczami przedsiębiorców, jak z bliska wygląda model franczyzy Żabki i współpraca z siecią. Część z Ambasadorów... Czytaj więcej »

 • Carrefour Polska wzmacnia asortyment i komunikację dedykowaną produktom pierwszocenowym oraz koncentruje się na strategii koszyków produktowych. Dzięki tym działaniom klienci sieci będą mogli łatwiej znaleźć w sklepach więcej produktów w najatrakcyjniejszych cenach na rynku, zarówno pod marką własną, jak i wśród produktów brandowych. Celem prowadzonych działań jest poprawa... Czytaj więcej »

 • Z początkiem lutego br. Grupa Żabka wdraża zmiany związane z kolejnym etapem rozwoju. Do Zarządu dołączył Wojciech Krok, obejmując zarządzanie obszarem Żabka Future skupiającym technologie i innowacje. Dotychczasowy zarządzający tym obszarem Wiceprezes Zarządu Tomasz Blicharski objął obszar strategii i rozwoju całej Grupy. Wiceprezeska Zarządu Anna Grabowska stanęła na... Czytaj więcej »

 • 2024 rok stoi pod znakiem zielonych wyzwań dla biznesu. Działalność zgodna ze standardami ESG będzie dla coraz większej liczby firm koniecznością, jednocześnie dla sektora MŚP stanowić będzie o przewadze konkurencyjnej i zdecyduje, kto pozostanie w łańcuchach dostaw dla największych podmiotów. Czytaj więcej »

 • Danone zrealizował zapowiedzi

  Poniedziałek, 05 lutego 2024

  W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mlecznych Danone w Polsce zrealizowano audyt poziomu wdrożenia praktyk rolnictwa regeneratywnego. Tym samym firma dotrzymała danego w 2022 r. słowa i zakończyła audytowanie gospodarstw pod tym kątem przed końcem 2023 r. Weryfikacja pokazała, że 90% mleka, jakie Danone kupuje od rolników na potrzeby wytwarzania... Czytaj więcej »

 • Zmiana właścicielska JNT Group

  Poniedziałek, 05 lutego 2024

  W piątek, 2. lutego br., Jakub Nowak podpisał umowę z Enterprise Investors, na mocy której dojdzie do wykupu menadżerskiego JNT Group od tegoż funduszu inwestycyjnego. Po wykupie Prezes JNT Group zostanie większościowym właścicielem grupy. Jakub Nowak zapowiada dalszą silną ekspansję spółki oraz wejście w nowe segmenty rynku, tj. alkohole mocne oraz piwa. Czytaj więcej »

 • Ambra: „Mamy apetyt na przyszłość”

  Poniedziałek, 05 lutego 2024

  Wino w ostatnim roku poradziło sobie znacznie lepiej niż inne kategorie alkoholowe i cały rynek spożywczy. O czynnikach, które obroniły kategorię, jej rozwoju, zrównoważonej transformacji gospodarki i planach firmy z Robertem Ogórem, Prezesem Zarządu firmy Ambra S.A. rozmawiają Wojciech Szeląg, gospodarz programu Gabinet Spożywczy oraz Michał Siwek, Dyrektor Departamentu... Czytaj więcej »

więcej artykułów