Wiadomości

 • Andrzej Skapczyk nowym Prezesem Sertop

  Poniedziałek, 05 czerwca 2023

  30 maja br. Zgromadzenie Wspólników Sertop sp. z o.o. wybrało nowego Prezesa Zarządu. Został nim pan Andrzej Skapczyk, który wcześniej był w Spółce Kierownikiem Działu Techniczno-Inwestycyjnego. Czytaj więcej »

 • Rośnie liczba zablokowanych rachunków bankowych

  Poniedziałek, 05 czerwca 2023

  Według danych Ministerstwa Finansów, w pierwszym kwartale br. liczba blokad rachunków bankowych z wykorzystaniem STIR wzrosła o ponad 54% rdr. W tym samym czasie o przeszło 17% rdr. zwiększyła się liczba zablokowanych rachunków. Ostatnio łączna wartość zatrzymanych środków urosła o przeszło 41% rdr. i była na poziomie ponad 22,4 mln zł. Natomiast łączna wartość... Czytaj więcej »

 • ID Logistics przejął Spedimex

  Czwartek, 01 czerwca 2023

  ID Logistics ogłosił przejęcie 100% udziałów firmy Spedimex, operatora logistyki kontraktowej, specjalizującego się w obsłudze branży modowej oraz sektora e-commerce. Czytaj więcej »

 • Dziś PepsiCo otworzyło w Świętem k. Środy Śląskiej piąty zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł przyczyni się do rozszerzenia asortymentu oraz zwiększenia skali produkcji skierowanej docelowo na 20 rynków europejskich. Jest to najbardziej zrównoważony środowiskowo, zaawansowany technologicznie i innowacyjny obiekt PepsiCo w Unii Europejskiej.... Czytaj więcej »

 • Rynek spożywczy, to obecnie wyzwanie nawet dla wytrawnych graczy. Jak rozwijać biznes w czasach kryzysu? Czy w dzisiejszych warunkach inwestowanie w biznes może przynieść korzyść? Grupa Maspex od lat z powodzeniem funkcjonuje zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku spożywczym. Zarówno w sprzyjających warunkach jak i w kryzysie utrzymuje pozycję lidera rynku spożywczego w... Czytaj więcej »

 • Według szybkiego szacunku w maju 2023 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 13,0%, a w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymały się na tym samym poziomie. Czytaj więcej »

 • Potencjał technologiczny, organizacyjny i produktowy Global Cosmed S.A. przełożył się w pierwszym kwartale 2023 roku na znaczącą poprawę wyników finansowych. Dynamiczny wzrost sprzedaży własnych marek przełożył się na 103 mln zł obrotu skonsolidowanego ze sprzedaży a osiągnięta EBITDA na poziomie 6,7 mln zł oznacza ponad trzykrotny wzrost r/r. Czytaj więcej »

 • Restauracje sieci należących do Sfinks Polska wypracowały w I kwartale 2023 r. przychody ze sprzedaży gastronomicznej w wysokości 44,22 mln zł wobec 36,13 mln zł rok wcześniej. W ujęciu skonsolidowanym Sfinks osiągnął na koniec I kwartału przychody ze sprzedaży o wartości 26,65 mln zł, tj. o 23% wyższe niż w I kwartale 2022 r. Jednocześnie grupa zanotowała też dodatni wynik... Czytaj więcej »

 • Polacy palą coraz więcej

  Wtorek, 30 maja 2023

  Papierosy pali już blisko co trzeci dorosły Polak, donosi najnowszy raport Polskiej Akademii Nauk. Odsetek palących wzrósł u nas do 28,8 proc, a sprzedaż papierosów o 20 proc. w porównaniu z 2015 rokiem. Ministerstwo Zdrowia przyznało, że nie zrealizuje celu w postaci 5 proc. odsetka palaczy w 2030 roku. Podczas 36. Światowego Dnia bez Papierosa eksperci alarmują, że brak strategii... Czytaj więcej »

 • Niemal co czwarty ankietowany zamierza przeznaczyć od 50 do 100 zł na prezent dla jednej osoby z okazji Dnia Dziecka. Z kolei 15% uczestników sondażu chce na ten cel wydać od 100 do 150 zł. Natomiast 12% nie będzie w ogóle obchodzić tego święta. Wiadomo również, że prawie 27% respondentów planuje wręczyć pieniądze w gotówce. To, według ekspertów, jest dość zaskakującym... Czytaj więcej »

 • Rekordowa sprzedaż na Dniu Handlowca

  Poniedziałek, 29 maja 2023

  W piątek 26 maja br. w Spa Hotelu Splendor **** w Lubeni odbyła się kolejna odsłona Dnia Handlowca. Event o charakterze targowym organizowany przez Specjał oraz Ren wraz z sieciami franczyzowymi Nasz Sklep, Livio oraz Rabat Detal. W części handlowej wzięło udział ponad 130 wystawców. Wydarzenie zaowocowało rekordowymi wynikami sprzedaży. Czytaj więcej »

 • 18 maja 2023 roku we wnętrzach warszawskiego hotelu Airport Okęcie odbył się Międzynarodowy Festiwal Wina zorganizowany przez firmę TiM S.A. Wydarzenie było okazją do spotkania świata mediów, biznesu i handlu. Wszystkich uczestników eventu łączyło jedno – pasja i miłość do wina. Festiwal połączył ludzi z różnych środowisk, którzy wyruszyli w jednodniową podróż... Czytaj więcej »

 • Zaangażowanie Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione! Przedsiębiorstwo, które swoją siedzibę ma w Poznaniu, zostało wyróżnione tytułem „Firma o Złotym Sercu”. Tę wyjątkową nagrodę, Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak, wręczył firmie 23 maja, podczas uroczystej gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski. Czytaj więcej »

 • Polacy piją coraz mniej wódki

  Czwartek, 25 maja 2023

  Rynek napojów spirytusowych w Polsce przechodzi wyraźne zmiany, co najlepiej ilustrują najnowsze statystyki – informuje Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. W 2022 roku odnotowano istotny spadek sprzedaży, zwłaszcza w kategorii wódek czystych, który wyniósł ponad 10% (GUS). Czytaj więcej »

 • Wyjątkowa nowość powstała przy współpracy dwóch czołowych producentów w swoich kategoriach. Coca-Cola i Brown Forman stopniowo wprowadzają produkt na rynek. Premierze nowego napoju Jack Daniel’s & Coca-Cola towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie, w którym miała okazję uczestniczyć redakcja Hurt & Detal. Czytaj więcej »

 • Polska Izby Handlu z nowymi władzami

  Czwartek, 25 maja 2023

  Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Handlu, wybrało nowe władze Izby na kadencję 2023-2027. Na prezydenta Rady Izby wybrano pana Andrzeja Ludka. Na Prezesa Zarządu Polskiej Izby Handlu wybrano pana Macieja Ptaszyńskiego. Czytaj więcej »

 • W kwietniu 2023 r. wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 7,2% wyższa, natomiast liczba transakcji spadła o 3,7% w porównaniu z kwietniem 2022 r. - wynika z danych PIH i CMR Panel. Czytaj więcej »

 • Papier toaletowy to obecnie jeden z najmocniej drożejących produktów codziennego użytku. W kwietniu br. Polacy płacili za niego o ponad 63% więcej niż jeszcze rok temu. Eksperci tłumaczą to m.in. wysokimi kosztami produkcji, które są przerzucane na konsumentów. Jednak złe prognozy dopiero nadchodzą. Kolejny impuls do podwyżek dadzą nowe przepisy unijne. Rada UE zatwierdziła... Czytaj więcej »

 • Gala Liderów Rynku FMCG i Handlu 2023 za nami! Cała branża FMCG od lat z niecierpliwością wypatruje tej corocznej imprezy. Tegoroczne wydarzenie, które odbyło się 24 maja, to zwieńczenie 13. edycji konkursu Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich. Uroczystość rozdania nagród podkreśliły wyjątkowe prezentacje przedstawicieli rynku spożywczego i retailu. Czytaj więcej »

 • Branża napojów protestuje przeciwko 20-krotnej podwyżce opłaty za korzystanie z plastikowych opakowań. Ustawa wdrażającą założenia dyrektywy Single Use Plastic (SUP) została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Podatek od plastiku będzie obowiązywał już od 2024 roku. Czytaj więcej »

 • Notowany w ostatnich tygodniach spadek inflacji nie ma większego wpływu na oczekiwania większości polskich konsumentów co do poziomu cen. Chociaż odsetek Polaków przewidujących podwyżki cen paliw, mediów czy produktów spożywczych zmniejszył się, to w przypadku niektórych kategorii produktów nadal sięga on nawet 80 proc. Jak wynika z najnowszej edycji badania Global State of the... Czytaj więcej »

 • OSM Czarnków dołączy do Grupy Mlekovita

  Poniedziałek, 22 maja 2023

  Grupa Mlekovita, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, wciąż się rozwija, konsekwentnie budując swoją pozycję na świecie. W trzecim kwartale br. do Grupy dołączą dwa zakłady Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie (w Czarnkowie i w Chodzieży), rozszerzając liczbę zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem Mlekovity do 24 (i do 5 w... Czytaj więcej »

 • Rośnie pesymizm konsumentów

  Piątek, 19 maja 2023

  Sytuacja makroekonomiczna, w której niska dynamika wzrostu gospodarczego występuje równolegle z wysoką (i utrzymującą się) inflacją, wysoką niepewnością co do rozwoju sytuacji geopolitycznej na świecie i gospodarczej w kraju sprawia, że Polacy coraz bardziej pesymistycznie oceniają swoją sytuację - wynika z badania EY Future Consumer Index 2023. 31% respondentów ocenia swoją... Czytaj więcej »

 • Wyborowa Pernod Ricard uruchamia, w Nowym Kisielinie pod Zieloną Górą, centrum dystrybucyjne, z którego dostarczać będzie produkty odbiorcom w całym kraju. To najnowocześniejszy magazyn firmy w Polsce, spełniający najwyższe standardy branżowe. Czytaj więcej »

 • Grupa AmRest stawia na intensywny rozwój sieci franczyzowej swojej marki Pizza Hut. Sieć, która w tej chwili liczy 15 restauracji działających w modelu partnerskim, w kolejnych latach ma się powiększać nawet o kilkanaście nowych lokali rocznie. Grupa chce otwierać je głównie w średnich miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców, ale coraz większy potencjał dostrzega też... Czytaj więcej »

 • 17 kierowników sklepów założycieli Grupy Chorten otrzymało specjalną nagrodę Menadżer Roku 2022. To docenienie modelowej współpracy przy realizacji strategii handlowej i doświadczenia w zarządzaniu placówkami, które przekłada się na wdrażane w całej grupie nowe rozwiązania. Czytaj więcej »

 • Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, obecnie nie jest podejmowany temat zmian dotyczących opłaty recyklingowej za torby na zakupy z tworzywa sztucznego. Wśród ekspertów nie brakuje opinii, że jest to wybiórcze rozwiązanie, a problem jest dużo szerszy. Resort za to przekonuje, że założony cel redukcji zużycia ww. toreb został osiągnięty i nie jest wymagana... Czytaj więcej »

 • ​Najnowsze dane rynkowe wraz z komentarzami ekspertów, wystąpienia specjalistów branżowych z pogłębioną analizą sytuacji gospodarczej i mechanizmów marketingowych oraz oficjalna prezentacja najlepiej sprzedających się produktów na rynku spożywczym i chemiczno-kosmetycznym w Polsce – to wszystko już 24 maja br. podczas Gali Liderów Rynku FMCG i Handlu. Czytaj więcej »

 • Za nami druga edycja Ogólnopolskiego Forum Partnerów Biznesowych. Podczas zorganizowanego przez Grupę Mlekovita 11 maja 2023 r. wydarzenia tematem przewodnim rozmów i wystąpień konferencyjnych było partnerstwo w biznesie. Czytaj więcej »

 • Grupa InPost, niekwestionowany lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, w pierwszym kwartale 2023 roku osiągnęła imponujące rezultaty na wszystkich kluczowych rynkach. Przychody w pierwszym kwartale wzrosły o 29% r/r, osiągając 1 996 mln zł, skorygowana EBITDA wzrosła o 36% r/r, osiągając wartość 557 mln zł, natomiast wolumen obsłużonych przesyłek... Czytaj więcej »

więcej artykułów