Wiadomości

 • Zakład Produkcyjny Nutricia w Opolu to nowoczesna i największa fabryka grupy spółek DANONE w Europie. Korzystając z 75 lat doświadczeń, firma wytwarza wartościową żywność, która trafia do najbardziej wymagających konsumentów – niemowląt i małych dzieci na całym świecie. Nutricia wspiera rozwój regionu oraz polskiej gospodarki, współpracując z polskimi dostawcami mleka,... Czytaj więcej »

 • Popyt na roślinne alternatywy mięsa nieustannie rośnie. To oznacza dobre perspektywy długoterminowe dla sektora roślinnego. Wychodząc naprzeciw tym trendom, OneDayMore, jeden z wiodących polskich producentów zdrowej żywności, powiększa swoje zaplecze produkcyjne. Inwestycja Spółki mieści się w Poznaniu i jesienią zostanie oddana do użytku, co oznacza, że już wkrótce... Czytaj więcej »

 • Rosnąca inflacja, wzrost cen produktów w sklepach oraz podwyżki opłat za energię elektryczną to trzy kwestie, które obecnie budzą największy niepokój ekonomiczny w społeczeństwie. Obawia się ich prawie połowa badanych. Wysoko w rankingu są również lęki przed coraz wyższymi podatkami, a także drożejącymi paliwami. Natomiast najmniejsze obawy wzbudza możliwość spadku... Czytaj więcej »

 • Hochland Półmaraton już dziewiąty raz!

  Poniedziałek, 27 września 2021

  9 edycja Półmaratonu Hochland Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha odbyła się 24-26 września 2021 roku. Producent serów, takich jak Hochland i Almette, promuje aktywności sportowe od wielu lat. Kilkudziesięciu uczestników spośród wszystkich klasyfikowanych to pracownicy firmy Hochland, oczywiście najwięcej z Polski, ale także z Hiszpanii i Rumunii. Czytaj więcej »

 • W sierpniu 2021 r. łączna wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 5,3% niższa niż przed rokiem, a liczba transakcji spadła w tym czasie o 7,9% – wynika z danych PIH i CMR Panel. Czytaj więcej »

 • DIAGEO otwiera nowy magazyn w Rumunii

  Poniedziałek, 27 września 2021

  DIAGEO, światowy lider w dziedzinie napojów alkoholowych — i właściciel takich marek jak Johnnie Walker, Captain Morgan, Baileys, Guinness — oraz operator logistyczny FM Logistic otwierają nowy skład podatkowy w miejscowości Dudestii Noi, niedaleko Timisoary w Rumunii. Będzie on obsługiwał 12 rynków: Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Węgry, Macedonię,... Czytaj więcej »

 • Ambra świętuje 30-lecie

  Poniedziałek, 27 września 2021

  Ambra, wiodący dystrybutor chemii gospodarczej i kosmetyków, który w swojej ofercie ma ponad 15 tysięcy produktów, współpracuje z około 140 producentami i obsługuje 3,5 tys. przedsiębiorców prowadzących lokalne sklepy, obchodzi właśnie swoje 30-lecie. Obecnie, poza rozbudową sieci Koliber, Ambra stawia na rozwój swojego flagowego projektu Shelf Program, w ramach którego... Czytaj więcej »

 • Spożycie piwa najniższe od dekady

  Poniedziałek, 27 września 2021

  W 2020 roku Polacy wypili najmniej piwa od dekady – wynika z najnowszych statystyk opublikowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To m.in. skutek lockdownów i nieczynnej przez wiele miesięcy gastronomii. Trend spadkowy jest kontynuowany w 2021 roku. Spadła też całkowita ilość alkoholu spożywana w postaci piwa, a jego udział w strukturze spożycia... Czytaj więcej »

 • Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA 24 września 2021 r. dokonał uroczystego otwarcia największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w mleczarstwie. Czytaj więcej »

 • W najnowszej kampanii marka Podravka przywołuje wakacyjne wspomnienia, prezentując dania kuchni śródziemnomorskiej. Pomimo że koniec lata już na horyzoncie, marka chce, aby w kuchni słońce gościło przez cały rok. Passata pomidorowa, ostry Ajvar, czy niezawodne Spaghetti Bolognese? Dzięki szerokiej ofercie marki, śródziemnomorskie smaki mogą być na wyciągnięcie ręki. Czytaj więcej »

 • Amazon ogłosił, że na okres przedświątecznego szczytu planuje zatrudnić w swoich centrach logistyki e-commerce w Polsce ponad 9 000 pracowników sezonowych. Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu, wyraża swoje poważne zaniepokojenie konstrukcją tzw. „podatku od korporacji”, czyli rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, gdyż w jej ocenie uderzy ona pośrednio w dziesiątki tysięcy polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców. -... Czytaj więcej »

 • Hochland na XX Forum Petro Trend 2021!

  Środa, 22 września 2021

  Food Service Hochland Polska brał udział w tegorocznej edycji jubileuszowego XX Forum Rynku Stacji Paliw Petro Trend 2021 jako Sponsor. To najważniejsze w Polsce spotkanie branży w osobach właścicieli, inwestorów, a także kupców i dostawców z sieci stacji paliw, sklepów convenience oraz konceptów gastronomicznych i kawowych, odbyło się 20 września br. w Marriott Warsaw Hotel. Czytaj więcej »

 • Lokalne sklepy walczą z dyskryminacją

  Środa, 22 września 2021

  Niemal dwie trzecie największych producentów i dostawców FMCG w Polsce czerpie część dochodów z produktów wytwarzanych wyłącznie dla dyskontów lub supermarketów – wynika z rankingu „Równi w Biznesie” za drugi kwartał 2021 roku. I nie chodzi tu o produkty marki własnej, tylko o markowe artykuły, ale w wariantach niedostępnych we wszystkich sklepach. Czytaj więcej »

 • Rząd pracuje nad wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce (projekt UC98). Proponowane rozwiązania wymagają konsultacji z branżą handlu, tak aby uwzględniały możliwości praktyczne sklepów co do przechowywania opakowań. Czytaj więcej »

 • Pod wpływem nowych technologii oraz ciągle zmieniających się oczekiwań konsumentów, w handlu detalicznym i e-commerce nastąpiła swoista zmiana paradygmatu. Konsumenci domagają się już nie tylko natychmiastowej wysyłki towarów, ale również wysokiej jakości dostawy uzupełnionej pozytywnymi wrażeniami z internetowych zakupów. Ten trend najbardziej widoczny jest w sektorze FMCG,... Czytaj więcej »

 • 15 000 aerozoli do dezynfekcji przekazanych do ponad 1 500 restauracji. W ten sposób marka Lysol wspólnie z partnerem spółką CEDC International postanowiły wesprzeć branżę gastronomiczną, szczególnie dotkniętą przez pandemię koronawirusa i lockdown. Celem akcji jest zapewnienie gościom restauracji poczucia bezpieczeństwa dzięki gwarancji, że odwiedzane przez nich miejsce... Czytaj więcej »

 • Auchan wprowadza usługi kurierskie i pocztowe

  Poniedziałek, 20 września 2021

  Już pod koniec września Auchan Retail Polska wprowadzi w swoich sklepach usługi kurierskie i pocztowe. Sieć przewiduje również otwarcie sklepów w niedziele. Nazwa operatora zostanie podana do wiadomości publicznej po podpisaniu umowy - stanie się tak jeszcze we wrześniu br. W ramach nowych udogodnień klienci sklepów Auchan będą mogli nadać lub odebrać przesyłki w godzinach... Czytaj więcej »

 • Przez pandemię Polacy zmienili nawyki żywieniowe

  Poniedziałek, 20 września 2021

  Ponad 40% Polaków twierdzi, że podczas pandemii zaczęło lepiej się odżywiać. Blisko połowa rodaków temu zaprzecza. Zmianę nawyków żywieniowych szczególnie widać w grupie wiekowej 23-35 lat, a także wśród osób z wyższym wykształceniem i zarabiających 4-7 tys. zł netto. Poprawę deklarują głównie mieszkańcy dużych miast. Do najczęściej wymienianych zmian należy... Czytaj więcej »

 • Grupa AMBRA: Rekordowe wyniki i wzrost dywidendy

  Poniedziałek, 20 września 2021

  Grupa AMBRA opublikowała raport za rok obrotowy 2020/2021. Najszybciej rosła sprzedaż i zyski w Rumunii i w Czechach – w efekcie poczynionych inwestycji. Czytaj więcej »

 • Sejm uchwalił ustawę, która ma uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Nowela przewiduje uszczelnienie zakazu handlu w niedziele tak, by nie omijały go sklepy świadczące usługi pocztowe. Czytaj więcej »

 • Dzień Sprzątania Świata z Hochland

  Piątek, 17 września 2021

  Dzień Sprzątania Świata, który obchodzimy 17 września to dobry moment, aby uświadomić sobie, że każdy z nas może dbać o środowisko i zasoby. Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Firma Hochland Polska... Czytaj więcej »

 • W ocenie Polskiej Izby Handlu nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele dotyka licznych obszarów funkcjonowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw handlowych w Polsce. Czytaj więcej »

 • Inspekcja Handlowa na zlecenie Prezesa UOKiK sprawdziła, czy w sklepach i w różnych miejscach świadczenia usług przedsiębiorcy uwidaczniają w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości oraz umożliwiający porównanie produktów ceny towarów i usług. Inspektorzy porównywali również zgodność eksponowanych cen z tymi zakodowanymi w kasie i w czytniku oraz z informacjami... Czytaj więcej »

 • Spotkania Hochland z Jubilatami i Emerytami

  Czwartek, 16 września 2021

  Piotr Knauer, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu wraz z przedstawicielami kierownictwa Hochland Polska, spotkał się we wrześniu z Pracownikami w Kaźmierzu i Węgrowie, którzy obchodzą 10 lub 20 jubileusz pracy zawodowej oraz z Pracownikami, którzy przeszli na emeryturę. Czytaj więcej »

 • Czekoladowy optymizm nie na wyrost

  Czwartek, 16 września 2021

  Światowy i rodzimy rynek słodyczy czekoladowych nadal się rozwija, pomimo wyzwań wynikających z pandemii. Mniejsza niż w poprzednich latach, choć wciąż dodatnia dynamika wzrostu wskazuje na stabilność polskiej branży, która jednocześnie rozpoczyna sezon w obliczu wyzwań surowcowych, logistycznych oraz zmian zachowań konsumenckich wywołanych przez COVID-19. Pomimo... Czytaj więcej »

 • SERTOP – „30 lecie marki"

  Czwartek, 16 września 2021

  Tyski producent serków topionych świętuje w tym roku 30-sto lecie istnienia marki SERTOP. Czytaj więcej »

 • Łąki pod ochroną Almette

  Czwartek, 16 września 2021

  150 000 m² łąk, które wyżywią ponad 1 000 000 pszczół i innych zapylaczy – oto plan Almette na następne 3 lata! Misją akcji „Almette chroni łąki” jest zwiększenie świadomości na temat roli łąk kwietnych dla środowiska naturalnego oraz zachęcenie różnych grup społecznych do ich zakładania. Cel jest ważny, bo więcej łąk pełnych kwiatów, to więcej czystego... Czytaj więcej »

 • Procter & Gamble ogłasza kompleksowy plan przyspieszonych działań na rzecz zapobiegania zmianom klima-tycznym. Firma wyznaczyła sobie nowy cel, zakładający osiągnięcie zerowej emisji netto gazów cieplarnianych w obrębie swojej działalności operacyjnej i łańcucha dostaw (od dostawcy surowców do sprzedawcy detalicznego) do 2040 roku. Ponadto koncern, wskazuje cele pośrednie,... Czytaj więcej »

 • Inflacja w sierpniu osiągnęła w Polsce poziom najwyższy od 20 lat. Sieci handlowe najwyraźniej postanowiły złagodzić nieco wzrost cen zauważany przez klientów, wprowadzając szereg akcji promocyjnych, w tym pod hasłem „back to school”. Jak wynika z najnowszego Badania i Raportu Koszyk Zakupowy® autorstwa ASM Sales Force Agency, średnie ceny analizowanych produktów spadły w... Czytaj więcej »

więcej artykułów