Wiadomości

 • Władze Singapuru i Hongkongu zniosły restrykcje dotyczące eksportu drobiu z polski – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czytaj więcej »

 • Minister Finansów podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego umożliwiające odliczenia akcyzy od piw, dla których upłynął termin ich przydatności do spożycia. Czytaj więcej »

 • Komisja rozpoczyna drugi etap konsultacji z europejskimi związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców na temat zapewnienia sprawiedliwej płacy minimalnej wszystkim pracownikom w Unii Europejskiej. W ramach pierwszego etapu konsultacji w dniach od 14 stycznia do 25 lutego 2020 r. Komisja otrzymała uwagi od 23 partnerów społecznych z całej UE. Na podstawie tych opinii Komisja... Czytaj więcej »

 • Janusz Palikot ogłosił właśnie kolejny projekt w branży alkoholowej. Planuje otwarcie 10 lokalnych Alkotek z alembikami do destylacji m.in. wódki kraftowej ‘Palikot’, piwem rzemieślniczym, importowanymi destylatami i autorskim menu. Do udziału w biznesie znów zaprasza społeczność inwestorów przez kampanię Alembik Polska SA, promowaną na platformie Crowdway.pl. Cel to... Czytaj więcej »

 • Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, która skupia już 1935 placówek niezależnych detalistów, zacieśniła współpracę z siecią dystrybucyjną Multi Food. Teraz sklepy w całej Polsce mogą korzystać z promocji dostępnych w ponad 30 hurtowniach specjalizujących się w obsłudze rynku mięsa i wędlin. Czytaj więcej »

 • ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, przygotowuje się do rozszerzenia zakresu obsługi i asortymentu w największym w Polsce centrum dystrybucyjnym sieci Carrefour w Podkonicach Dużych k/Rawy Mazowieckiej. Obecnie magazynowane są tu produkty suche, a od września 2020 r. składowane mają być też artykuły świeże.... Czytaj więcej »

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie spółki Ruch przez PKN Orlen. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. - czytamy w komunikacie UOKiK. Czytaj więcej »

 • Więcej czasu na zaliczki PIT

  Wtorek, 02 czerwca 2020

  Minister Finansów zdecydował o ponownym przedłużeniu terminu przekazania zapłaty zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń pobranych w marcu i kwietniu. Zadecydował również o zastosowaniu tego korzystnego rozwiązania dla firm w zakresie majowych zaliczek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego. - czytamy na stronie ministerstwa. Czytaj więcej »

 • Innowacyjne lifestyle'owe opakowanie kartonowe #combismile rozpoczęło podbój europejskiego rynku on-the-go Czytaj więcej »

 • Zamknięcie centrów handlowych doprowadziło tysiące firm i ich pracowników do dramatycznej sytuacji. Z dnia na dzień ich miejsca pracy zostały zamknięte, a firmy z każdym dniem traciły przychody. – czytamy w apelu Rady Przedsiębiorczości. Czytaj więcej »

 • Marka Neptun wraca na sklepowe półki

  Poniedziałek, 01 czerwca 2020

  Po wieloletniej nieobecności na sklepowe półki wracają produkty marki Neptun. Grupa Kapitałowa Graal reaktywowała popularną markę rybną i rozpoczęła proces wprowadzania jej na rynek. Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończył realizację Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni 36 500 m kw. powstała w obrębie miasta, na terenach inwestycyjnych Bydgoszczy. Czytaj więcej »

 • Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję w sprawie programu pomocowego przewidującego udzielanie przedsiębiorcom pomocy publicznej w formie pożyczki preferencyjnej podlegającej umorzeniu. Program został notyfikowany Komisji Europejskiej przez Prezesa UOKiK 23 kwietnia br. i po ponad miesięcznych negocjacjach prowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polski... Czytaj więcej »

 • Zarząd Hochland Polska po wielu latach starań, 28 maja 2020 roku kupił grunty i istniejące obiekty spółdzielni mleczarskiej „Jana”, położone w Kaźmierzu, bezpośrednio obok siedziby Hochland. Czytaj więcej »

 • Branża winiarska i spirytusowa boleśnie odczuwają skutki sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Europejskie i krajowe restrykcje spowodowały, że sprzedaż dla gastronomii praktycznie stanęła, natomiast okresowe wzrosty zakupów w sklepach nie zrównoważyły spadków. Czy lato pozwoli nadrobić straty? Czytaj więcej »

 • Rząd nie wyklucza uruchomienia Państwowej sieci sklepów spożywczych – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z portalem money.pl. Czytaj więcej »

 • Majowa konsumpcja owoców i warzyw

  Czwartek, 28 maja 2020

  Dietetycy zalecają, aby warzywa i owoce stanowiły co najmniej połowę, tego co jemy. Jedynie 22% Polaków spełniło ten warunek w maju, ale to aż o 4% więcej niż w kwietniu. Równolegle, w maju mniej Polaków niż w kwietniu (12% wobec 17%) odżywiało się bardzo źle, czyli warzyw i owoców jedli mało lub wcale. Im bliżej lata tym nasza dieta poprawia. Odnotowano wzrost wartości... Czytaj więcej »

 • Komentarz eksperta QSL Polska Rafała Strzałkowskiego w związku z pandemią Covid-19 w Polsce. Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończyło budowę centrum logistycznego dla DSV Solutions o powierzchni 8 260 m kw. w Skarbimierzu. Obiekt BTS jest dedykowany obsłudze logistycznej dwóch zakładów produkcyjnych Mondelēz International, znajdujących się w sąsiedztwie – fabryki Czekolady oraz fabryki Gum i Cukierków. Inwestycja powstała na terenie... Czytaj więcej »

 • Grupa MLEKOVITA, lider mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz kolejny znalazła się najwyżej z branży na prestiżowej Liście 500, przygotowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”. W pełnym rankingu zajęła 74. miejsce, awansując w porównaniu z poprzednim rokiem o kolejne 4 pozycje. Tym samym zdecydowanie wyprzedziła innych uwzględnionych w zestawieniu przedstawicieli... Czytaj więcej »

 • Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od soboty zniesiony zostanie między innymi limit osób mogących przebywać w sklepach. Znoszenie kolejnych ograniczeń dotyczących COVID-19 podyktowana jest spadkiem zachorowań w większości województw. Czytaj więcej »

 • Od 30 maja nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni, ale tylko pod warunkiem zachowania 2 metrów odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Czytaj więcej »

 • W maju br. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji obchodzi jubileusz 20-lecia. Organizacja od początku swojej działalności wspiera rozwój nowoczesnego handlu i uczestniczy w dialogu z administracją publiczną, organizacjami branżowymi i innymi uczestnikami rynku. POHiD zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych: Auchan, Carrefour, Castorama, Decathlon, E.Leclerc, IKEA, Biedronka,... Czytaj więcej »

 • Są już pierwsze efekty postępowań, które pod koniec kwietnia wszczął Prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Urząd sprawdza w nich, czy największe podmioty na rynku rolno-spożywczym nie wykorzystują swojej przewagi kontraktowej, odwlekając zapłatę ponad ustalony termin dostawcom lub wprowadzając niekorzystne warunki handlowe. Czytaj więcej »

 • W czasie pandemii liczba promocji alkoholi w gazetkach spadła o blisko 60% w porównaniu do analogicznego okresu w ub.r. Największe spadki dot. cydru i drinków. Wśród najczęściej promowanych alkoholi znalazło się piwo, które było prawie 3 razy więcej pokazywane niż mocne alkohole i blisko 4-krotnie częściej niż wino. Z analizy również wynika, że najbardziej w tej kwestii... Czytaj więcej »

 • Rok 2020 to dla Grupy Otmuchów rok sporych zmian. W tym roku priorytetem spółki jest przede wszystkim koncentracja na współpracy z istniejącymi klientami oraz poprawa efektywności funcjonowania. Wdrożone na początku roku działania optymalizacyjne przynoszą już pierwsze efekty – informuje spółka. Czytaj więcej »

 • Dziewięć placówek Polskiej Grupy Supermarketów w województwach łódzkim i mazowieckim, rozpoczęło projekt zaopatrzenia sklepów Top Market w wysokiej jakości produkty mięsne, pochodzące z lokalnych masarni. To kolejna faza programu KUPUJEMY LOKALNIE - strategii Grupy PGS skierowanej ku produktom regionalnym, wspierającego lokalną przedsiębiorczość. Czytaj więcej »

 • Udział palet CHEP w łańcuchu dostaw Hermes rósł w ostatnich latach i wynosi obecnie 80 proc. W obliczu wyzwań stających przed branżą napojów bezalkoholowych, oraz z uwagi na wysoką dynamikę charakteryzującą sektor, firmy kontynuują współpracę dla zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności łańcucha dostaw Hermes. Czytaj więcej »

 • Mijające dwa miesiące były wielkim wyzwaniem dla prowadzących działalność gospodarczą – przyznają szefowie firmy zrzeszone w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. W marcu walczono o utrzymanie produkcji, ciągłość dostaw i zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. W kwietniu pojawiły się problemy ze zbytem towaru spowodowane drastycznymi ograniczeniami w handlu. Dziś -... Czytaj więcej »

 • MRiRW i GIS opublikowały zaktualizowane wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2. Podstawowym celem wdrażanych procedur jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom sezonowym i gospodarzom przebywającym na terenie gospodarstwa, umożliwienie pracownikom zza granicy warunków do odbycia... Czytaj więcej »

więcej artykułów