Z rynku FMCG

 • 15 kwietnia 2021 odbyła się premiera 19 edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”. W tym roku Forum odpowiedzialnego Biznesu doceniło firmę Wawel za aż 10 realizowanych godnych polecenia praktyk. Czytaj więcej »

 • W 19. Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2020” znalazło się aż 11 praktyk Carlsberg Polska – 2 nowe i 9 wieloletnich. Ich realizacja przybliża firmę do osiągnięcia celów wytyczonych w strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg pn. Together Towards ZERO. Czytaj więcej »

 • 15 kwietnia został opublikowany największy przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju, czyli raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Lidl Polska został w nim wyróżniony za swoje działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Czytaj więcej »

 • E.Leclerc był pierwszym hipermarketem w Rzeszowie, dziewiątym w Polsce. Jego otwarcie, punktualnie o ósmej, 23 maja 2001 roku było ważnym wydarzeniem dla mieszkańców miasta. Godzinę po otwarciu ciężko było o miejsce na parkingu. Od tamtego momentu mija dokładnie 20 lat. Z tej okazji sklep przygotował loterię urodzinową z pulą nagród o łącznej wartości 80 tysięcy złotych,... Czytaj więcej »

 • #Hodowcyrazem, wspólna inicjatywa największych organizacji zrzeszających polskich hodowców zaniepokojona jest toczącymi się w Parlamencie Europejskim dyskusjami. To próba narzucenia przez relatywnie wąskie grono osób swojego punktu widzenia wszystkim, przy częstym wykorzystaniu nierzetelnych informacji mających zdyskredytować hodowców. Czytaj więcej »

 • Według rankingu magazynu Shanken’s IMPACT, Żubrówka – legendarna polska marka wódki – była w ubiegłym roku trzecią najlepiej sprzedającą się wódką na świecie. W porównaniu z poprzednimi zestawieniami, Żubrówka wyprzedziła m. in. znaną globalną markę Absolut. Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o największym najmie w branży KEP. Deweloper dostarczy firmie InPost magazyny w 8 lokalizacjach o łącznej powierzchni 75 500 m kw. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku. Czytaj więcej »

 • InPost – najszybciej rosnąca platforma dostaw dla e-commerce w Europie – uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100.000 m2 nowej powierzchni w ramach infrastruktury... Czytaj więcej »

 • Marka Cheetos aktywnie angażuje się w pomoc zwierzętom – w ramach akcji „Karmimy Psiaki” realizowanej we współpracy z Fundacją Sarigato, Cheetos chce napełnić karmą MILION MISEK dla psiaków i kociaków ze schronisk. Do pomocy Cheetos zachęca konsumentów, którzy mogą wziąć udział w akcji wpisując kody z promocyjnych paczek do chatbota Cheetos w aplikacji Messenger,... Czytaj więcej »

 • Produkty Sertop Sp. z o.o. będą walczyć o przyznanie (nowy ser topiony w krążku Gouda) oraz utrzymanie (linia serów topionych w plastrach: Złoty Ementaler, Gouda oraz Cheddar) doskonałych not w zakresie jakości w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. Czytaj więcej »

 • Centrum logistyczne Amazon w Gliwicach – trzecia inwestycja firmy na Śląsku, obok dwóch innych obiektów w Sosnowcu – rozpoczęła swoją działalność dokładnie rok temu. Wówczas Amazon ogłosił, że stworzy tu 1 000 miejsc pracy, które udało się podwoić w przeciągu 12 miesięcy. Do tej pory ponad 2 000 osób znalazło zatrudnienie w największym centrum robotycznym firmy w... Czytaj więcej »

 • Auchan Retail Polska rozwija swój program lojalnościowy „Skarbonka” i rozszerza ofertę dla rodzin wielodzietnych we wszystkich hiper- i supermarketach sieci w całej Polsce. Od 22.04.2021 r. osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny będą mogły połączyć ją z Kartą Skarbonka, zyskując w ten sposób rabat w wysokości 5% od wartości zakupów oraz dostęp do wszystkich korzyści... Czytaj więcej »

 • Nowe rozdanie w ASTRZE

  Wtorek, 13 kwietnia 2021

  Astra Coffee & More, a wcześniej Poznańska Palarnia Kawy ASTRA, jedna z najbardziej znanych polskich firm ze stuprocentowym polskim kapitałem, przechodzi rewolucję. Nowy zarząd, Beata Gostyńska i Iwona Pyła, już 1 marca br. wprowadziły nową kawową markę More! Poza tym wdrażają nowe technologie oraz strategie, wprowadzając tym samym firmę na zupełnie nowy poziom. Czytaj więcej »

 • Wiosna to najlepszy czas na zrzucenie zbędnych kilogramów. Dlaczego? Bo wiosna budzi w nas entuzjazm, w każdej dziedzinie życia. Z każdym dniem jest coraz cieplej, więc i pogoda sprzyja wzmożonej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, bieganie czy spacery – sporo możliwości. Wystarczy dołączyć do tego zdrowe odżywianie i redukcja staje się możliwa. Czytaj więcej »

 • Firma Drobimex wymieniła kotły parowo-węglowe na ekologiczne kotły parowo-gazowe w Zakładzie Przetwórstwa w Goleniowie. Dzięki inwestycji wartej ok. 1,6 mln zł goleniowski zakład znacznie zmniejszył emisję dwutlenku węgla i stał się przyjazny środowisku. Pozyskiwana w ten sposób energia jest również bardziej wydajna i tańsza. Pierwsze wyroby wyprodukowane po modernizacji... Czytaj więcej »

 • Etykieta Koalicji 5 Frakcji to ustandaryzowany system oznakowania, który jasno wskazuje konsumentowi jak segregować odpady opakowaniowe. Carrefour Polska zdecydował się przeprowadzić pilotaż systemu oznakowania przygotowanego przez Koalicję 5 Frakcji. To nowe systemowe rozwiązanie jako efekt współpracy producentów, sieci handlowych, miast oraz organizacji pozarządowych ma pomóc... Czytaj więcej »

 • Dzień Czekolady to zdecydowanie jeden z najsłodszych i najprzyjemniejszych dni. W tym roku Lidl Polska zachęca do świętowania go w wyjątkowy sposób, ponieważ 12 kwietnia to także pierwszy dzień Miesiąca Fairtrade, którego celem jest popularyzacja Fairtrade jako sprawdzonego sposobu na poprawę sytuacji rolników i pracowników najemnych uprawiających m.in. kawę, herbatę, banany... Czytaj więcej »

 • Franczyzobiorcy Żabki otrzymują wsparcie sieci w niemal każdym obszarze swojej działalności. Obecnie sieć udziela im wsparcia także w zakresie zatrudnienia personelu. Choć jako prywatni przedsiębiorcy, franczyzobiorcy samodzielnie odpowiadają za kwestie kadrowe w prowadzonych przez siebie sklepach, teraz mogą liczyć na dużą pomoc w tym zakresie dzięki nowemu programowi “Tu i... Czytaj więcej »

 • Firma specjalizująca się w obsłudze łańcucha dostaw uzyskała Platinum Recognition Level, czyli najwyższe, platynowe wyróżnienie. Czytaj więcej »

 • Koncern Procter & Gamble poinformował o postępach swoich działań w Europie na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach strategii „Ambition 2030” P&G zobowiązał się do zmniejszenia zużycia tworzyw pierwotnych o 50% i wprowadzenia opakowań w 100% nadających się do recyklingu lub do wielokrotnego użytku do 2030 roku. Czytaj więcej »

 • „Kubusiowe szpitale” to akcja, w ramach której Kubuś odmienia szpitalne oddziały, aby mali pacjenci choć na chwilę mogli zapomnieć o swoich smutkach. Choć choroba nie jest dla najmłodszych pacjentów przyjemnym doświadczeniem, Kubusiowi udaje się ich choć trochę pocieszyć. „Kubusiowe Szpitale” powstają od 15 lat – jest ich już ponad 50 i ciągle do ich grona... Czytaj więcej »

 • JNT Group, jeden z liderów branży winiarskiej w Polsce, po sukcesie rynkowym w 2020 roku nowego produktu Monte Santi Ice, przedłuża umowę o współpracy z Weroniką Książkiewicz, Ambasadorką marki oraz z rozmachem wprowadza jego nowe warianty: Monte Santi ICE Blue, Monte Santi ICE Fragolino oraz Monte Santi ICE Moscato. Czytaj więcej »

 • W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników MAKRO Polska zamierza zorganizować mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19. Jest to odpowiedź na ogłoszone 30 marca zmiany w Narodowym Programie Szczepień, które umożliwią tworzenie punktów szczepień w zakładach pracy. Czytaj więcej »

 • Firma Henkel Polska otrzymała nagrodę Poland's Best Employers 2021 dla jednego z 300 najlepszych pracodawców w Polsce. To pierwszy taki ranking w Polsce – dzięki ocenie pracodawców przez ich pracowników zbadano rzeczywistą jakość miejsc pracy. Respondenci w swoich ocenach uwzględniali m.in. takie kwestie, jak gotowość polecenia pracodawcy znajomym lub członkom rodziny,... Czytaj więcej »

 • Dino Polska S.A. wprowadziła do sprzedaży we wszystkich marketach sieci Dino testy Primacovid wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Są to szybkie testy do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. Cena jednego testu to 39,99 zł. Nie obowiązuje limit zakupu przypadający na jednego klienta. Czytaj więcej »

 • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego sieć Lidl Polska przypomina, że z myślą o komforcie osób ze spektrum autyzmu, jak i ich rodzin oraz opiekunów, we wszystkich sklepach sieci funkcjonują tzw. „ciche godziny”. Inicjatywa została opracowana przy współpracy z Fundacją JiM, która wspiera osoby ze spektrum autyzmu i ich bliskich. Czytaj więcej »

 • Podczas trwającej pandemii polskie gospodarstwa domowe mają problem z prawidłową segregacją odpadów, ponieważ w przydomowych pojemnikach na śmieci coraz częściej brakuje miejsca, pokazują wyniki najnowszego sondażu. Ujawnia to nowe wyzwania stojące przed systemem recyklingu w Polsce. Czytaj więcej »

 • Pod koniec marca 2021 roku Nestlé Waters oddało do użytku nową siłownię plenerową. Ogólnodostępny obiekt sportowy powstał przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Siłownia, mająca zachęcać mieszkańców miasteczka do dbania o zdrowie i kondycję, jest kolejną tego typu inwestycją Nestlé, realizowaną w miejscowości, w której funkcjonuje rozlewnia naturalnej wody mineralnej... Czytaj więcej »

 • W związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi zasadami epidemiologicznymi Stokrotka zdecydowała o wydłużeniu godzin pracy w części swoich sklepów. Od najbliższej środy (31 marca) do piątku (2 kwietnia) ponad dwieście sklepów należących do sieci będzie pracowało dłużej, bo do godziny 24. Czytaj więcej »

 • Słodkie Święta Wielkanocne

  Wtorek, 30 marca 2021

  Wielkanoc bez słodyczy typowych dla tego okresu to nie Wielkanoc – taka opinia panuje nie tylko wśród dzieci, ale również pośród starszych smakoszy. Przygotowania producentów do Świąt Wielkanocnych ruszają już w grudniu. Jest to optymalny czas na opracowanie receptur do świątecznego portfolio, które zawiera niezwykłą - przewidzianą tylko dla tego okresu w roku - ofertę... Czytaj więcej »

więcej artykułów