Z rynku FMCG

 • Choć Unia Europejska wprowadziła przepisy, na mocy których producenci win powinni informować na etykietach o składzie swoich trunków, na butelkach zmian jeszcze nie widać. A przecież w winie znajdziemy nie tylko sfermentowany sok z winogron! Czytaj więcej »

 • Największymi wyzwaniami dla łańcuchów dostaw płynnych towarów masowych są dziś zakłócenia w transporcie morskim, niedobór kontenerów, zmiany w rozkładach rejsów i przydział przestrzeni ładunkowych. W odpowiedzi Hillebrand, globalny operator logistyczny dla branży beverage, opracował i wprowadził innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na przetransportowanie w jednym... Czytaj więcej »

 • 19 maja ruszyła wspólna akcja Procter & Gamble, Polskiej Fundacji Olimpijskiej oraz sieci sklepów Biedronka. Projekt wesprze szkoły podstawowe w ich działaniach promujących sport wśród młodzieży. Wspólną ideą wszystkich partnerów jest budowanie właściwych nawyków w zakresie aktywności fizycznej u dzieci już od najmłodszych lat. Czytaj więcej »

 • Delikatesy Centrum otworzyły we Wrocławiu nowy autorski projekt supermarketu w odświeżonym formacie ReFresh. Nowe Delikatesy Centrum to koncept kompaktowego supermarketu z rozszerzoną strefą produktów świeżych, w tym z selekcją dań gorących, przygotowywanych codziennie w sklepie. Czytaj więcej »

 • Lidl zaprasza pracowników z całego kraju do podjęcia pracy sezonowej w turystycznej miejscowości. Pracownicy sieci, utrzymując swoje dotychczasowe stanowiska, mogą przenieść się do jednego z 11 kurortów Polski w tym do Międzyzdrojów, Darłowa, Ustki, Władysławowa czy też Zakopanego. Firma oferuje im nie tylko wakacyjną przygodę, ale także zakwaterowanie i dodatkowe profity, w... Czytaj więcej »

 • Młodzi Polacy mają już przemyślane zawodowe plany na przyszłość, jednak większość z nich potrzebuje wsparcia w podjęciu ostatecznej decyzji. Firma Coca-Cola HBC, która w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju wspiera młodych w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, sprawdziła potrzeby polskich nastolatków szukających swojej ścieżki kariery. Aż 86 proc. z nich... Czytaj więcej »

 • Dzień Dobrych Uczynków to dla firmy Wawel oraz Fundacji „Wawel z Rodziną” idealny moment na podsumowanie działań społecznych, podejmowanych przez cały rok i podkreślenie, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywy te koncentrowały się na wspieraniu rodzin oraz osób i instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi, a także na edukacji... Czytaj więcej »

 • Pomaga w przywracaniu godności i poczucia sprawczości. Umożliwia uchodźcom zaopatrzenie się w najpotrzebniejsze artykuły. Odpowiada na nasilające się wyzwania logistyczne stojące przed organizacjami humanitarnymi. O czym mowa? O Karcie Pomoc, najnowszym produkcie Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, który już trafia do stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji non-profit.... Czytaj więcej »

 • Reprezentant Polski - Dawid Stoch – w wielkim stylu wywalczył 3. miejsce w „Global Tío Pepe Challange 2022” - największym i najstarszym konkursie sherry na świecie. To najlepszy wynik Polski w historii tych rozgrywek. Zmagania najlepszych barmanów świata odbyły się 11 maja br. w Jerez de la Frontera w Hiszpanii – siedzibie słynnej andaluzyjskiej winiarni González Byass. Czytaj więcej »

 • Na początku maja uczestnicy Akademii Młodego Hodowcy, którą organizuje Hochland Polska wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, gościli w gospodarstwie Państwa Aliny i Piotra Strusów, dostawców mleka Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Przeważającą większość firm w Polsce – aż 99,8% – stanowi sektor MŚP. To głównie osoby fizyczne prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, która jest siłą napędową polskiej gospodarki. Mikroprzedsiębiorstwa odpowiedzialne są za niemal jedną trzecią produktu krajowego, przyczyniając się w znacznym stopniu do rozwoju gospodarki dzięki tworzonym miejscom pracy... Czytaj więcej »

 • Największa polska sieć supermarketów POLOmarket 13 maja otworzyła kolejny w tym roku nowy obiekt. Tym razem inwestycja została zrealizowana w Pruszczu Gdańskim. Jest to pierwszy sklep sieci POLOmarket w tym mieście. Czytaj więcej »

 • Poszerzona oferta produktów świeżych, bio, wędlin świeżo pakowanych własnej produkcji oraz intuicyjny układ sklepu – to tylko niektóre ze zmian wprowadzonych w Intermarché w Goleniowie mieszczącym się przy ul. Zielona Droga 10. Supermarket został ponownie otwarty 5 maja br. i jest dostępny dla klientów w nowym koncepcie – Power. Celem sieci jest wdrożenie nowego konceptu we... Czytaj więcej »

 • Reakcja sieci Lidl Polska na potrzeby rynku pracy po wybuchu konfliktu na wschodzie była niemal natychmiastowa. Lidl Polska uruchomił możliwość zatrudniania osób z Ukrainy, publikując wybrane ogłoszenia o pracę w języku ukraińskim. Prowadzone rekrutacje do tej pory zaowocowały zatrudnieniem 120 pracowników z Ukrainy, a nowe wakaty cały czas będą oferowane. Czytaj więcej »

 • Do końca lipca ruszy 20 nowych punktów w tym 4 w Warszawie. Zgodnie z przyjętą strategią Spółki do końca 2023 roku ma powstać łącznie 100 sklepów na terenie całej Polski. Tym samym, przebój rynkowy browaru w Tenczynku, piwo świeże, będzie dostępny dla niemal każdego zainteresowanego konsumenta. Czytaj więcej »

 • Przed nami największa edycja Męskiego Grania w historii. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje i style, w tym m.in. BEDOES, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, MARIA PESZEK, ØRGANEK, sanah, SOBEL oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra 2022, której skład ujawniony zostanie 31 maja. Trasa... Czytaj więcej »

 • Z początkiem maja br., Adrianna Morze objęła stanowisko Dyrektor Marketingu i Komunikacji w Klastrze North & East Europe w firmie DB Schenker, będącej liderem w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i rozwiązań logistycznych w obszarze transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego. Czytaj więcej »

 • W kwietniu br. MAKRO Polska uruchomiło program rozwojowy Akademia Handlu Detalicznego, skierowany do swoich przedstawicieli handlowych. Głównym celem Akademii jest wsparcie uczestników programu w budowaniu praktycznej wiedzy na temat sektora handlu detalicznego, dzięki któremu firma zapewnia stały rozwój biznesu swoich klientów. Czytaj więcej »

 • Od 16 maja do 3 czerwca 1660 drużyn z 16 województw będzie walczyć o miejsce w ogólnopolskim finale największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. Historia rozgrywek pokazuje, że wśród jego uczestników z dużym prawdopodobieństwem znajdują się także przyszli reprezentanci Polski! W przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy... Czytaj więcej »

 • Świeże inspiracje od Selgros Cash & Carry

  Poniedziałek, 09 maja 2022

  Z okazji wyjątkowego jubileuszu klienci Selgros Cash & Carry mogą bezpłatnie pobrać książkę „Ryby i owoce morza na Twoim stole”. Sieć świętuje tym samym 25-lecie obecności w Polsce, pokazując, że na półkach oferują nie tylko świeże i zróżnicowane produkty, ale również inspiracje na niebanalne dania. Czytaj więcej »

 • Przełom kwietnia i maja dla „Herbapolu-Lublin” S.A. był intensywnym okresem przygotowań do rozpoczęcia sezonu zbiorów. Firma jest na finiszu prac nad całorocznym harmonogramem skupu surowców roślinnych, w tym ziół, kwiatów i owoców pochodzących ze stanowisk naturalnych oraz plantacji. Przez najbliższe osiem miesięcy planuje zebrać ponad 70 rodzajów roślin, które docelowo... Czytaj więcej »

 • W ubiegłym roku rozpoczęto program „Almette Chroni Łąki”. Kolejna edycja wystartowała w kwietniu, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło - Inwestujemy w naszą planetę – zainspirowało organizatorów programu „Almette Chroni Łąki” do siania łąk. Czytaj więcej »

 • Manufaktura Piwa Wódki i Wina wchodzi w nowy kanał dystrybucji produktów online w formule „marketplace”. W tym celu Spółka podpisała list intencyjny z firmą Gonito sp. z o.o., specjalizującą się w obsłudze podmiotów zainteresowanych wykorzystaniem największej elektronicznej platformy sprzedażowej na świecie - Amazon. Zawarty list intencyjny potwierdza zamiar nawiązania... Czytaj więcej »

 • SPAR otworzył trzy nowe sklepy

  Czwartek, 05 maja 2022

  Trzy nowe sklepy dołączyły do sieci SPAR: format SPAR w Żbikowicach w woj. małopolskim o powierzchni 454 mkw., SPAR Mini w Uwielinach w woj. mazowieckim o powierzchni 251 mkw. oraz SPAR Express w Sulęcinie w woj. lubuskim z salą sprzedaży 56 mkw. Wszystkie placówki są prowadzone przez partnerów detalicznych – polskich, niezależnych przedsiębiorców, posiadają parking dla... Czytaj więcej »

 • Sieć supermarketów spożywczych Intermarché uruchomiła właśnie program lojalnościowy „Moje Intermarché”. Od 5 maja br. klienci sklepów zarządzanych przez Grupę Muszkieterów mogą cieszyć się wieloma atrakcyjnymi korzyściami, jakie gwarantuje uczestnictwo w programie. Do cyfrowej wersji karty klienta, dostępnej dotychczas w aplikacji mobilnej, dołączył nośnik fizyczny,... Czytaj więcej »

 • Jakość, tradycja i rzemiosło cukiernicze są wyróżnikami marki Grycan – Lody od pokoleń od początku jej istnienia, a lody produkowane w podwarszawskiej fabryce w Majdanie powstają zgodnie ze sprawdzonymi recepturami, przekazywanymi w rodzinie właścicieli z pokolenia na pokolenie. Ich sekretem są najwyższej jakości składniki: śmietanka kremówka, żółtka jaj, ręcznie obierane... Czytaj więcej »

 • Między 4 a 7 kwietnia 2022 roku w centrum targowo-wystawienniczym Fira Barcelona Gran Via w Barcelonie odbywały się międzynarodowe targi Alimentaria & Hostelco. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 3 tysiące wystawców z 52 krajów świata, którzy przyjechali, aby zaprezentować swoją ofertę produktową, a także wziąć aktywny udział w rozwoju międzynarodowego sektora... Czytaj więcej »

 • Dan Cake posadził 4000 drzew

  Środa, 04 maja 2022

  Firma Dan Cake Polonia - czołowy producent wyrobów piekarniczych i cukierniczych w Polsce - wraz z Nadleśnictwem Chrzanów jednostką Lasów Państwowych zorganizowała w minioną sobotę wielką akcję sadzenia drzew. Posadzili je, pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Chrzanów, m. in. pracownicy firmy wraz z rodzinami, pracownicy Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, a także... Czytaj więcej »

 • Polacy od lat rozsmakowują się we włoskiej kuchni. Według przygotowanego przez PBS na zlecenie North Coast raportu, aż 48 proc. respondentów w przedziale wiekowym 18-44 lat wskazało kuchnię włoską jako ulubioną kuchnię zagraniczną Polaków, a ponad połowa (52 proc.), jedząc w restauracji, zamawia dania kuchni włoskiej*. Nic więc dziwnego, że wpisała się ona na stałe w... Czytaj więcej »

 • Profi promuje bezpieczeństwo w pracy

  Piątek, 29 kwietnia 2022

  Jak udzielać pierwszej pomocy, obsługiwać sprzęt gaśniczy i reagować w sytuacji zagrożenia życia mogli dowiedzieć się uczestnicy pikniku bezpieczeństwa, zorganizowanego przez firmę Profi. Impreza odbyła się 28 kwietnia w ramach Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy i zgromadziła mieszkańców Grabowa nad Prosną i okolic. Czytaj więcej »

więcej artykułów