Reportaże

 • Od 2 do 5 lutego br. w niemieckiej Kolonii odbywały się międzynarodowe targi słodyczy i przekąsek ISM. Pomimo wielu obaw związanych z koronawirusem, do Kolonii przyjechało aż 1774 wystawców z 76 krajów świata, prezentując swoje produkty. Z danych uzyskanych od organizatora wynika, że tegoroczną, jubileuszową – 50. edycję wydarzenia odwiedziło ponad 37 tys. osób ze 148... Czytaj więcej »

 • Polskie produkty na targach ISRAFOOD

  Niedziela, 15 grudnia 2019

  W dniach od 26 do 28 listopada w halach EXPO w Tel Awiwie odbywały się 36. Międzynarodowe Targi Spożywcze ISRAFOOD 2019. W targach uczestniczyło blisko 150 wystawców. Hale odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających. Polskie firmy zlokalizowane były na wspólnym – Narodowym stoisku zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i program „Poland Tastes Good”. Wśród... Czytaj więcej »

 • W dniach 6-7 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce odbyła się XXII edycja Targów „Biznes – Żywność – Medycyna – Auto Flota Rzeszów 2019”. Targi odwiedziło 20 tysięcy zwiedzających, na których czekało 300 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Wydarzenie zorganizowała GK Specjał oraz sieci franczyzowe: Nasz... Czytaj więcej »

 • 100. edycja targów ANUGA

  Niedziela, 15 grudnia 2019

  Ponad 7 500 wystawców z całego świata zaprezentowało swoje najnowsze produkty spożywcze podczas jubileuszowej 100. edycji międzynarodowych targów ANUGA, które odbywały się w dniach od 5 do 9 października w Kolonii. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 160 tys. zwiedzających z 198 krajów. Czytaj więcej »

 • Rozpoznawalność marki i zaufanie klientów do produktów to najlepsze sposoby, by osiągnąć wysokie słupki sprzedaży. Gdy dodamy do tego przejrzystą ekspozycję i wsparcie przedstawicieli producenta dla detalisty – możemy spodziewać się wyjątkowych, stale rosnących zysków. Wspomniane zasady są fundamentem działania Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, których zaangażowanie... Czytaj więcej »

 • GRYCAN – Silna marka z tradycją

  Środa, 24 kwietnia 2019

  Marka Grycan – Lody od Pokoleń produkuje lody z najwyższej jakości surowców – śmietanki kremówki, żółtek jaj i cukru, zgodnie ze sprawdzonymi recepturami, które są w rodzinie właścicieli przekazywane z pokolenia na pokolenie. W podwarszawskiej fabryce tradycyjne receptury łączone są z rzemieślniczymi metodami produkcji. Wysoką jakość lodów doceniają konsumenci a dobre... Czytaj więcej »

 • Jak co roku, w okresie świątecznym w Berlinie odbywają się tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe. Znajdują się one aż w 60 miejscach. Dźwięki kolęd, połączone z zapachami grzanego wina oraz tradycyjnej kuchni niemieckiej rozchodzi się po całym mieście. Co ciekawe, podczas pobytu na jarmarkach można spotkać wielu odwiedzających z Polski. Czytaj więcej »

 • Zarabiaj z Prymatem

  Wtorek, 11 grudnia 2018

  Szeroki asortyment, wysoka jakość produktów, podążanie za trendami, silne wsparcie sprzedażowe i marketingowe, to tylko niektóre aspekty decydujące o tak dużej popularności marki Prymat na rynku. Jedno jest pewne – sukces producenta to również gwarancja rotacji i zysków w sklepach handlujących marką. Czytaj więcej »

 • ANUFOOD China 2018

  Wtorek, 11 grudnia 2018

  To już drugi rok, gdy międzynarodowe targi spożywcze w Pekinie odbywają się w przy Tianchen East Road, gdzie mieści się Narodowe Centrum Wystawiennicze (wcześniej miały miejsce w oddalonej od centrum miasta hali wątpliwej jakości). W promieniu kilkuset metrów zobaczymy chiński Stadion Narodowy, który nawet przypomina ten warszawski oraz wysoką wieżę obserwacyjną, na której... Czytaj więcej »

 • Stumbras na świątecznej półce

  Środa, 21 listopada 2018

  Stumbras Vodka jest najdynamiczniej rosnącym produktem z portfolio MV Poland, który zachowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży przez 5 ostatnich lat. Jak produkt oceniają detaliści i na co warto zwrócić uwagę komponując świąteczną półkę alkoholową? Czytaj więcej »

 • SIAL Paris 2018

  Środa, 21 listopada 2018

  7200 wystawców ze 119 krajów, 135 oficjalnych delegacji i 26 przedstawicieli rządów różnych państw. To tylko część wyników jakie odnotowali organizatorzy kolejnych już, odbywających sie co dwa lata targów SIAL Paris 2018. To jedno z najistotniejszych dla branży spożywczej wydarzeń, które w jednym miejscu gromadzi przedstawicieli producentów, dystrybutorów, importerów czy... Czytaj więcej »

 • Singapore Food Show

  Piątek, 28 września 2018

  W okresie od 30 sierpnia do 2 września br. w Singapurze odbywała się 15. edycja targów „World Food Fair – Singapore Food Show”. W ciągu czterech dni targowych, podczas których swoje produkty promowało ponad 200 lokalnych i międzynarodowych wystawców, można było rozkoszować się „kulinarnym rajem”. Była to wyjątkowa okazja zarówno do poznania azjatyckich produktów... Czytaj więcej »

 • Targi Summer Fancy Food Show 2018

  Piątek, 03 sierpnia 2018

  Na przełomie czerwca i lipca br. w halach Jacob K. Javits Convention Center na Manhattanie w Nowym Jorku (USA) odbyła się letnia 64. edycja międzynarodowych targów spożywczych Fancy Food Show. Podczas targów swoje produkty zaprezentowało ponad 2 400 wystawców z całego świata. Targi odwiedziło ponad 35 000 zwiedzających, głównie specjalistów z sektora handlu i produkcji FMCG.... Czytaj więcej »

 • Targi SIAL China 2018

  Piątek, 03 sierpnia 2018

  W trzynastu halach Shanghai New International Expo Center (Szanghaj, Chiny) swoje produkty i usługi prezentowało ponad 3 400 wystawców z całego świata. Czytaj więcej »

 • Marka Flo wkracza na półki

  Wtorek, 10 kwietnia 2018

  Od niespełna pięciu miesięcy na półkach, a już zachwycają wysoką jakością i skutecznością działania – mowa o produktach marki Flo. W skład oferty wchodzą m.in. płyny i balsamy do mycia naczyń, płyny uniwersalne do mycia podłóg oraz płyny i koncentraty do płukania. Innowacyjne produkty marki Flo łączą w sobie troskę o czystość w domu i ochronę środowiska. Czytaj więcej »

 • Pierwsza edycja Konkursu „Zrób Fotkę – Wygraj Samsung Smart TV” zakończyła się 15 grudnia 2017 roku. Zwycięską pracę nadesłała Pani Małgorzata z Ząbek. Podczas wyłaniania zwycięzcy jury redakcji brało pod uwagę kreatywność, nietuzinkowość i estetykę fotografii. Czytaj więcej »

 • Z wizytą w Modern-Expo Group w Łucku

  Wtorek, 12 grudnia 2017

  W dniach 21-22 listopada br. firma Modern-Expo Group – specjalnie dla dziennikarzy czołowych tytułów prasy handlowej, a także agencji prasowych – zorganizowała wyjazd do siedziby głównej firmy w Łucku na Ukrainie. Czytaj więcej »

 • Nabiał jest jedną z podstawowych kategorii w sklepie spożywczym, dlatego też półka powinna być właściwie skomponowana i zawsze pełna. A pierwsze skrzypce w segmencie gra oczywiście ser, który staje się czymś więcej niż tylko składnikiem kanapki i coraz częściej pojawia się jako element wykwintnych potraw, sałatek, sosów, czy też jako samodzielne danie w postaci deski... Czytaj więcej »

 • Sezonowy handel na Korfu

  Środa, 15 listopada 2017

  Jak w każdym nadmorskim kurorcie, na wyspach greckich handel kręci się wokół turystów – i to przede wszystkim dla nich przygotowana jest oferta sklepów. Co zatem można znaleźć na Korfu? Głównie lokalne specjalności – szeroką ofertę alkoholi z kumkwata, miękki nugat, chałwę czy loukoumi. Czytaj więcej »

 • Handel w Toronto

  Środa, 11 października 2017

  Toronto – jest najważniejszym kanadyjskim miastem, najważniejszą metropolią kraju i jednocześnie jego ekonomiczną stolicą. To najbardziej wieloetniczne miasto świata, co od razu udało się zauważyć po przylocie – Hindusi, Chińczycy, Filipińczycy i oczywiście Polacy. Według oficjalnych statystyk około 80 tysięcy mieszkańców Toronto mówi po polsku. Czytaj więcej »

 • ANUFOOD CHINA 2017

  Poniedziałek, 11 września 2017

  W dniach 30.08 - 1.09.2017 roku w Pekinie odbywały się międzynarodowe targi żywności ANUFOOD CHINA 2017. Czytaj więcej »

 • „Bezcenny” marokański handel

  Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

  W Maroku, pomiędzy straganami z ręcznie wyrabianą ceramiką, kolorowymi tkaninami czy lampami z metalu, natrafimy na niewielkie sklepy spożywcze w ulicznych wnękach, których lady już dawno przeżyły swój okres świetności, a same towary wyglądają jakby nadgryzł je ząb czasu. Czytaj więcej »

 • Pora na Koral!

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017

  Szeroka oferta, uwielbiany od lat smak i podążanie za nowymi trendami, to cechy, które charakteryzują lody Koral. Z jednej strony tradycja, a z drugiej innowacyjne podejście do produktu. Oferta Koral i Bracia Koral – Lody Jak Dawniej coraz śmielej wkracza na rynek i zyskuje coraz większą popularność wśród konsumentów. Czytaj więcej »

 • Wina Mołdawii

  Środa, 17 maja 2017

  Tuż po świętach Wielkiej Nocy odwiedziliśmy Mołdawię. I piliśmy mołdawskie wina. I chociaż winnice jeszcze się nie zazieleniły, redakcja miała możliwość zapoznania się z ofertą winiarską kraju, będącego jednym z większych producentów wina w Europie. Czytaj więcej »

 • Produkty, które rotują na bieżąco to czysty zysk dla detalisty. Zapewniając dostępność takiego asortymentu u siebie w sklepie może mieć pewność, że zniknie on z półek w oka mgnieniu – takie są właśnie Bestsellery Grycan. Czytaj więcej »

 • Polski handel w stolicy Europy

  Wtorek, 25 kwietnia 2017

  Od momentu dołączenia Polski do Unii Europejskiej, liczba Polaków w Belgii stale rośnie. Nic więc dziwnego, że powstają nowe sklepy spożywcze oferujące szeroką gamę polskich produktów. Przecież Szef Rady Europejskiej Donald Tusk musi gdzieś robić zakupy spożywcze. Czytaj więcej »

 • Handel w Zurychu

  Piątek, 17 marca 2017

  Nieformalną stolicą Szwajcarii jest Berno, jednak największym miastem i głównym ośrodkiem gospodarczym kraju jest Zurych. Choć przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Szwajcarii, to poziom ok. 6,5 tys CHF, to średnie zarobki w Zurychu są o ponad 7% wyższe niż w pozostałych kantonach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kurs franka szwajcarskiego – spędzający sen z powiek wielu... Czytaj więcej »

 • Detal na Antypodach

  Piątek, 17 marca 2017

  W pierwszym sklepie nie było nawet koszyków. A było to centrum Auckland, największego miasta w kraju, wielkości Warszawy. Za kasą, na podwyższeniu siedział otyły Polinezyjczyk. Wyboru nie było, może za wyjątkiem chipsów i napojów. Ale to był normalny sklep spożywczy. Miał resztkę papierowego chleba tostowego, jakieś smarowidła, sery. Musiałem wszystkie produkty zbierać z... Czytaj więcej »

 • Szeroka półka przynosi korzyści

  Wtorek, 08 listopada 2016

  Mokate od ponad ćwierć wieku jest uznanym polskim producentem napojów gorących. Szeroki asortyment kaw i herbat cieszy się nieustająco dużym powodzeniem zarówno wśród klientów, jak i właścicieli sklepów i sprzedawców. Czytaj więcej »

 • Najwyższej jakości naturalne składniki, uznanie i zaufanie klientów – to najważniejsze wartości charakteryzujące produkty Herbapol-Lublin. Istniejąca na rynku od 67 lat firma podbiła serca konsumentów i na stałe zagościła w polskich domach. Czytaj więcej »

więcej artykułów