Technologia

 • Auchan Polska jako pierwsza firma branży retail w Polsce wdraża platformę RELEX Solutions służącą do optymalizacji planowania łańcucha dostaw, jako istotny element wsparcia sprzedaży sieci w systemie omnichannel. To oparte na najnowszych technologiach, w tym sztucznej inteligencji, rozwiązanie pozwala na kompleksowe i w pełni zintegrowane zarządzanie łańcuchem dostaw we... Czytaj więcej »

 • Różnice między cenami na półce i przy kasie to problem nie tylko dla klientów, ale też sklepów. Prawidłowe ułożenie produktów na półkach i ich właściwe oznakowanie, wiąże się z ciągłą weryfikacją i większym nakładem pracy. Rozwiązaniem staje się digitalizacja procesów, dzięki której sklepy mogą na bieżąco zmieniać ceny przez system elektronicznych etykiet lub... Czytaj więcej »

 • Sztuczna inteligencja to jeden z głównych trendów, które będą kształtować w najbliższym czasie rozwój e-commerce. Według ekspertów IdoSell w 2024 roku AI na dobre rozgości się w tej branży, stwarzając nowe możliwości m.in. w dotarciu do konsumentów, personalizacji oferty czy zautomatyzowanej obsłudze klientów. Na wdrażanie tego typu rozwiązań w e-commerce wpłynie... Czytaj więcej »

 • Grupa InPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, wprowadza nowy model maszyny Paczkomat®. Innowacyjne rozwiązanie pozwala stawiać urządzenia bez względu na dostępność sieci elektrycznej, a to wszystko dzięki wyposażeniu maszyn w panele fotowoltaiczne i magazyny energii. Pilotaż będzie prowadzony w Gdańsku oraz w Krakowie, a także na rynkach... Czytaj więcej »

 • Prawie połowa dyrektorów zarządzających firm spodziewa się, że do 2026 roku będzie wykorzystywać technologię GenAI do napędzania wzrostu i przyspieszania ekspansji swojego biznesu – wynika z 29. edycji globalnego badania IBM Institute for Business Value. Jednak w tej chwili firmy – mimo że dostrzegają potencjał GenAI i są skłonne ponieść ryzyka związane z jej wdrażaniem... Czytaj więcej »

 • Symfonia, lider rozwiązań wspierających cyfryzację i procesy biznesowe MŚP, od lat wspierająca sektor handlu, rozwija ofertę o rozwiązanie do obsługi sieci sprzedaży. Wart 124 mld PLN i rosnący w tempie niemal 10%[1] rynek B2B e-commerce w Polsce gwałtownie się cyfryzuje i integruje rozwiązania dla wzrostu konkurencyjności. Platforma B2B od Symfonii odpowiada na potrzeby... Czytaj więcej »

 • Projekt implementacji dyrektywy DAC-7 w końcu w Sejmie – polski rząd postanowił wywiązać się z obowiązku, jaki nakłada ona na nasz kraj i skierował do Parlamentu projekt ustawy implementującej. Czytaj więcej »

 • W uznaniu za innowacyjność i skuteczność rozwiązań, Asseco Business Solutions zostało uhonorowane Nagrodą Specjalną Kolegium Redakcyjnego w konkursie „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” przez redakcję miesięcznika Hurt & Detal za swoje zaawansowane rozwiązania Image Recognition i Smart Presentation do weryfikacji Perfect Store. Czytaj więcej »

 • Czterech na pięciu Polaków korzysta lub korzystało z zabezpieczeń biometrycznych, a wśród osób w wieku 18–25 lat kontakt z biometrią miał już praktycznie każdy – wynika z badania Minds & Roses dla Mastercard. Dlatego to właśnie Polska będzie pierwszym europejskim rynkiem, na którym konsumenci będą mogli przetestować innowacyjną w globalnej skali technologię płatności... Czytaj więcej »

 • Blisko 8,3 miliarda dolarów – tyle do 2027 roku może być warty globalny rynek analizy danych za pomocą AI w sektorze FMCG według raportu Grand View Research. Sztuczna inteligencja jest szansą na zwiększenie innowacyjności, udziału w rynku i uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Nie zaskakuje więc, że globalni liderzy biorą udział w wyścigu o zastosowanie przełomowych technologii -... Czytaj więcej »

 • – Widzimy spowolnienie ekonomiczne, również w branży handlu elektronicznego, ale w tym segmencie jest ono stosunkowo najmniejsze – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezeska Izby Gospodarki Elektronicznej. Z jej raportów wynika, że gospodarcze spowolnienie może się paradoksalnie okazać nowym bodźcem dla rozwoju e-handlu, ponieważ siedmiu na 10 konsumentów w trudnych ekonomicznie... Czytaj więcej »

 • InsERT ustanawia absolutny rekord

  Poniedziałek, 13 maja 2024

  InsERT sprzedał łącznie milion licencji własnych programów. To największy producent oprogramowania dla MŚP w Polsce. Na zakup i korzystanie z tworzonych od 32 lat systemów zdecydowało się już ponad 500 tys. przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

 • Portfolio Brother zostało zaktualizowane o 4 monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne. Nowe modele MFC-L2802DN, MFC-L2802DW, MFC-L2862DW i MFC-L2922DW pozwalają na szybkie i perfekcyjne wydruki. Urządzenia wielofunkcyjne są łatwe w konfiguracji oraz umożliwiają sprawne drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie i odbieranie faksów. Czytaj więcej »

 • Comarch, lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT, wykorzystuje w swoich systemach sztuczną inteligencję (AI). Eksperci z firmy wyjaśnili, jak pomaga ona klientom w usprawnieniu działań biznesowych. Dzielą się też przewidywaniami dotyczącymi zastosowania AI w przyszłości oraz tłumaczą, jak wdrażać zaawansowane rozwiązania AI w poszczególnych branżach. Czytaj więcej »

 • Fundacja Polska Bezgotówkowa kończy kolejny rok działalności z dalszym wzrostem aktywności terminali w ramach prowadzonego Programu Polska Bezgotówkowa. Na przestrzeni minionego roku Fundacja odnotowała znaczący wzrost w liczbie zrealizowanych transakcji, których tylko w 2023 r. było blisko pół miliarda. Czytaj więcej »

 • W dobie tak dynamicznej i powszechnej digitalizacji wiele osób zastanawia się, czy drukarki wciąż są niezbędnym narzędziem w dzisiejszych biurach. Jednak papier od zawsze pełnił istotną funkcję w świecie biznesu. Wydrukowane dokumenty były i nadal są nieodłącznym elementem wielu procesów formalnych. Nadal istnieją sytuacje, w których to właśnie drukowane materiały są... Czytaj więcej »

 • Sieci handlowe od dawna korzystają ze stanowisk POS, które składają się z: komputera, drukarki fiskalnej, skanera, terminala płatniczego, wyświetlacza klienta oraz programu sprzedażowo-magazynowego wspieranego przez system lojalnościowy. Czy istnieje na rynku fiskalny POS stworzony dla detalistów? Czytaj więcej »

 • O 2 mln hl spadła produkcja piwa w Polsce pomiędzy 2022 a 2023 r. Rosną koszty produkcji, a to wymusza na przedsiębiorcach szukanie oszczędności. Browarom mogą pomóc nowe, cyfrowe systemy, które zwiększają wydajność produkcji. Czytaj więcej »

 • Wierzejki w 2022 roku rozpoczęła przebudowę swojego zakładu produkcji garmażeryjnej, który pozwoliłby sprostać rozwojowi firmy. Podjęto wówczas decyzję o zainwestowaniu w naważarkę Ishida CCW-RVE-214W-1S-30-WP. Jak podkreśla Adam Zdanowski, współwłaściciel Zakładu Mięsnego Wierzejki, dziś trudno wyobrazić sobie produkcję pierogów bez tej maszyny. Czytaj więcej »

 • Do 2025 roku prawie połowa polskich firm planuje wdrożenie nowych technologii. Dużych przedsiębiorców interesuje zwłaszcza robotyzacja i mają na to zaplanowane budżety. Mniejsze firmy również skorzystałyby na automatyzacji procesów, ale brakuje im instrumentów wsparcia. Problemem jest też dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. Wdrażanie zaawansowanych technologii w firmach... Czytaj więcej »

 • Firma Auchan Polska podpisała umowy gwarantujące zaopatrzenie sklepów sieci w energię solarną o łącznym wolumenie blisko 139 GWh rocznie. Energia pochodzić będzie z polskich farm fotowoltaicznych firmy GoldenPeaks Capital, z którą sieć zawarła 12-letnią umowę zakupu energii (PPA), a także z własnych instalacji fotowoltaicznych Auchan, realizowanych we współpracy z firmą... Czytaj więcej »

 • 2024 rok stoi pod znakiem zielonych wyzwań dla biznesu. Działalność zgodna ze standardami ESG będzie dla coraz większej liczby firm koniecznością, jednocześnie dla sektora MŚP stanowić będzie o przewadze konkurencyjnej i zdecyduje, kto pozostanie w łańcuchach dostaw dla największych podmiotów. Czytaj więcej »

 • Z dodatkowym systemem zabezpieczeń i nowoczesną szatą graficzną. Nowe kupony papierowe Pluxee wchodzą do obiegu. Od 1 lutego 2024 na rynku dostępne będą zarówno kupony Pluxee, jak i Sodexo. Co to oznacza w praktyce? Klienci mogą płacić za zakupy i nowymi kuponami Pluxee, i wcześniejszymi Sodexo. Te drugie, są ważne zgodnie z nadrukowanym terminem, jednak nie będą już dłużej... Czytaj więcej »

 • ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, rozwija programy, które wspierają zaangażowanie i kreatywność zespołów. Należy do nich międzynarodowy konkurs „The Factory 2023” na najbardziej innowacyjny projekt z obszaru zarządzania operacjami magazynowymi. Jego zwycięzcą został polski zespół ID Logistics, nagrodzony za „Live Warehouse”. Zdaniem kilkuset... Czytaj więcej »

 • 2024 rok stoi pod znakiem zielonych wyzwań dla biznesu. Działalność zgodna ze standardami ESG będzie dla coraz większej liczby firm koniecznością, jednocześnie dla sektora MŚP stanowić będzie o przewadze konkurencyjnej i zdecyduje, kto pozostanie w łańcuchach dostaw dla największych podmiotów. Czytaj więcej »

 • Firma Balcerzak, jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsa w Polsce, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP XL. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się elastyczną budową modułową, która pozwala na kompleksową organizację wielu obszarów działalności firmy. Czytaj więcej »

 • Ostatnie lata nie były łatwe dla sektora logistycznego. Firmy uczestniczące w łańcuchu dostaw mocno odczuły okres pandemii, niepokoje geopolityczne w Europie i Azji, wzrosty cen surowców energetycznych oraz inflację i recesję. Chcąc zwiększyć odporność i stabilność biznesu, wiele przedsiębiorstw inwestuje w innowacje technologiczne, które wzmocnią łańcuch dostaw oraz... Czytaj więcej »

 • Kärcher zmienia kolor urządzeń do wnętrz

  Poniedziałek, 15 stycznia 2024

  Kärcher zmienia kolorystykę urządzeń przeznaczonych do wnętrz. Od stycznia w tej gamie produktów żółty zastąpi elegancka biel. Zmiana tej towarzyszy launch ekskluzywnej linii Kärcher "Signature Line" sygnowanej podpisem twórcy marki. Czytaj więcej »

 • Transport drobnicowy zyskuje na znaczeniu

  Poniedziałek, 15 stycznia 2024

  Sytuacja gospodarcza w Polsce i Europie, a przede wszystkim związane z nią inflacja i rosnące koszty życia, wpływają na ograniczenie konsumpcji, a w konsekwencji słabszą koniunkturę zarówno w handlu, jak i przemyśle. To z kolei skutkuje niższym poziomem produkcji w wielu branżach. Obecna sytuacja gospodarcza ma przełożenie na branżę transportową, gdzie w ogólnym wolumenie... Czytaj więcej »

 • ID Logistics stawia na robotyzację

  Środa, 27 grudnia 2023

  ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, kontynuuje proces automatyzacji centrów dystrybucyjnych, którego celem jest ergonomia i zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa pracy, a także wydajności operacyjnej. Tylko w 2023 r. w zarządzanych przez operatora magazynach na całym świecie, w tym Polsce, zostało wdrożonych blisko 500 robotów. Czytaj więcej »

więcej artykułów