Technika w handlu

 • Robotyzacja może mieć pozytywny wpływ na poziom płac w polskiej gospodarce oraz rozwiązać problem niedoboru pracowników, który hamuje rozwój firm. Inwestycja w roboty przemysłowe w zależności od branży to koszt od kilkuset tysięcy do miliona złotych, ale na ogół bardzo szybko się one zwracają – nawet już po roku czy dwóch, zwiększając wydajność i konkurencyjność... Czytaj więcej »

 • Bolonia, 29 marca 2018 r. Datalogic, światowy lider w dziedzinie automatycznego gromadzenia danych i automatyzacji procesów, z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek nowej generacji komputerów przemysłowych z serii Blackline™, modeli SH15 i SH21. Czytaj więcej »

 • Firma Videojet rozumie, jakie znaczenie dla kontroli i monitorowana laserów na linii może mieć posiadanie pojedynczego punktu interakcji. Firma Videojet Technologies to światowy lider w dziedzinie rozwiązań znakowania i drukowania. Jej najnowsze rozwiązanie Videojet Touch Control Software+ (TCS+) umożliwia producentom zdalne sterowanie laserami, zapewniając łatwość i wygodę... Czytaj więcej »

 • Mastercard i Polskie ePłatności poinformowały o rozpoczęciu pilotażu rozwiązania SoftPOS, w ramach którego smartfon będzie jedynym urządzeniem niezbędnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych w punkcie sprzedaży. Zostało ono opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, aby umożliwić im prowadzenie działalności w prostszy i bezpieczniejszy sposób. Celem... Czytaj więcej »

 • Rola opakowania w mleczarstwie

  Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

  Odpowiednie opakowanie produktów jest bardzo istotne, szczególnie jeśli chodzi o wyroby mleczarskie. Główną rolą opakowania jest w tym przypadku ochrona żywności. Nie bez znaczenia pozostaje także wygoda w ich użytkowaniu i konsumpcji oraz estetyka. Na rynku mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym konsumentem, dla którego liczy się nie tylko wygląd opakowania, ale także... Czytaj więcej »

 • Kärcher dla branż

  Piątek, 20 kwietnia 2018

  Oferta ważna od kwietnia do czerwca 2018 Czytaj więcej »

 • Jak zachować świeżość nabiału i wędlin? Jak przechowywać mrożonki, by zachowały swoje właściwości jak najdłużej? Najlepszym rozwiązaniem jest dobór odpowiednich mebli chłodniczych. Czytaj więcej »

 • Średni obrót handlowy krajów Unii Europejskiej i Chin przekracza miliard euro dziennie. Polski udział w tej wymianie może być jeszcze większy nie tylko ze względu na rosnącą wymianę towarową, lecz także za sprawą planowanego hubu logistycznego w naszym kraju. Ten potencjał dostrzegł największy chiński prywatny operator logistyczny Worldwide Logistics Group, który we... Czytaj więcej »

 • Innowacje to gwarancja rozwoju przedsiębiorstwa. Połączenie innowacyjnych technologii z ludzką kreatywnością umożliwi firmom rozwój, stworzenie całkiem nowych produktów i usług oraz wyjście z nimi na rynki zagraniczne. Duże firmy czerpią też korzyści ze współpracy ze środowiskiem akademickim. Taka wymiana stwarza szansę na wypracowanie niesztampowych rozwiązań –... Czytaj więcej »

 • Urządzamy sklepowe zaplecze

  Poniedziałek, 26 marca 2018

  Jest takie miejsce w każdym sklepie, niewidoczne dla klienta, ale niezwykle istotne dla detalisty… Zaplecze – zazwyczaj pełni wiele funkcji, w tym także podręcznego magazynu. Jak funkcjonalnie urządzić tę sklepową przestrzeń? Czytaj więcej »

 • Sprawdzenie składu danego produktu spożywczego jest możliwe już dzisiaj. Na rynku są produkty pozwalające prześwietlić jedzenie za pomocą np. promieniowania rentgenowskiego. Nowo opracowany optyczny analizator jedzenia wykorzystuje grafen, dzięki któremu rozpoznawanie składu produktu będzie szybsze i dokładniejsze. W przyszłości pozwoli także na zastosowanie technologii w... Czytaj więcej »

 • Przesyłanie danych w technologii 5G ma być dziesięć razy szybsze niż w 4G, a w kolejnych etapach technologia umożliwi sprawną komunikację między dziesiątkami miliardów urządzeń. Orange Polska pierwsze testy sieci mobilnej nowej generacji przeprowadzi już w 2019 roku. Wtedy do sprzedaży mają trafić pierwsze smartfony współpracujące z technologiami 4G i 5G. Wdrożenie... Czytaj więcej »

 • Urząd Komunikacji Elektronicznej pracuje nad narzędziem, które pozwoli polskim klientom sprawdzić jakość oferowanego internetu, a w przypadku problemów dochodzić od operatora poprawy działania zagwarantowanych usług. W ostateczności pomiar będzie także podstawą do odstąpienia od umowy z operatorem. Polska zajmuje 34. miejsce na świecie pod względem prędkości stałego łącza.... Czytaj więcej »

 • Kwestia utrzymania czystości w obrębie powierzchni sklepowej jest o tyle ważna, że zazwyczaj to właśnie ten czynnik stanowi jedno ze znaczących kryteriów decyzji, rzecz jasna poziom cen również ma wpływ na wybór sklepu który odwiedzamy, jednak doświadczenie pokazuje, że wielu klientów ceni sobie wysoki poziom czystości w odwiedzanych sklepach i zdecydowanie woli zakupy w... Czytaj więcej »

 • Datalogic, światowy lider na rynku automatycznego gromadzenia danych i automatyzacji procesów, w dniach 13-14 marca zaprezentuje na żywo w Warszawie podczas Poland & CEE Retail Summit 2018 rozwiązanie do self-shoppingu. Czytaj więcej »

 • MAKRO Polska stawia na cyfryzację i rozwija swoją aplikację na smartfony. Aplikacja MAKRO oferuje takie funkcjonalności, jak wirtualna karta klienta czy dostęp do gazetek promocyjnych. Czytaj więcej »

 • 30 proc. użytkowników smartfonów ma zainstalowaną aplikację mobilną swojego banku. Połowa z tych osób korzysta z niej kilka razy w tygodniu, a 10 proc. codziennie – wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Co czwarty badany wybiera płatności zbliżeniowe smartfonem. Internet w telefonach i smartfonach wciąż służy nam najczęściej do przeglądania stron www,... Czytaj więcej »

 • Większość Polaków korzysta z bankowości mobilnej, ale tylko co trzeci ma zainstalowany program antywirusowy na urządzeniu mobilnym – wynika z ubiegłorocznych badań F-Secure. To istotne o tyle, że liczba cyberataków na smartfony i tablety rośnie z roku na rok. Twórcy systemów operacyjnych na urządzenia mobilne starają się im zapobiegać, zapewniając jak najszybszy dostęp do... Czytaj więcej »

 • Mastercard zaprezentował wyniki najnowszego badania na temat otwartości konsumentów na innowacyjne formy płatności, których można dokonywać dzięki technologii zbliżeniowej. Już co czwarty (27%) ankietowany Polak deklaruje, że w przyszłości będzie płacić zbliżeniowo urządzeniami ubieralnymi (tzw. wearables), takimi jak inteligentny zegarek czy opaska fitness. Czytaj więcej »

 • Pod koniec stycznia 2018 roku zakończono prace budowlane i otworzono nowy hipermarket w Ajman w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Modern-Expo Group było odpowiedzialne za projekt wystroju oraz wyposażenie. To pierwszy tak duży projekt Modern-Expo w tym regionie. Czytaj więcej »

 • Meble sklepowe – regały, lady, półki…

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  Stale zmieniające się oczekiwania klientów i rosnąca konkurencja wymagają od właścicieli sklepów nieustannej troski o ich przedsiębiorstwo. Dotyczy to zarówno samego asortymentu dostępnego w sklepie, jak i wszelkich aspektów związanych z obsługą i sposobem eksponowania towaru. Czytaj więcej »

 • CAS Polska - duże wyzwania na 2018 rok.

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  W roku 2017 CAS Polska uzyskała najlepszy wynik sprzedażowy w historii. Taki sukces cieszy, ale przede wszystkim stawia przed coraz większymi wyzwaniami w roku 2018. Czytaj więcej »

 • 2018 rok przyniesie dalszy wzrost rynku e-handlu, nawet o 30 proc. Jego wartość może wzrosnąć do blisko 60 mld zł do 2020 roku – szacują eksperci Tpay.com. Za tak dużą dynamiką pójdzie także wzrost liczby transakcji bezgotówkowych, które – zgodnie z oczekiwaniami klientów – mają być szybkie, wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Tradycyjny plastik zostanie zastąpiony... Czytaj więcej »

 • Szczotka elektryczna Quick & Clean to produkt nowej generacji przypominający kultowy odkurzacz Kaśka, który ułatwi codzienne, szybkie sprzątanie. Nowy model został wyposażony w zaprojektowany przez Viledę system dwóch, przeciwbieżnych rolek, które podczas przesuwania się po podłodze, wywołują ruch powietrza, dzięki któremu sprawnie i skutecznie zbierają brud. Bez problemu... Czytaj więcej »

 • ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, zaprasza start-upy, firmy, stowarzyszenia, studentów i entuzjastów nowoczesnych technologii do wzięcia udziału w programie „Wezwanie do Innowacji”. Jego celem jest znalezienie i nawiązanie współpracy z firmami lub osobami, które mają ciekawe i niestandardowe pomysły na inteligentną... Czytaj więcej »

 • W polskim rolnictwie jest bardzo duży potencjał zastosowania technologii z obszaru internetu rzeczy. Inteligentne czujniki mogą zarządzać procesem uprawy i hodowli, optymalizować pracę ludzi zatrudnionych na farmie czy pomóc w nawadnianiu pól. Rewolucja technologiczna w tym sektorze to konieczność, bo jak prognozuje ONZ, do połowy stulecia rolnictwo będzie musiało znacząco... Czytaj więcej »

 • Autorem komentarza jest Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager PayU w Polsce. Czytaj więcej »

 • Bakalland uruchomił pierwszą na polskim rynku Platformę Zakupową, w której można zakupić bakalie, przekąski w postaci batonów zbożowych, batonów proteinowych, produkty śniadaniowe oraz produkty do wypieków. Czytaj więcej »

 • Wspieraj WOŚP w internecie razem z PayU

  Wtorek, 09 stycznia 2018

  Już za kilka dni ruszy kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz 26. inspirując Polaków do otwierania serc i pomagania innym. Oprócz tradycyjnych zbiórek z udziałem wolontariuszy, ogromne wsparcie dla Orkiestry zapewniają także Internauci. Transakcje realizowane poprzez aplikacje, strony i aukcje internetowe obsługuje PayU, które już od 16 lat gra razem z WOŚP.... Czytaj więcej »

 • Według CBOS ponad Polaków korzysta obecnie ze smartfona. Coraz większa popularność tych urządzeń przekłada się na dynamiczne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń na wypadek zniszczenia. Około 80 proc. przypadków uszkodzenia smartfonów dotyczy wyświetlaczy. Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które diagnozuje stan wyświetlacza i pozwala ubezpieczyć również używane urządzenie. Czytaj więcej »