Technika w handlu

 • Rynek retail w Polsce w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Sukces w sprzedaży detalicznej zależy od różnorodnych czynników. Detaliści coraz częściej dostrzegają duże znaczenie odpowiedniego wyposażenia handlowego, jako instrumentu prezentacji, magazynowania, przechowywania, gdyż wywiera ono wpływ na sprzedaż produktów. Czytaj więcej »

 • Comarch rusza z cyklem bezpłatnych webinarów na temat zagadnienia omnichannel, czyli realizacji spójnego doświadczenia zakupowego w wielokanałowej interakcji z klientem. Przez cały 2017 rok eksperci Comarch oraz zaproszeni goście będą dzielić się praktyczną wiedzą z zakresu zastosowania nowych technologii w handlu i sprzedaży oraz doświadczeniem w budowaniu relacji z klientami, a... Czytaj więcej »

 • Dzięki dostępowi do systemu Masterpass, kupujący w sklepach współpracujących z PayU mają teraz jeszcze większy wybór sposobów na bezpieczną płatność w internecie. Czytaj więcej »

 • Hejt staje się dużym zagrożeniem dla firm

  Poniedziałek, 13 marca 2017

  Internetowy hejt jest dla firm coraz poważniejszym problemem. Mowa nie tylko o negatywnych fałszywych informacjach, które pojawiają się w sieci, lecz także o szkalujących firmę wpisach byłych pracowników. Hejt może zniszczyć lub nadszarpnąć reputację firm, zniechęcić klientów, a w konsekwencji obniżyć poziom przychodów, a nawet doprowadzić do bankructwa. W Wielkiej... Czytaj więcej »

 • Oferowanie płatności kartą to dla sklepów i punktów usługowych sposób na przyciągnięcie i utrzymanie klientów. Posługiwanie się kartami płatniczymi jest popularne (np. według raportu „Płatności cyfrowe 2016”, zrealizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej we współpracy z Mobile Institute i GoMobi.pl, wynika, że 30 proc. badanych wskazało na używanie karty podczas... Czytaj więcej »

 • Artyzan – dystrybutor koncepcyjnych zabawek i franczyzodawca marki Kreatywne Maluchy – rozwija działalność i integruje zarządzanie siecią dzięki wdrożeniu systemu ERP Navireo firmy InsERT. Zastosowane narzędzie umożliwia m.in. centralne zarządzanie informacjami, prowadzenie odrębnej polityki cenowej w poszczególnych punktach sprzedaży, w tym obniżek i wyprzedaży. Czytaj więcej »

 • Firmy Oracle i Mastercard poinformowały o nawiązaniu globalnej współpracy, która ma na celu dostarczenie efektywnych rozwiązań w obszarze płatności cyfrowych dla sektora handlu detalicznego i branży hotelarskiej. Na początku współpracy obydwie firmy skupią się na trzech głównych obszarach innowacyjnych rozwiązań dla restauracji, hoteli oraz sklepów detalicznych: Czytaj więcej »

 • Najlepsza widoczność produktów i szybka amortyzacja są kluczowymi czynnikami decydującymi o ewentualnym zamknięciu otwartych lad chłodniczych Czytaj więcej »

 • ifm electronic od lat zajmuje pozycję lidera w branży automatyki przemysłowej na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Obszar działalności to sprzedaż produktów, ale przede wszystkim fachowe doradztwo, serwis gwarancyjny oraz szkolenia dostosowane do potrzeb użytkowników rozwiązań. Wysoka jakość produktów jest na stałe zapisana w filozofię marki. Motyw przewodni ifm electronic... Czytaj więcej »

 • PKO Bank Polski sfinalizował transakcję zakupu 100 proc. udziałów w ZenCard Spółce z o.o., oferującej unikalną technologię marketingu transakcyjnego dla sieci handlowych, sklepów i punktów usługowych. Zasięg sieci terminali eService i wsparcie PKO BP w połączeniu z platformą ZenCard mają pozwolić na stworzenie nowego standardu rynkowego, opartego o programy... Czytaj więcej »

 • Producent maszyn do lodów Hard – Ice wprowadził do swojej oferty nową serię urządzeń do lodów amerykańskich. Eskimo to najbardziej zaawansowana i pełna niespotykanych dotąd, innowacyjnych rozwiązań maszyna tej polskiej firmy. Czytaj więcej »

 • Grupa Ingenico, światowy lider w dziedzinie bezproblemowych płatności, na spotkaniu 13 grudnia, zaprezentowała rozwiązania, które w najbliższym czasie wzniosą sposób dokonywania płatności elektronicznych na wyższy poziom. Urządzenia takie jak: terminale Telium TETRA, Connected Screen oraz Donation Box, są odpowiedzią na potrzeby biznesowe merchantów oraz rosnące oczekiwania... Czytaj więcej »

 • Mastercard podsumował rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce w 2016 r., w tym transakcji zbliżeniowych, płatności mobilnych i tych z wykorzystaniem portfela cyfrowego Masterpass. Zgodnie z danymi Mastercard, w ciągu roku wartość płatności kartami zbliżeniowymi podwoiła się (+107%). Na koniec III kw. 2016 r. ich udział we wszystkich płatnościach kartami z logo Mastercard... Czytaj więcej »

 • Szorowarka BR 40/10 C Adv do podłóg Kärcher

  Poniedziałek, 12 grudnia 2016

  Szorowarka BR 40/10 C Adv to bardzo funkcjonalne oraz skuteczne urządzenie do czyszczenia wodoodpornych podłóg twardych. Dzięki szerokiemu zastosowaniu sprawdzi się przy usuwaniu uporczywych zabrudzeń na różnego rodzaju podłogach zarówno na powierzchni jak i przy krawędziach. Czytaj więcej »

 • IV spotkanie liderów polskiego rynku FMCG

  Poniedziałek, 05 grudnia 2016

  W dniu 17 listopada br. odbyły się warsztaty sprzedażowe zorganizowane przez firmę Asseco Business Solutions pod hasłem „Jak skutecznie wyznaczać potencjał klientów i efektywnie zagospodarować szanse rynkowe”, w których udział wzięli przedstawiciele wiodących producentów z branży FMCG w naszym kraju. Tematem przewodnim spotkania było wykorzystanie nowoczesnych technologii... Czytaj więcej »

 • Delikatesy Centrum jako jedna z pierwszych sieci handlowych w Polsce umożliwiła swoim klientom korzystanie z wygodnych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Dzięki współpracy z Google, nowa usługa jest dostępna w zarządzanej przez Grupę Eurocash sieci franczyzowej, obejmującej ponad 1000 placówek na terenie całego kraju. Czytaj więcej »

 • W trosce o zapewnienie klientom najwyższych standardów obsługi firma Gzella wprowadziła do swoich wybranych Delikatesów Mięsnych piece konwekcyjne. Dzięki temu konsumenci oprócz sprawdzonych Wędlin z Borów Tucholskich mają do wyboru także przepyszne, świeżo przyrządzone dania domowe. Czytaj więcej »

 • Ofiarami ataków hakerskich padają nawet duże korporacje. Na jaw mogą wyjść informacje, gdzie byliśmy w hotelu na weekend - ostrzegali uczestnicy debaty "Księgowy aktywnym uczestnikiem procesu biznesowego" zorganizowanej w PAP przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP). Czytaj więcej »

 • W ubiegłym roku liczba ataków hakerskich na firmy w Polsce wzrosła o 46 proc. – wynika z danych PwC. To powoduje, że firmy nie tylko zwiększają budżety na IT, lecz także szukają nowych rozwiązań, które pomogą im zapobiegać cyberzagrożeniom. Coraz częściej sięgają po chmurę. – Zaufanie do tego narzędzia rośnie – podkreśla Michał Jaworski, dyrektor ds. strategii... Czytaj więcej »

 • Nowe dotykowe komputery mobilne Zebra TC51 i TC56 z systemem Android oferują wysoką wytrzymałość i moc obliczeniową, łączność i bezpieczeństwo klasy korporacyjnej oraz intuicyjność obsługi i oryginalny design Czytaj więcej »

 • Na rynku urządzeń elektronicznych trudno dziś o technologiczne innowacje, a to jeden z powodów, dla których już teraz mówi się o malejącym popycie, m.in. na nowe smartfony, tablety i laptopy. Czy zatem nadchodzą czasy, kiedy sklepy i producenci będą walczyć o klienta przede wszystkim ceną? Wygląda na to, że tak. Czytaj więcej »

 • Nowe platformy Mastercard zapewnią bankom i detalistom nowe sposoby komunikacji z konsumentami, a im samym spersonalizowaną obsługę Czytaj więcej »

 • Kasa NEXT z usługami chmurowymi

  Piątek, 07 października 2016

  Novitus wraz ze swoją nową kasą fiskalną Next udostępnia także nowoczesną usługę chmurową NoviCloud. Jest to zaawansowany system zarządzania biznesem i archiwizacji danych. Intuicyjna aplikacja webowa daje możliwości spotykane dotychczas wyłącznie w dużych, instalowanych systemach sprzedażowych. Ewidencja towarów i kontrahentów, zarządzanie cenami, rozbudowane raportowanie... Czytaj więcej »

 • Nowa aplikacja biometryczna do zakupów online eliminuje konieczność zapamiętywania haseł. Mastercard właśnie udostępnia ją w 12 krajach Europy, a kolejne kraje dołączą w 2017 r. Czytaj więcej »

 • Już dziś wiadomo, że jeden z modeli HDS Trailer został wyróżniony na mających odbyć się w dniach 11-14 października 2016 Targach POL – ECO SYSTEM w Poznaniu. Urządzenie zdobyło złoty medal. Wyróżniony model to HDS 13/35 De Tr. HDS Trailer to wyjątkowe urządzenia, które sprawdzają się w każdych warunkach i w każdym zadaniu. Idealne do zastosowań komunalnych jak i do... Czytaj więcej »

 • Do naruszeń bezpieczeństwa doszło w ciągu ostatnich 6 miesięcy w co czwartym przedsiębiorstwie w naszym kraju. Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane techniki, mimo to 40 proc. dużych firm nie ma przygotowanego ani scenariusza awaryjnego na wypadek takiego ataku, ani odpowiednich zabezpieczeń – wynika z badania przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie Intela. W... Czytaj więcej »

 • Na tegorocznych targach POLAGRA FOOD w Poznaniu nie może zabraknąć ekspertów firmy FoodSoft. Polski producent oprogramowania dedykowanego dla restauracji, piekarni i cukierni, oferuje program i sprzęt IT (m. in. terminale dotykowe, drukarki fiskalne, drukarki bonów) dostosowane do wymagań oraz potrzeb wszelkich obiektów gastronomicznych: od pojedynczych lokali aż po największe sieci. Czytaj więcej »

 • Lepsza widoczność prezentowanych produktów dzięki przezroczystym drzwiom to różnica jakościowa w branży spożywczej. Czytaj więcej »

 • Jak szybko i sprawnie umyć podłogi, jednocześnie nie angażując w tę czynność zbyt dużo energii? Sięgając po narzędzie, które sprawdzi się w każdym tym aspekcie. Czyli po nowy mop Easy Wring & Clean TURBO marki Vileda. Czytaj więcej »

 • Pierwsza kasa fiskalna z systemem Android

  Poniedziałek, 12 września 2016

  NOVITUS wprowadza kasę NEXT, pierwszą w Polsce kasę fiskalną opartą o tablet i system Android, oferującą ciekawe e-usługi poprzez platformy NoviCloud i M/platform. Dzięki zestawowi narzędzi managerskich oraz zintegrowanym usługom dla konsumentów (m.in. mikropożyczki, płatności on-line, doładowania pre-paid) ta kasa zarabia na siebie, a prowadzenie biznesu jest łatwiejsze i... Czytaj więcej »