Wiadomości

 • Unilever oraz Arzeda – firma zajmująca się bioinformatyką – nawiązały strategiczną współpracę. Wspólnie, wykorzystując najnowszą technologię w biologii cyfrowej, poszukiwać będą nowych enzymów, które pomogą wymienić część składników aktywnych na pochodzące ze zrównoważonych źródeł i poprawią efektywność produktów do czyszczenia i prania marek Unilever,... Czytaj więcej »

 • Gastronomia to jedna z branż, w które COVID-19 i kolejne lockdowny uderzyły najmocniej. Choć ruch w lokalach powoli rośnie, wciąż jeszcze nie wrócił do poziomu sprzed wybuchu pandemii. Tymczasem restauratorzy biorą pod uwagę czarny scenariusz związany z powrotem wysokiej liczby zakażeń. – Nikt nie jest przygotowany na czwartą falę. Na pewno szykujemy się z jeszcze większym... Czytaj więcej »

 • Zenon Gałka, Wójt Gminy Kaźmierz wraz z delegacją odwiedził 13 lipca biura Hochland Polska w Poznaniu, na zaproszenie Piotra Knauera, Prezesa Zarządu Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Prawie 9 na 10 mieszkańców Polski uważa, że zmiana klimatu jest zagrożeniem dla przyszłości planety i może doprowadzić do katastrofy ekologicznej, a 88% uznaje, że jest ona spowodowana działalnością człowieka. Jednak tylko 26% respondentów zmienia swoją dietę na korzystniejszą dla środowiska, ograniczając spożycie mięsa i produktów nabiałowych na rzecz produktów... Czytaj więcej »

 • W III kwartale br. główny indeks wyniósł 53,5 pkt., o 0,7 pkt. więcej niż kwartał wcześniej. Wyższy wynik został odnotowany ponad 2 lata temu – w II kwartale 2019 roku (54,5 pkt.). W porównaniu do poprzedniego kwartału, ponad dwa razy więcej przedsiębiorców z sektora MŚP prognozuje większą sprzedaż w najbliższych miesiącach (47 proc. vs. 21 proc.). Eksperci EFL... Czytaj więcej »

 • Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” rozpoczyna właśnie prace związane z budową nowej hali produkcyjnej. Inwestycja ta to pokłosie intensywnego rozwoju firmy oraz nieustannie rosnącego zapotrzebowania na produkty marki Kielecki. Bardzo dobre wyniki finansowe przedsiębiorstwa, stabilny rozwój, konsekwentne rozszerzanie dystrybucji o nowe sieci detaliczne oraz hurtownie to... Czytaj więcej »

 • Rolnicy z coraz większymi długami

  Wtorek, 13 lipca 2021

  Na początku roku Krajowy Rejestr Długów zanotował rekordową liczbę zadłużonych rolników. Na koniec maja jednak nastąpił lekki spadek, tj. o niespełna 1%. Z kolei średni dług wyniósł ostatnio ponad 66 tys. złotych, co w ciągu roku oznacza wzrost o ponad 7%. Natomiast okres przeterminowania wierzytelności wydłużył się z 734 do 802 dni. Do tego widać, że w ciągu czterech... Czytaj więcej »

 • Raport Globalna branża e-commerce w obliczu ogromnych zmian przygotowany przez firmę PayPal prezentuje światowe trendy w branży e-commerce oraz główne zmiany, jakie będą kształtowały przyszłość handlu międzynarodowego. Obejmuje on także szczegółową analizę kluczowych zwyczajów konsumenckich panujących na wybranych 13 rynkach w regionie Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej... Czytaj więcej »

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymywał skargi dotyczące nieprawidłowości w działaniu parkingów zarządzanych przez TD System przy sklepach Aldi i Biedronka. Parkowanie przez pierwsze 60 lub 90 minut było bezpłatne, pod warunkiem że konsument pobrał bilet parkingowy i umieścił go za przednią szybą. Jeśli tego nie zrobił, zarządca parkingu naliczał opłatę w... Czytaj więcej »

 • Za nami kameralne, ale bardzo wyjątkowe spotkanie finalistów loterii Hochland „Dzielimy się tym, co dobre”. Czeki o wartości 100 000 zł każdy trafiły w ręce laureatów oraz na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej i jej programu dożywiania dzieci – Pajacyk. Pozwoli to zapewnić aż 25 tysięcy posiłków dla niedożywionych dzieci, a przedstawiciele Hochland Polska już... Czytaj więcej »

 • FM Logistic i sieć handlowa Auchan Retail Polska podpisały nową umowę rozszerzającą dotychczasową, 25 letnią już współpracę. Operator zapewni obsługę logistyczną nowego magazynu sieci zlokalizowanego w Lędzinach na Śląsku. Obiekt będzie liczył 54 tys. mkw, składowane tu będą towary spożywcze suche, chemia gospodarcza, a także produkty świeże, których obsługa stanowi... Czytaj więcej »

 • Według ekspertów, przedsiębiorcy już od kilku lat powinni mieć opracowane strategie sprzedaży towarów i usług stricte dla seniorów, których szybko przybywa na rynku. Spóźnialscy powinni wzorować się na niemieckich lub francuskich rozwiązaniach. Znawcy tematu wymieniają szereg nisz, które warto wkrótce zagospodarować. I zwracają uwagę na to, czego seniorom w Polsce brakuje.... Czytaj więcej »

 • Badania potwierdzają: pizza to fenomen nad Wisłą. Mody kulinarne się zmieniają, nawyki żywieniowe Polaków mocno ewoluują, a specjał z Włoch konsekwentnie króluje. Sięgają po niego młodzi i starsi, koneserzy i amatorzy szybkiego posiłku, goście restauracji i klienci zamawiający do domu… Sekret nieprzerwanej popularności pizzy najlepiej wyjaśnią doświadczenia Da Grasso –... Czytaj więcej »

 • Grupa MLEKOVITA od lat stawia na zrównoważony rozwój, obejmujący wszystkie aspekty jej działalności. Kieruje się bowiem przekonaniem, że ochrona środowiska naturalnego jest niezbędna do wytwarzania produktów wspierających zdrową i zrównoważoną dietę. Dlatego firma regularnie podnosi standardy w zakresie ochrony środowiska. Czytaj więcej »

 • Eksperci przekonują, że w przestrzeni publicznej potrzebna jest debata dotycząca przystąpienia Polski do Eurolandu. I podkreślają, że w ostatnich kilku latach przygotowania do wprowadzenia euro w naszym kraju zostały zaniechane. Teraz analiza powinna obejmować kwestie związane z Funduszem Odbudowy i spłatą zadłużenia. Jednak, według ekonomistów, przyjęcie euro nad Wisłą nie... Czytaj więcej »

 • 91% Polaków w wieku 18-65 lat uważa, że ceny w ostatnim czasie skoczyły w górę, szczególne dotyczy to żywności, benzyny, opłat za mieszkanie, gastronomii i materiałów budowlanych. Za główne przyczyny tego wzrostu Polacy uważają chęć przedsiębiorców do odrobienia strat po pandemii, politykę gospodarczą rządu oraz niestabilną sytuację gospodarczą po pandemii. Reakcją... Czytaj więcej »

 • Zaangażowanie Mondelēz International w kwestie zrównoważonego rozwoju opiera się na wprowadzaniu trwałych zmian w priorytetowych obszarach poprzez innowacyjne rozwiązania oraz współpracę na rzecz transformacji całego sektora. ESG jest jednym z czynników tworzących długoterminową wartość Mondelēz International, zintegrowanym ze strategią biznesową firmy i stanowi podstawę... Czytaj więcej »

 • Z deklaracji prawie 2/3 konsumentów wynika, że w czasie codziennych zakupów spożywczo-przemysłowych sprawdzają, czy dany produkt na pewno pochodzi od polskich producentów. Nieco mniej niż 1/3 klientów nie interesuje się tą kwestią. Największą aktywność wykazują seniorzy i osoby będące między 30. a 39. rokiem życia. Tego typu praktykę stosują głównie mieszkańcy wsi i... Czytaj więcej »

 • Handel pod presją

  Piątek, 02 lipca 2021

  I oto doczekaliśmy chwili, gdy u schyłku trzeciej fali pandemii mamy do czynienia z prawie pełnym „odmrożeniem” gospodarki. De facto oznacza to likwidację większości obostrzeń, jakie obowiązywały – także handel – już od ponad roku. Czytaj więcej »

 • InPost w porozumieniu z Otto Group pomyślnie sfinalizował przejęcie Mondial Relay, wiodącej francuskiej firmy dostarczającej przesyłki w formacie ‘poza domem’. Wartość transakcji wyniosła 513 mln EUR. Tym samym InPost stanie się największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce. Czytaj więcej »

 • Firma PepsiCo ogłosiła ambitny plan poszerzenia oferty żywności i napojów oraz zapewnienia większego wyboru konsumentom z terenu Unii Europejskiej. Nowy plan obejmuje szereg zobowiązań opartych na rygorystycznych i wynikających z badań naukowych wytycznych dotyczących żywienia. Wśród celów realizowanych przez PepsiCo znajduje się ograniczenie dodawanych do napojów cukrów oraz... Czytaj więcej »

 • Jak pokazują najnowsze wyniki rankingu Równi w Biznesie, przygotowanego przez Grupę Eurocash i Polską Izbę Handlu, 85 tysięcy* niezależnych sklepów tworzy największy w Polsce kanał handlu detalicznego, ale zaledwie 15% dużych dostawców ma dla niego równie dobre oferty jak dla dyskontów. Kto dziś sprawiedliwie traktuje lokalne sklepy. Czytaj więcej »

 • Blisko 20 tysięcy metrów kwadratowych magazynu (w tym chłodnia) z miejscem na 15 tysięcy palet, 38 doków załadunkowych – to tylko niektóre fakty o nowym centrum dystrybucyjnym E.Leclerc. Obiektem w Woli Rakowej k. Łodzi zarządza ID Logistics, firma która od teraz odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w... Czytaj więcej »

 • O specyfice rynku marek własnych w sektorze spożywczym oraz w kontekście alkoholi mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Mazurskiej Manufaktury S.A., specjalizującej się w produkcji rzemieślniczych alkoholi mocnych oraz regionalnego piwa. Czytaj więcej »

 • Aż 85% firm, które zadeklarowały rezygnację z jaj z chowu klatkowego w swoich łańcuchach dostaw do 2020 roku, wywiązało się ze złożonego zobowiązania i zakończyło proces transformacji. Czytaj więcej »

 • Na przestrzeni ostatniego roku preferencje polskich konsumentów nie zmieniły się. Kosmetyki kupujemy zwykle w drogeriach, kierując się nie tylko ceną, ale także jakością - wynika z badania PAYBACK Opinion Poll. Czytaj więcej »

 • 28 czerwca podczas obrad Walnego Zgromadzenia Członków Związku Polskich Przetwórców Mleka wybrano nowe władze Związku. Dagmara Jank, Dyrektor Jakości i Rozwoju w Hochland Polska została wybrana na członka Rady Nadzorczej ZPPM. Czytaj więcej »

 • Prawie 40% rodaków zamierza pracować zawodowo po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jednak niewiele mniejsza jest grupa, która nie ma takich planów. Natomiast niemal co trzeci badany jest niezdecydowany. Do tego widać, że wśród Polaków będących powyżej 60. roku życia przeważają osoby niezainteresowane dalszą aktywnością na rynku pracy. W pozostałych przedziałach wiekowych... Czytaj więcej »

 • Żabka jako firma odpowiedzialna już dziś myśli o lepszym jutrze i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego życia w zgodzie z planetą, dla każdego i na co dzień. Doświadczenia minionego roku, związane z pandemią COVID, będące niespodziewanym egzaminem dla ludzi, struktur, organizacji i wartości, skłoniły wiele firm do nowego spojrzenia na otoczenie. Żabka była już w trakcie... Czytaj więcej »

 • 1 lipca wchodzi w życie obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków w całej Polsce. Każdy właściciel czy zarządca budynku na złożenie deklaracji będzie miał 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw kiedykolwiek uruchomionych przed dniem 1 lipca, w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 lipca będzie to 14 dni. Czytaj więcej »

więcej artykułów