Z rynku FMCG

 • Ścieżka zawodowa w branży spożywczej może przybierać bardzo wiele form, zaczynając od sprzedawców, dostawców, technologów żywności, kończąc na pracy w marketingu i eksporcie. 31 maja świętujemy Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego. Obecnie pracodawcy w branży FMCG mierzą się z zapewnianiem jak najlepszych warunków pracy, dbają także o godne płace oraz zaplecze... Czytaj więcej »

 • Po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wszystkie galerie handlowe należące do Carrefour Polska wznowiły swoją działalność. Z myślą o pracownikach i klientach, sieć wdrożyła szereg zmian i udogodnień, aby zakupy były komfortowe i bezpieczne. Odwiedzalność obiektów Carrefour utrzymuje się na dobrym poziomie i stale rośnie. Czytaj więcej »

 • Žatecký ma Dobre Noviny!

  Czwartek, 14 maja 2020

  Marka Žatecký rozpoczęła na You Tubie emisję nowego programu komediowego pt. „Dobre Noviny by Žatecký”. Prowadzą go dwaj znani standuperzy - Michał Kempa i Piotr Szumowski, którzy we właściwy sobie żartobliwy sposób komentują aktualną sytuację. Czytaj więcej »

 • Program Polskie Skarby Kulinarne wzbogacił się o kolejną, tym razem wirtualną, odsłonę poświęconą smakom świąt polskich. W najnowszej odsłonie pojawiły się opowieści nawiązujące do kulinariów „majówkowych”, którym towarzyszy nowoczesna interpretacja dań przygotowanych przez Tomasza Świerczka, szefa kuchni Akademii Inspiracji MAKRO w Krakowie. Czytaj więcej »

 • HELIO made in Poland

  Czwartek, 14 maja 2020

  Czy wybierając produkty zwracasz uwagę, kto jest producentem? Czy wiesz, że kupując polskie produkty rodzimej marki HELIO, zapewniasz miejsca pracy nie tylko pracownikom bakaliowego potentata, ale też rzeszy osób zatrudnionych przez firmy wchodzące w skład szerokiego łańcucha dostaw HELIO, w tym m.in. licznych krajowych dostawców, firmy transportowe, a także wiele innych podmiotów... Czytaj więcej »

 • W obliczu pandemii ponad połowa Polaków ograniczyła spotkania ze znajomymi i wychodzenie z domu. Handel przeniósł się do internetu, a zakupy online umożliwia coraz więcej sklepów i restauracji. Od teraz za pomocą aplikacji Uber Eats można zamówić artykuły z oferty gastronomicznej Wild Bean Café. Wkrótce oferta ma zostać rozszerzona o kolejne produkty ze sklepów na stacjach bp.... Czytaj więcej »

 • Pandemia koronawirusa i związana z nią przymusowa izolacja skłoniły wiele firm do uruchomienia sprzedaży online, a konsumentów – do korzystania z zakupów w sieci. Wielu z nich pozostanie przy tej formie pomimo otwarcia galerii handlowych, bo doceniło łatwość i wygodę robienia zakupów w internecie. Spełnić należy tylko jeden warunek: klienci muszą być traktowani tak samo w... Czytaj więcej »

 • Stock Prestige Vodka po raz kolejny potwierdza najwyższe standardy jakości i produkcji. Początek roku przyniósł jej dwa ważne, branżowe wyróżnienia: to złoty medal za jakość i smak, przyznany przez ceniony na całym świecie Instytut Jakości Monde Selection oraz srebro w kategorii smaku w konkursie San Francisco World Spirits Competition. Gratulacje! Czytaj więcej »

 • Wasz Sklep SPAR 9 maja br. otworzył kolejny sklep pod szyldem SPAR w miejscowości Zawiercie w województwie śląskim. Klienci będą mogli kupować świeże i wysokiej jakości produkty w nowej placówce przy ul. Blanowskiej 50. Wielkość sali sprzedaży w sklepie wynosi 532 m². W czasie pandemii koronawirusa SPAR podejmuje dodatkowe działania zapewniające bezpieczeństwo podczas... Czytaj więcej »

 • Gastronomia jest jedną z branż najbardziej poszkodowanych wskutek pandemii. Restauratorzy liczą straty i czekają na decyzję rządu znoszącą obowiązujące w niej obostrzenia. Podkreślają też, że w ciągu minionych dwóch miesięcy wypracowali wysokie standardy i procedury, które pozwolą im bezpiecznie obsługiwać klientów po wznowieniu działalności. Właściciele restauracji... Czytaj więcej »

 • Praca wszystkich osób odpowiedzialnych za produkcję i dystrybucję żywności, w tym sprzedawców codziennie mających kontakt z konsumentami, wiąże się dzisiaj ze szczególnym ryzykiem. Ich bezpieczeństwo jest kluczowe dla utrzymania ciągłości dostaw i sprawnego funkcjonowania sklepów. Czytaj więcej »

 • Lato to okres, kiedy mamy dużo energii, a także moment, kiedy poszukujemy nowych egzotycznych smaków i źródeł orzeźwienia. Odpowiadając na te wakacyjne potrzeby, marka E.Wedel stworzyła limitowany smak pianek Ptasie Mleczko® – Pina Colada. Kultowy przysmak w tropikalnym wydaniu dostępny jest w sklepach od końca kwietnia. Czytaj więcej »

 • Diamant mówi: Słodkie Łączy

  Wtorek, 12 maja 2020

  Każdy wie, że słodkie łączy… lecz dopiero Diamant powiedział to głośno! SŁODKIE – bo słodki jest cukier, a ŁĄCZY – bo łączy wszystkie relacje w naszym życiu. Ich połączenie budzi pozytywne skojarzenie i ma spory ładunek dobrych emocji. To właśnie dlatego stało się ono osią i nazwą nowej strategii komunikacji, która od grudnia 2019 r. ociepla wizerunek marki... Czytaj więcej »

 • Pomoc od Van Pur

  Wtorek, 12 maja 2020

  Van Pur w odpowiedzi na konsekwencje pandemii pomaga mniejszym browarom i gastronomii. W związku z utrudnieniami jakie spotykają producentów piw kraftowych, Van Pur postanowił zakupić od nich produkty. Mając na uwadze wyjątkowo ciężką sytuację restauracji, barów i pubów Van Pur odbiera wyprodukowane przez spółkę piwo w kegach od wszystkich partnerów, a także zwraca im... Czytaj więcej »

 • Przerwa z Pistacjami HELIO Natura

  Wtorek, 12 maja 2020

  By uprzyjemnić czas spędzany w domu i znaleźć równowagę pomiędzy pracą, odrabianiem lekcji ze swoimi pociechami a czasem wolnym, warto zrobić sobie chwilę przerwy… i zadbać o dobre samopoczucie z HELIO. Firma poleca Pistacje prażone bez dodatku soli HELIO Natura. Są cennym źródłem witaminy E, miedzi i cynku, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Zawierają też... Czytaj więcej »

 • Wyborowa Pernod Ricard nieodpłatnie przekazała L’Oréal Warsaw Plant alkohol potrzebny do wyprodukowania 500 tys. opakowań żelu wodno-alkoholowego do sanityzacji rąk. Produkty te, tak niezbędne w czasie pandemii COVID-19, trafią do szpitali zakaźnych w całej Polsce. Dostawa pierwszej partii dla szpitali odbyła się w kwietniu. Czytaj więcej »

 • Firma przekonuje, że butelki PET to tak naprawdę nie odpad, a cenny surowiec, który może zostać w pełni przetworzony i wrócić do nas np. jako nowa butelka. Producent wprowadził na rynek naturalną wodę mineralną Nałęczowianka w dwóch butelkach wykonanych w 50% z innych butelek – w zeszłym roku o pojemności 1 l, a w ostatnim czasie – o pojemności 1,5 l. To kolejny krok w... Czytaj więcej »

 • Praktyczne porcje sera Mlekpol

  Wtorek, 12 maja 2020

  Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol wprowadza na rynek swoje najpopularniejsze sery w wygodnych i praktycznych porcjach. Czytaj więcej »

 • Handel w dobie pandemii

  Wtorek, 12 maja 2020
 • Pierwszą na polskim rynku, kompleksową kolekcję win z Nowej Zelandii pod nazwą The New Land wprowadza JNT Group, jeden z liderów w branży winiarskiej w kraju. Czytaj więcej »

 • 12 mln Polaków cierpi na różnego rodzaju choroby związane z nieprawidłowym żywieniem. Chociaż mamy na ten temat coraz większą wiedzę, zbilansowanej diety nie ma wśród naszych priorytetów. – Sposób żywienia powinien być traktowany jako długofalowa inwestycja w nasze zdrowie fizyczne i psychiczne – mówi psycholog społeczny, prof. Janusz Czapiński. Tym bardziej że – jak... Czytaj więcej »

 • Żabka z nową marką własną

  Piątek, 08 maja 2020

  Sieć Żabka z myślą o wszystkich dbających o swoje dobre samopoczucie i odporność wprowadziła do sprzedaży funkcjonalne shoty marki własnej S!. Czytaj więcej »

 • Niemal 260 tysięcy puszek napoju bezalkoholowego B-life i prawie 78 tysięcy złotych na rzecz funduszu interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi do najbardziej potrzebujących w czasie epidemii, z inicjatywy pracowników Kompanii Piwowarskiej. Pomoc jest wyrazem wdzięczności i solidarności z tymi, którzy w tych trudnych chwilach pozostają na pierwszej linii frontu... Czytaj więcej »

 • Fundacja Auchan na rzecz młodzieży od lat wspiera projekty, których celem jest zapewnienie zdrowego rozwoju i prawidłowego odżywiania dzieci oraz młodzieży. Także tym razem działania podjęte przez Fundację Auchan, wspólnie z partnerami – Polską Akcją Humanitarną (PAH) i Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), będą miały na celu w jej pierwszym etapie zapewnienie doraźnej pomocy -... Czytaj więcej »

 • Wasz Sklep SPAR – należący do SPAR Group wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – 29 kwietnia otworzył sklep w Galerii Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim. Dla klientów placówki w największej Galerii Handlowej w województwie Lubuskim dostępne jest 641 m² sali sprzedaży. Na parkingu Centrum Handlowego znajdują się specjalne miejsca dedykowane usłudze SPAR Drive –... Czytaj więcej »

 • ALDI wznawia otwarcia nowych sklepów

  Czwartek, 07 maja 2020

  Wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń, m.in. w zakresie liczby klientów przebywających w sklepach, sieć ALDI podjęła decyzję o wznowieniu otwarć nowych sklepów. Pierwsze otwarcia zaplanowane zostały na 8 maja. Swoje drzwi dla klientów otworzą wtedy aż 2 sklepy sieci, wśród nich największy sklep ALDI w Polsce. Z tej okazji przez 8 dni na klientów czekać będą specjalne... Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, przeznaczył 500 000 PLN na kupno sprzętu dla trzech szpitali. Placówki w Szczecinie, Białymstoku i Poznaniu zostały wybrane w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. W ramach pomocy deweloper dostarczy maseczki medyczne, rękawice nitrylowe, termometry bezdotykowe oraz opakowania czepków medycznych. Czytaj więcej »

 • Sieć handlowa Netto razem z Fundacją Moniki Pyrek rozpoczęła nabór do czwartej edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”. Już ok. 30 wybitnie utalentowanych młodych sportowców skorzystało z pomocy Funduszu. Zgłoszenia kolejnych osób przyjmowane są do końca maja br. Czytaj więcej »

 • InPost wprowadza nową usługę dla klientów biznesowych, czyli takich którzy mają podpisaną umowę z InPost. Nowe rozwiązanie InPost o nazwie Podaj Dalej wprowadza korzystne warunki cenowe dla przesyłek paczkomatowych, które zostały fizycznie nadane i odebrane w tej samej maszynie. Usługa będzie korzystna zwłaszcza dla małego e-commerce, który działa lokalnie. Umieszczanie... Czytaj więcej »

 • Wasz Sklep SPAR – należący do SPAR Group wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – po raz kolejny wspiera służby walczące z koronawirusem. Partner SPAR – spółka DI Market prowadząca sklep w Centrum SKY TOWER we Wrocławiu – wsparła Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jerzego Gromkowskiego przy ul. Koszarowej w stolicy Dolnego Śląska. Pracujący tam medycy... Czytaj więcej »

więcej artykułów