Z rynku FMCG

 • Chiny to dla wielu polskich przedsiębiorców rynek niedostępny, choć bardzo perspektywiczny. Czy jednak na pewno zupełnie odległy? Wszystko może się zmienić za sprawą rewolucyjnej usługi przygotowanej przez firmę Primavera Parfum. Czytaj więcej »

 • Rozwój gospodarczy postępuje, liczba ludności na świecie wynosi już ok. 7,5 mld i rośnie, a to oznacza, że potrzebujemy coraz więcej wody. Jej zasoby są jednak ograniczone. Dlatego troska o odpowiedzialne gospodarowanie zasobami wody i redukcja jej zużycia są kluczowe. Wszyscy powinniśmy bardziej "doceniać wodę", aby nigdy jej nam nie zabrakło - mówi w Światowy Dzień Wody... Czytaj więcej »

 • Sieć SPAR rozpoczęła wielkanocną promocję we wszystkich swoich sklepach w całej Polsce pod hasłem „Wielka MOC świątecznych zakupów w SPAR”. Czytaj więcej »

 • Marka Orbit® na co dzień aktywnie promuje profilaktykę zdrowia zębów oraz rolę bezcukrowej gumy w zapobieganiu próchnicy. W tym roku po raz kolejny zaangażowała się w kampanię „Polska mówi #aaa”, poprzez którą Polskie Towarzystwo Stomatologiczne wraz z Partnerami od lat celebruje Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Czytaj więcej »

 • W piątek oraz w sobotę, 19 i 20 marca 2021 r. rusza ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!" organizowana przez Caritas Polska. W akcji weźmie udział 500 sklepów sieci Lidl Polska w całej Polsce. Czytaj więcej »

 • E-commerce znajduje się na ścieżce dynamicznego rozwoju, a na pierwszy plan w dobie pandemii wysuwa się segment zakupów spożywczych z dostawą do domu. Kupowanie przed ekranem komputera lub smartfona skłania do czytania etykiet produktów i sprawdzania pochodzenia towarów – wynika z raportu o e-grocery, przygotowanego przez platformę crowdfundingu inwestycyjnego, Crowdway.pl. Czytaj więcej »

 • Oferta akcji Tenczyńska Okovita SA ruszy we wtorek 23 marca o godz. 9:00. Dzień wcześniej zostaną upublicznione szczegóły emisji. Kampania jest promowana przez Crowdway. Spółka Janusza Palikota planuje pozyskać 4 436 158 zł. Środki od inwestorów społecznościowych zostaną przeznaczone na rozbudowę dotychczasowych mocy wytwórczych, uruchomienie produkcji oraz sprzedaży własnej... Czytaj więcej »

 • Już w 8 polskich miastach – m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie czy Krakowie - można w wybranych sklepach Carrefour oddawać butelki zwrotne bez paragonu. Osoby oddające butelki otrzymają zwrot pełnej kaucji w formie e-bonu, który będą mogły od razu wykorzystać, płacąc nim za zakupy. Czytaj więcej »

 • Podwójny Złoty Laur 2021 dla HELIO

  Środa, 17 marca 2021

  Polski producent bakalii – firma HELIO została nagrodzona prestiżową nagrodą „Złotym Laurem Konsumenta 2021” aż w dwóch kategoriach: dodatki do ciast oraz bakalie. To już kolejny raz, kiedy polscy konsumenci potwierdzili, że darzą produkty HELIO największym zaufaniem! Czytaj więcej »

 • – Piórko to konkurs literacki adresowany do tych, którzy lubią pisać, ale z tego zajęcia nie zrobili jeszcze sposobu na życie. Nagradzamy debiutantów, a oprócz gratyfikacji finansowej efektem tego projektu jest wydanie zwycięskiej książki i jej dystrybucja w sieci Biedronka – wyjaśnia Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji sieci Biedronka i jeden z jurorów konkursu. W tym... Czytaj więcej »

 • Nowości Naura

  Wtorek, 16 marca 2021

  Naura nie zwalnia tempa i wprowadza do oferty nowe produkty – tym razem są to musztardy powstałe wyłącznie z naturalnych składników, pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Bazę stanowi ekologiczna gorczyca biała, która nadaje charakterystycznego smaku oraz aromatyczny ocet cydrowy powstały w wyniku naturalnej fermentacji. Receptura nie zawiera klasycznego białego... Czytaj więcej »

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu otrzymała Złoty Laur Klienta 2021 w kategorii ekologiczne strategie w biznesie/przemyśle. Jest to niezwykle ważne wyróżnienie, napawające dumą, ponieważ wyboru dokonali konsumenci. Dostrzeżono wkładane przez firmę serce i zaangażowanie w wytwarzanie najwyższej jakości produktów mlecznych pochodzących z polskiego mleka, aktywną... Czytaj więcej »

 • Lidl świętuje Światowy Dzień Konsumenta

  Poniedziałek, 15 marca 2021

  W poniedziałek, 15 marca przypada Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji sieć Lidl podsumowuje ostatnie miesiące pracy oraz świętuje zdobycie nagrody „Gwiazda Jakości Obsługi 2021” – jest to najlepsze docenienie pracy całego zespołu Lidl Polska przez klientów. Czytaj więcej »

 • Carlsberg Polska po raz kolejny organizuje Program Grantowy InicJaTyWy, w którym są do zdobycia granty na projekty wpierające społeczności w sąsiedztwie swoich browarów. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej z Brzeska, Sierpca i ich okolic. Wnioski można składać do 23 kwietnia przez formularz na stronie internetowej... Czytaj więcej »

 • Pyszne ciasta, lukrowane pączki i muffiny, a także owocowe desery – te wszystkie smakołyki uprzyjemniają nasze życie na co dzień. 15 marca celebrujemy święto autorów najlepszych słodkich deserów, czyli Dzień Piekarzy i Cukierników. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć historię Karola Wedla – cukiernika, który założył czekoladowy biznes Wedlów oraz przedstawić... Czytaj więcej »

 • Wiosna to czas intensywnego rozwoju dla największej sieci polskich supermarketów POLOmarket. Tylko w okresie od marca do maja br. sieć planuje zakończenie 10 dużych inwestycji. Będą to zarówno otwarcia nowych lokalizacji, jak i modernizacje istniejących obiektów. Czytaj więcej »

 • Nowości w ofercie sklepu Clean Eating

  Poniedziałek, 15 marca 2021

  Rośnie zainteresowanie polskich konsumentów ekologicznymi produktami żywnościowymi. Zdaniem ekspertów to efekt pandemii koronawirusa i globalnej zmiany w trendach żywieniowych. W ślad za zwiększonym popytem i rosnącą sprzedażą żywności on-line, szwedzka marka Clean Eating wprowadziła na polski rynek nowe produkty, znacząco zwiększając dostępny asortyment. Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wystartował z realizacją Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 m kw. To kolejna inwestycja dewelopera w regionie przygranicznym z Niemcami, dedykowana rozwiązaniom 3 PL. Park ma już pierwszego najemcę – firmę ID Logistics, która zajmie 44 500 m kw. na potrzeby realizacji operacji dla sektora e-commerce.... Czytaj więcej »

 • Na rynku wędliniarskim panuje duża konkurencja – zarówno lokalni, jak i krajowi producenci prześcigają się w podnoszeniu jakości swoich wyrobów. Zdobycie tytułu Dobrej Marki 2021 przez firmę JBB Bałdyga to przede wszystkim wyraz uznania dla wysokiego poziomu oferowanych produktów, ale również dowód na to, że marka zdobywa coraz większe zaufanie kupujących. Czytaj więcej »

 • Costa Coffee obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Z tej okazji pojawi się szereg niespodzianek dla gości - pyszne urodzinowe oferty i zestawy oraz specjalny, odświętny wygląd lokali. Costa Coffee przygotowała również aktualizację aplikacji CostaCoffeeClub, która od 10 marca jest już dostępna dla użytkowników w urodzinowej odsłonie. Wraz z początkiem świętowania rusza także... Czytaj więcej »

 • Flagowa marka z portfolio Stock Polska znów potwierdziła swoją wysoką pozycję wśród alkoholi premium. Do jej kolekcji tytułów właśnie dołączyło kolejne prestiżowe wyróżnienie. Jury konkursu China Wine & Spirits Awards Best Value 2021 przyznało Stock Prestige Vodka tytuł Vodka of the Year 2021 oraz podwójny złoty medal. Czytaj więcej »

 • Poznaliśmy finalistów Pojedynku Smaku, starcia kulinarnych influencerów o laur najlepszej regionalnej potrawy. Pojedynki oceniali internauci, głosując on-line. Zwycięzca Pojedynku Smaku, organizowanego przez Duda Nasze Polskie zostanie wybrany 17 marca przez ambasadorkę konkursu Ewę Wachowicz. Czytaj więcej »

 • Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w ubiegłym roku o prawie 6% spadła liczba przestępstw kradzieży sklepowych na stacjach paliw w porównaniu z 2019 rokiem. Najwięcej takich zdarzeń stwierdzono w woj. dolnośląskim, a najmniej – lubelskim i podlaskim. Spadki odnotowano na obszarze ośmiu komend wojewódzkich. W statystykach za miniony rok widzimy też przeszło 56 tys.... Czytaj więcej »

 • Do zakupu sprzętu AGD, kosmetyków czy ubrań coraz częściej podchodzimy bardzo świadomie i zwracamy uwagę na to, czy sposób ich produkcji jest odpowiedzialny. Podobne spojrzenie istotne jest w przypadku artykułów codziennego użytku, ponieważ pozornie małe decyzje, które podejmujemy każdego dnia, mają duży wpływ na stan planety i naszą wspólną przyszłość. Lambi to marka,... Czytaj więcej »

 • Przed halami MAKRO, jako pierwszej sieci handlowej w całej Polsce, pojawiły się stacje ładowania samochodów elektrycznych. To kolejny krok w „zielonej rewolucji” wdrażanej przez firmę od kilku lat. Czytaj więcej »

 • 8 marca rozpoczęła się Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem "Święta godne, a nie głodne”, która zakończy się w Sobotę Wielkanocną (3 kwietnia). W wybranych sklepach będzie można kupić i przekazać produkty, pomóc będzie można także online – dokonując zakupu w charytatywnym sklepie www.zbiorkazywnosci.pl Czytaj więcej »

 • InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – w związku z gwałtownym rozwojem sieci Paczkomatów® InPost w Polsce i w Europie buduje nową fabrykę Paczkomatów® oraz rozwinie centrum badawczo-rozwojowe. Fabryka powstanie w ramach nowo tworzonego parku City Logistics Kraków Airport, zajmie łącznie 7230 m2 i będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne. Zostanie... Czytaj więcej »

 • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, firma Żywiec Zdrój uruchomiła platformę internetową zywiec-zdroj-sklep.pl. Tym samym marka jeszcze lepiej może realizować swoją misję i dbać o prawidłowe nawodnienie Polaków, dostarczając swoje produkty bezpośrednio do domów konsumentów. Od marca, mają oni możliwość zrobienia wygodnych zakupów online i wyboru ulubionych... Czytaj więcej »

 • Z okazji 170. urodzin marki E.Wedel powstał kolejny spot w ramach platformy komunikacyjnej „Czas na przyjemność”. Przedstawia on wedlowskich czekoladników tworzących kultową czekoladę gorzką E.Wedel, idealną jako propozycja na co dzień oraz jako składnik wielkanocnych wypieków. Czytaj więcej »

 • Szlakiem wina i kuchni włoskiej

  Wtorek, 09 marca 2021

  Włochy to bez wątpienia jeden z najbardziej cenionych i różnorodnych krajów winiarskich na świecie. Dzięki przyjaznym warunkom klimatycznym uprawia się tam ponad 500 odmian winorośli. W żadnym, innym miejscu na Ziemi odrębność regionalna nie jest tak silna. Różnice te dotyczą nie tylko klimatu, czy architektury, ale również wina i lokalnej kuchni. Czytaj więcej »

więcej artykułów