Wiadomości

 • O wizji rolnictwa regeneratywnego w jednej z największych firm w segmencie produktów spożywczych w środkowowschodniej Europie, opowiada Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex w rozmowie z Michałem Siwkiem, Head of Decarbonization & Biodiversity Product w BNP Paribas Bank Polska i Tomaszem Pańczykiem – Redaktorem Naczelnym miesięcznika Hurt & Detal. Czytaj więcej »

 • W I kw. 2024 r. stwierdzono 9,1 tys. przestępstw kradzieży w sklepach. To o 22% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy takich przypadków zarejestrowano 11,7 tys. Tak wynika z danych Komendy Głównej Policji (KGP). Najnowsze wyniki mogą mieć związek ze spadającą inflacją oraz z przepisami obowiązującymi od października 2023 r. Przestępstwem jest teraz kradzież... Czytaj więcej »

 • Działania Grupy Żabka mają istotny wpływ na rozwój polskiej gospodarki. Z opublikowanego Raportu Odpowiedzialności „Wygodnie i odpowiedzialnie” wynika, że całkowita kwota wartości dodanej, wytworzonej przez Grupę i współpracujących z nią franczyzobiorców, wyniosła aż 9,1 mld zł, czyli o 30% więcej niż w 2022 r. Raport jest opublikowany już po raz szósty i podsumowuje... Czytaj więcej »

 • W I kwartale br. liczba załatwionych spraw frankowych w sądach okręgowych wzrosła o 41% w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. W tej kwestii rdr. na największym plusie znalazł się SO Warszawa-Praga w Warszawie ze zwyżką o blisko 137%. Dalej widać SO we Wrocławiu – prawie 94%, a także SO w Gdańsku – ponad 61%. Z kolei najwięcej spraw zostało załatwionych w Sądzie... Czytaj więcej »

 • Cromwell Property Group sfinalizował sprzedaż sześciu centrów handlowych, w tym CH Janki. Nabywcą jest czeski fundusz inwestycyjny, który chce rozszerzyć swoje portfolio nieruchomości komercyjnych w Polsce. Przy transakcji doradzał BNP Paribas Real Estate Poland. Czytaj więcej »

 • Dzisiaj, na terenie zakładu produkcyjnego Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem, miało miejsce uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków. Czytaj więcej »

 • Ponad 7,8 mln zł spółka przeznaczyła na dywidendę dla akcjonariuszy. Najwyższa w historii kwota wypłat wynika z rekordowych wyników finansowych Grupy Kapitałowej Dr. Miele Cosmed Group za 2023 – 22,2mln zł zysku netto. Czytaj więcej »

 • W kwietniu br. ceny w sklepach poszły rdr. w górę średnio o 2,4%, po wzroście o 2,1% rdr. w marcu. Tak wynika z najnowszego rynkowego raportu. Ostatni wynik jest niski, bo przecież przywrócono 5% stawkę VAT na żywność. W efekcie na początku kwietnia ceny były już wyższe rdr. o 3,5%, a w połowie miesiąca zeszły do 3,2%. Zdaniem ekspertów, wyhamowanie podwyżek było przede... Czytaj więcej »

 • Wiosna 2024r. to dla WSP „Społem” czas zmian personalnych. Stanowisko zastępcy prezesa ds. handlowych objął, pełniący wcześniej funkcję kierownika ds. marketingu, Grzegorz Feliksiak, związany z firmą od ponad 26 lat. Czytaj więcej »

 • Federacja Konsumentów i Związek Polskich Przetwórców Mleka popierają wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego. Każde rozwiązanie, które przyczynia się do ochrony środowiska i klimatu oraz każde rozwiązanie, które daje konsumentów realną możliwość aktywnego uczestnictwa w działaniach wpływających na poprawę stanu środowiska, w którym żyjemy, będzie wspierane przez nasze... Czytaj więcej »

 • Dobre nastroje nie opuszczają firm produkcyjnych. Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej rośnie trzeci raz z rzędu i w II kwartale tego roku wyniósł 55,4 pkt., o 2,6 pkt. więcej niż kwartał wcześniej. To najwyższy odczyt od niemal 5 lat – w III kwartale 2019 roku wyniósł 56,6 pkt. Eksperci EFL wskazują, że najlepszą miarą koniunktury w sektorze jest rosnący odsetek... Czytaj więcej »

 • O projektach w zakresie dekarbonizacji i zarządzania wodą realizowanych w jednej z największych firm w segmencie produktów spożywczych w środkowowschodniej Europie, opowiada Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex w rozmowie z Michałem Siwkiem, Head of Decarbonization & Biodiversity Product w BNP Paribas Bank Polska i Tomaszem Pańczykiem – Redaktorem Naczelnym miesięcznika... Czytaj więcej »

 • W połowie kwietnia cena tony kakao na światowych giełdach przekroczyła 11 tys. dolarów, a jeszcze niedawno eksperci zastanawiali się, czy przebije poziom 7 tys. Później trochę wyhamowała, ale obecnie ponownie wraca do wysokich poziomów. Zdaniem znawców tematu, nic nie wskazuje na to, żeby to był koniec trendu wzrostowego. Według niektórych ekspertów, jeszcze w tym roku tona... Czytaj więcej »

 • Grupa Eurocash jest gotowa do zwiększania udziałów w rynku i marży. Pierwszy kwartał 2024 r. zakończyła – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – ze stabilną sprzedażą 7,6 mld zł i zyskiem EBITDA wynoszącym 139 mln zł. Strata netto wyniosła 87 mln zł. Czytaj więcej »

 • W I kw. 2024 r. ruch w restauracjach typu fast food wzrósł o 4,7% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Tak wynika z najnowszego badania. W przypadku pizzerii wynik jest lepszy rdr. o 3,1%, a w kwestii lokali oferujących kanapki i dania z kurczaka – o 6,5%. Z kolei liczba klientów w fast foodach wzrosła w tym okresie ogółem o 4,2% rdr. W I kw. br. średnia liczba wizyt... Czytaj więcej »

 • Analiza blisko 66 tys. cen detalicznych wykazała, że w kwietniu br. codzienne zakupy w sklepach zdrożały średnio o 2,4% rdr. Na 17 kategorii było dziesięć jednocyfrowych wzrostów, a do tego zanotowano dwa dwucyfrowe. Najbardziej poszły w górę ceny dodatków spożywczych, bo o 11,7% rdr. W TOP5 podwyżek widać też słodycze i desery – 10,6%, napoje bezalkoholowe – 8,1%, chemię... Czytaj więcej »

 • Analiza ponad 483 tys. promocji w blisko 3,5 tys. gazetek wykazała, że w I kwartale br. ogólnie sieci handlowe przeprowadziły o 1,5% więcej akcji promocyjnych niż rok wcześniej. Jednocześnie liczba tego typu publikacji spadła o 8,1% rdr. W 5 formatach rok do roku ubyło akcji rabatowych. Na największym minusie znalazły się sklepy typu DIY – 32,4% rdr. Ujemne wyniki rdr.... Czytaj więcej »

 • W pierwszym kwartale 2024 r. Grupa Henkel odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie około 5,3 mld euro, osiągając znaczący 3-procentowy wzrost przychodów w ujęciu organicznym dzięki korzystnemu kształtowaniu się cen w obu sektorach biznesowych. W zakresie wielkości sprzedaży na poziomie Grupy, na którą nadal wpływają działania optymalizujące portfolio produktów w... Czytaj więcej »

 • Dynamika wzrostu sprzedaży w ujęciu ilościowym wynosząca 6,5% w trzecim kwartale roku obrotowego 2023/2024 była najlepsza od ponad roku, co rokuje pozytywnie na kolejne kwartały. Wartość przychodów ze sprzedaży wzrosła o 8,3% - tylko nieznacznie szybciej niż sprzedaż ilościowa. Spadł udział produktów premium w sprzedaży. Czytaj więcej »

 • Herbapol-Lublin ukończył ważną inwestycję w oddziale w Lubawie, w którym powstają produkty dżemowe. Objęła ona budowę nowej hali oraz uruchomienie nowoczesnej linii produkcyjnej. To kolejny istotny krok zwiększający potencjał produkcyjny firmy. Czytaj więcej »

 • Kwiecień to czwarty kolejny miesiąc, w którym wskaźnik Barometru Nastrojów Konsumenckich w Polsce utrzymuje się na plusie. Od stycznia wynik niemal się nie zmienił, na co z pewnością przychylnie patrzą producenci i detaliści. Takie dane płyną z najnowszych badań GfK – An NIQ Company. Czytaj więcej »

 • Adam Kamiński dołącza do Mondelez

  Piątek, 10 maja 2024

  Mondelēz International, globalny lider w branży przekąsek i producent czekolad Milka, ciastek Oreo i Delicje, rogalików 7Days oraz wafelków Prince Polo, ogłosił nowego lidera fabryk ciastek w Jarosławiu i Płońsku. Od 6 maja br. funkcję tę pełni Adam Kamiński, który dołączył do firmy jako Starszy Dyrektor Klastra Ciastek Mondelez w Polsce. Czytaj więcej »

 • Europejscy sprzedawcy detaliczni po wyzwaniach związanych z inflacją w 2024 roku będą mogli nieco odetchnąć, wynika z przekrojowego badania sektora handlowego przeprowadzonego przez McKinsey. W końcu będą mogli skupić się na kwestiach związanych z rozwojem, zamiast na problemach związanymi ze spadkiem obrotów i zysków. Czytaj więcej »

 • W 2023 r. Eurocash nie tylko istotnie zmniejszył emisje CO2 - już o 30 proc. w stosunku do bazowego roku 2020; ale też zwiększył deklarację ich redukcji z 42 do 47,7 proc. do 2030 r. Poza tym usystematyzował oczekiwania wobec dostawców, wspierał w transformacji energetycznej franczyzobiorców, a za strategię i praktyki związane z polityką pracowniczą został doceniony prestiżowym... Czytaj więcej »

 • O zrównoważonej transformacji jednej z największych firm w segmencie produktów spożywczych w środkowowschodniej Europie, opowiada Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex w rozmowie z Michałem Siwkiem, Head of Decarbonization & Biodiversity Product w BNP Paribas Bank Polska i Tomaszem Pańczykiem – Redaktorem Naczelnym miesięcznika Hurt & Detal. Czytaj więcej »

 • Ponad 50 nowych i 170 przedłużonych umów najmu na łączną powierzchnię ponad 37.000 mkw. GLA, 17 nowych marek w portfolio oraz poziom wakatów znacznie poniżej średniej rynkowej - tak wyglądał miniony rok w centrach handlowych należących do Carrefour Polska. Czytaj więcej »

 • Branża mięsna zmaga się obecnie z wieloma wyzwaniami, wśród których znajdują się malejące spożycie czy rosnące koszty produkcji. Jak radzi sobie z nimi jeden z liderów branży mięsnej? O rynku mięsnym, inwestycjach, wyzwaniach i perspektywach na przyszłość z Przemysławem Gostkiewiczem, Prezesem Zarządu Sokołów S.A., rozmawiają Wojciech Szeląg – Gospodarz programu... Czytaj więcej »

 • Grupa Maspex sfinalizowała proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka. W wyniku transakcji z Pernod Ricard Group, firma z Wadowic stała się właścicielem kultowej czeskiej marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego i magazynu w Karlovych Varach. Od 1 maja b.r. odpowiada za produkcję i sprzedaż tego kultowego alkoholu. Przejęcie legendarnej czeskiej marki likieru... Czytaj więcej »

 • Obecnie cena tony kakao na światowych giełdach osiągnęła rekordowy poziom – ponad 11 tys. USD. Jednak autorzy raportu pt. „INDEKS CEN W SKLEPACH DETALICZNYCH” uważają, że nie jest to jeszcze szczyt. Prognozują, że w tym roku wartość ta przekroczy 12-13 tys. USD, a nawet może zbliżyć się do 15 tys. USD. Przewidują też, że w br. niedobór surowca na świecie mocno się... Czytaj więcej »

 • Wśród Polaków, którzy będą grillować w majówkę, 88,7% planuje kupić alkohol. Blisko połowa z tych osób przewiduje, że napoje procentowe będą stanowiły od 30% do nawet 50% wydatków związanych z biesiadowaniem. Natomiast ponad 20% ankietowanych przeznacza na te trunki więcej niż połowę budżetu. Eksperci przekonują, że wyniki są zatrważające, ale nie zaskakują.... Czytaj więcej »

więcej artykułów