Auto w handlu

 • Robert Kubica zapisał się w naszych sercach jako najwybitniejszy rodzimy kierowca, pierwszy i jedyny w historii Polak, który zasiadł za sterami bolidu Formuły 1 podczas Grand Prix F1. 34-letni krakowianin debiutował w królowej klas motorsportu w 2006 roku, by jeszcze w tym samym sezonie stanąć na podium, a dwa lata później zwyciężyć w Grand Prix Kanady i zająć najwyższe w jego... Czytaj więcej »

 • Zima znów zaskoczyła wielu kierowców

  Piątek, 15 stycznia 2021

  Aż 1/3 nadal jeździ na letnich oponach i liczy na cud przyczepności na śniegu lub mokrym asfalcie Czytaj więcej »

 • Najnowszy Gladiator, pierwszy od prawie trzech dekad pickup Jeepa, już dostępny w Salonach sprzedaży marki w całej Europie. Czytaj więcej »

 • Jeep Wrangler po raz kolejny zdobył nagrodę „Off-Road Award”, zajmując miejsce na podium w specjalnej kategorii, która dotyczy wyłącznie osiągów samochodów w terenie. Jury złożone z branżowych ekspertów, doceniło przede wszystkim prostotę Wranglera i jego wszechstronność zarówno, by przeprawić się przez nieprzewidywalne afrykańskie tereny, jak i pokonać wyboistą... Czytaj więcej »

 • Najczęściej nagradzany SUV w historii zapewnia jeszcze więcej legendarnych możliwości 4x4, właściwości jezdne klasy Premium i najwyższej jakości kunszt wykonania, luksusowe i komfortowe wnętrze, najbardziej zaawansowane w swojej klasie systemy bezpieczeństwa i technologie, teraz po raz pierwszy w wersji trzyrzędowej. Czytaj więcej »

 • FCA zaprasza do udziału w wyjątkowej aukcji internetowej, z której dochód wesprze 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmiotem licytacji jest motoryzacyjna perełka, idealnie zachowany Fiat Punto, przekazany na cele dobroczynne przez fana marki, pana Szymona z Katowic. Czytaj więcej »

 • W drugiej połowie 2022 r. FCA Poland w Tychach zamierza rozpocząć seryjną produkcję pierwszego z trzech nowych modeli samochodów osobowych dla marek należących do grupy. Związane jest to z nową inwestycją, która ma być realizowana w najbliższych latach w tyskiej fabryce. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) zgodziła się udzielić wsparcia temu przedsięwzięciu. Czytaj więcej »

 • W ciągu 11 miesięcy roku sprzedaż paliw była o ponad 16 proc. niższa niż w tym samym okresie rok wcześniej – wynika z danych GUS. Widać więc znaczący wpływ pandemii na ten segment. Ograniczenie podróżowania w tradycyjnie intensywnym pod tym względem okresie świąteczno-noworocznym jeszcze zmniejszy popyt na paliwa na stacjach benzynowych. Nie oznacza to jednak znaczących... Czytaj więcej »

 • Kierowcy kupując opony często chcą znaleźć komplet ze świeżą datą produkcji. Specjaliści z Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) przekonują jednak, że w tym przypadku data produkcji nie ma wpływu na jakość produktu.Przechowywane w fabrycznych magazynach opony nie tracą swoich właściwości – a dobrzy producenci dają gwarancję zaczynającą się od daty zakupu,... Czytaj więcej »

 • Lokalnie bezemisyjny transport jest integralną częścią DNA Mercedes-Benz Vans. Teraz firma przyspiesza rozwój elektryfikacji pełnej swoich gamy pojazdów i udostępni wszystkie serie modeli w wersji z napędem elektrycznym. Klienci cenią elektryczne samochody dostawcze Mercedes-Benz ze względu na ich niezawodność, jakość i zoptymalizowany całkowity koszt posiadania (TCO). Czytaj więcej »

 • Gdzie wymienić opony na zimę?

  Wtorek, 15 grudnia 2020

  Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) przypomina, by wymianę opon zlecać profesjonalnym, sprawdzonym serwisom. Na przełomie sezonów mamy zawsze do czynienia z wysypem warsztatów, proponujących usługi oponiarskie. Często jednak są to serwisy zupełnie nieprzygotowane do profesjonalnej wymiany opon – wykorzystują oni sezonową potrzebę kierowców, szukających szybkiej... Czytaj więcej »

 • Rozpoczyna się przyjmowanie zamówień na gamę Giulii i Stelvio MY21, z bardziej wydajnymi silnikami, homologowanymi zgodnie z nową normą emisji spalin E6d-Final. Debiut nowego Stelvio Veloce Ti – najwyższej wersji wyposażenia, kwintesencji osiągów i włoskiego stylu. Nowe 21-calowe felgi aluminiowe podkreślają wyjątkowy, sportowy charakter Stelvio. Czytaj więcej »

 • eVito i eSprinter gwiazdorski duet

  Poniedziałek, 07 grudnia 2020

  Po naszych miastach cały dzień kręcą się dostawcy świeżej żywności, kurierzy, serwisanci, handlowcy. Krótkie przejazdy, dużo parkowania, często presja czasu – to idealne zadania dla elektrycznych pojazdów, takich jak eVito i eSprinter. Czytaj więcej »

 • Jest już zbyt chłodno na letnie opony

  Piątek, 04 grudnia 2020

  Początek listopada to okres, w którym każdy kierowca zadaje sobie pytanie: czy już mam wymienić opony na zimowe? Eksperci podpowiadają, że wymianę opon należy mieć za sobą, gdy temperatura o poranku spada poniżej 7-5 stopni Celsjusza. Nawet, jeżeli jeszcze długo przyjdzie nam poczekać na śnieg i lód na drogach – należy już wtedy założyć opony zimowe. Dlaczego? Wraz ze... Czytaj więcej »

 • Firma Hochland Polska wzmacnia działania w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez konsekwentne wdrażanie aktywności mających na celu ochronę środowiska. Hochland jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła do floty elektryczne Volkswageny ID3. Samochody nie emitują lokalnie CO2 i są ciche, co ma znaczący pozytywny wpływ na otoczenie i środowisko. Dostawcą pojazdów, wraz... Czytaj więcej »

 • Ruszyła akcja wyprzedaży modeli rocznika 2020 marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Klienci mogą wybierać samochody z pełnej gamy modelowej, rabaty sięgają nawet 48 000 złotych w przypadku Caddy i Transportera T6.1, a pojedyncze egzemplarze tych modeli można znaleźć w jeszcze bardziej korzystnych cenach. Craftera natomiast nabyć można z rabatem wysokości 23%. W przypadku... Czytaj więcej »

 • Funkcjonalność, komfort i styl - to główne cechy charakteryzujące nowe modele z rodziny Fiat Functional - Panda i Tipo, które będą dostępne w wersji Life, Sport, Cross. Sprzedaż samochodów na rynku polskim rozpocznie się na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 roku. Czytaj więcej »

 • Giulia GTA, słowami jej twórców

  Środa, 02 grudnia 2020

  Pod koniec roku, w którym świętowaliśmy 110. rocznicę powstania Alfy Romeo, marka przygotowała niezwykły film dokumentalny opowiadający historię powstania Giulii GTA, najbardziej sportowej limuzyny wyprodukowanej przez Alfę Romeo. To supersamochód do jazdy tak po drogach, jak i torze, dar dla fanów Alfy Romeo i miłośników motoryzacji. Czytaj więcej »

 • Floty polskich firm będą coraz bardziej zelektryfikowane. Dziś z pojazdów elektrycznych korzysta 3 proc. firm, a za trzy lata będzie to już 18 proc., czyli sześciokrotnie więcej – wynika z ostatniego Barometru Flotowego Arval Mobility Observatory. To niejedyny wyraźny trend w tym segmencie. Coraz więcej pracodawców wdraża alternatywne środki transportu w firmach. – W dobie... Czytaj więcej »

 • Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od... Czytaj więcej »

 • Dla entuzjastów poszukujących wrażeń, legendarnych zdolności terenowych i nowego poziomu osiągów szosowych, Jeep® zaprezentował napędzanego silnikiem V8 Wranglera Rubicon 392 na rok modelowy 2021 przeznaczonego dla Klientów na rynku północnoamerykańskim. Czytaj więcej »

 • Pod koniec września po polskich drogach jeździło już 14,8 tys. elektrycznych samochodów osobowych, z których 55 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne – wynika z danych PSPA. Gros takich aut kupują przedsiębiorstwa, które włączają je do swoich flot. Kilkumiesięczne badanie PSPA ma sprawdzić, jakie są dokładne koszty użytkowania elektryków w biznesie w porównaniu z... Czytaj więcej »

 • Już po raz 28. Czytelnicy niemieckiego magazynu SPORT AUTO wybierali swoje ulubione samochody sportowe. Po raz kolejny, zadecydowali nagrodzić Alfę Romeo Giulia. Jednak po raz pierwszy, włoski sportowy sedan otrzymał wyróżnienie w aż czterech kategoriach konkursu „SPORT AUTO AWARDS”. Alfa Romeo Giulia GTAm zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 44,7% głosów w kategorii... Czytaj więcej »

 • Wymiana opon dozwolona w trakcie pandemii

  Czwartek, 12 listopada 2020

  Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wspólne pismo Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i Związku Dealerów Samochodowych potwierdziło, że wizyta w serwisach na wymianę opon jest dozwolona – niezależnie od ograniczeń nałożonych przez rząd w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa. Nie warto więc czekać na śnieg – lepiej... Czytaj więcej »

 • SPAR testuje dostawy elektrycznymi Nissanami

  Czwartek, 12 listopada 2020

  Sieć sklepów SPAR rozpoczyna testowe dostawy zakupów elektrycznym Nissanem e-NV200. Tym samym SPAR wpisuje się w ekologiczny trend elektromobilności. Dostawy elektrycznym Nissanem będą realizowane w Warszawie – a w przyszłości także w kolejnych miastach. Rozbudowa floty elektrycznych samochodów dowożących zakupy z placówek SPAR będzie zależna od rozwoju programu wsparcia... Czytaj więcej »

 • Po polskich drogach jeździ już ponad 14,7 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym, a ich liczba przyrasta w tempie prawie 100 proc. rok do roku – wynika z Licznika Elektromobilności. Wraz z rozwojem tego segmentu rynku rośnie liczba zgłoszeń od kierowców, którzy mierzą się z awariami i usterkami. To oznacza nowe wyzwania dla firm assistance udzielających pomocy na... Czytaj więcej »

 • W przyszłym roku przewoźnicy w Europie będą mogli zamawiać całkowicie elektryczne wersje samochodów ciężarowych Volvo o dużej ładowności. Oznacza to, że Volvo Trucks będzie oferować pełną gamę samochodów ciężarowych o dużej ładowności z elektrycznym układem napędowym, począwszy od 2021 r. (Europa). Intensywne działania Volvo Trucks prowadzące do elektryfikacji... Czytaj więcej »

 • Śniegu wprawdzie jeszcze nie ma, a listopad już za pasem. Czy to dostateczne usprawiedliwienie, żeby dalej ryzykować jazdę na letnich oponach? Jeśli lubisz się oszukiwać, to tak. Pamiętaj jednak, że temperaturą graniczną dla opon letnich jest 7ºC. Poniżej ich bieżnik robi się coraz twardszy i nie zapewnia odpowiedniej przyczepności, a droga hamowania mocno się wydłuża. W... Czytaj więcej »

 • Za co piąty wypadek drogowy odpowiadają młodzi kierowcy. W 2019 roku byli oni sprawcami 4,9 tys. wypadków, a przyczyną 37,6 proc. z nich było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Badanie PIU wskazuje, że młodzi kierowcy lekceważą przepisy częściej niż inni, a 73 proc. z nich uważa się za doświadczonych, co skłania ich do brawurowych zachowań. W budowaniu dobrych... Czytaj więcej »

 • Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) po trzech kwartałach 2020 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali spadki sprzedaży na rynek sięgające -20% w niemal wszystkich segmentach opon. Jedynie sprzedaż opon motocyklowych wzrosła o +7%, a w samym trzecim kwartale o +57%. W trzecim kwartale zwiększyła się też sprzedaż opon ciężarowych (+15%) i... Czytaj więcej »

więcej artykułów