Wywiady

 • Trzy pytania do Grzegorza Sobocińskiego, Kierownika Biura Zarządu i Marketingu w firmie HELIO, kieruje Joanna Kowalska. Czytaj więcej »

 • Image Recognition może stanowić prawdziwą wartość dla sieci handlowych. Rozwiązanie pozwala na badanie półki szybciej, bardziej precyzyjnie i taniej. Umożliwia pozyskanie większej ilości dobrej jakości obiektywnych danych i przetworzenie ich na sugestie działań. Takich, których prawdopodobieństwo zakończenia się sukcesem jest największe. O najnowszych narzędziach... Czytaj więcej »

 • Trzy dekady obecności na rynku świadczą nie tylko o silnej marce, ale też zaufaniu jakim konsumenci darzą produkty. Gold Drop przez lata dbał o jakość swoich wyrobów. Swoją działalność i misję opisuje hasłem: „Tworzymy produkty dla każdego domu, bezpieczne dla użytkownika i środowiska naturalnego”. O 30 latach w branży rozmawiamy ze Stanisławem Gągałą, Prezesem firmy... Czytaj więcej »

 • Wspieranie zdrowego trybu życia, podkreślanie polskiego pochodzenia surowców czy działania prospołeczne to nieocenione wartości w obliczu dzisiejszych trendów rynkowych. Z Krystianem Witkiewiczem, Wicedyrektorem w firmie Suempol rozmawiamy m.in. o sytuacji branży rybnej, najnowszych działaniach przedsiębiorstwa, a także o godle „Teraz Polska”, które niedługo pojawi się na... Czytaj więcej »

 • Biznes i partnerstwo - JBB dla przedsiębiorców

  Poniedziałek, 07 czerwca 2021

  Partnerskie wsparcie w biznesie jest bardzo ważne. A gdy mentorem jest znana i ceniona firma – korzyści są nieocenione. O projekcie wsparcia przedsiębiorców, kondycji branży mięsno-wędliniarskiej i panujących w niej trendach, a także najnowszych planach rozwojowych oraz prowadzonych kampaniach rozmawiamy z Piotrem Laskowskim, Dyrektorem ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie JBB... Czytaj więcej »

 • Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzono pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”. Większość akcji mających na celu promowanie ekologicznych postaw przeniesiono do świata wirtualnego. Hochland Polska dołączył do tej inicjatywy.... Czytaj więcej »

 • Rodzinna marka o międzynarodowym zasięgu – mowa o firmie Mokate, która łączy w swoich działaniach tradycję i innowacyjny rozwój. Jak wyglądały początki przedsiębiorstwa i droga do sukcesu? Jakie są aktualne trendy na rynkach kawy i herbaty? Te i inne wątki poruszamy w rozmowie z Michałem Mareckim, Dyrektorem Marketingu Mokate. Czytaj więcej »

 • Sorella i GOONG – silne nowości Pamapolu

  Poniedziałek, 07 czerwca 2021

  Pamapol wszedł w segment potraw kuchni świata z wyjątkowymi propozycjami. W porfolio firmy pojawiły się zupełnie nowe produkty, które stanowią oderwanie od dotychczasowych wyrobów oferowanych przez producenta. Nowe marki to odpowiedź na zmieniające się trendy, a także bardzo konkurencyjne brandy w różnorodnej kategorii dań gotowych. O szczegóły pytamy Ryszarda Szatkowskiego,... Czytaj więcej »

 • Prawdziwie polski Hochland

  Poniedziałek, 07 czerwca 2021

  Almette, Hochland, Valbon – te sery zna niemal każdy. Silne marki, dbałość o jakość produktów, rozwój i innowacje, a także o potrzeby klientów – to przepis na sukces. Z Peterem Knauerem, Prezesem Hochland Polska rozmawiają Wojciech Szeląg – gospodarz Programu Gabinet Spożywczy oraz Michał Siwek, Dyrektor Departamentu International Food & Agri Hub BNP PARIBAS. Czytaj więcej »

 • Podravka – z myślą o konsumentach

  Poniedziałek, 07 czerwca 2021

  Długoletnie doświadczenie w produkcji, dopasowanie oferty do wymagań konsumentów czy dbanie o wartości marki pozwalają niejednokrotnie uzyskać pozycję lidera w sprzedaży. O działaniach jakie w tym zakresie prowadzi firma Podravka Polska rozmawiamy z Hrvoje Puhalo, Prezesem Zarządu. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do Tomasza Walczowskiego, Country Managera w firmie ALFA BIO kieruje Monika Kociubińska. Czytaj więcej »

 • W dzisiejszych czasach wirusy i bakterie krążą już nie tylko w szpitalach, ale również w innych miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, w tym w obiektach handlowych. Nowa rzeczywistość wymaga nowych działań prewencyjnych. Na co warto zwrócić uwagę, dobierając środki do dezynfekcji i zapewniając skuteczną ochronę przed transmisją m.in. SARS-CoV-2 klientom sklepów i ich... Czytaj więcej »

 • Bripox ma niezwykle bogatą ofertę, która idealnie się uzupełnia. Jednak jest jeden klej, który się wyróżnia… Kropelka – najbardziej rozpoznawalny produkt z portfolio producenta. O jego znaczeniu w obecnej kulturze, wpisywaniu się w trendy konsumenckie i najnowszej kampanii opowiada Jacek Klimek, Dyrektor Zarządzający w firmie Bripox. Czytaj więcej »

 • Wzrosty sprzedaży w okresie pandemii to nie lada wyzwanie. Wymagają przemyślanej strategii i silnej marki, a także wytężonej pracy zaangażowanych pracowników. AMBRA z sukcesem realizuje założone plany i nie ustaje w działaniach na rzecz rozwoju firmy. Z Robertem Ogórem, Prezesem Zarządu AMBRA S.A. rozmawiają Wojciech Szeląg – gospodarz programu Gabinet Spożywczy oraz Michał... Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do Dawida Podsiadło, Sales Managera w firmie Dan Cake Polonia kieruje Joanna Kowalska. Czytaj więcej »

 • W ofercie producenta Pamapol pojawiła się zupełnie nowa marka, która oferuje dania inspirowane smakami z całego świata. Z jednej strony linia produktów wegańskich a z drugiej linia produktów mięsnych. A wszystko w zgodzie z ekologią i trendami rynkowymi. O powstaniu marki opowiada Agnieszka Szataniak, Project Manager Sorella z firmy Pamapol. Czytaj więcej »

 • W odpowiedzi na trendy

  Wtorek, 13 kwietnia 2021

  Nabiał to jedna z podstawowych kategorii FMCG w każdym sklepie. A oferta produktowa stale się poszerza. O zmieniających się oczekiwaniach konsumentów, obecnej sytuacji na rynku nabiału oraz nowościach w portfolio firmy rozmawiamy z Moniką Jusińską-Zbiegniewską, Dyrektor Marketingu w OSM Piątnica. Czytaj więcej »

 • Świat Barilli

  Wtorek, 13 kwietnia 2021

  Wyjątkowa popularność włoskiej kuchni w Polsce nie ulega wątpliwości. Ogromną rolę odgrywają przede wszystkim wysokiej jakości produkty, dzięki którym przygotowanie potraw kuchni zagranicznych nie stanowi problemu. Symbolem kuchni włoskiej w Polsce jest marka Barilla, która sukcesywnie buduje swoją rozpoznawalność na rynku, o czym opowiada Damian Podawca, Marketing Manager w... Czytaj więcej »

 • Któż nie zna pianek Ptasie Mleczko® czy czekolady E.Wedel. Słodycze tej marki towarzyszą nam od pokoleń i niezmiennie wzbudzają skojarzenia z najpiękniejszymi chwilami dzieciństwa. O wyjątkowej historii marki znanej każdemu Polakowi opowiada Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający w firmie Lotte Wedel. Czytaj więcej »

 • 30 lat firmy Tarczyński

  Wtorek, 13 kwietnia 2021

  Branża mięsna na przestrzeni lat mocno ewoluowała. Wartością producentów okazują się specjalizacja i innowacyjność, a także stałe śledzenie potrzeb konsumentów i dostosowywanie do nich oferty. O 30 latach na rynku opowiada Tomasz Tarczyński, Członek Zarządu oraz Dyrektor Marketingu i Eksportu Tarczyński S.A. Czytaj więcej »

 • Grycan zawsze stawiał na wysoką jakość – dzięki temu marka zdobyła zaufanie klientów i od lat cieszy się ich uznaniem. Firma mimo przywiązania do tradycji idzie z duchem czasu proponując swoim odbiorcom niestandardowe połączenia smakowe i innowacyjne produkty. O połączeniu klasyki z najnowszymi trendami i oczekiwaniami nowoczesnych konsumentów rozmawiamy z Małgorzatą Grycan,... Czytaj więcej »

 • Lewiatan dla przedsiębiorców

  Wtorek, 13 kwietnia 2021

  Sieci franczyzowe w Polsce rozwijają się bardzo dobrze. Dlatego, aby być konkurencyjnym na rynku, należy dbać o reklamę i atrakcyjność współpracy. O najnowszych działaniach sieci opowiada Robert Rękas, Prezes Zarządu Lewiatan Holding S.A. Czytaj więcej »

 • Nathalie Sobieska, JNT Group, wina, alkohole, rynek spożywczy, FMCG, sprzedaż, handel, konsument, hurt, detal, przemysł spożywczy Czytaj więcej »

 • Według analiz rynkowych, w ub.r. było o ponad 17% mniej promocji w gazetkach niż w 2019 roku. Na rynku ubyło też samych publikacji – o 19,5%. Do tego sieci handlowe zmniejszyły liczbę ich stron oraz powierzchnię – o 20%. Powody tych wszystkich redukcji wyjaśnia Karol Kamiński, Dyrektor Zarządzający w Grupie AdRetail. Tłumaczy również, dlaczego dyskonty przyjęły odwrotną... Czytaj więcej »

 • Automatyzacja i korzystanie z technologii stają się nie tylko ułatwieniem w biznesie, ale coraz częściej koniecznością, by zyskać przewagę konkurencyjną. O najnowszych narzędziach informatycznych wspierających sieci handlowe we współpracy z dystrybutorami i producentami opowiada Tomasz Kajdzik, Dyrektor Działu Systemów Mobilnych i Platformy Connector w Asseco Business Solutions. Czytaj więcej »

 • Innowacyjność w sektorze transportu towarów jest przyszłością tej branży. W dobie coraz większej konkurencji i ciągle rosnących wymagań odbiorców ogromne znaczenie ma wprowadzanie wyspecjalizowanych usług. O transporcie w suchym lodzie opowiada Magdalena Bącalska, Prezes Dry Ice Zone. Czytaj więcej »

 • Lavazza – jakość i tradycja

  Wtorek, 16 marca 2021

  Lavazza – bezsprzecznie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rynku marek w kategorii kawy. Przez lata umacnia swoją pozycję na rynku, dbając o utrzymanie wysokiej jakości. O jej historii i planach opowiada Marco Barbieri, Poland Country Sales Manager marki Lavazza. Czytaj więcej »

 • Trendy to sprawa globalna

  Wtorek, 16 marca 2021

  W ostatnim czasie szczególnie duży nacisk kładzie się na zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Taki wniosek wynika z opublikowanej przez firmę Whole Foods Market listy Top 10 Food Trends. Czego zatem powinniśmy się spodziewać w kuchniach i na talerzach w 2021 roku? Na temat najnowszych trendów rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland... Czytaj więcej »

 • Logistyka przyszłości

  Wtorek, 16 marca 2021

  Branża logistyczna nieustannie się rozwija – nowe potrzeby, trendy, technologie – wszystko to wymaga dynamiki w działaniu i innowacyjności. O inwestycjach, również tych proekologicznych, zmianach w sektorze, a także najważniejszych wyzwaniach opowiada Mariusz Jóźwik, Regional Director – Warehousing, Co-Packing, Co-Manufacturing w firmie FM Logistic Central Europe. Czytaj więcej »

 • Rozwój i wsparcie sprzedaży

  Wtorek, 16 marca 2021

  Na rynku alkoholi w dalszym ciągu można spodziewać się rozwoju sektora premium. Dużym zainteresowaniem cieszą się trunki wysokiej jakości oraz smakowe propozycje, a kategorie te są coraz śmielej rozwijane przez producentów. O aktualnej sytuacji na rynku, a także wsparciu sprzedaży detalicznej opowiada Tomasz Dziubek, Dyrektor Sprzedaży w CEDC International. Czytaj więcej »

więcej artykułów