Obiektyw na handel

 • Innere Stadt – serce Wiednia

  Czwartek, 15 lutego 2024

  Innere Stadt – to centralna 1. dzielnica Wiednia i zarazem stare miasto otoczone okazałym bulwarem Ringstrasse. Najbardziej znanymi obiektami Innere Stadt są z pewnością – katedra św. Szczepana, od której rozchodzą się malownicze uliczki i szerokie deptaki pełne turystów a także jeden z największych kompleksów pałacowych świata – Hofburg, ze słynnym muzeum cesarzowej Sisi. Czytaj więcej »

 • KaDeWe – warto odwiedzić w Berlinie!

  Piątek, 15 grudnia 2023

  Zlokalizowany w berlińskiej dzielnicy Schöneberg dom towarowy KaDeWe (Kaufhaus des Westens) zawsze robił na mnie wielkie wrażenie. Tym bardziej, że po raz pierwszy odwiedziłem go pod koniec lat 80-tych, kiedy to Berlin podzielony był jeszcze murem na część wschodnią i zachodnią. To właśnie sentyment i wspomnienia związane z pobytami w Berlinie Zachodnim powodują, że lubię... Czytaj więcej »

 • Marrakesz – Czerwone Miasto

  Piątek, 15 grudnia 2023

  Marrakesz – stolica Maroka, to marzenie każdego podróżnika. To fascynujące miasto położone na zapierającym dech w piersiach tle gór Atlas olśniewa odwiedzających piękną architekturą, wystawną kuchnią, eleganckimi ogrodami. To również tętniące życiem stare miasto – Medyna, w którym można znaleźć słynne suki, kolorowe sklepiki, czy zawrotny labirynt straganów –... Czytaj więcej »

 • Bari – stolica Apulii

  Piątek, 13 października 2023

  Bari – to często odwiedzane przez polskich turystów miasto położone nad Adriatykiem w południowych Włoszech. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to La Citta Vecchia – stara część z labiryntem krętych uliczek, dziedzińców, urokliwych podwórek, małych kafejek i sznurami suszącego się prania. Druga to Bari Nuova, o zupełnie innej architekturze, pełna markowych... Czytaj więcej »

 • Valletta – słoneczna stolica Malty

  Piątek, 15 września 2023

  Valletta jest najbardziej wysuniętą na południe europejską stolicą, jest również najbardziej nasłonecznionym miastem – z ponad 300 dniami słonecznymi w roku! Jeśli do tego dodamy, że otaczają je dwie zatoki z błękitną i ciepłą wodą, mariny pełne żaglówek i jachtów, a także przepiękną, ufortyfikowaną starówkę z bajecznymi uliczkami, to czyż może być lepsze... Czytaj więcej »

 • Santorini – perła Cyklad

  Środa, 09 sierpnia 2023

  Santorini, to grecka wyspa leżąca w archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim, odwiedzana chętnie przez turystów z całego świata. Najbardziej znane miejsca, to oczywiście Oia z niebieskimi sklepieniami budynków sakralnych, gdzie można podziwiać cudowne zachody słońca, Fira – stolica wyspy z urokliwym portem, pełna sklepików i restauracji, a także Kamari – turystyczne miasteczko,... Czytaj więcej »

 • Madryt – Paella, Jamón i Sangria

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Madryt – to stolica i największe miasto Hiszpanii, położone w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama nad rzeką Manzanares. Zamieszkuje je ponad 3 mln mieszkańców, a więc sieć sklepów spożywczych z reguły powinna być silnie rozwinięta. I rzeczywiście tak jest. Czytaj więcej »

 • Grenoble – z widokiem na Alpy

  Czwartek, 16 marca 2023

  Grenoble to miasto w południowo-wschodniej Francji, położone w malowniczej dolinie u podnóża francuskich Alp nad rzekami Drac i Isere. To też słynny ośrodek akademicki, a za sprawą pobliskiego lotniska – doskonałe miejsce na wypady do alpejskich ośrodków narciarskich. Czytaj więcej »

 • Akaba – jordański kurort

  Czwartek, 16 lutego 2023

  Akaba, to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami. To jedyny port w Jordanii, gdzie linia brzegowa to tylko 27 kilometrów. Z miejskiej plaży doskonale widać pobliski izraelski kurort Eilat, a także egipskie miasto Taba. Jeżeli do tego dodamy, że do granicy z Arabią Saudyjską jest tylko 20 kilometrów – to faktycznie lokalizacja jest wyjątkowa. Czytaj więcej »

 • Taormina – perła Sycylii!

  Środa, 17 sierpnia 2022

  Taormina to jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech, które z pewnością zasługuje na miano perły wschodniego wybrzeża Sycylii. Usytuowana jest na wzgórzu z dostępem do Morza Jońskiego i majestatycznym widokiem na wciąż aktywną Etnę. Czytaj więcej »

więcej artykułów