Z rynku FMCG

 • Carrefour Polska kontynuuje dynamiczne inwestycje w innowacje handlowe mające na celu podniesienie komfortu i bezpieczeństwa klientów swoich sklepów convenience. Do nowatorskich rozwiązań dołączył niedawno koncept Food Point –automatów do sprzedaży podgrzewanych dań gotowych, do konsumpcji na miejscu lub na wynos. Rozwiązanie testowane jest już w wybranych sklepach franczyzowych... Czytaj więcej »

 • Firma S.C. Johnson, która jest liderem globalnego rynku profesjonalnych oraz domowych środków czystości, wsparła globalną walkę z wirusem COVID 19. Przedsiębiorstwo do tej pory ofiarowało ponad milion dolarów na rzecz walki ze skutkami wirusa w Europie. Tylko do Polski przekazano dary oraz bezpośrednie wsparcie finansowe o łącznej wartości 133.000 dolarów (ponad pół miliona... Czytaj więcej »

 • Carrefour Polska stawia na rozwój oferty lokalnych produktów. Sieć rozpoczyna projekt „Prosto z pola do 50 km”, którego założeniem jest skracanie łańcucha dostaw i rozwój bezpośredniej współpracy z lokalnymi rolnikami. Dzięki projektowi klienci wybranych sklepów Carrefour będą mogli korzystać z poszerzonej oferty produktów wysokiej jakości pochodzących z małych,... Czytaj więcej »

 • Carrefour Polska rozpoczął testowanie elektrycznych samochodów dostawczych z nowatorskim systemem przewozu produktów spożywczych. Samochody włączone zostaną do floty wykorzystywanej podczas dostarczania zamówień e-grocery ze sklepu internetowego sieci. Rozwiązanie powstało w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp. Czytaj więcej »

 • Różowa czy w całości z owocu kakao? Nestlé tworzy czekoladę już od ponad 100 lat, a wciąż potrafi zaskakiwać. Także w Polsce, w fabryce w Kargowej w woj. lubuskim, powstają słodycze kultowych marek: Lion czy Princessa. Stąd trafiają do fanów słodkości w kraju i zagranicą. W Światowym Dniu Czekolady firma przedstawia najciekawsze czekoladowe historie ze swojego archiwum. Czytaj więcej »

 • Co zamiast papierosów mentolowych

  Czwartek, 09 lipca 2020

  Pierwsza połowa 2020 roku obfitowała w szereg zewnętrznych wyzwań dla kategorii nikotynowych: styczniowa podwyżka akcyzy, koronawirus, wreszcie zakaz sprzedaży produktów mentolowych od 20 maja. Szczególnie ostatnie dwa, nakładając się w czasie, istotnie wpłynęły na dynamiczne zmiany zwyczajów zakupowych i profil koszyka. Potencjalnie mniej okazji do palenia ze względu na... Czytaj więcej »

 • Kobiałki pełne truskawek, czereśnie prosto z ogrodu i bób kupiony na targu – teraz cieszymy się ich smakiem, korzystając ze wszystkich sezonowych zbiorów. To jednak także dobry moment, aby zapobiec niemiłym rozczarowaniom, kiedy to na przykład w listopadzie mając ochotę na ciasto z truskawkami przekonamy się, że te z importu to jednak mało smaczna, a do tego bardzo droga... Czytaj więcej »

 • Zakończyło się „Wyzwanie #21dnidozdrowia z Florą ProActiv! Wesprzyj medyków” zorganizowane przez Florę ProActiv na Facebooku. W efekcie marka przekazała kwotę 50 000 zł na wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem. Akcję wsparła m.in. Katarzyna Dowbor. Czytaj więcej »

 • W tym roku Lechendy powracają̨ na festiwale w zupełnie innym stylu! Lech Premium z myślą̨ o wszystkich festiwalowiczach, którzy tęsknią̨ za atmosferą letnich festiwali, łączy siły z Alkopoligamią odpowiedzialną za projekt Albo Inaczej i nadaje rytm tegorocznym wakacjom. Efektem wspólnych działań́ jest aktywacja Lech Music Festiwale Inaczej, zrealizowana z czołowymi,... Czytaj więcej »

 • Sieć sklepów Żabka ufundowała sto najwyższej klasy wielofunkcyjnych, mobilnych ultrasonografów Butterfly iQ. Przenośne ultrasonografy to najnowocześniejszy sprzęt, dający możliwość wykonania badań zarówno w punkcie medycznym, jak i np. w domu u pacjenta skierowanego na kwarantannę. Zakup ultrasonografów to kolejny efekt współpracy Żabki z Ministerstwem Zdrowia. To właśnie... Czytaj więcej »

 • Nie od początku lipca, lecz od początku października obowiązywać będzie pobór podatku akcyzowego na wyroby w postaci płynów do elektronicznych papierosów – tak zdecydowało Ministerstwo Finansów. Co to oznacza dla polskich firm produkujących i dystrybuujących e-papierosy i liquidy? Branża, zrzeszona w stowarzyszeniu walczy o przetrwanie i przedstawia swoje racje. Czytaj więcej »

 • Zgodnie z wpisanym w strategię firmy nowoczesnym podejściem do strefy płatności i w odpowiedzi na nowe oczekiwania polskich konsumentów, Auchan Retail Polska unowocześnia linie kasowe i sposoby przyjmowania płatności w swoich sklepach. Obok kas tradycyjnych, ważnych z punktu widzenia bezpośredniego kontaktu i budowania relacji z klientem, stopniowo wprowadzane będą dodatkowe nowe... Czytaj więcej »

 • PINTA nawarzy piwa z 2010 roku

  Poniedziałek, 06 lipca 2020

  Zarzewiem piwnej rewolucji w Polsce było rzemieślnicze wskrzeszenie piwa w jedynym polskim stylu Grodziskie, pogrzebanego w 1993 roku przez Lech Browary Wielkopolski S.A. Jutro z okazji 10. rocznicy nawarzenia Piwa á la Grodziskie Browar PINTA zrobi jego replikę. Czytaj więcej »

 • ZDOBĄDŹ KASĘ - konkurs Indykpol

  Piątek, 03 lipca 2020

  Pod hasłem „ZDOBĄDŹ KASĘ” rozpoczyna się konkurs, w którym kupujący parówki Jedynki/Jedyneczki mają szansę wygrać tygodniowo 10 nagród po 500 zł. Promocja trwa od 6.07.2020 do 30.08.2020, szczegóły na www.jedynkipromocja.pl. Czytaj więcej »

 • Kostka do pieczenia Kasia od lat pomaga konsumentom w przygotowaniu doskonałych wypieków. Jest liderem kategorii w segmencie kostek do pieczenia w Polsce. Kierując się hasłem „Upiecz Bliskim radość!”, marka Kasia pokazuje, że dzielenie się własnoręcznie przyrządzonym ciastem to sposób na wspaniałe chwile spędzone z rodziną i bliskimi. Złote opakowanie Kasi stało się... Czytaj więcej »

 • Najnowszy magazyn centralny PepsiCo położony na terenie parku P3 Mszczonów jest jednocześnie największym magazynem w sieci dystrybucji koncernu i największym obiektem tego typu oddanym do użytku w Polsce w I kwartale 2020 r. Kubatura magazynu jest tak duża, że gdyby chcieć wypełnić budynek wyłącznie puszkami flagowego napoju marki zmieściłoby się tam ich aż 2 mld. Obiekt o... Czytaj więcej »

 • O tej porze roku sadownicy i firmy pakujące śliwkę kalifornijską oczekują już końca lata, przygotowując się do zbioru wysokiej jakości śliwek kalifornijskich. Branża obecnie szacuje, że tegoroczne plony będą nie większe niż 68 000 ton metrycznych (75 000 ton krótkich), z potencjałem na nieco niższą ilość. Czytaj więcej »

 • Chcąc wesprzeć osoby najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19 Fundacja Tesco organizuje wśród klientów wszystkich sklepów Tesco Letnią Zbiórkę Żywności. Zbiórka odbędzie się w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia, a zebrana żywności, dzięki wsparciu Banków Żywności i Caritas Polska, trafi do najbardziej potrzebujących. Czytaj więcej »

 • Dynastia Wedlów mieszkała w Warszawie od końca XIX wieku. W tym czasie nie tylko wprowadziła mieszkańców stolicy do świata czekolady, ale również przyczyniła się do osiągnięcia architektonicznego piękna miasta. Z okazji Światowego Dnia Architektury przypominamy trzy niezwykłe budynki rodziny Wedlów w Warszawie. Czytaj więcej »

 • Klienci Żabki przyzwyczaili się już, że w sklepach sieci w sposób wygodny mogą odbierać i nadawać paczki. Teraz będzie to jeszcze prostsze i szybsze – Żabka testuje bowiem innowacyjny sposób obsługi przesyłek, bez potrzeby angażowania w ten proces sprzedawcy. Automat funkcjonuje już w sklepie Żabka w Poznaniu przy ul. Matyi. Urządzenie nie wymaga dużo miejsca, co oznacza,... Czytaj więcej »

 • Bielenda zwiększa eksport

  Środa, 01 lipca 2020

  Bielenda uruchomiła oficjalny sklep na platformie Amazon. To kolejny element w dynamicznym rozwoju dystrybucji eksportowej, jaki firma osiąga w ostatnim czasie. Za sprawą prowadzonych działań sprzedażowych i marketingowych, kosmetyki marki są już obecne na półkach w 56 krajach. Czytaj więcej »

 • Piwna rewolucja w puszkach

  Środa, 01 lipca 2020

  W okresie zamknięcia pubów i zakazu przemieszczania się doszło w Polsce do drugiej piwnej rewolucji – piwosze zaakceptowali piwa rzemieślnicze w puszkach. Potwierdzają to liczby podawane przez Browar PINTA i dostawcę systemu rozlewniczego mobilnepuszkowanie.pl. Czytaj więcej »

 • Ponad 6 tys. produktów z różnych kategorii, znajdujących się w obecnej ofercie Auchan Retail Polska, zostanie objętych obniżką cen z dniem 1 lipca br. Będą to produkty, na które od tego dnia zaczną obowiązywać niższe stawki podatkowe, zgodnie z wprowadzoną w Polsce nową matrycą VAT. Ceny produktów zostaną obniżone o pełną wartość niższej stawki podatkowej. Czytaj więcej »

 • Od 1 lipca do końca sierpnia potrwa jubileuszowa loteria pod hasłem „Familijne 25. urodziny”, którą marka Familijne przygotowała dla swoich konsumentów z okazji swoich urodzin. Akcja będzie szeroko komunikowana w mediach i punktach sprzedaży. Czytaj więcej »

 • Dobiegła końca 3. edycja programu „Ubrania od Serca”, której wynik ustanowił nowy rekord. W tym roku dzięki wsparciu Polaków zostanie ufundowanych ponad 2 500 voucherów dla dzieci z domów dziecka. To kolejny rok, gdy dzieci otrzymują możliwość samodzielnego wyboru wymarzonych ubrań. Ten z pozoru prosty gest, jest dla nich szansą na lepszy start w przyszłość. Czytaj więcej »

 • HELIO laureatem opiniotwórczego plebiscytu Influencer’s Top 2020! Nowa egzotyczna przekąska Jackfruit suszony HELIO Natura została uznana za najlepszy produkt na rynku w kategorii Żywność! Czytaj więcej »

 • Zakończyła się 4. edycja ogólnopolskiego programu „Od uprawy do potrawy” realizowanego przez Tesco Polska. W ramach programu 270 szkół założyło Kluby Niemarnowania Żywności, a w ich działalność zaangażowało się prawie 7000 dzieci. Opiekunowie Klubów otrzymali bezpłatne materiały edukacyjne, a do pierwszych 50 nowych Klubów trafiła edukacyjna gra planszowa „Zakupowe... Czytaj więcej »

 • Regionalne przysmaki, naturalne, polskie kosmetyki oraz tradycyjne produkty – czyli Tydzień Regionalny, w ramach którego ponad 100 produktów trafi na półki Lidla. Już od poniedziałku, 22 czerwca we wszystkich sklepach sieci znajdziemy smaki regionów z całego kraju. Tym raz oprócz produktów spożywczych, sieć wzbogaciła ofertę o kosmetyki. Czytaj więcej »

 • Psy towarzyszą ludziom od tysięcy lat i trudno by było wyobrazić sobie nasze życie bez tych pociesznych czworonogów. Dziś asystują nam w praktycznie każdej dziedzinie życia – od psów przewodników, ratowników, aż po psy policyjne i psich terapeutów. Już 1 lipca obchodzimy ich święto – Dzień Psa. Jest to idealna okazja do okazania naszej wdzięczności za tę... Czytaj więcej »

więcej artykułów