Z rynku FMCG

 • Za nami finał drugiej edycji konkursu Herosi na Starcie organizowanego przez Grupę Eurocash. Jury nie tylko przyznało 10 pierwotnie przewidzianych nagród projektom o szerokim zakresie tematycznym, ale dodatkowo zdecydowało się przyznać trzy dodatkowe wyróżnienia! Wiemy też, kto otrzymał nagrodę specjalną Prezesa Grupy w wysokości aż 20 tys. zł. Ten projekt chwycił za serca... Czytaj więcej »

 • Każdego z nas zaskoczyli kiedyś niespodziewani goście, brak kluczowego składnika podczas pieczenia ciasta lub pusta lodówka w niedzielny poranek. Teraz to już nie problem. BIEK, usługa ekspresowej dostawy oferowana wspólnie przez Biedronkę i Glovo, właśnie ruszyła w sześciu największych miastach Polski. Czytaj więcej »

 • Grupa General Logistics Systems (GLS) sfinalizowała uzgodnienia dotyczące przejęcia kanadyjskiej firmy logistycznej Mid-Nite Sun Transportation Ltd., działającej pod nazwą Rosenau Transport. Rosenau Transport, jeden z największych niezależnych przewoźników towarowych w zachodniej Kanadzie, oferuje usługi komplementarne w stosunku do działalności GLS w tym kraju. Połączenie obu... Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu została partnerem kampanii Często Dobre Dłużej, która ma na celu ograniczenie marnowania żywności. Czytaj więcej »

 • 1 października 2021 r. ruszyła pierwsza ogólnopolska edycja programu „Velvet. Piątka dla Natury”. Akcja ma inspirować i zachęcać uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół do wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska. Organizatorzy zapraszają nauczycieli do podjęcia wspólnie z uczniami „Ekowyzwań”, a dyrektorów do ubiegania się o „Ekogranty”. Program... Czytaj więcej »

 • Gouda w krążku z brązowym medalem

  Środa, 13 października 2021

  Kucharze i Szefowie Kuchni przyznali kolejne nagrody podczas tegorocznej edycji Good Cheese, konkursu dedykowanego producentom komercyjnych serów obecnych na polskim rynku. Ser topiony w krążku Gouda 140g otrzymał w tym roku brązowy medal w kategorii Serki do Smarowania. Nagrodę wręczono podczas Gali Polskiego Kongresu Serowarskiego w Mrągowie, która odbyła się w dniu 29 września. Czytaj więcej »

 • W Lidl Polska zakończyła się właśnie 10. edycja programu stażowego The Lidl Way to Career. Podczas trwającego 3 miesiące stażu kandydaci mieli szansę zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe m.in. w obszarach takich jak sprzedaż, finanse, logistyka czy marketing, otrzymując wyższe niż w ubiegłych latach wynagrodzenie – aż 3500 zł brutto miesięcznie. Projekt ponownie... Czytaj więcej »

 • Systemy kaucyjne działają już w kilkunastu krajach Europy, a nad wprowadzeniem takiego rozwiązania pracuje też Polska, która przed 2030 rokiem musi osiągnąć wymagany unijnymi przepisami 90-proc. poziom zbiórki recyklingu plastikowych opakowań po napojach. Raport firmy TOMRA, zajmującej stanowisko w sprawie systemów kaucyjnych, pokazuje przykłady dobrze skonstruowanych i efektywnie... Czytaj więcej »

 • Polski producent bakalii, popcornów i mas do ciast bez oleju palmowego – HELIO dołącza do akcji promocyjno- informacyjnej „Nie jem palmowego – chronię orangutany! Czytaj więcej »

 • Wsparcie rodzinnych spotkań sportowych, biegów, a nawet mistrzostw budowania konstrukcji z piasku, a do tego konkursy w social mediach i spójna komunikacja – tak w największym skrócie można podsumować akcję „Aktywne wakacje z Amki Snacks” prowadzoną przez Unitop – czołowego producenta sezamków i chałwy w Polsce. Czytaj więcej »

 • Sieć przeznaczy cały dochód ze sprzedaży książki o zagrożonych gatunkach zwierząt w Polsce na ich ratowanie. Biedronka zadeklarowała, że co najmniej 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na ochronę sześciu gatunków: żubra, rysia, wilka, morświna, sóweczki oraz jeża wschodniego i zachodniego. – Za tę kwotę możemy już bardzo wiele zrobić – mówi dr Andrzej Kepel, prezes... Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybudował na Dolnym Śląsku ponad milion m kw. powierzchni i cały czas odkrywa potencjał regionu jako okna na Europę. Deweloper jeszcze w tym miesiącu ruszy z budową kolejnego projektu, Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja powstanie zgodnie z nową specyfikacją techniczną firmy – osiągnie wysokość 12 m w świetle,... Czytaj więcej »

 • 12 października odbędzie się już po raz szósty międzynarodowy Dzień Własnego Biznesu. Wydarzenie pod hasłem „Jak świętować, to tylko z Tobą. Bo wspólny biznes, to wspólna radość” ma na celu docenienie i wsparcie przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego oraz celebrowanie przedsiębiorczości. Z tej okazji od końca września w centrach 4 polskich miast: Warszawy,... Czytaj więcej »

 • Znany i sprawdzony dodatek w kuchni

  Czwartek, 07 października 2021

  Tradycyjna musztarda delikatesowa idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie sosów i dressingów zarówno w warzywnych sałatkach, jak i mięsnych potrawach. Doskonale komponuje się także z rybami, wędlinami czy jajkami. Dzięki niej możemy przygotować przepyszne danie, które zasmakuje każdemu i to o każdej porze roku. Czytaj więcej »

 • Dlaczego konsumenci sięgają po sezamki?

  Czwartek, 07 października 2021

  Sezamki to przekąska po którą sięga niemal 60 proc. Polaków, a zdecydowana większość z nich kupuje je przynajmniej raz w miesiącu – wynika z raportu Omnibus. Sezamki to również produkt na którego zakup Polacy decydują się w dużej mierze impulsywnie, już przy kasach sklepowych. Jednak, co sprawia, że ten asortyment trafia do koszyków zakupowych konsumentów? Jakimi cechami... Czytaj więcej »

 • Historia tej firmy to w zasadzie powieść o rozwoju kultury winiarskiej w Polsce. Jak w zwierciadle odbija się w niej droga, którą przeszliśmy jako społeczeństwo. Gdy w roku 1996 Dom Wina rozpoczynał działalność, ważne chwile celebrowano kiepską wódką. Wino było dla dziwaków. Przez lata działalności, firma szeroko rozwinęła skrzydła. Dziś Dom Wina jest w czołówce... Czytaj więcej »

 • Lidl Polska doceniając zaangażowanie swoich pracowników, oferuje im dodatkowe benefity, które przysługują za pracę w niedziele. Od października wszyscy pracownicy sklepów i magazynów, którzy pracują w niedziele, otrzymają gratyfikację w postaci dodatku do wynagrodzenia. Koszt wypłaconego bonusu wyniesie ponad 7 milionów złotych. Oprócz dodatku, pracownikom przysługuje... Czytaj więcej »

 • Rio Mare i WWF „Razem Dla Oceanów”

  Wtorek, 05 października 2021

  Uwielbiane na całym świecie i cenione za wyjątkowe walory smakowe – tuńczyki są częstymi gośćmi na naszych stołach. Jednocześnie to ryby niezbędne do utrzymania zdrowego ekosystemu oceanicznego. Mają także istotny wpływ na życie społeczności przybrzeżnych. Niestety wiele stad tuńczyka od lat jest intensywnie odławianych i eksploatowanych. Dziś sytuacja wymaga podjęcia... Czytaj więcej »

 • Grupa Eurocash ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”. Spośród ponad 1 000 zgłoszeń przyznano łącznie 100 nagród pieniężnych – o 75 z nich w drodze głosowania zdecydowało jury, a o 25 – konsumenci. Środki z wygranej przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na dowolny cel. Czytaj więcej »

 • Większość Polaków czyta etykiety kupowanych produktów. Jak wynika z badania Ipsos, z różną częstotliwością robi to aż 76% badanych. Przy tym najważniejszą dla nich informacją jest termin przydatności do spożycia (68%). Czy jednak każdy potrafi poprawnie zinterpretować znajdujące się na opakowaniu daty? Okazuje się, że nie. Dlatego marka Winiary łączy siły z Too Good To... Czytaj więcej »

 • GLS, wiodący dostawca usług kurierskich, zaprezentował dziś nową identyfikację wizualną swojej marki. Koncepcja odświeżenia aspektu graficznego marki zainspirowana jest sukcesami GLS w szybko zmieniającym się świecie usług kurierskich, będąc jednocześnie wyrazem ambicji związanych z rozwojem firmy. Dzięki stosowanym przez nią kompleksowym rozwiązaniom każda dostawa paczki... Czytaj więcej »

 • Już w tej chwili ok. 100 mln ludzi w Europie ma ponad 65 lat, a w kolejnych latach ta populacja będzie rosnąć szybciej niż inne. To zaś oznacza wzrost występowania chorób związanych z wiekiem podeszłym, do których zaliczają się m.in. zaburzenie poznawcze i choroba Alzheimera. Neuropsycholog kliniczny dr Anna Barczak wskazuje, że w zapobieganiu im kluczową rolę odgrywają m.in.... Czytaj więcej »

 • Sieć rusza z nową serią materiałów przybliżających szczegóły oferty franczyzowej osobom zainteresowanym prowadzeniem własnego biznesu. Inwestuje w nowe narzędzia komunikacji z myślą szczególnie o osobach zabieganych, które w wygodny sposób mogą pozyskać cenną biznesową wiedzę. W ramach nowego cyklu filmów video oraz podcastów Żabka przybliża potencjalnym... Czytaj więcej »

 • Głównymi filarami zapowiedzianej przez FM Logistic strategii są: zrównoważony rozwój, relacje z klientami, omnichannel, transport i logistyka miejska. Firma planuje dwukrotne zwiększenie całościowych przychodów do 3 miliardów euro w 2030 roku oraz osiągnięcie globalnie 4% EBIT, w porównaniu do 2,8% w poprzednim roku finansowym. Czytaj więcej »

 • Pod koniec września uczestnicy Akademii Młodego Hodowcy, którą wspólnie organizuje Hochland Polska i Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, gościli w gospodarstwie Państwa Marianny i Tadeusza Stelęgowskich, dostawców mleka Hochland Polska. Akademia Młodego Hodowcy Hochland to idea pracy u podstaw i bardzo ciekawy program skupiający się na samym początku łańcucha... Czytaj więcej »

 • P&G: Powrót do szkoły w ekologicznym stylu

  Czwartek, 30 września 2021

  Oszczędzanie wody, ograniczenie zużycia energii oraz odpowiednia segregacja odpadów to działania w zasięgu nieomal każdego z nas, dzięki którym możemy włączyć się w ruch na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Na tych trzech obszarach koncentrują się kompleksowe materiały edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych przygotowane przez firmę Procter & Gamble i Fundację Nasza... Czytaj więcej »

 • Agros Nova to polski zakład o wieloletniej tradycji, który w 2015 roku dołączył do Grupy Maspex. Historia firmy rozpoczęła się już ponad 50 lat temu, a dzisiaj to prężnie działające przedsiębiorstwo zatrudniające ponad pół tysiąca osób. Co i kto stoi za sukcesem łowickiego zakładu? Jakie inicjatywy podejmuje Agros Nova i co ciekawego można znaleźć za zakładowymi... Czytaj więcej »

 • ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej, umacnia współpracę z siecią handlową Lidl. Wspierając rozwój biznesu na rynku francuskim, Lidl uruchomił nowy magazyn logistyczny, dedykowany zarządzaniu zwrotami produktów nieżywnościowych ze sklepów. ID Logistics, jako jego partner, po raz pierwszy wdrożył w magazynie w... Czytaj więcej »

 • Aż 70 proc. respondentów potwierdza wyższość potrzeby działań w duchu eko nad lokalizacją urządzenia (24 proc.) – wynika z badania przeprowadzonego przez Lewiatan i Interseroh podczas pilotażowego testu butelkomatów w wybranych sklepach sieci. Oznacza to, że większość konsumentów pokusi się o zakupy w bardziej oddalonym sklepie, jeśli będzie on miał na swoim terenie... Czytaj więcej »

więcej artykułów