Z rynku FMCG

 • Wasz Sklep SPAR – należący do SPAR Group wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – dołącza do grona firm wspierających pracowników medycznych w walce z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Sieć sklepów przekazała Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu oraz Szpitalowi Powiatowemu we Wrześni zestawy pomocowe: ekspresy do kawy SPAR Natural oraz kilkaset kapsułek... Czytaj więcej »

 • 28 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi, tysiące miast i instytucji na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi. Żabka Polska kolejny rok z rzędu bierze udział w akcji WWF, tym razem gasząc na 60 minut oświetlenie zewnętrzne wszystkich ponad 6000 sklepów sieci w całej Polsce oraz neony na budynku firmy w Poznaniu. Firma, mimo olbrzymiego zaangażowania w... Czytaj więcej »

 • Czekoladowa marka E.Wedel wspólnie z GRY-OnLine i Riot Games zaprasza do wiosennej edycji Wedel Up!. W ramach akcji gracze będą mieli okazję wziąć udział w dwóch turniejach: Teamfight Tactics oraz Legends of Runeterra Spring Cup by Wedel Up! Czytaj więcej »

 • Olsztyńskie galerie handlowe Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska, które należą do grupy NEPI Rockcastle, pomagają lokalnym instytucjom w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Czytaj więcej »

 • Sieć Żabka przeorganizowała swoją usługę odbioru i nadawania paczek. Teraz podczas przyjmowania i wydawania przesyłek kurierowi, obsługa sklepu nie ma konieczności poświadczania tej czynności podpisem na urządzeniu mobilnym przewoźnika czy na dokumentach przewozowych. Wspólnie z firmami kurierskimi, Żabka dokłada wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich... Czytaj więcej »

 • 21 marca ruszyła kampania marki Oranżada Hellena z Kubą Wojewódzkim w roli głównej. Aktywności, prowadzone pod hasłem Cudze chwalicie, swego nie znacie!, komunikują Oranżadę Hellena jako napój gazowany, który wyszedł Polakom wybitnie. Działania reklamowe są realizowane równolegle w telewizji i Internecie. Czytaj więcej »

 • Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK przekazały tysiąc batonów energetycznych „Bossman” dla czterech szpitali na Pomorzu, aby wesprzeć ich w walce z epidemią koronawirusa. Batony trafiły do placówek „Szpitali Pomorskich” Sp. z o.o. w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie. Czytaj więcej »

 • Startuje Tarczyński Studio Live

  Środa, 25 marca 2020

  Firma Tarczyński SA współtworzy innowacyjny na skalę Polski projekt skierowany do miłośników gamingu. Tarczyński Studio Live to profesjonalne studio prowadzące transmisje zawodów e-sportowych na żywo. Tylko w czasie premierowego weekendu streamy obejrzało już 120 000 osób. Czytaj więcej »

 • Fundacja Polska Bezgotówkowa uruchamia działania mające na celu realne wsparcie małych i mikroprzedsiębiorców w Polsce. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich detalistów, którym w marcu, kwietniu lub maju kończy się 12-miesięczny okres bezpłatnego korzystania z terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Pomoc będzie polegać na przedłużeniu pokrycia kosztów związanych z... Czytaj więcej »

 • Mastercard ogłosił swoje zobowiązanie do zwiększenia limitów płatności zbliżeniowych bez PIN w różnych krajach w całej Europie. Zmiana dotyczy łącznie 29 krajów i znacznie poprawi komfort konsumentów w całym regionie. Czytaj więcej »

 • Magazyny odporne na koronawirusa

  Środa, 25 marca 2020

  Pandemia COVID-19 z pewności odbije się na wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych. Ze wstępnych obserwacji poczynionych przez ekspertów Colliers International, odpornością na koronawirusa wykazuje się rynek magazynowy, głównie z uwagi na znaczne ożywienie handlu e-commerce. Czytaj więcej »

 • Licencje na pracę zdalną/oddziałową do programów InsERT GT teraz o 1/3 tańsze. Krajowy lider oprogramowania dla MSP reaguje na trudną sytuację firm związaną z epidemią koronawirusa i umożliwia pracę z domu wraz z obniżeniem kosztów. Czytaj więcej »

 • Czy na whisky można zarobić?

  Środa, 25 marca 2020

  Dziś whisky to trzecia najchętniej spożywana kategoria alkoholi w Polsce. Do jego wyjątkowego wachlarza smakowo-aromatycznego przekonują się kolejni miłośnicy mocnych trunków. Okazuje się jednak, że jej zastosowanie może być znacznie szersze - oprócz radości dla podniebienia może bowiem, przy niepewnej obecnie sytuacji na rynkach finansowych, przynieść również pokaźne zyski... Czytaj więcej »

 • Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczął budowę centrum dystrybucyjnego dla producenta odzieży i akcesoriów sportowych. Inwestycja o charakterze BTS i powierzchni ponad 67 000 m kw. powstaje w Czeladzi - ukończenie pierwszego etapu planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku. Czytaj więcej »

 • Sieć handlowa Netto zmienia ustawienia terminali, aby umożliwić klientom płacenie za zakupy zbliżeniowo bez konieczności podawania kodu PIN. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zwiększeniu przez operatorów kart płatniczych maksymalnych kwot transakcji bezdotykowych. Opcja od środy będzie dostępna we wszystkich sklepach sieci. Jej celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa... Czytaj więcej »

 • Bosman rozstrzygnął konkurs grantowy pn. „Bosman dla regionu”, w ramach którego przyznał granty na realizację projektów wspierających region. Do konkursu zgłosiły się organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej z ponad 200 miast i wsi województwa zachodniopomorskiego, przyznano 22 granty o łącznej wartości 551 160,00 zł. Czytaj więcej »

 • Sztuka winiarska w Polsce

  Wtorek, 24 marca 2020

  Sztuką jest produkcja wyśmienitego wina, a jeszcze większą sztuką jest właściwa jego ocena. Jednak kunszt winiarski to nie tylko degustowanie i ocenianie wina, ale również umiejętność dobierania odpowiednich win do potraw, ich serwowania czy choćby poznanie historii danego trunku. Czytaj więcej »

 • Zapotrzebowanie na produkty pochodzenia roślinnego Upfield zwiększyło się w ostatnim czasie trzykrotnie. Polacy posłuchali apelu władz i zostali w domach. Nie chodzą do restauracji, cukierni więc w domu pieką z Kasią, smażą z Ramą a kanapki smarują z Delmą i Florą. Czytaj więcej »

 • Chcesz pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny? Dołącz do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć”. Czytaj więcej »

 • Sprzedaż naturalnych produktów spożywczych, które mogą być przechowywane w domowych spiżarniach zyskuje na popularności, gdyż zaniepokojeni konsumenci poszukują przekąsek i składników domowych dań o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Czytaj więcej »

 • Polska Izba Mleka jako jedyna polska organizacja branży mleczarskiej zaopiniowała strategię Farm to Fork, zwaną w Polsce „od pola do stołu”, na stronie Komisji Europejskiej. Czytaj więcej »

 • Restauratorka otworzyła sklep internetowy Schronisko Smaków Magdy Gessler. Dostępne są w nim między innymi przetwory, naturalnie wędzone mięsa, miody czy świeże pieczywo. Specjały przygotowywane są zgodnie z długoletnią tradycją przez wykwalifikowany zespół pod czujnym okiem restauratorki. Czytaj więcej »

 • Sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, Fabryka Pizzy i WOOK zarządzane przez Sfinks Polska wobec faktu zamknięcia lokali gastronomicznych dostosowały się do obecnej sytuacji w kraju i postawiły na dowóz zamówień oraz odbiór osobisty. Spółka wdrożyła dodatkowe procedury bezpieczeństwa oferując bezkontaktową dostawę. W efekcie dania w dowozie i na wynos można zamawiać... Czytaj więcej »

 • Dorota Strosznajder, dyrektorka działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich, pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w firmie Henkel Polska zwyciężyła w 11. edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Female Champion of Change. Jury doceniło jej długofalowe działania na rzecz promocji różnorodności, a w szczególności wspierania kobiet w ich zawodowym... Czytaj więcej »

 • Sertop z nowymi filmami kulinarnymi

  Czwartek, 19 marca 2020

  Tyski producent serków topionych wypuścił kolejne filmy kulinarne. Czytaj więcej »

 • Już ponad 1,27 mln zł pozyskała spółka Tenczynek Bezalkoholowe SA Janusza Palikota w ciągu 15 dni od startu kampanii crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl. To blisko 1/3 całkowitego celu zbiórki, która trwa nadal. Deklarację wpłaty kolejnych 500 tys. zł złożył biznesmen, Marek Maślanka. Zagwarantował też zakup wszystkich pozostałych akcji, które nie... Czytaj więcej »

 • MAKRO Polska dba o budowanie długotrwałych i partnerskich relacji z dostawcami oraz klientami z sektorów HoReCa i handlu tradycyjnego. Działając na partnerskich zasadach oraz zgodnie z zapotrzebowaniem klientów, wspiera ich rozwój oraz konkurencyjność na rynku. Czytaj więcej »

 • Podczas jednego dnia w roku, niezależnie od szerokości geograficznej, możemy poczuć się jak w Irlandii. Jak spędzić, przypadający na 17 marca, dzień Świętego Patryka, podpowiada whiskey Tullamore D.E.W. Czytaj więcej »

 • Wielkanoc to czas budzącej się wiosny i… spotkań z rodziną. Nie da się ukryć, że wspólne gotowanie nabiera wtedy szczególnego znaczenia. Jest to więc doskonała okazja do przygotowania wielu uwielbianych od lat potraw lub do eksperymentowania z wykorzystaniem zupełnie nowych przepisów. Czytaj więcej »

 • Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego ma zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Żeby to osiągnąć Minister Zdrowia ograniczył, a w niektórych wypadkach zakazał, działalności, które wiążą się z dużymi skupiskami ludzi. Czytaj więcej »