Wiadomości

Piwo po terminie przydatności z możliwością odliczenia akcyzy

Piątek, 05 czerwca 2020
Minister Finansów podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego umożliwiające odliczenia akcyzy od piw, dla których upłynął termin ich przydatności do spożycia.
Rozporządzenie daje możliwość odliczenia akcyzy od piw, dla których upłynął termin ich przydatności do spożycia, przez podatników płacących ten podatek. Warunkiem odliczenia będzie zniszczenie piwa z powodu przekroczenia terminu jego przydatności do spożycia, w tym na skutek zbyt długiego okresu składowania. Odliczenia akcyzy można dokonać do końca roku, w przypadku, gdy zwrócone do podatnika piwo zostanie zniszczone do końca lipca br.

Dodawane regulacje wprowadzają możliwość obniżenia przez podatnika kwoty podatku akcyzowego przypadającej do zapłaty w danym okresie rozliczeniowym, o kwotę akcyzy zapłaconej od piwa w poprzednich okresach rozliczeniowych.

To nasze kolejne działanie skierowane do przedsiębiorców. Chcemy, aby właściciele przykładowo hoteli, barów, restauracji uniknęli straty związanej z zapasami niesprzedanych piw, które przeleżały w wyniku zamknięcia usługowych lokali gastronomicznych – powiedział minister Kościński.źródło: gov.pl
tagi: piwo, alkohole, akcyza, rozporządzenie ,