Auto w handlu

 • Dwie dekady Lexusa RX

  Poniedziałek, 22 stycznia 2018

  Luksus, dynamika, elegancka linia, przestronne wnętrze i dobre walory terenowe są trudne do pogodzenia. Ta niełatwa sztuka udała się konstruktorom Lexusa RX, wprowadzonego 20 lat temu w Japonii jako Toyota Harrier. Czytaj więcej »

 • Podczas wirtualnej konferencji prasowej, która odbyła się 19 stycznia 2018 o godz. 11:30, Luca Napolitano, dyrektor Marki Fiat regionu EMEA, przedstawił międzynarodowej prasie rodzinę 500 Mirror, nową serię specjalną przeznaczoną dla klientów ceniących nowoczesne rozwiązania i podążających za najnowszymi trendami z dziedziny multimediów i łączności. Czytaj więcej »

 • Marka Jeep znalazła się w czołówce tegorocznego konkursu "4x4 of the Year 2018 Awards" organizowanego przez czasopismo "4x4 Magazine", zdobywając trzy z najbardziej honorowych nagród. Czytaj więcej »

 • Przepisy zakładające wyrównywanie płacy minimalnej i składek socjalnych kierowców to część pakietu zmian socjalnych, które najbardziej niepokoją branżę transportową. Propozycje Brukseli mogą prowadzić do zwiększenia biurokracji i ograniczenia konkurencji – alarmują właściciele firm logistycznych. Branża już dziś boryka się z brakiem pracowników i rosnącymi kosztami... Czytaj więcej »

 • Elektryczny Lexus już za dwa lata

  Środa, 10 stycznia 2018

  Jak podaje japoński dziennik Nikkan Kogyo Shimbun, pierwszym modelem o napędzie całkowicie elektrycznym w ofercie Lexusa będzie nowa generacja popularnego kompaktowego hatchbacka CT, która trafi na rynek w roku 2020. Czytaj więcej »

 • Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych odbyło się we wtorek 9 stycznia br. w Sejmie. Projekt, z poparciem wszystkich klubów, został skierowany do komisji: infrastruktury oraz energii i skarbu. Relacja Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, powołanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Czytaj więcej »

 • Toyota pokazała na targach CES w Las Vegas nowy pojazd e-Palette Concept Vehicle. Jest to kluczowy element kompleksowej wizji Toyoty, obejmującej transport osób i towarów oraz nowe formy prowadzenia działalności biznesowej, w tym sklepów i usług internetowych. Czytaj więcej »

 • PZPO: Porady przed wyjazdem na ferie

  Wtorek, 09 stycznia 2018

  Niesprawnym autem daleko nie zajedziesz – jak przygotować samochód do podróży? Czytaj więcej »

 • Nowy Lexus LS i Takumi

  Poniedziałek, 08 stycznia 2018

  Wyobraź sobie, że wstając z fotela samochodu po długiej podróży czujesz się bardziej fizycznie i psychicznie zrelaksowany, niż na początku jazdy. Taki właśnie cel przyświecał projektantom nowego Lexusa LS. Czerpiąc z tradycji japońskiej gościnności Omotenashi, wykorzystali oni umiejętności mistrzów rzemiosła Takumi, co pozwoliło im stworzyć najbardziej komfortowe fotele w... Czytaj więcej »

 • Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP wraz z firmą Zurad pracują nad innowacyjnym, modułowym systemem Roadsense+, który ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez rejestrację i analizę zdarzeń, które dzieją się na drodze. Nowoczesne fotoradary 3D mogą trafić na polskie drogi jeszcze w 2018 roku. Dzięki dużemu zasięgowi mogą być stosowane także na... Czytaj więcej »

 • Firma GAC Motor, najszybciej rozwijający się producent pojazdów w Chinach, zaprezentuje linię wysokiej klasy pojazdów, w tym sedan, SUV, minivan i NEV na północnoamerykańskich międzynarodowych targach motoryzacyjnych NAIAS 2018 (North American International Auto Show). Na konferencji prasowej, która odbędzie się 15 stycznia zaprezentowane światu zostaną także zupełnie nowy model... Czytaj więcej »

 • Jeszcze kilka lat temu samochody firmowe kojarzyły się głównie z ubogim wyposażeniem i białym lakierem nadwozia. Nie pozostawało to bez wpływu na ranking najpopularniejszych kolorów. Biel nadal święci triumfy, ale – jak przewidują analitycy – rok 2018 może przynieść zmiany. Czytaj więcej »

 • Ten rok może okazać się przełomowy dla rozwoju elektromobilności w Polsce. W pierwszym kwartale ma wejść w życie ustawa, która będzie zachęcać do kupowania elektrycznych aut. Powstanie także Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, który wesprze finansowo producentów aut elektrycznych i budowę infrastruktury ładowania. Na początku roku rozstrzygnie się również I etap konkursu na... Czytaj więcej »

 • Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów z silnikami Diesla na rzecz napędów alternatywnych. Polski rząd zapowiedział właśnie nowe przywileje dla użytkowników samochodów hybrydowych i elektrycznych. Według danych... Czytaj więcej »

 • W 2020 roku na świecie może jeździć od 9 do 20 mln pojazdów elektrycznych, a w 2025 roku – nawet do 70 mln sztuk. Problemem jest jednak brak odpowiedniej liczby stacji do ładowania, stosunkowo krótka żywotność baterii i ograniczone możliwości produkcyjne. Dla użytkowników pojazdy elektryczne mogą jednak oznaczać spore oszczędności. Z analizy Rohlig Suus Logistics wynika, że... Czytaj więcej »

 • Planowane zmiany w przepisach dotyczących pracy kierowców w Europie wciąż budzą sprzeciw Polski i branży transportowej. Zdaniem przedsiębiorców część regulacji jest nie do zrealizowania, a inne mogą w efekcie zaszkodzić polskiej gospodarce. Czytaj więcej »

 • Brytyjska Toyota przez 24 godziny mroziła crossovera Toyota C-HR Hybrid w temperaturze -20 stopni, systematycznie polewając go wodą. W efekcie samochód pokrył się grubą warstwą lodu. Mimo to hybrydowy crossover bez problemu wyjechał z chłodni o własnych siłach. Po wyjechaniu z chłodni lód zaczął topnieć, czego malownicze efekty możemy zobaczyć na krótkim filmie Toyoty UK. Czytaj więcej »

 • Rynek samochodów segmentu premium to cały wachlarz usług związanych z obsługą klienta. Z jednej strony luksusowe limuzyny bardzo często są szyte na miarę, z drugiej nabywca ma do wyboru wiele form finansowania takiego zakupu. Czytaj więcej »

 • Pakiet Mobilności, zaproponowany w maju przez Komisję Europejską, będzie oznaczać rewolucyjne zmiany dla polskich przewoźników i całej branży transportowej. Ta obawia się wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności wobec zachodnich firm w efekcie nowych regulacji. Polska jest obecnie jedną z potęg na europejskim rynku usług transportowych. Krajowi przewoźnicy podkreślają, że... Czytaj więcej »

 • Ponad 66 proc. kierowców po 40 roku życia nie wie, że ma wadę wzroku lub nosi okulary o nieodpowiedniej korekcji – wynika z badań przeprowadzonych przez GfK Polonia na zlecenie Vision Express. Takie osoby stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, lecz także dla innych uczestników ruchu drogowego. Statystki pokazują, że co czwarty badany przez brak korekcji wzroku mógł... Czytaj więcej »

 • Stylistyczne odnowienie SUV-a, który licznie zapisał się na kartach historii swojej kategorii. Nowe wzornictwo premium, zawsze wierne dziedzictwu marki JEEP, łączy się z zaawansowanymi technologicznie systemami napędu. Czytaj więcej »

 • Model Doblò Cargo marki Fiat Professional trzeci raz z rzędu został wyróżniony tytułem „Light Van of the Year", odnosząc zwycięstwo w prestiżowym konkursie „What Van? Awards 2018”. Czytaj więcej »

 • Nowy wymiar auta dostawczego

  Wtorek, 12 grudnia 2017

  We Frankfurcie odbyły się testy nowego Forda Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony, wyróżnia się nową agresywną stylizacją, całkowicie nowym wnętrzem i jeszcze wyższą użytecznością. Mieliśmy okazję to sprawdzić. Czytaj więcej »

 • Barometr Flotowy 2017

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Polscy menedżerowie flot optymistycznie patrzą w przyszłość. Rekordowe wyniki branży motoryzacyjnej przełożyły się bowiem na wzrost branży długoterminowego wynajmu aut. Tylko w I półroczu 2017 r. firmy rynku CFM kupiły o prawie 25% więcej aut osobowych, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Rośnie także świadomość możliwości, jakie daje wykorzystanie kompleksowych... Czytaj więcej »

 • Kierowcy firmowi pokonują najczęściej o wiele większe przebiegi od właścicieli samochodów prywatnych. Dlatego też częściej narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Oto systemy, które dbają o bezpieczeństwo kierowcy. Sprawdzamy, które cieszą się największym zaufaniem. Czytaj więcej »

 • Kompaktowy hatchback Lexusa zajął najwyższe miejsce w kategorii niezawodności tegorocznego rankingu Driver Power brytyjskiego portalu Carbuyer. Do pierwszej dziesiątki najbardziej niezawodnych aut trafiły jeszcze dwa inne modele japońskiego producenta samochodów klasy premium. Czytaj więcej »

 • Branża transportowa wchodzi w technologiczną transformację. Krajowe i unijne regulacje prawne oraz konieczność optymalizacji działalności skłaniają firmy transportowe do korzystania z systemów telematycznych. Pozwalają one na bieżąco zarządzać przebiegiem trasy, czasem pracy kierowcy, monitorować ładunek i parametry pojazdu. Zastosowanie technologii oznacza dla przewoźników... Czytaj więcej »

 • Od 1 stycznia pojazdy ciągnące naczepę o kodzie BC i o dmc równej lub nieprzekraczającej 3,5 t będą podlegać opłacie drogowej w Belgii. Poruszając się po drogach publicznych w Belgii, pojazdy te będą również musiały mieć włączone urządzenie pokładowe OBU. Czytaj więcej »

 • W 2018 zapłacimy więcej za paliwo

  Wtorek, 28 listopada 2017

  Na rynku ropy naftowej oczekiwany jest dalszy stabilny wzrost cen. Trend ten trwa od stycznia 2016 roku przy dosyć niskiej zmienności cen na rynkach światowych. Utrzymaniu tej sytuacji będą sprzyjały czynniki zarówno popytowe, jak i podażowe. Większe zapotrzebowanie na wymianę handlową będzie sprzyjało rynkowi ropy naftowej, zwłaszcza, że transport – frachty morskie i transport... Czytaj więcej »

 • Na polskim rynku motoryzacyjnym udział elektryków wciąż jest znikomy, ale dynamicznie rośnie. Wynika to z faktu, że znikają kolejne bariery. Po pierwsze, nowe modele oferują coraz lepsze osiągi, a ich ceny stopniowo spadają. Przykładowo trzyletni używany samochód elektryczny stanowi już ciekawą alternatywę cenową dla konwencjonalnych silników spalinowych. Dodatkowo koncerny... Czytaj więcej »