Auto w handlu

 • Sprinter – wszechstronny i online

  Piątek, 03 sierpnia 2018

  Nowy Mercedes-Benz Sprinter oferuje znacznie więcej niż zwykły pojazd dostawczy. Trzecia generacja pioniera segmentu może funkcjonować online – dzięki czemu samochód stał się elementem Internetu rzeczy. Dostępne z pokładu usługi Mercedes PRO umożliwiają stałą łączność między centralą, kierownikiem floty a kierowcą oraz nadzór nad pojazdem i jego eksploatacją. W... Czytaj więcej »

 • Testy drogowe przeprowadzone przez czołowe europejskie redakcje potwierdzają, że IVECO jest najlepszym wyborem zarówno w wersji zasilanej gazem, jak i olejem napędowym Czytaj więcej »

 • Systemy telematyczne są coraz powszechniej wykorzystywane w branży ubezpieczeniowej do indywidualnej oceny kierowców na podstawie ich stylu jazdy. Dzięki temu doświadczony kierowca może zapłacić mniej za polisę. Telematyka, która skłania kierowcę do ostrożniejszej jazdy, może też ograniczyć liczbę wypadków drogowych i związanych z nimi kosztów. W Polsce takie rozwiązania... Czytaj więcej »

 • Dotychczasowy system opłat za autostrady się sprawdził. Do Krajowego Funduszu Drogowego na budowę dróg przyniósł już 10 miliardów złotych. Koszty wyniosły zaledwie 16 proc. tej sumy, na co składają się płace oraz rozszerzenie i zysk dla operatora. Jest to bardzo szczelny, jeden z najbardziej efektywnych systemów na świecie. Niestety w 2014 roku pomysł został zarzucony, kiedy... Czytaj więcej »

 • Kaufland udostępnia pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych przy swoim markecie w Suwałkach. Stacja powstała we współpracy z GreenWay – największą siecią stacji tego typu w Polsce. Czytaj więcej »

 • Stoisko IVECO na targach IAA 2018, przygotowane we współpracy z firmą SHELL, będzie strefą niskiej emisji, w 100% wolną od pojazdów z silnikami Diesla. Producent zaprezentuje pełną aktualną ofertę pojazdów z napędami alternatywnymi, elektrycznym oraz CNG i LNG, przeznaczonymi do obsługi wszelkich zadań transportowych, od komunikacji pasażerskiej do długodystansowego przewozu... Czytaj więcej »

 • Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem lat funkcjonowania elektroniczny system poboru opłat drogowych od kierowców. viaTOLL jest jednym z najbardziej efektywnych finansowo systemów w Europie, ale i najbardziej skomplikowanych. Obejmuje sieć 3660 km dróg, 964 bramownic rozmieszczonych w całym kraju, a zarejestrowanych jest w nim blisko 1,2 mln... Czytaj więcej »

 • Jeep wprowadza atrakcyjną ofertę wynajmu długookresowego modelu Compass przeznaczoną dla klientów indywidualnych. Do głównych zalet programu należą brak wpłaty własnej, stała miesięczna opłata czynszowa pokrywająca wynajem i większość wydatków eksploatacyjnych samochodu oraz krótki, bo zaledwie 15-miesięczny okres umowy przy limicie przebiegu wynoszącym aż 25 tys. km. Czytaj więcej »

 • Serwis Motoryzacja portalu Interia.pl ogłosił wyniki trzeciej edycji plebiscytu czytelników MotoAs. Jury portalu przyznało nagrodę w kategorii „najlepsze wydarzenie motoryzacyjne”, „Moc”, „Legend”, Na każdą drogę”, „Do pracy”. Wśród nagrodzonych znalazły się marki grupy FCA. Czytaj więcej »

 • Nowy 2019 Jeep Renegade

  Piątek, 29 czerwca 2018

  Nowy 2019 Jeep® Renegade będzie pierwszym samochodem wyposażonym w innowacyjne silniki Turbo maksymalizujące oszczędność paliwa i zapewniające wyjątkowe osiągi zarówno na drodze, jak i w terenie. Ponadto design został odświeżony pozostawiając charakterystyczne elementy dla marki, a system napędu i nowości technologiczne sprawiają, że jest to idealny samochód dla... Czytaj więcej »

 • Camp Jeep PL to cykliczne spotkanie pasjonatów, właścicieli i entuzjastów marki Jeep®, które odbywa się raz do roku, w czerwcu. Tegoroczny zlot Camp Jeep PL miał miejsce w dniach 7-10 czerwca w Gniewinie na Kaszubach. Na starcie stawiło się prawie 500 uczestników. Czytaj więcej »

 • Marka Fiat Professional wraz z dealerami ogłosiła wyprzedaż samochodów Fiat Fullback z rocznika 2017 z wyjątkowo wysokimi rabatami. W wyprzedażowej ofercie cena włoskiego pickupa zaczyna się już od 76 808 zł netto. Dodatkowo w czerwcu przy zakupie tego modelu klienci mogą otrzymać najlepszą na rynku gwarancję MOPAR Maximum Care wydłużoną aż do 5 lat i 200 tys. km przebiegu. Czytaj więcej »

 • Konsolidacja Orlenu i Lotosu może przynieść duże korzyści polskiej gospodarce – oceniają eksperci Instytutu Staszica. Budowa przez duże koncerny siły ekonomicznej państwa w ramach inwestycji w przetwórstwo ropy czy możliwość inwestowania w duże projekty technologiczne może także wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarki. Korzyści powinni odczuć także kierowcy. Jeśli... Czytaj więcej »

 • W dniu 24 czerwca marka spod znaku Biscione skończyła 108 lat: pierwszy samochód mający na chłodnicy logo A.L.F.A., 24 HP, został zaprojektowany nawet przed oficjalnym powstaniem firmy Anonima Lombarda Fabbrica, założonej 24 czerwca 1910, a jego wersja „Corsa" od razu uzyskała doskonałe wyniki w licznych wyścigach. Czytaj więcej »

 • Zbliża się nowa era zasilania w transporcie. Benzynę i diesla już dzisiaj wypierają biopaliwa, gaz, energia elektryczna oraz wodór. Poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych to jeden z celów konkursu Shell Eco-marathon skierowanego do młodych inżynierów z całego świata. Ich zadaniem jest opracowanie pojazdu jak najbardziej wydajnego energetycznie. W tegorocznym finale, który... Czytaj więcej »

 • Rewolucja w zakresie elektromobilności coraz bardziej się rozpędza – w najbliższych miesiącach na rynek trafi wiele ciekawych samochodów z napędem elektrycznym. Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych prezentuje wybrane nowości z segmentu BEVów i PHEVów. Czytaj więcej »

 • Nowy Ford Transit Custom

  Poniedziałek, 25 czerwca 2018

  Ford Transit Custom z nowo zaprojektowanym wnętrzem kabiny i wersją ECOnetic, zapewniającą większą oszczędność paliwa, wyznacza nowy standard dla segmentu pojazdów dostawczych o ładowności jednej tony. Legendarna wydajność Transita została wzbogacona o wersję ECOnetic, mogącą pochwalić się emisją CO2 na poziomie 148 g/km; nowe standardy wyznaczają mocne silniki Diesla... Czytaj więcej »

 • Na początku czerwca 2018 roku odbyła się konferencja branżowa zorganizowana przez Transporeon, wiodącego eksperta wspomagającego zarządzanie transportem. Podczas wydarzenia firma zaprezentowała nowe rozwiązania, które odpowiedzą na wyzwania stojące obecnie przed branżą logistyczną. Na szczególną uwagę zasługuje narzędzie Connecting Load Agent, które ułatwi znalezienie... Czytaj więcej »

 • 4Mobility SA – spółka notowana na New Connect oraz Carrefour Polska – jedna z największych omnikanałowych sieci handlowych w Polsce, nawiązały współpracę i rozszerzają portfolio innowacyjnych rozwiązań oferowanych klientom. W ramach umowy partnerskiej, 4Mobility udostępnia usługę car sharingu przy trzech największych hipermarketach Carrefour w Warszawie, a użytkownicy... Czytaj więcej »

 • 15 państw, w tym Polska, w międzynarodowej kontroli opon Czytaj więcej »

 • Carsharing, elektromobilność i samochody autonomiczne to główne trendy, które będą kształtować nie tylko rynek motoryzacyjny, lecz także branżę oponiarską. W miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony... Czytaj więcej »

 • W Polsce przybywa wypożyczalni samochodów na minuty – po ulicach dziewięciu miast jeździ już blisko dwa tys. takich aut, ale ich liczba rośnie z każdym miesiącem. Podobnie jak liczba użytkowników, która sięga już kilkudziesięciu tysięcy. Polski rynek carsharingu jest jeszcze młody, ale szybko rośnie. Jego potencjał dostrzegł też paliwowy koncern BP, który zarządza w... Czytaj więcej »

 • Nowy Ford Tourneo Custom

  Wtorek, 12 czerwca 2018

  Ford prezentuje nowy mikrobus Tourneo Custom z odważną stylistyką i zupełnie nowym wnętrzem wysokiej klasy. Przestronna i luksusowa kabina wyposażona jest w unikatowy dla tej klasy zestaw tylnych siedzeń z sześcioma pojedynczymi miejscami, które można zorganizować w formacie konferencyjnym. Czytaj więcej »

 • Marka DS rozwija własną sieć salonów dealerskich. Do 2020 roku brand planuje otwarcie ośmiu placówek w największych miastach Polski. W ofercie salonów znajdzie się przede wszystkim flagowy model DS7 Crossback, czyli nowoczesny SUV wyróżniający się oryginalnym designem oraz nowinkami technologicznymi z rynku premium. Czytaj więcej »

 • Rowery hybrydowe i elektryczne skutery to coraz bardziej popularna alternatywa dla samochodu. Pozwalają uniknąć miejskich korków, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Elektryfikacja dotyczy również środków komunikacji miejskiej – coraz więcej samorządów stawia na autobusy zasilane prądem. Na polskich drogach wkrótce pojawią się też pierwsze elektryczne samochody... Czytaj więcej »

 • 6 czerwca br. marka Jeep® pokaże, po raz pierwszy w Europie, nowego Jeepa Renegade`a 2019 podczas otwarcia Salonu Samochodowego w Turynie. W przepięknym parku Valentino, pasjonaci marki będą mogli zobaczyć najnowszą wersję Jeepa Renegade`a, podczas imprezy stanowiącej hołd dla fanów marki i miasta, które gości to wyjątkowe wydarzenie. Czytaj więcej »

 • Europejskie firmy inwestują w nową flotę aut

  Poniedziałek, 04 czerwca 2018

  Rynek naczep i przyczep w Europie dynamicznie rośnie. Również w Polsce zanotował w ostatnim czasie 9-proc. wzrost. Korzystny trend przekłada się na wyniki krajowych producentów. Grupa Wielton, jeden z największych producentów naczep i przyczep w Europie, w I kwartale zanotowała wzrost przychodów o 26 proc. Spółka chce wykorzystać dobrą koniunkturę i realizuje szereg inwestycji,... Czytaj więcej »

 • Opony rolnicze przeznaczone są do pracy na ciężkim sprzęcie, w zróżnicowanym terenie i pod dużymi obciążeniami. Ogumienie maszyn używanych w nowoczesnych gospodarstwach rolnych musi być przygotowane do trudnych warunków eksploatacji. Specjalne wzmocnienia czy bieżnik to elementy, które pozwalają na oszczędności paliwa i wydłużoną żywotność. Czytaj więcej »

 • Kradzież auta z systemem bezkluczykowego otwierania drzwi nie stanowi obecnie dla złodziei większego problemu. Zabezpieczenia są na tyle słabe, że nowe auto można otworzyć i uruchomić w mniej niż dwie minuty. Zdaniem specjalistów potrzebne są udoskonalenia w zakresie bezpieczeństwa dostępu. W niektórych przypadkach dla poprawy sytuacji wystarczyłaby niewielka zmiana. Tymczasem... Czytaj więcej »

 • Z Salonu w Białymstoku wyjechał pierwszy zakupiony w Polsce Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Na polski rynek trafi 51 samochodów tego modelu - w całej Europie będzie ich łacznie 300 sztuk. Czytaj więcej »