Auto w handlu

 • Modele spozycjonowane w klasie premium oferują swoim użytkownikom naprawdę wiele. Od luksusu i prestiżu, poprzez długą – praktycznie niczym nieograniczoną listę wyposażenia, aż po zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Z ich obecnością wiąże się wiele zalet, które ze względu na oszczędność przy ubezpieczeniu samochodu doceniają również menadżerowie flot. Czytaj więcej »

 • Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data 85% kierowców, którzy wymieniają opony na zimowe, deklaruje wymianę jeszcze przed rozpoczęciem sezonu – w październiku lub listopadzie . Choć w Polsce nie ma wprost wymogu jazdy na oponach zimowych, to 78%* polskich kierowców opowiada się za wprowadzeniem wymogu wymiany opon letnich na zimowe. Czytaj więcej »

 • Premiera nowej generacji Jeepa Wranglera 2018. Pierwsze zdjęcia wnętrz nowego modelu samochodu można zobaczyć już teraz, jednak na więcej trzeba będzie poczekać do 29 listopada - zostaną zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles. Czytaj więcej »

 • Walka z piratami drogowymi będzie coraz skuteczniejsza. W ciągu kilku miesięcy na rynku będzie dostępny laserowy prędkościomierz z funkcją wideo, skonstruowany na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pozwoli policji nie tylko zmierzyć prędkość pojazdu z dokładnością do 1 km/h, lecz także umożliwi rejestrację całego procesu pomiaru. Kierowca nie będzie mógł negować... Czytaj więcej »

 • Produkowany w Polsce, 4-osobowy, o zasięgu 150 km i w cenie 60 tys. zł - tak wygląda idealne auto elektryczne według polskich kierowców. Czytaj więcej »

 • Już 13 listopada w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbędzie się pierwsza rozprawa w ramach pozwu zbiorowego wytoczonego przez polskich właścicieli Volkswagenów z wadliwym silnikiem w zw. z tzw. aferą Dieselgate we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG (StopVW). Sprawa ta ma ogromne znaczenie zarówno ze względu na ochronę praw... Czytaj więcej »

 • Ruszyły zamówienia na Stelvio w wersji Quadrifoglio, pierwsze "Quadrifoglio", które jest również SUV-em. Nowy model Alfy Romeo, który stał się nowym punktem odniesienia dla segmentu kompaktowych SUV-ów kategorii premium, kosztuje 402.800 złotych brutto. Czytaj więcej »

 • Stanowisko Rady Unii Europejskiej w sprawie rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych było ostatnią szansą na ochronę jednolitego rynku transportu drogowego w Europie. Tymczasem wypracowane rzekomo kompromisowe rozwiązania dla większości polskich przewoźników oznaczają wykluczenie z zachodniego rynku. Czytaj więcej »

 • Nowości Toyoty na Tokyo Motor Show 2017

  Piątek, 27 października 2017

  Toyota przygotowała na Targi Motoryzacyjne w Tokio 9 nowości, reprezentujących wszystkie kierunki, w których koncern aktualnie się rozwija. Na stoisku Toyoty nie zabrakło samochodów sportowych, pojazdów na wodór i hybrydowych, sztucznej inteligencji czy nowych rozwiązań telekomunikacji mobilnej w chmurze. Czytaj więcej »

 • Spółka ElectroMobility Poland, która odpowiada za realizację projektu polskiego samochodu elektrycznego, zamierza ogłosić w listopadzie konkurs na prototyp takiego pojazdu. Niszą na tym rynku, którą mogą zagospodarować polscy producenci, są małe, miejskie elektryki. Eksperci podkreślają, że polski przemysł ma szansę z tym produktem zaistnieć na zagranicznych rynkach. Kluczem... Czytaj więcej »

 • Toyota zajęła pierwsze miejsce w rankingu niezawodności marek Consumer Reports, wyprzedzając w tym roku Lexusa, który znalazł się na drugiej pozycji. Najnowszy ranking niezawodności samochodów, opracowany przez amerykański magazyn Consumer Reports, został zdominowany przez modele marek Toyota i Lexus, które zdobyły łącznie siedem miejsc w pierwszej dziesiątce zestawienia. Czytaj więcej »

 • Samochody sportowo-użytkowe w coraz większym stopniu pełnią funkcję aut na co dzień do jazdy po mieście. Jednak rasowy SUV to pojazd, który nie utracił związku z grupą aut, od których pochodzi – samochodami terenowymi. Kiedy myślimy o SUV-ach, oczekujemy od nich, że będą to przestronne, uniwersalne samochody z napędem 4x4, które poradzą sobie z wyprawą nad jezioro czy w... Czytaj więcej »

 • Mieszkańcy Los Angeles i Long Beach będą mieli niedługo okazję oswoić się z widokiem zaskakująco cichej ciężarówki. 23 października rozpocznie się długofalowy test prototypowego samochodu ciężarowego Toyoty napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Czytaj więcej »

 • Na tle Europy liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków i samochodów hybrydowych typu plug-in wciąż jest niewielka. Jednak z roku na rok dynamicznie rośnie. Z badań wynika, że 12 proc. Polaków planuje taki zakup w najbliższym czasie, a blisko 30 proc. wciąż go rozważa. Dla tej grupy największą zachętą byłyby zapowiadane przez rząd dofinansowania i ulgi podatkowe przy... Czytaj więcej »

 • W ciągu ostatniego miesiąca notowania ropy naftowej na światowych rynkach poszły w górę o kilka procent. Niedługo mogą to odczuć polscy kierowcy. Zdaniem analityków e-petrol.pl ceny benzyny i diesla będą w kolejnych tygodniach rosnąć, ale utrzymają się na poziomie akceptowalnym dla kierowców. Przekroczenia bariery 5 zł za litr 95 nie muszą się na razie obawiać. Czytaj więcej »

 • Nowy Peugeot Expert Furgon

  Środa, 11 października 2017

  Auto dla profesjonalisty? Z pewnością nowy Peugeot Expert Furgon spełni wysoko postawione wymagania niejednego eksperta. Czytaj więcej »

 • Rekordowa sprzedaż SUV-ów w Europie

  Środa, 11 października 2017

  Szwedzki koncern motoryzacyjny Volvo umacnia swoją pozycję w segmencie SUV-ów, które już od kilku lat notują rekordowe wyniki sprzedaży. Marka wprowadziła właśnie na rynek nowy model premium XC40. Mały, miejski SUV został naszpikowany innowacjami i ma być jednym z najlepiej wyposażonych w swojej klasie. W kilka dni po premierze koncern ma już ponad 200 zamówień i liczy na... Czytaj więcej »

 • Biznes wybiera klasę premium

  Czwartek, 05 października 2017

  Czasy białego lakieru i szyb otwieranych jedynie siłą mięśni minęły. Firmy coraz chętniej sięgają po lepiej wyposażone auta cenionych producentów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również segment premium. Jak pokazują dane PZPM, klienci biznesowi stanowią aż 88% nabywców aut tej klasy. Przekłada się to na wyjątkowo duże wzrosty w tym segmencie – w pierwszej... Czytaj więcej »

 • Volvo wprowadza na rynek samochody ciężarowe odznaczające się od 20 do 100 procent mniejszą emisją CO2. Dzięki skupieniu się na rozwoju nowej, energooszczędnej technologii w zakresie napędu pojazdów gazowych, Volvo Trucks jest w stanie wydatnie ograniczyć oddziaływanie na klimat w segmencie transportu regionalnego i długodystansowego. Czytaj więcej »

 • Pieczywo z piekarni, części zamienne dla rzemieślnika, przesyłki ze sklepu internetowego czy żwir na plac budowy: transport to bardzo zróżnicowana branża, wymagająca fachowej wiedzy i znajomości jej specyfiki. Udane trio lekkich samochodów użytkowych marki Opel — Combo, Vivaro i Movano — oferuje ładowność od 800 do ponad 2000 kilogramów i przestrzeń ładunkową o kubaturze... Czytaj więcej »

 • Toyota C-HR samochodem roku według Parkers

  Czwartek, 28 września 2017

  Parkers, brytyjski portal udzielający porad w zakresie kupowania, posiadania i sprzedawania samochodów, ogłosił Toyotę C-HR Nowym Samochodem Roku. Auto wygrało również w kategorii Mały Samochód Rodzinny. Wyniki odwzorowują preferencje 2,9 miliona użytkowników portalu. Sędziowie docenili samochód za „ekscytującą jazdę, futurystyczny, lecz praktyczny wygląd, ekonomiczne... Czytaj więcej »

 • Odpowiednie opony to jeden z najprostszych sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze Czytaj więcej »

 • Lexus marką numer 1 wśród aut używanych

  Poniedziałek, 25 września 2017

  Marka Lexus zajęła pierwsze miejsce pod względem niezawodności samochodów używanych w corocznym rankingu Driver Power brytyjskiego magazynu Auto Express. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się aż trzy modele japońskiego producenta aut luksusowych. Czytaj więcej »

 • Coraz większa popularność ekologicznych pojazdów sprawia, że producenci samochodów łączą siły w pracy nad ich rozwojem. Toyota i Mazda zapowiadają stworzenie pojazdów elektrycznych o zaawansowanej koncepcji łączności. W 2020 roku w wyniku tej współpracy mają powstać akumulatory nowej generacji, o szybszym czasie ładowania i zdolne do pokonywania większych dystansów. W... Czytaj więcej »

 • Blisko 65% osób, które zdecydowały się na wymianę oprogramowania w ramach tak zwanej akcji naprawczej Dieselgate twierdzi, że ich samochody zachowują się gorzej niż przed naprawą - wynika z badań, które przeprowadziło Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG StopVW. Sprawa jest poważna, chodzi między innymi o bezpieczeństwo uczestników ruchu... Czytaj więcej »

 • Lekka konstrukcja, bardzo oszczędny napęd oraz wyznaczająca trendy łączność cyfrowa i systemy wspomagające kierowcę — oto atuty Opla Astry zaprezentowanego na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w 2015 roku, które przekonały do niego już ponad pół miliona klientów w całej Europie. Wieloletni bestseller zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych... Czytaj więcej »

 • Luksusowe SUV-y 4x4

  Środa, 20 września 2017

  Jak pokazują dane przedstawione przez PZPM, w pierwszym półroczu 2017 roku sektor małych i średnich SUV-ów odnotował wzrost na poziomie 29%, natomiast aut klasy premium zarejestrowano o 26,8% więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Niezwykle istotny wpływ na te wyniki mają klienci biznesowi. Stanowią oni 62% nabywców małych i średnich SUV-ów i aż 88% odbiorców aut... Czytaj więcej »

 • Firmy wymieniają flotę co 3-5 lat, więc stanowią bardzo ważny segment dla branży motoryzacyjnej. Tylko w I półroczu 2017 roku przedsiębiorstwa kupiły w Polsce ponad 167 tys. nowych samochodów osobowych, czyli 67 proc. wszystkich sprzedanych nowych pojazdów. Zakupy flotowe napędzają także rynek wynajmu długoterminowego, ponieważ co piąte auto służbowe jest w ten sposób... Czytaj więcej »

 • Ekipa programu auto mobil emitowanego w telewizji VOX chciała przekonać się, do czego zdolny jest mistrz elektrycznego zasięgu Opel Ampera‑e i czy zdoła przejechać trasę między najbardziej wysuniętymi na wschód i na zachód miastami Niemiec na jednym ładowaniu. Trasa z Görlitz do Akwizgranu liczyła 750 kilometrów. Przy oficjalnie potwierdzonym zasięgu 520 kilometrów,... Czytaj więcej »

 • Czas na trzeciego bliźniaka. Do zapowiadanych niedawno nowych osobowych odmian Opla Vivaro, czyli Tourer i Kombi Elegance, dołączy wkrótce trzecia: wielofunkcyjny kempingowo-rekreacyjny van Vivaro Life debiutujący podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA). Wszystkie trzy nowości mają następujące cechy wspólne: pierwszorzędne wyposażenie i komfort porównywalny z... Czytaj więcej »