Wiadomości

 • Początek 2019 roku jest kolejnym etapem rozwoju sieci w Polsce. Kaufland planuje wkrótce otworzyć cztery nowe sklepy. Czytaj więcej »

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) wskazują, że składka na ubezpieczenie dla przedsiębiorców w 2019 roku wzrośnie najwyżej od 6 lat. Główny Urząd Statyczny opublikował dane o przeciętnym wynagrodzeniu w IV kw. 2018 r. – które pozwalają na obliczenie wysokości ostatniej, nieznanej do tej pory składowej... Czytaj więcej »

 • Według części specjalistów, w 2019 roku kluczowym trendem będzie transformacja cyfrowa stacjonarnych placówek. Aplikacje staną się wręcz podstawą procesów zakupowych. Sieci, które jeszcze ich nie wprowadziły, nadrobią te zaległości. Pojawią się też sklepy z bramkami RFID, które same będą identyfikowały ceny towarów. Ponadto kolejni gracze rynkowi zaoferują konsumentom... Czytaj więcej »

 • Dachser z nowym cross-dockiem w Strykowie

  Czwartek, 17 stycznia 2019

  Dachser, globalny operator logistyczny, rozbudował terminal przeładunkowy pod Łodzią. Na terenie strykowskiego oddziału stanął nowy magazyn cross-dockowy, co oznacza zwiększenie tamtejszej powierzchni przeładunkowej do blisko 4 tys. mkw. Wybudowany właśnie obiekt został też przystosowany do obsługi produktów chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych. Jednocześnie w... Czytaj więcej »

 • Stowarzyszenie Polska Wódka szacuje, że około 10% wódki produkowanej w Polsce spełnia kryteria definicji Polska Wódka/Polish Vodka. Polska Wódka ma jednak ogromny potencjał, ponieważ, jak pokazują trendy rynkowe, konsumenci coraz częściej sięgają po produkty z bogatą historią oraz udokumentowaną jakością. Dlatego Stowarzyszenie Polska Wódka prowadzi od kilku lat działania... Czytaj więcej »

 • Na ponad dwa miesiące przed datą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wciąż nieznany jest jego scenariusz – czy kraj ten czeka tzw. twardy brexit, czy uda się jednak wypracować konsensus, od którego brytyjscy parlamentarzyści wydają się być bardzo dalecy. Niepewność ta powoduje wahania funta i ogranicza eksport do tego ważnego dla Polski partnera handlowego. W razie... Czytaj więcej »

 • W Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze Północ odbyło się spotkanie prasowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Polska Wódka (PVA) poświęcone zagadnieniom Oznaczenia Geograficznego Polska Wódka i ochronie tego znaku w Polsce i zagranicą. Dyskusja przebiegała pod hasłem: "Nie każda wódka z Polski jest Polską Wódką. Kiedy Chronione Oznaczenie Geograficzne Polska Wódka... Czytaj więcej »

 • W tym roku zamiast dwóch handlowych niedziel w miesiącu jest jedna. W przyszłym roku będziemy je mieli jeszcze rzadziej. Na razie zwolenników tego rozwiązania jest tylu, ilu przeciwników. Zaostrzenia mogą zwiększyć liczbę niechętnych. Ale na poluzowanie restrykcji nie ma co liczyć. Głos obywateli jest bez znaczenia. Nieważny jest też bilans zysków i strat. Tutaj liczy się... Czytaj więcej »

 • Dobrze już było

  Wtorek, 15 stycznia 2019

  I oto weszliśmy w nowy, 2019 rok. Dla niektórych przede wszystkim rok wyborczy, zaś dla handlowców to czas, w którym chcieliby oczekiwać kontynuacji ubiegłorocznych trendów. Czy będzie to możliwe? Czytaj więcej »

 • O trendach żywieniowych rozmawiamy z Arturem Gajewskim, Dyrektorem Marketingu w firmie Purella. Czytaj więcej »

 • Śniadania koniecznie z serami! W ofercie Hochland jest mnóstwo hitów, które są fantastycznym elementem porannych posiłków. Na temat śniadań rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Wtorek, 15 stycznia 2019

  Trzy pytania do Małgorzaty Infeld, Senior Brand Managera Finlandia Vodka w Brown-Forman Polska, kieruje Monika Kociubińska. Czytaj więcej »

 • O wyzwaniach oraz sukcesach minionego roku oraz o rozbudowie Centrum Badań, Jakości i Rozwoju w Bielanach Wrocławskich rozmawiamy z Januszem Idczakiem, Prezesem Mondelez Polska oraz dr Adamem Gajewskim, Dyrektorem Centrum RDQ w Mondelez International. Czytaj więcej »

 • W 2019 firmy czeka karuzela legislacyjna

  Wtorek, 15 stycznia 2019

  Danina solidarnościowa, którą zapłacą osoby o dochodach powyżej 1 mln zł, 9-procentowy CIT dla małych podatników i Innovation Box to tylko początek długiej listy zmian w przepisach podatkowych, które zaczęły obowiązywać z początkiem stycznia tego roku. Na tym jednak nie koniec, bo w przygotowaniu są kolejne. Wśród najważniejszych, do których przedsiębiorcy powinni się... Czytaj więcej »

 • Produkty mleczne jako żywność funkcjonalna

  Poniedziałek, 14 stycznia 2019

  Rynek produktów mlecznych w Polsce jest już dojrzały – po latach dynamicznego wzrostu wolumeny sprzedażowe ustabilizowały się, jednak rośnie wartość sprzedaży, którą napędzają nowe trendy konsumenckie. Wysokie zapotrzebowanie na tego typu produkty pozwoliło wykształcić się na polskim rynku liderom w zakresie produkcji i dystrybucji nabiału. Czytaj więcej »

 • Ponad 2,1 mld litrów mleka MLEKOVITA skupiła w 2018 roku – to już kolejny rekordowy wynik w ponad 90-letniej historii firmy. Tym samym MLEKOVITA wzmocniła pozycję lidera branży. Dzięki temu oraz poczynionym inwestycjom znaczący wzrost zanotowała kategoria proszków mlecznych, osiągając poziom 100 tysięcy wyprodukowanych ton, dostarczonych na rynki całego świata. Czytaj więcej »

 • Czy Brexit zatrzęsie rynkiem whisky w Polsce?

  Poniedziałek, 14 stycznia 2019

  Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca. Termin Brexitu zbliża się nieubłaganie, tymczasem Izba Lordów wciąż nie przyjęła warunków umowy regulującej relacje z Brukselą po rozstaniu. O formie „rozwodu” z UE zadecyduje 15 stycznia brytyjski parlament. Wyniki głosowania mogą mieć duży wpływ na przyszłość rynku whisky w Polsce. Czytaj więcej »

 • Ubywa gospodarstw ekologicznych

  Piątek, 11 stycznia 2019

  Po latach boomu liczba gospodarstw ekologicznych w Polsce zaczyna spadać. Wynika to m.in. z faktu, że część z nich nie zajmowała się produkcją z przeznaczeniem na rynek, a jedynie pobieraniem dopłat. Z drugiej strony wyspecjalizowane gospodarstwa, które realnie produkują i dostarczają ekożywność, umacniają swoją pozycję na szybko rosnącym rynku. Rolnikom potrzebne jest jednak... Czytaj więcej »

 • 4Mass – spółka specjalizująca się w produkcji i dystrybucji lakierów hybrydowych – zadebiutowała dziś na NewConnect wzrostem o 48,5% do 0,49 złotych. Wartość obrotów po pół godziny handlu sięgnęła blisko 1 mln zł, a właściciela zmieniło w tym czasie ponad 2 mln akcji. Obecność na giełdzie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz jej marek w oczach... Czytaj więcej »

 • Polska Izba Mleka nieustannie pracuje na rzecz umocnienia pozycji polskiej branży mleczarskiej. Uczestniczy w konsultacjach i opiniowaniu aktów prawnych dotyczących mleczarstwa i sektora rolno-spożywczego na poziomie krajowym, unijnym i światowym. Jednym z takich aktów prawnych jest proponowana dyrektywa w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Czytaj więcej »

 • Nowa propozycja Ministerstwa Finansów w żadnym wypadku nie załatwia sprawy, to kosmetyka, a nie rozwiązanie problemu. Czytaj więcej »

 • Spółka FEERUM zajmuje się przechowywaniem żywności – głownie nasion, zbóż i kukurydzy. Rynek, na którym działa jest bardzo głęboki. Do 2050 roku przybędzie na nim ok. 2 miliardy ludzi, z czego blisko miliard – w Afryce. Czytaj więcej »

 • Po zakończeniu półrocznego programu Nutrition Greenhouse nagroda główna w postaci dofinansowania w kwocie 100.000 euro przypadła izraelskiemu start-upowi, firmie Yofix, który tym samym pokonał 9 pozostałych finalistów. Yofix, producent alternatywnych dla przetworów mlecznych produktów bazujących na fermentowanych wyciągach roślinnych z tzw. „czystą etykietą” (jasno i... Czytaj więcej »

 • Część przedsiębiorców może w tym roku liczyć na ułatwienia podatkowe. Ci najmniejsi, z obrotami do 1,2 mln zł, skorzystają z 9- zamiast 15-proc. stawki podatku CIT. Nowe obowiązki czekają płatników podatku u źródła, a Ministerstwo Finansów po raz kolejny wprowadziło rewolucję w cenach transferowych. Zmiany nie ominęły też podatku VAT. Od stycznia skraca się okres ulgi na... Czytaj więcej »

 • Rok 2019 rozpoczął się od niespodziewanej decyzji Jima Yong Kima, prezesa Banku Światowego, o złożeniu urzędu na trzy lata przed końcem kadencji. Tymczasem zdecydowana większość światowych giełd, z amerykańskimi na czele, spokojnie pnie się w górę. Według Rafała Sadocha, analityka mBanku Domu Maklerskiego, dla inwestorów liczą się przede wszystkim losy... Czytaj więcej »

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zakładają, że w 2019 roku nastąpi spadek światowej koniunktury gospodarczej, osłabienie popytu zewnętrznego i mniejsza dynamika wzrostu polskiego eksportu. Wsparciem dla gospodarki będzie jednak silny popyt krajowy, determinowany przez dobrą sytuację na rynku pracy. Wzrost... Czytaj więcej »

 • Ruszył oddział Specjał w Radomiu

  Wtorek, 08 stycznia 2019

  Radom to kolejna po Ostrowcu Świętokrzyskim lokalizacja, w której Specjał otworzyła swój oddział. To potwierdzenie dobrej kondycji firmy, ale również kolejny krok do optymalizacji procesów logistycznych. Czytaj więcej »

 • Od stycznia 2019 r. Remigiusz Czernecki objął funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Handlowego w PPHU Specjał Sp. z o.o. i odpowiedzialny będzie za działalność operacyjną, rozwój oraz strategię hurtową grupy. Czytaj więcej »

 • 3,24 mln zł z crowdfundingu dla Doctor Brew

  Poniedziałek, 07 stycznia 2019

  Platforma crowdfundingu udziałowego Crowdway.pl zakończyła 2018 rok z rekordowym wynikiem kampanii spółki Doctor Brew. Producent piw kraftowych pozyskał przez finansowanie społecznościowe aż 3,24 mln zł, czyli o 62% więcej niż zakładał cel zbiórki. Platforma zapowiedziała też jeden z pierwszych w Polsce exitów inwestorów crowdfundingowych spółki z o.o. – JedenŚlad. Czytaj więcej »

 • Nowe produkty, szukanie nietradycyjnych sposobów promocji, otwarcie na nową grupę docelową – miniony rok dla Perfetti Van Melle, jednego z największych producentów słodyczy w Polsce, jest dowodem na to, że innowacyjność zdecydowanie się opłaca. Czytaj więcej »