Wiadomości

 • Z danych CMR wynika, że w lutym 2018 r. obroty sklepów małoformatowych były o 5,1% niższe niż w styczniu br., a liczba transakcji zmniejszyła się w tym czasie o 6,6%. W porównaniu z lutym 2017 r. odnotowano spadek łącznej liczby paragonów aż o 1,6%, jednak wskutek wzrostu cen wielu kategorii całkowita wartość sprzedaży była o prawie 4,5% wyższa niż rok wcześniej. Czytaj więcej »

 • Rynek w okresie przełomu

  Środa, 14 marca 2018

  Wszyscy żyją głównie konsekwencjami ustawy o zakazie handlu, tymczasem na rynku mamy do czynienia z procesami, w wyniku których zmieni się on nie do poznania. Jeżeli polskie firmy dystrybucyjne i detaliczne nie podejmą zdecydowanych działań czekają je bardzo trudne lata. Czytaj więcej »

 • Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG) w oficjalnym piśmie do prezesa Najwyższej Izby Kontroli (NIK) wyraziła swoje krytyczne stanowisko w sprawie opublikowanego niedawno raportu pt. „Wykorzystanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej w woj. lubuskim”. Zawarte w opracowaniu NIK sugestie, że w chowie zwierząt gospodarskich regularnie i wbrew obowiązującym przepisom... Czytaj więcej »

 • Kaufland rozbudowuje Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej i uruchamia automatyczny magazyn drobnicowy, który zwiększy możliwości operacyjne centralnego magazynu sieci Kaufland. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Czytaj więcej »

 • Kofola inwestuje w biznes ziołowy

  Środa, 14 marca 2018

  Ścieżki dwóch czeskich marek o długiej tradycji połączyły się po kilku dekadach. LEROS, producent mieszanek z roślin leczniczych i wysokiej jakości naturalnych herbat, nadal pod pierwotną nazwą Léčivé rostliny - Zbraslav (Lecznicze rośliny - Zbraslav), dostarczył odpowiednie zioła do produkcji napoju Kofola. Od dzisiaj obie firmy są jeszcze bliżej związane. Kofola... Czytaj więcej »

 • Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła rdr w lutym 2018 roku o ok. 11,5 proc. do 208 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Czytaj więcej »

 • W związku z publikacją raportu Najwyższej Izby Kontroli pt. “Wykorzystanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej w woj. lubuskim” Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza pragnie zapewnić, że mięso drobiowe dostępne na polskim rynku jest całkowicie bezpieczne dla konsumentów, a producenci drobiu działają zgodnie z restrykcyjnymi przepisami prawa krajowego oraz unijnego.... Czytaj więcej »

 • Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Zarządu Carlsberg Polska - Tomasz Bławat podsumował wyniki działalności firmy za rok 2017 i nakreślił plany na rok 2018. Czytaj więcej »

 • Marka HELIO po raz kolejny zajęła najwyższe podium w 2 strategicznych dla niej kategoriach – bakalie i dodatki do ciast prestiżowego, ogólnopolskiego plebiscytu konsumenckiego LAUR KONSUMENTA 2018. Czytaj więcej »

 • ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, podsumował wyniki finansowe za 2017 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów o 24,2 proc. do poziomu 1,329 mld EUR. Firma znacząco wzmocniła swoją pozycję na europejskim rynku usług logistyki kontraktowej, szczególnie w obsłudze e-commerce, pozyskała nowych klientów i uruchomiła... Czytaj więcej »

 • Marzec 2018 będzie pierwszym miesiącem, który zapisze się jako najczarniejszy dla polskich handlowców i firm usługowych. Wejdzie wtedy w życie ustawa, która ograniczy handel w niedziele – co z pewnością odbije się na zarobkach, szczególnie małych i średnich przedsiębiorców w Polsce. Duże, także zagraniczne koncerny, radzą sobie z tym problemem. Już teraz próbują... Czytaj więcej »

 • Podpisanie umowy pomiędzy liderem oprogramowania dla firm w Polsce oraz wiodącym niemieckim dostawcą sprzętu komputerowego pozwoliło stworzyć specjalną ofertę, z której korzystać będą mogli zarówno klienci firmy InsERT, jak i resellerzy sieci partnerskiej producenta. Do sprzedaży trafiły wyselekcjonowane komputery marki Terra. Urządzenia te dają gwarancję komfortowej pracy z... Czytaj więcej »

 • VLET Holdings S. a. r. l., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., 27 lutego 2018 roku podpisała z funduszem AVALLON umowę nabycia większościowego pakietu udziałów Velvet CARE Sp. z o. o., jednego z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Polsce. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej... Czytaj więcej »

 • Indykpol podpisał umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce, za 190,07 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Nowe inwestycje Grupy Toms w Nowej Soli

  Czwartek, 01 marca 2018

  Duński producent wyrobów czekoladowych i słodyczy buduje w Polsce nowy zakład, który stworzy około 130 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców. Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA Pracodawcą Godnym Zaufania

  Czwartek, 01 marca 2018

  MLEKOVITA została uhonorowana tytułem Pracodawca Godny Zaufania w VII edycji konkursu organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi oraz uczelniami. Czytaj więcej »

 • Sokołów po raz kolejny znalazł się wśród najcenniejszych polskich marek konsumenckich. Doroczny Ranking, przygotowany przez dziennik „Rzeczpospolita”, potwierdził pozycję Sokołowa jako lidera branży mięsnej. Czytaj więcej »

 • Tworzymy retail na nowo!

  Środa, 28 lutego 2018

  Tworzymy retail na nowo – pod takim hasłem w dniach 20-22 lutego 2018 roku w Kijowie odbywała się druga edycja Modern Retail Forum organizowana przez Modern-Expo Group w ramach międzynarodowej wystawy branżowej „Trade Industry”. Wydarzenie to zgromadziło wielu gości, zainteresowanych tworzeniem nowych formatów i konceptów handlu detalicznego, poszukiwaniem innowacji i skutecznych... Czytaj więcej »

 • Dzięki zaangażowaniu konsumentów pierwszy etap akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie” firmy Wawel zakończył się sukcesem. Udało się jeszcze przed planowanym terminem w wirtualny sposób nakleić aż 2,5 miliona serc, co oznacza, że Wawel przeznaczy 2 500 000 zł na cele społeczne. Czytaj więcej »

 • Około 30% umów najmu w centrach handlowych może być renegocjowana w najbliższym czasie w związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta – szacują eksperci firmy doradczej PwC. Ich zdaniem kreatywne interpretowanie ustawy przez handlowców spowoduje z jednej strony nałożenie wysokich kar finansowych, z drugiej – szybką jej nowelizację, nawet w ciągu 6... Czytaj więcej »

 • EKO trend w branży winiarskiej

  Środa, 28 lutego 2018

  Trendy „eko” i „bio” zataczają coraz szersze kręgi. Ekologiczne chusteczki dla niemowląt, samochody czy organiczna bawełna, z której szyje się ubrania do sieciówek, to tylko nie-które przykłady jak wielka jest skala tego zjawiska. Moda nie ominęła również branży winiarskiej. Z danych za rok 2017 wynika, że ekologiczne wina gronowe nie są jeszcze produkowane w Polsce. Na... Czytaj więcej »

 • 2017 rokiem sukcesów w DSV

  Środa, 28 lutego 2018

  Na drodze, na morzu, w powietrzu i w magazynie – niezależnie od obszaru działalności Grupa DSV dynamicznie się rozwija, odnotowując nie tylko doskonałe wyniki finansowe, ale także rozbudowując infrastrukturę oraz powiększając liczbę realizowanych zleceń, transportów i przesyłek. Najważniejsze wydarzenia 2017 r. podsumowują Arkadiusz Mirek, Prezes Zarządu DSV Air & Sea, Filip... Czytaj więcej »

 • Grupa Eurocash publikuje wyniki finansowe za 2017 rok i prezentuje założenia strategii do 2023 roku Czytaj więcej »

 • Kernel Holding zanotował 67 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kwartale roku obrotowego 2017/2018 wobec 95,4 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • W XIV edycji przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” rankingu „Najcenniejsza Polska Marka 2017”, legendarna wódka Żubrówka zdobyła najwyższy laur w kategorii napojów alkoholowych, łącznie z piwem. Czytaj więcej »

 • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmianom rynkowym, mając na uwadze rozwój konkurencji ze strony dyskontów oraz zagranicznych sieci handlowych firma Specjał zaprasza do projektu „PARTNERSTWO DLA HANDLU”. Czytaj więcej »

 • Rekordowe wyniki sprzedaży i zysku netto Henkla

  Poniedziałek, 26 lutego 2018

  „Henkel zamyka rok 2017 z dobrymi wynikami. Pomimo trudnych i zmiennych warunków rynkowych, po raz kolejny odnotowaliśmy rekordowy poziom sprzedaży i zysku oraz zrealizowaliśmy cele finansowe wyznaczone na ten rok. Znakomite wyniki zawdzięczamy naszemu międzynarodowemu zespołowi, który pracował z wielką pasją i zaangażowaniem. Po raz pierwszy roczne przychody ze sprzedaży... Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA – lider, największa grupa mleczarska, największy producent i eksporter nabiału w Europie Środkowo-Wschodniej – po raz kolejny została ogłoszona najcenniejszą marką produkcyjnego sektora polskiej gospodarki, zajmując 1. miejsce w kategorii „Produkty żywnościowe” w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2017. Czytaj więcej »

 • Nowe sklepy pod szyldem „Stokrotka”

  Piątek, 23 lutego 2018

  Lubelska firma Stokrotka, jedna z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce rozpoczyna współpracę z Nałęczowską Spółką Handlową. Sklepy funkcjonujące do tej pory jako marka „Alibi”, będą działały od tego roku pod szyldem „Stokrotka”. Czytaj więcej »

 • 11 i 18 marca to pierwsze niedziele, w które konsumenci nie będą mogli zrobić zakupów. W tym roku sklepy zamknięte będą jeszcze przez 21 niedziel. Może to oznaczać spadek obrotów w sklepach, co z kolei może się przełożyć na próby renegocjowania umów najmu lokali i stawek czynszów. Umożliwią im to przepisy Kodeksu cywilnego ws. nadzwyczajnej zmiany stosunków. Chyba że... Czytaj więcej »