Wiadomości

 • Podczas Międzynarodowych Targów Powietrznych Farnborough, wiodący światowy dostawca przesyłek ekspresowych – firma DHL Express ogłosiła, że złożyła zamówienie na 14 samolotów Boeing 777 typu Freighter. Kontrakt obejmuje jeszcze opcję zakupu dodatkowych 7 samolotów. Pierwsze cztery maszyny mają być dostarczone do końca 2019 roku. Czytaj więcej »

 • Rośnie liczba zachorowań na salmonellozę, wywołaną przez bakterie salmonella. W ciągu ostatnich dwóch lat przekraczała 10 tys. przypadków rocznie. Jednym ze źródeł zakażenia są jaja i drób, jeden z hitów polskiego eksportu. W 2017 roku w europejskim systemie blisko połowa ostrzeżeń o salmonellozach wykrytych w jajach konsumpcyjnych i mięsie drobiowym dotyczyła właśnie... Czytaj więcej »

 • ZM Henryk Kania S.A. przedłużyły umowę z Ekstraklasa S.A., na mocy której od 2017 roku są Partnerem Oficjalnym Ekstraklasy. Kontrakt podpisano do końca sezonu 2018/2019. Czytaj więcej »

 • Darzymy ich sentymentem, cenimy za jakość oferowanych produktów i za to, że doskonale znają nasze preferencje zakupowe. Mali detaliści, bo o nich mowa, odgrywają ważną rolę w handlowym ekosystemie. Niestety, jak wynika z badań przeprowadzonych przez platformę MAM, aż 46% Polaków uważa, że w ich miejscu zamieszkania jest obecnie za mało lokalnych sklepów. To martwi tym... Czytaj więcej »

 • Redukcja emisji dwutlenku węgla do 3,03kg/hl, spadek zużycia wody o 2,6 proc, zminimalizowanie liczby wypadków pracowników oraz wkład w budżet polskiej gospodarki na poziomie ponad 6 mld złotych. To niektóre dane za rok 2017, zaprezentowane przez Carlsberg Polska w drugim Raporcie Zrównoważonego Rozwoju. Raport został opracowany wg międzynarodowych standardów GRI.... Czytaj więcej »

 • Wzrost przychodów o ponad 30 procent w stosunku do roku ubiegłego, nowe produkty, które trafiły w upodobania klientów, znaczące rozszerzenie sieci sprzedaży, rebranding marki, a także inwestycje w linie produkcyjne – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach w dobrej kondycji obchodzi 70.lecie działalności. Czytaj więcej »

 • Kernel w IV kwartale roku obrotowego 2017/18 zwiększył sprzedaż zboża o 64,3 proc. rdr, do 1.572,9 tys. ton - podała spółka w komunikacie. Sprzedaż oleju luzem wzrosła rdr o 37,3 proc., do 386,6 tys. ton. Sprzedaż oleju butelkowanego zmniejszyła się o 16,3 proc., do 32,8 mln litrów. Czytaj więcej »

 • Polska Grupa Supermarketów (PGS) kolejny raz podjął działania zmierzające do obrony interesu wszystkich przedstawicieli branży handlowej w obliczu planowanych zmian liczby koncesji na sprzedaż alkoholu w stolicy. W zeszłym tygodniu Rada Miasta stołecznego podejmowała uchwały w sprawie wprowadzenia nowych zasad udzielania zezwoleń na sprzedaż alkoholu, w tym limitów wydawanych... Czytaj więcej »

 • Rynek nalewek na rozstaju dróg

  Poniedziałek, 16 lipca 2018

  Nie piwo czy wódka, a alkohole smakowe, w tym również nalewki, zyskują w ostatnim czasie na popularności. Sklepowe półki wypełniają się barwnymi butelkami, po które coraz chętniej sięgają Polacy. Na przeszkodzie dalszego wzrostu tego rynku stoją jednak obowiązujące przepisy. Czytaj więcej »

 • Stany Zjednoczone są jednym z dziesięciu najważniejszych partnerów handlowych Polski i trzecim wśród państw spoza Unii Europejskiej. Zdaniem ekspertów nowe uwarunkowania handlu z USA i wprowadzenie taryf celnych na stal i aluminium mogą, ale nie muszą, oznaczać wyhamowania polskiego eksportu. Dla polskich firm istotne w wejściu na rynek amerykański będzie jednak pozyskanie... Czytaj więcej »

 • Dalsze rozpowszechnianie się wirusa ASF może oznaczać prawdziwą katastrofę gospodarczą. Zmniejszyć ryzyko przedostania się choroby miały kontrole gospodarstw z trzoda chlewną. Służby weterynaryjne muszą ich odwiedzić ok. 200 tys., jednak w ciągu dwóch miesięcy udało się skontrolować zaledwie kilka tysięcy. Przyczyną opóźnień jest zła sytuacja w Inspekcji... Czytaj więcej »

 • Inwestorzy objęli wszystkie oferowane przez ZPC Otmuchów akcje nowej emisji z zachowaniem prawa poboru. Dzięki udanej ofercie publicznej, producent słodyczy i produktów śniadaniowych pozyska środki w kwocie 25 mln zł, które przeznaczy na budowę nowoczesnej fabryki słodyczy. Czytaj więcej »

 • Na początku lipca światowa organizacja Sugarwise, po raz pierwszy w historii przyznała swój elitarny certyfikat polskiej marce – DayUp. Czytaj więcej »

 • Jutro w Warszawie protestować będą rolnicy, sadownicy i hodowcy trzody chlewnej, którzy chcą zwrócić uwagę m.in. na zły stan polskiego rolnictwa i dramatycznie niskie ceny owoców miękkich w skupach. Tegoroczne zbiory owoców miękkich zapowiadają się wyjątkowo dobrze, a w przypadku owoców – nawet rekordowo. Jednak stawki oferowane przez zakłady przetwórcze nie zrekompensują... Czytaj więcej »

 • Mondelēz International ogłasza rozszerzenie programu Harmony, związanego z pozyskiwaniem pszenicy w sposób zrównoważony, tak aby do 2022 roku inicjatywa objęła wszystkie ciastka produkowane w Unii Europejskiej. Obecnie jest to 60% ciastek. Harmony to kolejny, obok Cocoa Life, program Mondelēz International wspierający zobowiązania firmy dotyczące ograniczenia negatywnego wpływu... Czytaj więcej »

 • Wielka gratka dla fanów okazji! Biedronka zaprasza do swego pierwszego Outletu, który już od 12 lipca br. będzie czynny w Poznaniu przy ul. 28 czerwca 1956 r. 390. Klienci znajdą tam m.in. produkty przemysłowe marek Hykker, Smukee, Hoffen, Gardenic, czyli sprzęt RTV i AGD, artykuły wyposażenia wnętrz, akcesoria do ogrodów oraz chemię gospodarczą i kosmetyki w jeszcze bardziej... Czytaj więcej »

 • 62% Polaków pije wino – wynika z raportu „Polacy w świecie wina 2018” firmy MAKRO Polska. Łącznie wypijamy ponad 400 mln l tego trunku rocznie. Przeważnie za butelkę płacimy do 30 zł. Co ciekawe, często kupujemy ją w małym sklepie osiedlowym. Czytaj więcej »

 • Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do Emperii Holding, wzrosła rdr w czerwcu 2018 roku o ok. 10,4 proc. do 225 mln zł - podała Emperia w komunikacie dotyczącym wstępnych wyników. Czytaj więcej »

 • Zachorowania na salmonellozę stanowią coraz poważniejszy problem – ich liczba od dwóch lat systematycznie rośnie, przekraczając 10 tys. przypadków rocznie. Jednym z głównych źródeł zakażeń są jaja i drób, w którego produkcji Polska zajmuje pierwsze miejsce w UE. Budżet państwa traci co roku duże sumy na pokrywanie strat poniesionych przez producentów drobiu z powodu... Czytaj więcej »

 • Stacje benzynowe inwestują w gastronomię

  Poniedziałek, 09 lipca 2018

  W branży gastronomicznej i handlu silnym graczem stały się stacje benzynowe. Konkurują z osiedlowymi sklepikami i dyskontami, doganiając je zarówno pod względem asortymentu, jak i promocji. Ekspresy na stacjach robią lepszą kawę niż niejedna lokalna kawiarnia, a oferta gastronomiczna zaczyna przypominać tę restauracyjną. Niemal każda z większych sieci paliwowych rozwija już... Czytaj więcej »

 • Kolejne cła w światowym handlu

  Piątek, 06 lipca 2018

  W życie wchodzą kolejne zapowiadane przez administrację amerykańską cła na towary chińskie i zapowiadane przez władze Chin cła na towary amerykańskie. To nie pierwsze bariery w wymianie handlowej między tymi krajami, a zapowiadane są następne. Napięcia w światowym handlu nie omijają też UE, która w czerwcu w odwecie na środki wprowadzone przez Donalda Trumpa nałożyła cła... Czytaj więcej »

 • Rada Nadzorcza TiM S.A. powołała z dniem 1 lipca 2018 roku pana Mariusza Glenszczyka na stanowisko Prezesa Zarządu, pełniącego dotychczas funkcje: Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora ds. Handlu i Marketingu oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Zintegrowanego Systemu Jakości. Do zarządu Spółki dołączyła również pani Ewa Krzuś-Wiśniewska, która objęła stanowisko Członka Zarządu,... Czytaj więcej »

 • Zakłady Mięsne Henryk Kania spłaciły zapadające w lipcu 2018 r. obligacje serii D o łącznej wartości nominalnej 7 mln zł, co oznacza, że zakończyły proces optymalizacji źródeł finansowania - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Czytaj więcej »

 • DSV już drugi rok z kolei zostało odznaczone tytułem Logistics Provider of the Year podczas 6 Gali CEE Manufacturing and Logistics Awards, która odbyła się 21 czerwca w Warszawie. Czytaj więcej »

 • Harper Hygienics – notowany na GPW, wiodący producent na rynku produktów higieniczno-kosmetycznych – opublikował wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2018 r. (tj. V kwartał roku obrotowego Harper Hygienics). Spółka wypracowała 68,9 mln zł przychodów ze sprzedaży podczas gdy rok wcześniej odnotowała 45,3 mln zł (wzrost o 52 % r/r). Wyraźnej poprawie uległ również wynik... Czytaj więcej »

 • Polskie majonezy bez jaj klatkowych

  Poniedziałek, 02 lipca 2018

  Kolejne branże decydują się na rezygnację z używania jaj pochodzących z chowu klatkowego. Najwięksi producenci majonezu w Polsce dołączają do tej zmiany, odpowiadając na coraz większą świadomość konsumentów zwracających uwagę na pochodzenie produktów, które kupują. Czytaj więcej »

 • Branżę piekarniczo-cukierniczą w Polsce od zawsze charakteryzuje przywiązanie do tradycji. Nic więc dziwnego, że wkroczenie w XXI wiek dla wielu jej przedstawicieli nie było zadaniem łatwym. Problemem okazały się nie tylko nowinki technologiczne, jak usprawniające kontakt z klientem profile społecznościowe czy e-sprzedaż, ale także sytuacja gospodarcza, w której znalazła się... Czytaj więcej »

 • Raz w roku Beam Suntory podczas międzynarodowej konferencji (Beam Suntory Interna-tional Conference Barcelona) ogłasza osiągnięcia poszczególnych rynków. Czytaj więcej »

 • Marek Moczulski został wyróżniony statuetką w konkursie Orły „Wprost” dla Lidera Biznesu. Doceniony został wkład Prezesa Zarządu Grupy Bakalland w kształtowanie rynku spożywczego w Polsce, a także sukcesy eksportowe marek Bakalland i Delecta. Nagrody tygodnika przyznawane są od 2016 roku przedsiębiorstwom i osobowościom, które znacząco przyczyniają się do rozwoju kraju. Czytaj więcej »

 • Samozatrudnieni specjaliści, a w szczególności informatycy, grożą pracodawcom rozwiązaniem umów i przejściem do konkurencji. Powodem ich frustracji jest split payment, promowany przez rząd jako bezpieczny i wygodny dla przedsiębiorców sposób płatności. Czytaj więcej »