Wiadomości

 • Pozytywna decyzja Prezesa UOKiK przybliża Grupę Eurocash do finalizacji transakcji, w wyniku której krajowy lider dystrybucji, wspierający dziesiątki tysięcy przedsiębiorców w kraju, zostanie właścicielem sieci 187 supermarketów Mila, zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce. Łączna sprzedaż zrealizowana przez tę sieć w 2017 r. wyniosła około 1,48 mld zł. Dzięki... Czytaj więcej »

 • Tarczyński zawarł przedwstępną umowę sprzedaży zakładu produkcji mięsnej w Sławie. Wartość transakcji ustalona została na 28 mln zł. Umowa przyrzeczona ma zostać zawarta do 15 sierpnia 2018 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Polacy powoli przyzwyczajają się do robienia zakupów przed weekendem. Co więcej, w obawie przed zamkniętymi sklepami w niedzielę robią zakupy na zapas. Według danych GUS w marcu sprzedaż detaliczna wzrosła aż o 17,9 proc. względem ubiegłego miesiąca, mimo dwóch niehandlowych niedziel. Nowe prawo może też przynieść skutek w postaci rozwoju branży e-commerce, bo część... Czytaj więcej »

 • Nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce. Inwestycja przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy - w nowym kompleksie produkcyjnym zatrudnienie znalazło 60 osób, firma rozwija też współpracę z lokalnymi firmami. W sumie od 2003 roku, czyli od... Czytaj więcej »

 • W I kwartale 2018 roku Grupa Kapitałowa Gobarto wypracowała blisko 12 mln zł skonsolidowanego zysku brutto przy przychodach w wysokości 551,12 mln zł. Zysk operacyjny Grupy wyniósł 14,43 mln zł, a zysk EBITDA (zysk powiększony o amortyzację) – 25,99 mln zł. Czytaj więcej »

 • Na koniec marca 2018 roku sieć Dino liczyła 800 marketów, o 161 więcej w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. W I kwartale 2018 r. otwartych zostało 25 nowych sklepów. Pierwszy kwartał 2018 r. to także okres zwiększonej liczby odwiedzin klientów i rosnącej wartości zakupów w sklepach Dino. Czytaj więcej »

 • W odpowiedzi na list otwarty pani poseł Krystyny Pawłowicz, w sprawie handlu w wolne niedziele, Polska Sieć Handlowa Lewiatan odniosła się do stawianych jej zarzutów oraz skierowała do przedstawicielki parlamentu list. Czytaj więcej »

 • Unijny Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan rozpoczął Misję Wysokiego Szczebla w Chinach. Uczestnicy Misji w terminie 14-18 maja br. przebywać będą w Szanghaju. Następnie, na jeden dzień delegacja uda się do Shenzhen. Podczas Misji zaplanowanych zostało wiele seminariów biznesowych, wizyt w sieciach handlowych i spotkań B2B. Podczas licznych sesji... Czytaj więcej »

 • Już 18 maja w hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się IV Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni i Piekarni – Sweets & Coffee Forum. Tetra Pak, producent wielomateriałowych, bezpiecznych opakowań dla produktów spożywczych, został głównym sponsorem tego ważnego wydarzenia. Uczestnicy Forum będą mogli wziąć udział w interesujących dyskusjach i wysłuchać wybitnych... Czytaj więcej »

 • Rynek artykułów higieniczno-kosmetycznych stabilnie rośnie o około 3–4 proc. rocznie. Szybciej rozwija się stosunkowo nowy segment produktów do utrzymania czystości w domu. W obu przypadkach dominującym trendem, który będzie rządzić tym rynkiem w następnych latach, jest ekologia i innowacje. Mogłoby się wydawać, że innowacyjność w produkcji wacików czy patyczków jest... Czytaj więcej »

 • Seria spotkań na wysokim szczeblu między przedstawicielami Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej a chińskimi władzami weterynaryjnymi i administracją rządową, w ramach konferencji IFPS dotyczącej bezpieczeństwa i jakości żywności jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju owocnej współpracy handlowej na linii Polska-Chiny w kontekście powrotu polskiego drobiu na rynek... Czytaj więcej »

 • Wzrost sprzedaży ponad rynek. Poprawa marży brutto i wyniku EBITDA Czytaj więcej »

 • Pierwsza butelka Beluga Epicure z nowej limitowanej wersji, właśnie trafiła do Polski i od razu znalazła nabywcę. Uroczysta premiera jednej z najdroższych wódek na świecie odbyła się na 50. piętrze budynku Złota 44 w Warszawie. Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA nieustannie pracuje na umocnienie swojej pozycji nie tylko na rynku polskim, ale i międzynarodowym. Właściwy kierunek obranej drogi rozwoju potwierdza kolejna nagroda odebrana podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food. Czytaj więcej »

 • Sertop – wkrótce Dzień Mleka

  Czwartek, 10 maja 2018

  25 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mleka, którego inicjatorem 15 lat temu była Organizacja do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). W obchodach tego święta weźmie udział także tyski producent serków topionych, popularyzując wiedzę o wartościach odżywczych mleka i jego przetworów. – Mleko posiada mnóstwo składników dobroczynnie działających na zdrowie człowieka: łatwo... Czytaj więcej »

 • Podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2018 Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński odebrał najwięcej wyróżnień. Wśród 18 nagród znalazło się aż 8 Złotych Medali, statuetka Acanthus Aureus za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej, 9 znaków Poznaj Dobrą Żywność oraz Statuetka „Honorowego... Czytaj więcej »

 • Negocjacje nt. umowy o wolnym handlu między UE a Mercosur trwają już od dłuższego czasu. Jakie skutki przyniesie umowa pomiędzy UE a Mercosur? Czy pomimo znacznych różnic zdań w sprawie dostępu do rynków, a także oczekiwań obu stron uda się dojść do porozumienia? Czytaj więcej »

 • Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych zbadał sytuację finansową jednego z kluczowych sektorów – spożywczego, w kwestii tego jak długo producenci art. spożywczych w Polsce czekają na swoje należności. Wnioski nie są pozytywne – pomimo wzrostu gospodarczego wiążącego się z wysokim wzrostem konsumpcji, producenci żywności muszą czekać na... Czytaj więcej »

 • Ptak Warsaw Expo członkiem UFI

  Środa, 09 maja 2018

  Komitet Wykonawczy największej na świecie organizacji branży targowej - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, podjął decyzję o przyjęciu Ptak Warsaw Expo do grona członków tej organizacji. Decyzja zapadła podczas UFI European Conference 2018, która odbyła się w dniach 2-4 maja w Weronie, we Włoszech. Czytaj więcej »

 • Wanilia pachnąca drożyzną

  Wtorek, 08 maja 2018

  W tym roku, wcześniej niż zazwyczaj, powracają niepokojące amatorów wanilii informacje o możliwym wzroście cen ulubionych przez nich przysmaków zawierających aromatyczny ekstrakt z tej rośliny. Ich obawy znów są uzasadnione, ale tylko częściowo z tego powodu. Pozostałe składniki do produkcji choćby popularnych lodów tanieją, a niektóre są wręcz darmowe, zaś decydujące o... Czytaj więcej »

 • Komisja Europejska w ubiegły piątek zagroziła sankcjami odwetowymi w razie wprowadzenia przez Stany Zjednoczone ceł importowych na stal i aluminium z Europy i Chin. Na celowniku Komisji znalazła się między innymi tradycyjna amerykańska whisky z Kentucky – burbon Jim Beam, oraz whisky z Tennessee – Jack Daniel’s. Eksperci ostrzegają, że te trunki w najbliższym czasie mogą... Czytaj więcej »

 • Rośnie produkcja drobiu w Polsce

  Poniedziałek, 07 maja 2018

  Dobra sytuacja polskiego drobiarstwa. Całkowita produkcja w 2017 roku mogła sięgnąć rekordowe 3 mln ton. Rośnie też konsumpcja mięsa drobiowego – do ponad 30 kg na osobę rocznie. Już 45 proc. produkcji drobiu trafia na eksport. W 2017 roku wyeksportowaliśmy niemal 1,2 mln ton o wartości 8,3 mld zł. Polski drób trafia przede wszystkim na rynki europejskie. Aby utrzymać eksport... Czytaj więcej »

 • Dansk Supermarked Group, do której należy m.in. Netto, odnotowała w 2017 roku bardzo dobre wyniki wszystkich swoich spółek. Pierwsze roczne sprawozdanie finansowe od czasu ponownego przejęcia firmy przez Salling Foundations wykazuje wzrost zarówno przychodów, jak i zysków. To historyczny moment dla Dansk Supermarked – grupa osiągnęła najwyższy w historii udział w duńskim rynku.... Czytaj więcej »

 • Sfinks z 16,07 mln zł EBITDA w 2017 r.

  Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

  Sfinks Polska, spółka zarządzająca m.in. sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i Fabryka Pizzy, wypracowała w 2017 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 182,55 mln zł. Jednocześnie EBITDA za 2017 r. wyniosła 16,07 mln zł. Z kolei jednostkowy wynik netto za 2017 r. osiągnął wartość (-)8,77 mln zł. Znaczący wpływ na poziom ubiegłorocznego wyniku miało zdarzenie... Czytaj więcej »

 • Sfinks rozszerza współpracę z Grupą Żywiec

  Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

  Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała umowę o współpracy z Grupą Żywiec. Na jej bazie w lokalach Sfinks Polska sprzedawane będzie piwo, piwo bezalkoholowe oraz cydr wyłącznie z oferty Grupy Żywiec. Umowa została zawarta począwszy od 27 października 2018 roku. Jednocześnie Grupa Żywiec i Sfinks Polska zawarły... Czytaj więcej »

 • Podczas Światowego Kongresu Handlowego (World Retail Congress), 20 kwietnia 2018, firma Sephora otrzymała prestiżowy tytuł Sieci Handlowej Roku. Nagroda ta jest efektem dynamicznego rozwoju firmy Sephora w ciągu ostatnich dziesięciu lat, budowanego konsekwentnie, a bazującego na sukcesie modelu, który powstał we Francji wiele lat temu. Te długoterminowe efekty biznesowe to świadectwo... Czytaj więcej »

 • Konsumenci chcą, aby papierosy slim były nadal dostępne w cienkich opakowaniach - rząd chce tego zakazać. 85% palaczy uważa, że nowe przepisy będą wprowadzać konsumentów w błąd - wynika z badań Polskiej Izby Handlu. Czytaj więcej »

 • Emperia Holding odnotowała 34,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 50,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Czytaj więcej »

 • Wiodący polscy przetwórcy promują polskie produkty rybne na największych na świecie targach owoców morza SeaFood Expo Global, które rozpoczęły się we wtorek w Brukseli. Czytaj więcej »

 • Kefir jak dawniej, sztandarowy produkt Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach otrzymał prestiżowy certyfikat „Jakość Tradycja”. Czytaj więcej »