Wiadomości

 • 50 mld złotych w perspektywie 5 lat – tyle wg. EY może zyskać polska gospodarka, jeśli usprawni działanie sektora rolno-spożywczego. Podczas drugiego dnia Kongresu 590 odbywającego się w podrzeszowskiej Jasionce, firma przedstawiła raport, który ma odpowiedzieć na pytanie „Jak zapewnić rozwój produkcji polskiego mięsa?” Czytaj więcej »

 • Modern-Expo Group na targach RetailShow

  Czwartek, 15 listopada 2018

  Firma Modern-Expo Group, międzynarodowy producent kompleksowego wyposażenia dla branży retail, już po raz kolejny brała udział w targach RetailShow. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć najnowsze rozwiązania dedykowane branży, zaprezentowane zarówno na stoisku producenta jak i w modelowym sklepie, między innymi inteligentną półkę, która, dzięki wbudowanym modułom elektronicznym... Czytaj więcej »

 • Dobiegły końca negocjacje między Browarami Regionalnymi Jakubiak Marka Jakubiaka a jedną z wiodących firm wytwarzających piwa rzemieślnicze. W ich wyniku spółka Doctor Brew wydzierżawiła należący do Grupy BRJ Browar Lwówek. Zakład produkował będzie zarówno marki własne, jak i produkty Doctor Brew. Dzierżawca może w ciągu 2 lat kupić zakład. Spółka zapowiada kampanię... Czytaj więcej »

 • W pierwszym kwartale roku obrotowego 2018/2019 sprzedaż win musujących osiągnęła bardzo wysoką dynamikę na poziomie 27,8% dzięki bardzo dobrym wynikom sezonu letniego. Tempo wzrostu najważniejszych w strukturze sprzedaży win spokojnych zwiększyło się do 7,5%. Wzrost kosztów wpłynął jednak na obniżenie zysków. Czytaj więcej »

 • Mleko-Expo po raz dwudziesty siódmy

  Czwartek, 15 listopada 2018

  W środę, 14 listopada br., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęła się XXVII edycja Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2018. Najwięksi eksporterzy otrzymali puchary z rąk Anny Doroty Gut, Zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Czytaj więcej »

 • Grupa Pernod Ricard ogłosiła swoją chęć wniesienia wkładu w budowanie Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi. Dołączyła tym samym do grona sygnatariuszy międzynarodowego zobowiązania na rzecz stworzenia Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi. Projektowi przewodzi Fundacja Ellen MacArthur. Zobowiązanie zostało zaprezentowane podczas niedawnej Konferencji, poświęconej Oceanom,... Czytaj więcej »

 • Polscy pracodawcy odczuli w ostatnich miesiącach wzrost kosztów pracy. Generują go, po pierwsze, dobra koniunktura gospodarcza, która pociąga za sobą wzrost płac, a po drugie, szereg zmian prawnych, na które pracodawca nie ma żadnego wpływu. Już w tej chwili obciążenie składkowe po stronie pracodawcy wynosi ok. 20 proc. wynagrodzenia pracownika. Po wprowadzeniu pracowniczych... Czytaj więcej »

 • Podczas uroczystej Gali z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Olsztynie Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński został honorowany Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA co roku zdobywa najwyższe laury odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Targów Mleczarskich Mleko-Expo. W XXVII edycji wydarzenia triumfowała w najważniejszych kategoriach, m.in. w zestawieniu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich oraz za wyniki w eksporcie w rankingu Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich.... Czytaj więcej »

 • Grupa Żywiec kupuje Browar Namysłów

  Środa, 14 listopada 2018

  Grupa Żywiec S.A. poinformowała w raporcie giełdowym o zawarciu umowy z Chicago Poland Investment Group, LLC, dotyczącej nabycia przez Grupę Żywiec S.A. 100 % udziałów w Browarze Namysłów Sp. z o.o. Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czytaj więcej »

 • Gumy do żucia zyskują na popularności

  Wtorek, 13 listopada 2018

  Światowy rynek produktów impulsowych cały czas dynamicznie się rozwija. Wg badań GFK aż 98% Polaków sięga po podobne artykuły. Co ciekawe, jedną z rosnących obecnie kategorii są gumy do żucia. Wybiera je ponad 55% mieszkańców. Czytaj więcej »

 • Od ponad dwóch lat Grupa Chorten rozwija się na terenie województwa łódzkiego, w tym czasie dołączyło do niej 130 polskich detalistów. Podczas specjalnej gali najlepiej współpracujące sklepy nagrodzono tytułem „Solidny Partner 2018”. Czytaj więcej »

 • Za nami XXI edycja Targów Biznes -Żywność- Medycyna-Auto Flota Rzeszów 2018 r., która bez wątpienia przejdzie do historii ze względu na rekordy, które zostały na niej podbite. Podczas Targów osiągnięto nie tylko rekordową sprzedaż, liczba blisko 300 Wystawców była równie imponująca, podobnie jak frekwencja ze strony Klientów i odwiedzających Targi, która w tym roku była... Czytaj więcej »

 • Błyskawiczny rozwój technologii i nowoczesne rozwiązania w branży retail, dzielą pracowników handlu detalicznego. Tam, gdzie jedni dopatrują się usprawnień pracy, inni widzą zagrożenie dla swojego zatrudnienia. Czy sklep przyszłości będzie całkowicie bezobsługowy? Najnowsze rozwiązania i produkty, wspierające tradycyjny handel, poznamy już 15. listopada na konferencji... Czytaj więcej »

 • Polska Sieć Handlowa Lewiatan została wyróżniona tytułem Superbrand. To już XIII edycja rankingu, który ma na celu wyłonienie najmocniejszych marek na rynku. Czytaj więcej »

 • Dino Polska S.A., polska sieć marketów spożywczych będąca jedną z najszybciej rosnących sieci na rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce, odnotowała w okresie styczeń-wrzesień 2018 dalszy wzrost skali działalności i poprawę zyskowności. Po trzech kwartałach 2018 r. skonsolidowane przychody Dino Polska osiągnęły poziom 4,3 mld zł i były o 1,0 mld zł... Czytaj więcej »

 • Przychody Grupy Eurocash za dziewięć miesięcy 2018 r. przekroczyły 17 mld zł i były o niemal 9% wyższe niż w analogicznym okresie 2017 r. Czytaj więcej »

 • Uchwalona przez Sejm w dniu 24 października 2018 r. ustawa o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 12 listopada 2018 r. uroczystym Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy. Czytaj więcej »

 • Listopad i grudzień to najbardziej intensywny okres na rynku e-commerce, którego bardzo istotnym elementem jest Black Friday. Ten jeden dzień umożliwia przedsiębiorcom nawet kilkukrotne zwielokrotnienie obrotu. Aby jednak do koszyków potencjalnych klientów trafiło jak najwięcej produktów, warto odpowiednio przygotować swój e-sklep. Gotowość na Black Friday niesie za sobą także... Czytaj więcej »

 • Z początkiem stycznia przyszłego roku wejdą w życie zmiany w ustawie o podatku PIT i CIT, które dotyczą leasingu, kupna i użytkowania samochodów osobowych w celach firmowych i prywatnych. Stracą na nich m.in. ci przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia wezmą w leasing lub wynajem samochód osobowy, którego wartość będzie przekraczać 150 tys. zł. Dlatego umowę leasingu na... Czytaj więcej »

 • Firma Hochland Polska wystartowała z drugą edycją ankietowania społeczności lokalnych. Firmie zależy, aby lokalne społeczności były zadowolone z takiego sąsiada, jakim jest Hochland - jeden z największych pracodawców, zarówno w Kaźmierzu, jak i w Węgrowie. Czytaj więcej »

 • Rynek rumu mocno rośnie

  Wtorek, 06 listopada 2018

  Od kilku lat trwa nieprzerwany boom na whisky. Prężnie rozwija się kategoria Premium, a wraz z nią przybywa entuzjastów tego trunku. Świat oszalał na punkcie whisky, ale przecież nic nie trwania wiecznie. Z jej cienia coraz odważniej wychodzą rumy. Czytaj więcej »

 • Beiersdorf kontynuuje ścieżkę wzrostu

  Poniedziałek, 05 listopada 2018

  Po trzech kwartałach bieżącego roku Grupa Beiersdorf wypracowała przychody na poziomie 5,402 mld euro, co oznacza wzrost nominalny o 2,3% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Czytaj więcej »

 • Wraz z rozwojem technologii, rozwiązania wdrażane w handlu online i offline coraz silniej na siebie oddziałują. Klienci oczekują od sklepów możliwości szybkich, wygodnych zakupów, personalizacji i intuicyjnej płatności. W efekcie, sprzedaż stacjonarna pod wpływem trendów społecznych, coraz chętniej sięga po nowe technologie i środki właściwe dla e-commerce. Dzięki temu... Czytaj więcej »

 • Brak stabilizacji prawa dla produktów alkoholowych, a dokładnie spirytusowych, jest największą barierą rynku wewnętrznego w Polsce. Powstają dysproporcje między kategoriami. Preferowane są słabsze alkohole, które mają też niższy podatek akcyzowy. Jeśli chodzi o rynek zewnętrzny, to przyszłością polskich alkoholi jest eksport. Czytaj więcej »

 • Zwiększone moce produkcyjne, znaczące ograniczenie zużycie energii, rozwój wielkopolskiego rolnictwa i całego regionu, to główne efekty modernizacji cukrowni w Środzie Wielkopolskiej. Obiekt stał się teraz jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku cukrowni w Europie. Ta priorytetowa inwestycja zrealizowana przez producenta cukru DIAMANT kosztowała ponad 260... Czytaj więcej »

 • Grupa ID Logistics, jeden z europejskich liderów w logistyce kontraktowej, ogłosiła wyniki finansowe za 3. kwartał 2018 roku. Przychody firmy wyniosły 355,9 mln EUR i wzrosły o 11,5 proc.* ID Logistics podsumował także pierwsze 9 miesięcy 2018 roku. W tym okresie przychody firmy osiągnęły poziom ponad 1.036 mld EUR i wzrosły o 7,9 proc.*. Osiągnięcie tak dobrych wyników było... Czytaj więcej »

 • Sieci zagraniczne obecne w Polsce od wielu lat prowadzą bardzo intensywne kampanie, jeśli chodzi o sprzedaż polskich produktów w swoich placówkach. Dana sieć podpisuje porozumienie i przekazuje informację do odpowiedników zagranicznych, które przejmują naszego kontrahenta – czyli negocjacje z rodzimą firmę przetwórczą. Wtedy pozostaje kwestia tego jak promować takie produkty.... Czytaj więcej »

 • W dniach 21-25 października odbywało się największe i najważniejsze na świecie wydarzenie branży spożywczej w 2018r. – targi SIAL PARIS 2018. Polska Izba Mleka zorganizowała wspólne stoisko branży mleczarskiej w którym brały udział: SM Mlekovita, OSM Piątnica, SM Ryki, SOT Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego, SM Spomlek, Bartex, Polish Dairy, SM Lazur. Czytaj więcej »

 • SUPERWIKTORIA dla Mlekovity

  Poniedziałek, 29 października 2018

  Mlekovita została uhonorowana prestiżową statuetką SUPERWIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, świadczącą o doskonałej kondycji firmy. To cenne wyróżnienie otrzymują firmy, które mają znaczący wpływ na rozwój polskiej gospodarki. Tegoroczne statuetki zostały wręczone w trakcie Wielkiej Gali, która miała miejsce w dniu 27 października br. w Warszawie, w Hotelu... Czytaj więcej »