Wiadomości

 • W środę 20 czerwca br. uroczyście otwarto piąte już Centrum Logistyczne firmy Żabka Polska. Centrum jest zlokalizowane w Szałszy k. Gliwic i będzie zaopatrywać tysiąc sklepów ze Śląska i okolic. Dzięki tej inwestycji w regionie pojawiło się ponad 400 nowych miejsc pracy. Czytaj więcej »

 • W przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów nie lubimy robić sprawunków na zapas, chociaż niedziele bez handlu powoli nas do tego zmuszają. Zamiast tego wolimy wybrać się do sklepu nawet 360 razy w roku! Śledzimy obowiązujące trendy na rynku spożywczym, ale nie tak łatwo im ulegamy. Czytaj więcej »

 • W maju 2018 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 11,7% wyższa niż w kwietniu 2018 r., natomiast liczba transakcji wzrosła w tym czasie o około 10%. W porównaniu z majem 2017 r. odnotowano wzrost obrotów w tym formacie placówek o 6,9%, choć liczba transakcji utrzymała się na prawie tym samym poziomie. W roku poprzednim wzrost w maju w... Czytaj więcej »

 • Władze rolniczej grupy IMC planują w tym roku wypłacić ok.13 mln USD śródrocznej dywidendy. Ostateczną decyzje podejmie Rada Dyrektorów we wrześniu, po zatwierdzeniu raportu półrocznego przez audytora. Czytaj więcej »

 • Polska Sieć Handlowa Lewiatan zajęła 17. miejsce na „Liście 500” – rankingu czołowych polskich przedsiębiorstw cyklicznie przygotowywanym przez dziennik ekonomiczno-prawny „Rzeczpospolita”. Czytaj więcej »

 • Stokrotka Sp. z o.o. została nagrodzona w plebiscycie Złota Setka 2017, organizowanym przez Dziennik Wschodni. Czytaj więcej »

 • Eurocash złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w spółce Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Lipnie. Spółka prowadzi 26 sklepów pod szyldem Lewiatan. Czytaj więcej »

 • Pysznie i wygodnie!

  Piątek, 22 czerwca 2018

  Hochland przygotował nowe propozycje dla fanów gotowania kultowych dań na ciepło, w domowym zaciszu. Nowe sery Hochland po stopieniu idealnie się ciągną, nadając przekąskom takim, jak pizza, tosty, burgery – oryginalny smak. Na temat nowych produktów rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Akcjonariusze Wawelu zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę za 2017 rok prawie 37,5 mln zł, czyli 25 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że na podstawie uchwały nr 42/2007 Zarządu GPW z późn. zm., po sesji 21 czerwca 2018 r. z list uczestników indeksów sWIG80, sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-spożywczy zostaną wykreślone akcje spółek COLIAN (ISIN PLJTRZN00011). Czytaj więcej »

 • W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV zdobyła dwa wyróżnienia i uplasowała się 5. miejscu wśród firm, których głównym zakresem działalności są usługi logistyczne. Czytaj więcej »

 • BAKALLAND S.A. została laureatem Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia w kategorii Ambasador Biznesu. Spółka została doceniona za skutecznie promowanie polskich produktów za granicą. Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a nagrodę odebrał Marek Moczulski, Prezes Zarządu BAKALLAND S.A. Czytaj więcej »

 • W zakładzie w Olsztynku, w którym powstają m.in. soki Kubuś, sfinalizowano inwestycje o wartości 170 mln zł. Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne pozwolą firmie umocnić się na pozycji lidera producentów soków, nektarów i napojów w Polsce. Przyczyni się to także do wzbogacenia lokalnego rynku pracy – w nowym kompleksie zatrudnienie znalazło aż 70 osób. Od... Czytaj więcej »

 • Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, zajmuje drugie miejsce na liście największych firm w Polsce. To już piąty raz z rzędu, gdy JMP jest wiceliderem prestiżowego zestawienia Lista 500, przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Firmę wyróżniono również w konkursie Indeks Patriotyzmu Gospodarczego. Czytaj więcej »

 • Technologia zmienia branżę handlową

  Środa, 20 czerwca 2018

  Blisko połowie konsumentów zdarzyło się zrezygnować z zakupów, ponieważ kolejka do kasy w sklepie była zbyt długa – wynika z badań przeprowadzonych dla MasterCard. Klienci chcą większej wygody, dlatego duża część retailerów wdraża już nowe technologie i innowacje, które mają ją zapewnić. Sklepy bez kas, inteligentne koszyki, płatności bezgotówkowe, spersonalizowane... Czytaj więcej »

 • Już po raz kolejny 16 czerwca 2018 roku odbył się Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITA, którego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytaj więcej »

 • Coca-Cola HBC Polska liderem wśród firm branży FMCG w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Spółka od kilku lat, co roku figuruje wśród liderów rankingu przygotowanego przez Deloitte, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Compact Network oraz od tego roku przez Koźmiński Business Hub. Czytaj więcej »

 • InsERT z tytułem IT CHAMPION 2018

  Czwartek, 14 czerwca 2018

  InsERT – lider polskiego rynku systemów do zarządzania dla małych i średnich firm – został laureatem IT Champion Polska "Mistrzowie nowych technologii”. Czytaj więcej »

 • Polski drób coraz bliżej Chin

  Środa, 13 czerwca 2018

  W zeszłym tygodniu chińskie władze weterynaryjne przekazały długo wyczekiwany projekt znowelizowanego protokołu bilateralnego pomiędzy Polską a Chinami, dotyczącego mięsa drobiowego. Bez wątpienia krok ten, przybliżający polski drób do powrotu na rynek Państwa Środka, jest następstwem intensywnych działań administracji rządowej, wspieranej przez Krajową Radę Drobiarstwa... Czytaj więcej »

 • W środę 13 czerwca rozpoczynają się zapisy na akcje producenta słodyczy, słonych przekąsek i produktów śniadaniowych – ZPC Otmuchów. Inwestorzy, w ramach prawa poboru i zapisów dodatkowych, będą mogli dokonywać zapisów do 26 czerwca. Cena emisyjna została ustalona na 2 zł za akcję. Z emisji nowych akcji Spółka planuje pozyskać ok. 25 mln zł, które zamierza przeznaczyć... Czytaj więcej »

 • Sektor piwowarski jest istotnym ogniwem polskiej gospodarki. W kraju działa ponad 200 browarów, które reprezentują światowy poziom technologiczny. 90 proc. wykorzystywanych surowców pochodzi od lokalnych dostawców. Polskie piwo jest znane i cenione w kraju i na świecie – w 2017 roku rodzimi producenci wyeksportowali złoty trunek do 88 krajów. W trakcie II Kongresu Pracowników... Czytaj więcej »

 • O najgorętszych trendach na rynku kawy, ale także o propozycjach na lato i planach na przyszłość rozmawiamy z Grzegorzem Zduniakiem, Brand Managerem w Strauss Cafe Poland. Czytaj więcej »

 • Konsolidacja czy wyprzedaż?

  Wtorek, 12 czerwca 2018

  Tej wiosny kolejne polskie sieci handlowe ostatecznie trafiły w ręce zagranicznych inwestorów. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce w handlu detalicznym polski kapitał będzie reprezentowany przede wszystkim przez sieci o charakterze franczyzowym. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Wtorek, 12 czerwca 2018

  Trzy pytania do Marty Klęki-Nowej, Junior PR Managera w firmie Prymat kieruje Monika Kociubińska. Czytaj więcej »

 • O wejściu w kategorię wody, bogatym portfolio produktowym i międzynarodowym sukcesie biznesowym – rozmowiamy z Wiesławem Włodarskim, Prezesem Zarządu FoodCare. Czytaj więcej »

 • Dwie spółki wchodzące w skład grupy spółek DANONE wprowadziły się do nowego gmachu biurowego na warszawskim Mokotowie. Żywiec Zdrój i NUTRICIA Polska zajmują, przy Bobrowieckiej 8, około 4,300 m kw. Strategię biurowej relokacji i konsolidacji opracowali konsultanci z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. Czytaj więcej »

 • Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w tempie 18 proc. rocznie i na koniec tego roku osiągnie wartość 47 mld zł – wynika z prognoz Grupy Integer.pl. Najszybciej rosnącą kategorią jest sprzedaż żywności online. Ekspansję w tym segmencie planuje już Allegro, a InPost – z rozwijanym od pewnego czasu projektem lodówkomatów – chce skorzystać na rynkowym wzroście. – Za 10... Czytaj więcej »

 • W Pałacu Małachowskich w Parku Zdrojowym w Nałęczowie z inicjatywy nowego gospodarza, właściciela marki Cisowianka, odbył się uroczysty obiad nawiązujący do tradycji czwartkowych spotkań literackich organizowanych w Uzdrowisku w XIX wieku przez Deotymę czyli Jadwigę Łuszczewską oraz „obiadów” króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w warszawskich Łazienkach. Spotkanie, w... Czytaj więcej »

 • JAWO rezygnuje z jaj z hodowli klatkowych

  Czwartek, 07 czerwca 2018

  4 czerwca 2018 roku zarząd JAWO podjął decyzję o złożeniu deklaracji rezygnacji z używania do produkcji wyrobów firmy, m.in. pierogów, klusek czy naleśników, jaj „trójek”. Czytaj więcej »

 • W maju br. największa polska franczyzowa sieć pizzerii, Da Grasso, zadeklarowała wycofanie jaj z chowu klatkowego ze swoich potraw. Jako pierwsza w Polsce wyznaczyła trend innym tego typu lokalom. Politykę dobrostanu kur niosek przyjęły następnie także Telepizza, Dominium oraz Pizzeria Presto. Czytaj więcej »