Wiadomości

 • Polacy piją coraz więcej luksusowych alkoholi

  Piątek, 19 października 2018

  Rynek alkoholi luksusowych w Polsce jest jednym z szybciej rozwijających się segmentów dóbr luksusowych. Choć łączna konsumpcja alkoholu w Polsce utrzymuje się na zbliżonym poziomie, rosną wydatki. Dynamicznie zwiększa się zwłaszcza sprzedaż whisky – roczne wydatki konsumentów na ten alkohol przekraczają już 2 mld zł. Popularnością cieszą się nie tylko whisky od... Czytaj więcej »

 • Jak podaje Polska Izba Handlu (za CMR), we wrześniu 2018 r. obroty sklepów małoformatowych o powierzchni do 300 m2 były o 5,7% wyższe niż rok wcześniej, a liczba transakcji wzrosła w tym czasie o 1,1%. W ujęciu mdm obroty spadły o 9,7%. Czytaj więcej »

 • O rozwoju portfolio produktowego, nowych wyzwaniach i strategii firmy, a także o emocjach związanych ze słodyczami, magii czekoladowych przysmaków i ulubionych czekoladkach opowiada Juozas Daunys, Prezes MIESZKO. Czytaj więcej »

 • O słodyczach z lubelskiej „Pszczółki”, rozwoju kategorii produktów funkcjonalnych, a także planach na przyszłość - rozmawiamy z Robertem Rudnickim, nowym Prezesem Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. Czytaj więcej »

 • O cydrze i winie rozmawiamy z Robertem Ogórem, Prezesem Zarządu AMBRA S.A. Czytaj więcej »

 • Wywiad z Prezesem BZK Alco Grzegorzem Głuchem

  Środa, 17 października 2018

  O znakomitych alkoholach, rozwoju biznesu oraz wyjątkowej butelce „z historią” rozmawiamy z Prezesem BZK Alco Grzegorzem Głuchem. Czytaj więcej »

 • Dostosować handel do potrzeb

  Środa, 17 października 2018

  Tegoroczne lato obfitowało w wydarzenia jak nigdy. Zakończono kilka transakcji konsolidacyjnych, podjęto działania na rzecz zmian w ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę, a nawet przedstawiono pierwsze koncepcje nowych zasad organizacji i zaopatrzenia placówek spożywczych. We wrześniu przyszedł czas na konkrety. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Środa, 17 października 2018

  Trzy pytania do Joanny Kwiatkowskiej, Kierownik ds. Komunikacji w Kompanii Piwowarskiej kieruje Monika Kociubińska. Czytaj więcej »

 • Poszukiwanie optymalizacji w łańcuchu dostaw, przyspieszenie procesów logistycznych i generowanie oszczędności zarówno finansowych jak i środowiskowych jest koniecznością, nie trendem. Coca-Cola HBC Polska i Refresco wraz z CHEP jako pierwsze w Polsce postanowiły połączyć siły we wspólnym planie optymalizacji transportowej. Czytaj więcej »

 • 30 lat działalności firmy Fanex

  Wtorek, 16 października 2018

  Fanex – polski producent sosów dla branży HoReCa, w bieżącym roku obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia firmy. W ciągu tego czasu z kilkuosobowej firmy powstał prężnie i dynamicznie działający podmiot, który zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Z każdym rokiem spółka zwiększa skalę produkcji swoich wyrobów oraz notuje wzrosty sprzedaży zarówno na polskim rynku jak i za... Czytaj więcej »

 • 24 proc. Polaków to zadeklarowani palacze zagrożeni chorobami płuc i układu krążenia związanymi z paleniem papierosów – wynika z badania Kantar Public dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Alternatywą mogą się okazać rozwijane przez branżę tytoniową produkty nowej generacji, w których tytoń nie jest spalany, a jedynie podgrzewany do bezpiecznej temperatury. Dzięki temu... Czytaj więcej »

 • Mniejszy koszyk dużym wyzwaniem dla handlu przyszłości

  Poniedziałek, 15 października 2018

  Jesteśmy naocznymi świadkami przełomu w branży retail. Postępujące globalne zmiany społeczne mają bezpośredni wpływ na zachowania zakupowe konsumentów. Starzenie się społeczeństwa, spadek dzietności czy wzrost zatrudnienia kobiet na kierowniczych stanowiskach oraz rozwój miast i towarzyszące mu życie w pośpiechu kształtują obecne trendy wskazując kierunek zmian. Konsument... Czytaj więcej »

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange). OSM Piątnica znalazła się w raporcie jako jedna z 30 polskich firm i jako jedyna reprezentująca branżę mleczarską. Czytaj więcej »

 • Prezes Gobarto, Przemysław Koźlakiewicz, złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie spółki ze skutkiem na 31 października - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Dobre perspektywy dla rynku whisky w Polsce

  Piątek, 12 października 2018

  Od dłuższego czas trwa boom na whisky w Polsce. Coraz częściej sięgamy po single malty, przybywa specjalistycznych sklepów i barów, a festiwale przeżywają prawdziwe oblężenie fanów tego trunku. Prognozy ekspertów wskazują na dalsze wzrosty rynkowe. Czytaj więcej »

 • Distillers Limited - nowa mocna propozycja Czytaj więcej »

 • Podczas tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego a.v.e.c., które odbyło się w Wiedniu w dniach 27-29 września, z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu tej organizacji zrezygnował Piotr Kulikowski, Prezes Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej (KRD-IG). Na swoje miejsce, jako reprezentanta polskiej branży drobiarskiej, wskazał dr. hab. Zbigniewa Idziaszka – Dyrektora Zarządzającego... Czytaj więcej »

 • W dniu 11 października 2018 została podpisana wieloletnia umowa współpracy pomiędzy firmą Jantoń – jednym z największych na polskim rynku producentów i dystrybutorów wina, a Robertem Makłowiczem – znanym podróżnikiem i krytykiem kulinarnym i jego synem Mikołajem Makłowiczem, sommelierem. Na mocy umowy Spółka przejmuje działalność operacyjną marek Wino Makłowicz oraz... Czytaj więcej »

 • Ambra wypłaci 0,68 zł dywidendy na akcję

  Czwartek, 11 października 2018

  Akcjonariusze Ambry zdecydowali, że spółka wypłaci 0,68 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2018 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • W coraz większym stopniu branża tytoniowa rozwija produkty nowej generacji, potencjalnie mniej szkodliwe dla zdrowia. Przykładem są urządzenia podgrzewające tytoń. Rynek NGP (Next Generation Products) jest bardzo perspektywiczny. British American Tobacco prognozuje, że do 2020 roku przychody z ich sprzedaży mogą sięgnąć około 6,5 mld dol., a na świecie będzie około 20 mln... Czytaj więcej »

 • KUKE: Afryka szansą dla polskich eksporterów

  Wtorek, 09 października 2018

  Afryka to rozległy, niezwykle zróżnicowany kontynent, zamieszkały przez ponad 1,2 mld ludności. Jednak w 2017 roku polski eksport na ten obszar geograficzny wyniósł niewiele ponad 2,5 mld USD – co stanowi zaledwie 1,2%* eksportu z Europy. To wciąż ogromna przestrzeń do zagospodarowania przez polskie firmy – szczególnie, że w tym samym czasie cała Europa wyeksportowała do... Czytaj więcej »

 • Podczas uroczystej gali finałowej tegorocznej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego, która odbyła się 3 października w Białymstoku, producent Żubrówki został nagrodzony prestiżowym tytułem za opartą na tradycji produkcję i odpowiedzialną, opartą na współpracy kulturę organizacyjną. Czytaj więcej »

 • Tempo wzrostu gospodarczego w skali światowej wyniosło 3,5% w ostatnim roku. Jest to jeden z najwyższych wyników – między innymi dlatego, że dwie największe gospodarki – Chin i Indii – rosną w wysokim tempie. Nie jest oczekiwane istotne spowolnienie gospodarcze w tych dwóch krajach. Światowe spowolnienie może mieć miejsce na skutek wojny handlowej, jaką zaproponował Donald... Czytaj więcej »

 • Czy szkocka whiskey produkowana w destylarni wykupionej przez obcokrajowców jest nadal szkocka? Tak samo, jak w przypadku polskiej wódki – to nie tylko nazwa. To tradycja, surowce i umiejętności tych, którzy ją wytwarzają. Niezależnie od tego, kto wykupuje destylarnie, w której wytwarzane są produkty – nadal mówimy o szkockiej whiskey, francuskim koniaku czy właśnie –... Czytaj więcej »

 • W dniu 2 października 2018 roku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa odbyło się spotkanie kierownictwa Departamentu Nadzoru nad Spółkami KOWR z przedstawicielem Departamentu Rolnictwa Stanu Nebraska Stanem Garbacz, który był zainteresowany w szczególności hodowlą bydła mięsnego oraz produkcją i promocją wołowiny. Czytaj więcej »

 • Rynek mlekiem podzielony

  Poniedziałek, 08 października 2018

  W Polsce coraz więcej mleka trafia do konsumentów przez zorganizowany rynek, co oznacza, że gospodarstwa rolne coraz mniej mleka sprzedają bezpośrednio lub zużywają na własne potrzeby. Główną rolę na tym rynku odgrywają mleczarnie oraz sklepy detaliczne, przez które produkty trafiają do konsumentów. Dziś ok. 70% mleka w Polsce jest dystrybuowane za pośrednictwem sklepów... Czytaj więcej »

 • Wiedza i jakość na Targach RetailShow

  Poniedziałek, 08 października 2018

  Poza szeroką ofertą wyposażenia, technologii i usług dla handlu, wyróżnikiem Targów RetailShow jest ceniona w branży konferencja Retail Congress. Odbędzie się ona 14 listopada w Centrum EXPO XXI w Warszawie, a tematem przewodnim będzie „klient”. Z kolei barometrem wskazującym jakość produktów i konceptów sklepowych będą wyniki konkursów - Innowacje Handlu 2018 i Best Shop... Czytaj więcej »

 • Rośnie globalne zapotrzebowanie na żywność

  Poniedziałek, 08 października 2018

  Do 2050 roku rolnictwo będzie musiało zaspokoić potrzeby żywieniowe 9,7 mld osób. To wyzwanie, szczególnie że obecnie ok. 30 proc. gruntów rolnych jest zdewastowanych, a rolnictwo zużywa 70 proc. światowych zasobów wody, które dramatycznie się kurczą. Problem stanowi też jakość – antybiotyki, pestycydy czy wysoko przetworzona żywność – oraz system dystrybucji, bo... Czytaj więcej »

 • Rząd skupi z rynku pół miliona ton jabłek

  Poniedziałek, 08 października 2018

  Rozpoczyna się skup jabłek w ramach pomocy sadownikom. Poprzez firmy współpracujące rząd zamierza zakupić pół miliona ton tych owoców po cenie prawie dwukrotnie wyższej niż oferowana przez zakłady przetwórcze. Tegoroczne rekordowo duże zbiory jabłek, które mają sięgnąć 4,5 mln ton, paradoksalnie są problemem dla sadowników, ponieważ przekładają się na niskie ceny... Czytaj więcej »

 • Willson & Brown przejęty przez Array

  Poniedziałek, 08 października 2018

  Array Canada Inc. ogłosiła właśnie decyzję o zakupie Willson & Brown, producenta kompleksowych rozwiązań wyposażenia punktów sprzedaży i ekspozycji towarów z siedzibą w Warszawie. Przejęcie wzmocni globalne możliwości produkcyjne oraz umożliwi Array wejście na rynek prestiżowych europejskich produktów kosmetycznych. Czytaj więcej »