Wiadomości

 • Pogoda nie sprawiła niespodzianki, przywitało nas piękne słońce, ponad 1000 klientów handlu tradycyjnego przyjechało do Alabastra na Dzień Handlowca organizowany przez GK SPECJAŁ oraz sieci franczyzowe PSH NASZ SKLEP oraz LD HOLDING. Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu zauważa potrzebę zmian zapisów w ustawie o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych – art. 38q oraz 40i w brzmieniu po nowelizacji z dnia 11 lutego 2017r. Czytaj więcej »

 • Spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka już mogą zgłaszać się do Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. To przedsięwzięcie poddające firmy mleczarskie analizie na wielu płaszczyznach. Oceną tych podmiotów zajmuje się grono niezależnych ekspertów i znawców branży. Ranking organizowany jest od 2007 roku. W tym roku zestawienie najlepszych mleczarni... Czytaj więcej »

 • MRiRW - BSE opanowane

  Poniedziałek, 29 maja 2017

  Polska uzyskała najwyższy możliwy status kraju o znikomym ryzyku wystąpienia gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) − poinformowano na sesji generalnej Światowej Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt. Czytaj więcej »

 • Wizyta Zastępcy Prezesa ARR w Iranie

  Poniedziałek, 29 maja 2017

  W dniach 22-25 maja 2017 r., Zastępca Prezesa Agencji rynku Rolnego Jarosław Ołowski przebywał z wizytą w Teheranie. Wizyta miała na celu rozpoznanie rynku irańskiego pod względem możliwości współpracy oraz eksportu polskich produktów rolno-spożywczych. Czytaj więcej »

 • Jerzy Plewa, Dyrektor Generalny w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (DG AGRI) w Komisji Europejskiej po raz kolejny zaszczyci swoją obecnością Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. To obok komisarza Phila Hogana, drugi niezwykle ważny urzędnik odpowiedzialny za unijne rolnictwo, który będzie uczestniczył w konferencji 18-20 października br. w Serocku.... Czytaj więcej »

 • W maju 2017 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich. Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA Innowatorem Dekady

  Środa, 24 maja 2017

  W dniu 22 maja 2017 r. roku został rozstrzygnięty jubileuszowy 10. finał rankingu Innowacje, organizowanego corocznie przez „Kurier Poranny” i Naczelną Organizację Techniczną w Białymstoku. Podczas uroczystego wręczenia nagród MLEKOVITA odebrała nagrodę Innowatora Dekady. Czytaj więcej »

 • Dino Polska S.A., jedna z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce odnotowała w I kwartale 2017 roku wzrost przychodów ze sprzedaży i rentowności. Czytaj więcej »

 • W ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta singapurskich inspektorów Agencji ds. Rolno-Spożywczych i Weterynaryjnych (AVA). Misja, której koordynatorem była Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, miała na celu kontrolę polskich zakładów drobiarskich pod kątem uzyskania przez nie uprawnień eksportowych na tamtejszy rynek. W efekcie polski drób może trafić na półki sklepowe w... Czytaj więcej »

 • Jakość w Hochland to podstawa!

  Poniedziałek, 22 maja 2017

  Kiedyś Gucci powiedział, że jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę. Dokładnie tak jest w przypadku firmy Hochland Polska. Na ten temat rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Grupa Kapitałowa Specjał wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmianom rynkowym, mając na uwadze rozwój konkurencji ze strony dyskontów oraz zagranicznych sieci handlowych zaprasza do projektu „PARTNERSTWO DLA HANDLU”. Projektu, który zostanie zbudowany na partnerskich relacjach, którego celem jest wzajemny dynamiczny rozwój na zasadzie synergii. Czytaj więcej »

 • Woda jest optymalna dla zdrowia. Jej zasoby w Polsce są ograniczone, dlatego warto o nie dbać, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach. Tego właśnie dotyczy zobowiązanie, podpisane przez Martynę Wojciechowską – ambasadorkę programu Po stronie natury oraz Fabrizio Gavelli – Prezesa Zarządu firmy Żywiec Zdrój. Kwestię wpływu wody na zdrowie oraz dbania o jej naturalne... Czytaj więcej »

 • „Najlepszy Pracodawca” to tytuł najnowszego Biznes Raportu, który ukazał się w ostatnim numerze tygodnika Gazeta Finansowa (opublikowanym 12 maja). Firma Hochland Polska znalazła się w wąskim gronie 25 firm w rankingu. Czytaj więcej »

 • XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to największa cykliczna konferencja branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest doskonałą platformą wymiany informacji, poglądów i doświadczeń. To najlepsze miejsce do podejmowania strategicznych decyzji dla europejskiej branży mleczarskiej. W tym roku Forum będzie miało specjalnego gościa – unijnego komisarza Phila Hogana. Czytaj więcej »

 • Sieć sklepów Stokrotka w maju rozpoczyna wdrożenie nowej linii strategii komunikacji wizerunkowej. Hasło „Świeżość na uwadze mamy” zapoczątkuje nowy etap rozwoju marki Stokrotka. Czytaj więcej »

 • Bardzo dynamiczny rozwój dyskontów i supermarketów powoduje, że liczba sklepów spożywczych w kanale tradycyjnym w Polsce zmniejsza się z roku na rok. Są jednak firmy, które dzięki bardzo dobrze zorganizowanej dystrybucji od lat budują i stale rozwijają własne oraz franczyzowe placówki handlu tradycyjnego. Jedną z nich jest stworzona i zarządzana przez Krzysztofa Tokarza –... Czytaj więcej »

 • O kuchni włoskiej i wciąż rosnącej popularności zdrowej diety śródziemnomorskiej rozmawiamy z Tomaszem Kandeferem – Prezesem Zarządu oraz Anną Adaszewską – Marketing Managerem w firmie Italmex Warszawa. Czytaj więcej »

 • Zawsze jest pora na lody Koral

  Środa, 17 maja 2017

  O sezonie lodowym i przygotowanych nowościach, a także o trendach na rynku lodów – rozmawiamy z Mariuszem Jurkiem, Dyrektorem Generalnym PPL Koral. Czytaj więcej »

 • O idei Low-Cost Shopfitter rozmawiamy z Anatolijem Khodziukiem, Prezesem Modern-Expo S.A. Czytaj więcej »

 • Jak pokazują dane CMR, w kwietniu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 wyniosła niemal tyle samo co w marcu br. W ujęciu rdr odnotowano spadek o 5,7%. Z danych CMR wynika, że w kwietniu 2017 r. klienci wydawali na zakupy w sklepach małoformatowych do 300 m2 średnio 13,66 zł, czyli o 6,2% więcej niż w marcu br. i aż o 14,6% więcej niż przed... Czytaj więcej »

 • Piąta edycja międzynarodowych targów nowoczesnego rolnictwa miejskiego, zwanych także targami AGRO w Chengdu, odbędzie się w Chengdu w Chinach w dniach 30 czerwca do 3 lipca 2017 r. Targi są wydarzeniem kompleksowo obejmującym zakres produktów i rozwiązań technologicznych w rolnictwie w zachodnich Chinach. Czytaj więcej »

 • Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza", która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Czytaj więcej »

 • Stanowisko rządu wobec projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele z dn. 22 marca br., zwiera m.in. ocenę wpływu regulacji na rynek pracy. Niestety bardzo optymistyczne wnioski autorów projektu stoją w sprzeczności zarówno z wynikami aktualnych analiz, jak również skutkami, jakich doświadczyły poszczególne kraje po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Czytaj więcej »

 • Coca-Cola HBC Polska, lider branży napojów bezalkoholowych, zajęła pierwsze miejsce (ex aequo z firmą Schenker) w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Nagrodę wręczono podczas gali, która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA liderem branży

  Poniedziałek, 15 maja 2017

  MLEKOVITA konsekwentnie pracuje na umocnienie swojej pozycji na rynku. Kolejny ranking potwierdza dobry kierunek obranej drogi rozwoju – na liście 200 największych polskich firm MLEKOVITA okazała się najlepszym przedsiębiorstwem w branży mleczarskiej. Czytaj więcej »

 • W ostatnim roku rynek cydru nieco spowolnił, w dużej mierze przez strategię graczy piwnych. Dlatego producenci cydru szukają nowych sposobów, by przyciągnąć konsumentów, którzy zasmakowali w naturalnych, nieprzetworzonych i regionalnych produktach. Firma AMBRA S.A. postawiła na produkcję Cydru Lubelskiego Niefiltrowanego. W pierwszym roku zakłada sprzedaż miliona butelek. Czytaj więcej »

 • Modern-Expo Group, wiodący producent oraz dostawca wyposażenia handlowego w Europie otworzył na Białorusi nową fabrykę. Wywodzący się z Lublina koncern będzie produkować w Witebsku m.in. regały dla supermarketów oraz boksy kasowe. To już trzeci zakład produkcyjny Modern-Expo Group. Dwie fabryki działają z powodzeniem na Ukrainie. Jeszcze w tym roku firma otworzy fabrykę w... Czytaj więcej »

 • 11 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Godła „Teraz Polska”. Jednym z wyróżnionych były ZM Henryk Kania S.A. Czytaj więcej »

 • W 200 gminach trwa szacowanie strat

  Piątek, 12 maja 2017

  Na podstawie danych przekazanych przez wojewodów w 199 gminach na terenie kraju działają lub działały komisje ds. szacowania strat w rolnictwie. Czytaj więcej »