Wiadomości

 • Business Centre Club przeprowadził w kwietniu wśród swoich członków – przedsiębiorców w całej Polsce, badanie ankietowe nt. przyjęcia przez Polskę euro. Wynika z niego, że: Czytaj więcej »

 • Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele e-commerce jest dla wielu przedsiębiorstw, głównie z branży retail, sposobem na zmniejszenie strat. Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez Comarch, dostawcę systemów informatycznych wśród przedstawicieli branży m.in. kosmetycznej, spożywczej, odzieżowej a także dystrybutorów urządzeń elektrycznych i sprzętów gospodarstwa... Czytaj więcej »

 • Procter & Gamble poinformowała, że zrealizowała wiele celów zawartych w swojej dotychczasowej „Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2020”, zobowiązując się jednocześnie do wykonania jej wszystkich pozostałych założeń. Firma zrewidowała dotychczasową strategię i ogłosiła nowe cele, które zamierza zrealizować do 2030 roku. Nowe cele mają inspirować i stwarzać firmie oraz... Czytaj więcej »

 • Konsumenci tworzą nowy sezon dla wina. Piją wino dla smaku, orzeźwienia i przyjemności. Nowe niezobowiązujące okazje popularyzują całą kategorię. To nowa perspektywa rozwoju rynku wina. Czytaj więcej »

 • Strony porozumiały się w zakresie zwiększenia zasięgu dotarcia do konsumentów przeglądających gazetki. To już kolejny klient poznańskiej spółki Qpony.pl, który zauważa realne szanse we współpracy z najpopularniejszą wśród Polaków aplikacją mobilną, agregującą gazetki reklamowe. Czytaj więcej »

 • Maxima Grupe kupił w wezwaniu 11.559.259 akcji Emperii - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM mBanku. Czytaj więcej »

 • W marcu inflacja wyniosła jedynie 1,3 proc. w ujęciu rocznym i było to najwolniejsze tempo od grudnia 2016 roku – pierwszego miesiąca ze wzrostem cen po 2,5 roku deflacji. Według Piotra Kuczyńskiego, głównego analityka Domu Inwestycyjnego Xelion, ten niski odczyt jest tak zastanawiający, że może być nawet błędny. Powrót deflacji jednak nam nie grozi. Utrzymujący się niewielki... Czytaj więcej »

 • Kernel w III kwartale roku obrotowego 2017/18 zmniejszył sprzedaż zboża o 21,8 proc. rdr, do 1.087,6 tys. ton - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Browar Jastrzębie S.A., Spółka działająca w branży piwowarskiej, zamierza zadebiutować w 2018 r. na rynku NewConnect. Spółka liczy, że wejście na alternatywny rynek umożliwi jej realizację planów rozwoju oraz pozwoli na umacnianie pozycji rynkowej. Czytaj więcej »

 • Pięć dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska znalazło się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”: program BHP „W kierunku kultury zero wypadków”, „Zielone Biuro”, kampania społeczna „Trzeźwo myślę”, Kodeks Etyki i postępowania Grupy Carlsberg i program grantowy „InicjaTyWy”. Raport już po raz 16. opublikowało Forum... Czytaj więcej »

 • Dystrybutor mrożonek i lodów w trzecim kwartale roku obrotowego zwiększył swoją sprzedaż do 200 mln zł, czyli o 15% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Kolejny raz uzyskał dynamikę znacząco przewyższającą wskaźniki całego rynku. Dzięki dokapitalizowaniu na sumę 80 mln złotych zapowiada realizację szeroko zakrojonych projektów rozwojowych. Inwestycjami i... Czytaj więcej »

 • Emperia Holding S.A. z Maxima Grupė jako nowym strategicznym inwestorem rozpoczyna nowy etap jeszcze bardziej intensywnego wzrostu Grupy, we wszystkich obszarach jej działalności. Czytaj więcej »

 • W 2017 roku siła nabywcza mieszkańców Polski dla handlu detalicznego wyniosła 397,4 mld zł. Ponad 43 proc. z tej sumy Polacy przeznaczyli na artykuły spożywcze. Wydatki łączne na podstawowe kategorie produktowe, takie jak żywność, odzież oraz artykuły związane ze zdrowiem i urodą objęły 2/3 tej kwoty. Jednak potencjał nabywczy na wybrane kategorie produktowe jest... Czytaj więcej »

 • Spółka LOTTE Wedel – będąca właścicielem najsilniejszej marki czekoladowej w Polsce, ogłosiła zmiany kadrowe w zarządzie. Maciej Herman awansował na stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy. Monika Kolano-Wysokińska objęła funkcję Dyrektora Marketingu, a Dyrektorem Sprzedaży został Krzysztof Stepnowski. Do zespołu zarządzającego dołączyła też Inga Pyd jako Dyrektor... Czytaj więcej »

 • Wczoraj w halach EXPO XXI rozpoczęła się V edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood. Wydarzenie trwać będzie od 10 do 12 kwietnia. Patronat Honorowy nad targami WorldFood Warsaw objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Czytaj więcej »

 • Serbska firma Delta Agrar, działająca w sektorze rolniczym planuje debiut na giełdzie w Warszawie i Wiedniu — poinformował dyrektor firmy Ivan Kostić nie ujawniając szczegółów. Czytaj więcej »

 • O pozycji na rynku, celach firmy oraz flagowej marce Łosickie, opowiada Monika Czapska-Zych, Dyrektor Zakładu Mleczarskiego „Laktopol-A” w Łosicach. Czytaj więcej »

 • Nie tylko o wyjątkowej marce, jaką jest Jim Beam, ale także o kulturze i historii picia whisky, polskim rynku oraz preferencjach naszych rodaków rozmawiamy z Januszem Trendewiczem – Whisky Brand Ambasadorem w Stock Polska. Czytaj więcej »

 • „Produkt i jego wartość – samoistnie budują markę” – o trendach na rynku alkoholowym, kategorii cydrów i win oraz założeniach rozwojowych firmy – rozmawiamy z Robertem Ogórem, Prezesem Zarządu AMBRA S.A. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Wtorek, 10 kwietnia 2018

  Trzy pytania do Marty Klęki-Nowej, Junior PR Managera w firmie Prymat kieruje Joanna Kowalska. Czytaj więcej »

 • Orzeł Wprost dla MLEKOVITY!

  Poniedziałek, 09 kwietnia 2018

  MLEKOVITA konsekwentnie pracuje na umocnienie swojej pozycji na rynku, czego znakomitym potwierdzeniem są kolejne nagrody przyznawane marce i firmie. W plebiscycie organizowanym przez tygodnik „Wprost” MLEKOVITA zdobyła statuetkę Orła – Lidera Biznesu. Czytaj więcej »

 • UOKiK wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Maxima Grupe bezpośredniej kontroli nad Emperia Holding - podała Maxima Grupe w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Wyróżnienie „Supplier of the Year 2018", konkursu dla dostawców branży stacji paliw przyznane na XVIII Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend 2018, trafiło do Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Przed nami trzecia, nie licząc Wielkanocy, niedziela z częściowym zakazem handlu. Niektórzy handlowcy wciąż mają problem z interpretacją przepisów i nie wiedzą, czy mogą otwierać sklepy w tym dniu. Zdaniem Forum Obywatelskiego Rozwoju zakaz nie spełni zakładanych przez ustawodawcę funkcji, a sama ustawa jest tak nieprecyzyjnie napisana, że powinno się ją stworzyć od nowa. Czytaj więcej »

 • Zmiany w kierownictwie Coca-Cola HBC Polska

  Czwartek, 05 kwietnia 2018

  Z dniem 1 maja br. Jaak Mikkel obejmie stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu Coca-Cola HBC Polska. Jaak Mikkel zastąpi na tym stanowisku Nikosa Kalaitzidakisa, który awansuje na stanowisko dyrektora Regionu 3 w Grupie Coca-Cola HBC, obejmującego następujące rynki: Rumunię, Bułgarię, Grecję, Cypr, Irlandię, Serbię, Czarnogórę, Kosowo, Chorwację, Bośnię-Hercegowinę,... Czytaj więcej »

 • Polskie firmy na Targach SIAL CHINA 2018

  Czwartek, 05 kwietnia 2018

  16 maja br. rusza kolejna edycja targów żywności SIAL w Szanghaju. Targi są czwartą pod względem wielkości tego typu imprezą na świecie. Tereny wystawiennicze podzielone będą na 14 hal, rozłożonych na blisko 162.000 m2. Szacuje się że w bieżącym roku w Targach weźmie udział ponad 3.400 firm i 110.000 specjalistów sektora reprezentujących ponad 67 krajów. Czytaj więcej »

 • Już w przyszłym tygodniu rusza w Stolicy piąta edycja targów żywności i napojów – WorldFood. Patronat honorowy nad Targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a partnerami merytorycznymi i współorganizatorami debat i paneli tematycznych są największe i najważniejsze organizacje branżowe. Nie zabraknie zatem ciekawych paneli,... Czytaj więcej »

 • Duże fermy są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż mniejsze gospodarstwa. Zaspokojenie obecnych potrzeb Polaków oraz utrzymanie wpływów eksportowych dla gospodarki na dzisiejszym poziomie bez dużych ferm musiałoby oznaczać znacząco większe korzystanie ze środowiska – uważa branża drobiarska reprezentowana przez największy sojusz środowiskowy zawiązany... Czytaj więcej »

 • Utrzymanie marcowego PMI dla polskiego przemysłu na poziomie identycznym jak miesiąc wcześniej, czyli 53,7 punktu, sugeruje wyhamowanie trwającej od stycznia tendencji spadkowej tego wskaźnika, ale nie przesądza jeszcze o jej zmianie. Obserwowane wartości wciąż wskazują na kontynuację fazy ożywienia, ale trzeci z rzędu dość słaby odczyt wskaźnika sygnalizuje możliwość... Czytaj więcej »

 • Gobarto szacuje, że w 2018 roku import wieprzowiny do Chin wyniesie około 1,4 mln ton. Ten rynek jest dla polskich producentów zamknięty przez ASF, czyli afrykański pomór świń. ASF może sprawić, że ciężko nam będzie eksportować nawet w ramach UE - powiedział Dariusz Formela, prezes Gobarto. Czytaj więcej »