Wiadomości

 • Jak wynika z danych CMR i PIH, w maju 2019 r. obroty sklepów małoformatowych do 300 m2 były o 2% wyższe niż w kwietniu, a liczba transakcji zwiększyła się w tym czasie o 3%. W porównaniu gorącym majem 2018 r. liczba transakcji obniżyła się jednak o 3,8%. Czytaj więcej »

 • Prezes grupy Eurocash Luis Amaral ocenił w rozmowie z brytyjskim dziennikiem gospodarczym "Financial Times", że Polska powinna rozluźnić istniejące przepisy imigracyjne, jeśli chce utrzymać konkurencyjność i wysokie tempo rozwoju gospodarki. Czytaj więcej »

 • Pogoda w tym roku powoduje poważne starty po stronie producentów owoców – wiosenne przymrozki, susza, obfite opady i powodzie spowodowały, że zbiory owoców będą według wstępnych szacunków nawet o 30 proc. niższe niż zazwyczaj. To odbije się na ich cenach owoców, zwłaszcza wiśni, czereśni i jabłek. Podobnie niekorzystnie sytuacja zapowiada się także w zbiorach warzyw.... Czytaj więcej »

 • W nocy z piątku na sobotę 22 czerwca w wieku 71 lat zmarł Kazimierz Pazgan, założyciel firmy Konspol oraz honorowy obywatel Nowego Sącza. Czytaj więcej »

 • Stokrotka Sp. z o.o. została laureatem Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018. Firma otrzymała również nagrodę w konkursie Setka Kuriera 2018, który nagradza największe przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego. Czytaj więcej »

 • W sobotę w Jastrzębiu-Zdroju doszło do podpisania listu intencyjnego między Browarem Jastrzębie a spółką Polski Eko Chmiel SA. Firmy zobowiązały się do współpracy w produkcji piwa na bazie polskich odmian chmielu bez szkodliwych związków WWA oraz opracowania receptury i produkcji piwa bezalkoholowego opartego na czystym chmielu. Czytaj więcej »

 • Silne wsparcie w Waimea Holding S.A.

  Poniedziałek, 24 czerwca 2019

  Z dniem 31 maja br. do zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. dołączył Wojciech Szczepaniak, obejmując stanowisko Wiceprezesa Zarządu. W ramach przedsiębiorstwa, wyspecjalizowanego w budowie nowoczesnych powierzchni magazynowo produkcyjnych oraz infrastruktury lotniskowej, odpowiadać będzie za realizację strategii rozwoju firmy. Czytaj więcej »

 • Hochland Polska od 25 lat

  Poniedziałek, 24 czerwca 2019

  2019 rok jest dla Hochland Polska rokiem szczególnym. Firma obchodzi jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku i z tej okazji przygotowała wyjątkowe aktywności dla konsumentów, partnerów biznesowych i pracowników. Ćwierć wieku Hochland na polskim rynku stało się również okazją do niezwykłego spotkania dwóch prezesów spółki – Jana Glacela, pierwszego Prezesa Hochland w... Czytaj więcej »

 • SEGRO kupuje 7R Park Wrocław

  Poniedziałek, 24 czerwca 2019

  Spółka SEGRO, działając w imieniu SELP, sfinalizowała transakcję zakupu parku magazynowego 7R Park Wrocław, w Biskupicach. W efekcie, SEGRO podwoiło swoje portfolio powierzchni w jednym z kluczowych hubów logistycznych w kraju. Czytaj więcej »

 • Makarony Polskie wypłacą dywidendy

  Poniedziałek, 24 czerwca 2019

  Walne zgromadzenie spółki Makarony Polskie zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 2,31 mln zł, co daje 0,25 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Po półrocznym zawieszeniu w maju wybuchła kolejna odsłona bitwy na cła między Stanami Zjednoczonymi a Chinami – prezydent Donald Trump podniósł stawki dla chińskich towarów o wartości 200 mld dol. i zagroził wprowadzeniem kolejnych opłat. Na cenzurowanym znalazł się chiński koncern Huawei, z którym na skutek dekretu Trumpa amerykańscy potentaci zrywają współpracę. Choć... Czytaj więcej »

 • Dino Polska wyemituje obligacje

  Środa, 19 czerwca 2019

  Dino Polska w ramach programu emisji z 2017 r. wyemituje 1.700 obligacji o łącznej wartości nominalnej 170 mln zł - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • „Nie bojkotujmy – certyfikujmy” – apeluje WWF i powołuje pierwszą Polską Koalicję ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego (PKZOP). Jej członkowie zobowiązują się do korzystania wyłącznie ze zrównoważonego oleju palmowego najpóźniej do 2023 roku. LOTTE Wedel, w ramach rozwijania strategii społecznej odpowiedzialności firmy, zostało jednym z sygnatariuszy deklaracji. Czytaj więcej »

 • Retail w Niemczech

  Środa, 19 czerwca 2019

  O handlu detalicznym za naszą zachodnią granicą, rozmawiamy z Fabianem Schaeferem – CEO Germany/Austria/Switzerland w Modern-Expo Group. Czytaj więcej »

 • Wzrost znaczenia technologii, nacisk na łatwość i wygodę dokonywania zakupów oraz zmiana funkcji placówek sprzedaży z miejsc czysto handlowych na punkty spotkań, wypoczynku i rozrywki to globalne trendy handlowe, które głęboko wpływają na rynek detaliczny. Czy zmiany, jakie przynoszą, wpływają niepostrzeżenie na codzienne zakupy, czy raczej rewolucyjnie odmieniają oblicze... Czytaj więcej »

 • W minionym tygodniu Hochland Polska zaprosił do świętowania swojego jubileuszu partnerów biznesowych i pracowników. Dla wszystkich pracowników zorganizowana została wyjątkowa Gala Urodzinowa – “Pyszne od 25 lat”. Poprzedził ją biznesowy event – Kolacja Mistrzów, która był okazją do spotkania partnerów związanych z firmą od początków jej istnienia. Czytaj więcej »

 • Jantoń zmienia nazwę na JNT Group

  Poniedziałek, 17 czerwca 2019

  Zarząd firmy Jantoń, jednego z największych na polskim rynku producentów i dystrybutorów win oraz wyrobów winiarskich, podjął decyzję o zmianie nazwy spółki na JNT Group S.A. Sp.K. Przyjęcie nowej nazwy związane jest z dynamicznym rozwojem firmy oraz jej ekspansją na rynki międzynarodowe. Zmiana wejdzie w życie z dniem 1 lipca br. Czytaj więcej »

 • Blockchain – szansa na rozwój

  Poniedziałek, 17 czerwca 2019

  W siedzibie KOWR zorganizowana została konferencja pt. „Prezentacja technologii blockchain w systemie monitorowania, bezpieczeństwa i jakości żywności, ze szczególnym uwzględnieniem hodowli i produkcji wołowiny”. Czytaj więcej »

 • W ubiegłym roku segment piw bezalkoholowych w Polsce zanotował 80-procentowy wzrost sprzedaży – była to najwyższa dynamika na całym europejskim rynku. W tym roku branża spodziewa się podobnego, być może nawet trzycyfrowego wzrostu. Piwa nisko- i bezalkoholowe to obecnie najbardziej perspektywiczny segment piwnego rynku. Rośnie on kosztem piw mocnych wysokoalkoholowych – ich... Czytaj więcej »

 • Połączenie coraz częstszych okresów wysokich temperatur i niewielkich opadów powoduje, że susza dotyka kraj co roku. Bardzo złą sytuację ogólną pogarszają dodatkowo bezśnieżne zimy oraz suche jesienie. Już teraz susza dotknęła w Polsce osiem województw, w niektórych regionach plony mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe. W sierpniu zostanie uruchomiony nowy program... Czytaj więcej »

 • 11 czerwca w Hotelu Marriott w Warszawie blisko 100 właścicieli sklepów i osób zarządzających sieciami handlowymi miało niepowtarzalną okazję uczestniczenia w warsztatach pod hasłem „Przenieś swój sklep na wyższy poziom” dotyczących nowoczesnych rozwiązań w zakresie komunikacji i sprzedaży na poziomie retailu. Czytaj więcej »

 • DANONE przekazuje akcje swoim pracownikom

  Czwartek, 13 czerwca 2019

  Pracownicy grupy spółek DANONE stali się udziałowcami firmy, otrzymując bezpłatnie jej akcje. W ten sposób firma pragnie podkreślić ich realny wpływ na rozwój organizacji. Inicjatywa jest częścią autorskiego programu „One Person, One Voice, One Share”, w myśl którego pracownicy współdecydują o kierunku rozwoju spółek DANONE. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w... Czytaj więcej »

 • W czwartek 12 czerwca br. z udziałem Macieja Dziadosza Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Paweł Litkiewicz Wice Prezes Zarządu Welcome Airport Services oraz inwestora - Andrzeja Rosińskiego Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. zawieszono wiechę na inwestycji Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Terminal towarowy ma zostać oddany do... Czytaj więcej »

 • Procter & Gamble - jedna z największych firm FMCG oraz jeden z najważniejszych inwestorów zagranicznych w Polsce - świętuje ponad ćwierć wieku swojej obecności na polskim rynku oraz 25-lecie działalności fabryki pieluszek Pampers na warszawskim Targówku. Koncern zainwestował dotychczas w Polsce blisko 4 miliardy PLN i utworzył ponad 3800 miejsc pracy, rozwijając nie tylko... Czytaj więcej »

 • Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ już po raz kolejny odbył się 8 czerwca 2019 r. Jego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytaj więcej »

 • Eksperci o przyszłości polskiej wsi

  Środa, 12 czerwca 2019

  Polskie rolnictwo staje się coraz bardziej konkurencyjne, ale czy na pewno? Podczas, gdy na całym świecie (m.in. w Chinach, USA, Rosji, krajach UE) dąży się do koncentracji gospodarstw, w naszym kraju wciąż przeważają mniejsze gospodarstwa. Istniejące rozwiązania nie zachęcają indywidualnych rolników do zwiększania wielkości gospodarstw i współpracy, a dodatkowo zniechęcają... Czytaj więcej »

 • Thermoplex, firma świadcząca profesjonalną obsługę i serwis urządzeń do transportu chłodniczego, otwiera nowy punkt serwisowy i firmowy magazyn dla swoich kontrahentów. Czytaj więcej »

 • W Polsce rośnie zarówno liczba rodzin pszczelich, jak i cena oraz spożycie miodu. Na przestrzeni ostatnich 15 lat spożycie wzrosło blisko dwukrotnie. Przybywa również pszczelarzy amatorów, dla których hodowla jest ciekawym, ale mało opłacalnym hobby, a nawet uli w miastach, zlokalizowanych na dachach budynków. Branża potrzebuje wsparcia konsumentów, którzy w tym celu powinni... Czytaj więcej »

 • Akademia Trade Marketingu okazała się kolejnym udanym wydarzeniem wydawcy miesięcznika Hurt & Detal! Czytaj więcej »

 • ID Logistics, jeden z europejskich liderów dedykowanej logistyki kontraktowej, ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2019. Przychody firmy wyniosły 358,1 mln EUR i wzrosły o 9,5 proc. Czytaj więcej »