Wiadomości

 • W przyszłym miesiącu w brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów jest rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego. Czytaj więcej »

 • 28 września odbędzie się kolejny bezpłatny webinar z cyklu „Omnichannel w Praktyce”. Tym razem tematem szkolenia będzie mobilność w obsłudze serwisowej. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane funkcjonalności aplikacji na urządzenia mobilne do planowania wizyt serwisowych, przeglądów gwarancyjnych, napraw i montaży a także przygotowywania i przechowywania dokumentacji. Czytaj więcej »

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi tworzy Zespół ds. opracowania programu sektorowego dla sektora wyrobów winiarskich w Polsce. W jego skład wchodzą przedstawiciele urzędów centralnych, jednostek naukowo-badawczych, jak również osoby reprezentujące organizacje winiarskie. 15 września członkowie zespołu wzięli udział w wyjazdowym spotkaniu, które przybliżyło im specyfikę i... Czytaj więcej »

 • PwC* poddało analizie 30 krajów Europy pod kątem prawa dotyczącego zakazu handlu w niedziele. 13 nie posiada żadnych restrykcji w tym obszarze, a 15 w ciągu ostatnich 10 lat przechodziło proces rozluźnienia prawa i ograniczenia handlu w niedziele. Powodem był m.in. sprzeciw społeczny, który okazał się o wiele silniejszy niż głos związków zawodowych. Czytaj więcej »

 • Tesco, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i Europie Środkowej, opublikowała dane dotyczące skali marnowania żywności wewnątrz firmy w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Podobne dane dla Tesco w Wielkiej Brytanii publikowane są od czterech lat. Czytaj więcej »

 • Tytoń – decyzja rządu

  Czwartek, 21 września 2017

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynków rolnych. Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i Wook, w pierwszym półroczu 2017 r. wypracowała 87,90 mln zł jednostkowych przychodów ze sprzedaży wobec 87,95 mln zł w takim samym okresie 2016 r. Jednocześnie spółka osiągnęła EBITDA w wysokości 6,30 mln zł EBITDA w pierwszej połowie 2017 r. wobec 8,20 mln zł w porównywalnym okresie 2016... Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu wyraża zaniepokojenie projektem rozporządzeń dyrektywy tytoniowej. Wymaga się, aby nowe obowiązki w zakresie śledzenia wyrobów tytoniowych zaczęły obowiązywać od maja 2019 r., a wciąż nie jest jasne, czego się oczekuje od sektora handlu. Czytaj więcej »

 • Niespełna rok po wprowadzaniu zakazu handlu, szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Antal Rogan oraz Mihaly Varga – minister gospodarki narodowej, wystąpili z wnioskiem o jego zniesienie. Czego przestraszyli się pomysłodawcy zakazu? Czytaj więcej »

 • Ceny jabłek są o 50 proc. wyższe niż przed rokiem - podają eksperci z rynku hurtowego w Broniszach. Niskie są natomiast ceny warzyw i grzybów. Czytaj więcej »

 • Mila wejdzie do Grupy Eurocash

  Poniedziałek, 18 września 2017

  Po pomyślnym zakończeniu transakcji, krajowy lider w hurtowej dystrybucji artykułów spożywczych zostanie właścicielem sieci 188 supermarketów pod marką Mila, zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce. Sieć Mila obejmuje swoim zasięgiem większość województw, najwięcej sklepów prowadzi w kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim... Czytaj więcej »

 • Ambra zamierza kontynuować wzrost wartości dywidendy na akcję w kolejnych latach - czytamy na portalu "Bankier.pl" Czytaj więcej »

 • Branża piwna potrzebuje stabilnego prawa

  Piątek, 15 września 2017

  Przemysł piwowarski tworzy 200 tys. miejsc pracy w polskiej gospodarce. Ta liczba może się zwiększyć o ile tempo rozwoju branży zostanie utrzymane. Do tego jednak jest potrzebne stabilne prawo. Wzrost obciążeń podatkowych może okazać się kosztowny dla sektora – to główne wnioski Kongresu Pracowników Branży Piwowarskiej, który odbył się 13 września w Ministerstwie Rozwoju.... Czytaj więcej »

 • Unilever po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w sektorze produktów osobistych w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability Index). Wskaźnik ten publikowany jest od 1999 roku i stanowi jeden z najbardziej wiarygodnych wyznaczników sukcesów firm w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju. Czytaj więcej »

 • Sprzedaż w sklepach małoformatowych wzrosła w sierpniu 2017 o 8,8% rok do roku – dane Polskiej Izby Handlu i agencji badawczej CMR Czytaj więcej »

 • Zachowanie stabilnego otoczenia regulacyjnego jest kluczowe dla dalszego rozwoju przemysłu piwowarskiego w Polsce i utrzymania miejsc pracy w sektorze - to główny postulat, który wybrzmiał podczas Kongresu Pracowników Branży Piwowarskiej, zorganizowanego 13 września w Ministerstwie Rozwoju przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie i Stowarzyszenie... Czytaj więcej »

 • Zaostrzone przepisy o bioasekuracji mogą pomóc polskim producentom w eksporcie wieprzowiny. W Polsce odnotowano dotychczas 88 ognisk choroby afrykańskiego pomoru świń, z czego 65 ognisk w 2017 roku. Choć eksport polskiej wieprzowiny rośnie, to z powodu ASF dla producentów zamknięta jest większość dużych rynków azjatyckich. Powrót na rynki Korei i Japonii może być trudny, więc... Czytaj więcej »

 • Wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdziły, że jaja Farmio są produktami bezpiecznymi. Tym samym przeprowadzone badania nie potwierdziły wyników badań Inspekcji Sanitarnej. Czytaj więcej »

 • Visa chce osiągnąć akceptację usługi Visa Checkout przez detalistów odpowiedzialnych za ponad 40% obrotów na polskim rynku e-commerce na koniec bieżącego roku, poinformowała odpowiedzialna za rozwój handlu internetowego i m-commerce w Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Małgorzata Ciszecka. Czytaj więcej »

 • Rośnie wymiana handlowa z Chinami. Choć dominuje import, to tylko w I połowie 2017 r. eksport z Polski wzrósł o niemal 20 proc. Wyraźnie ożywiły się też chińskie inwestycje nad Wisłą. W ciągu roku ich liczba wzrosła dwukrotnie, a wartość przekroczyła 636 mln euro. Prowadzenie biznesu z Państwem Środka to jednak spore wyzwania, w dużej mierze ze względu na różnice... Czytaj więcej »

 • Coca-Cola HBC, wiodący rozlewca napojów koncernu The Coca-Cola Company, otrzymał po raz czwarty z rzędu tytuł lidera zrównoważonego biznesu w branży napojów w rankingu Dow Jones Sustainability Indices. Po dobrych wynikach w zakresie zrównoważonej działalności w 2016 roku, zwłaszcza w kwestiach zatrudnienia, strategii dla rynków wschodzących, ochrony zdrowia i zdrowego... Czytaj więcej »

 • Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, w której działa już 1145 sklepów, planuje ekspansję na kolejny region, tym razem kujawsko-pomorski. Chce tam zapewnić detalistom organizację dystrybucji towarów i pozyskać nowych partnerów chcących prowadzić sklep pod jej szyldem. Czytaj więcej »

 • O naturalnej wodzie mineralnej „Selenka” Wieniec-Zdrój rozmawiamy z Januszem Zaborowiczem, Prezesem Zarządu „Uzdrowisko Wieniec”. Czytaj więcej »

 • O nowej strategii i wielkich zmianach w firmie Wawel SA rozmawiamy z Tadeuszem Czarnieckim, Dyrektorem Marketingu. Czytaj więcej »

 • Ministrowie krajów ościennych zaszczycą XV FSM

  Poniedziałek, 11 września 2017

  18-20 października 2017 r. w Serocku, obok Warszawy odbędzie się XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, największa i najbardziej prestiżowa konferencja branży mleczarskiej w tej części Europy. Czytaj więcej »

 • Sprzedający przedłużyli spółce Eurocash wyłączność na sfinalizowanie transakcji przejęcia sieci detalicznej Mila do 15 września 2017 roku - podał Eurocash w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Stoczek Natura, spółka zależna Makaronów Polskich, podpisała z Ministerstwem Rozwoju i Finansów umowę na dofinansowanie utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Enterprise Investors zmniejsza udział w akcjonariacie Kofola ČeskoSlovensko z 37,3 proc. do ok. 21 proc. - podał Enterprise Investors w komunikacie. Akcje zostaną nabyte przez założycieli Kofoli oraz samą spółkę. Czytaj więcej »

 • Rząd nie odpuści e-palaczom

  Poniedziałek, 11 września 2017

  - Nie chcemy być w zwłoce, by uniknąć oskarżeń, że ten produkt, kosztujący sporo ministra zdrowia, pozostawał bez adekwatnego opodatkowania - mówi money.pl Wiesław Janczyk, wiceminister finansów, o nałożeniu akcyzy na e-papierosy. Deklaruje też, że terminy wprowadzenia ustawy nie są zagrożone, pod warunkiem szybkiego jej procedowania w parlamencie. Czytaj więcej »

 • Europejska żywność traci na konkurencyjności

  Poniedziałek, 11 września 2017

  Przeregulowany rynek blokuje innowacyjność w rolnictwie. Wprowadzanie nowych technologii blokuje cena i brak wiedzy. W takiej sytuacji rolnicy sięgają po inne rozwiązania, w tym poprzez nielegalne kanały. W Europie niemal 10 proc. wszystkich środków ochrony roślin stosowanych w Europie jest uznawanych za nielegalne. W Polsce nawet 15–20 proc. rynku środków ochrony roślin mogą... Czytaj więcej »