Wiadomości

 • BAŁTYK pod żaglami

  Środa, 19 lipca 2017

  Ponad 100 załóg z kilkunastu państw weźmie udział w żeglarskich mistrzostwach Polski i Europy. Zmagania żeglarzy wspiera ZPC „Bałtyk”. Dla załóg przygotowano batony energetyczne „BossMan” oraz karmelki z witaminami „Dulio Vita”. „Bałtyk” przygotuje także słodycze dla miasteczka regat w Gdańsku. Czytaj więcej »

 • Firma PepsiCo uruchomiła dwie nowe linie do produkcji słonych przekąsek w fabrykach Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim. Modernizacja zakładów w Polsce pozwoli firmie PepsiCo zwiększyć zdolność produkcyjną przekąsek, w tym chipsów ziemniaczanych i chrupek kukurydzianych oraz rozszerzyć zakres produkcji. Chipsy ziemniaczane i chrupki kukurydziane produkowane w... Czytaj więcej »

 • Polska może dużo zyskać dzięki projektowi Nowego Jedwabnego Szlaku łączącego korytarzami transportowymi Chiny i Europę. Sprzyja temu położenie geograficzne i prawodawstwo spójne z europejskim. Zdaniem ekspertów dzięki tym czynnikom Polska może się stać dla chińskich eksporterów przewodnikiem po rynkach Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

 • Chińskie targi importu i eksportu zwane targami kantońskimi zanotowały gwałtowny wzrost w liczbie nabywców z krajów wschodnioeuropejskich, włączywszy 6294 z Rosji i 1397 kupców z Ukrainy spośród 88 574 kupujących z krajów Pasa i Drogi, którzy wzięli udział w targach. Liczba ta stanowi wzrost o 14,61% od inauguracji chińskiej inicjatywy Pasa i Drogi w roku 2013. Inicjatywa jest... Czytaj więcej »

 • ZPC Otmuchów zawarł umowy dotyczące sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w swojej spółce zależnej Jedność za ponad 10 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja pt. Rynek wina szanse i bariery. Czytaj więcej »

 • Od dziś obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej. Jej celem jest wyeliminowanie nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach pomiędzy przedsiębiorcami działającymi w branży rolno-spożywczej. Czytaj więcej »

 • Kernel zrealizował ogłoszoną w ubiegłym roku strategię rozwoju banku ziemi rolnej. Chce się teraz skupić na integracji przejętych ostatnio aktywów - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Polska Grupa Supermarketów (PGS) wyraża obawy o przyszłość podatku handlowego oraz ostateczne efekty zmian ustawodawczych dla polskiego handlu. Organizacja skupiająca blisko 6oo sklepów działających pod markami Top Market, Delica, Minuta8 oraz wybrane placówki największej sieci spółdzielni Społem, przypomina, iż przewodnim hasłem zmian głoszonych przez rząd miała być ochrona... Czytaj więcej »

 • „Chcemy podkreślić, że my nie walczymy z handlem, nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenie handlu w niedziele (…) Chodzi o ograniczenie zatrudnienia i oddanie niedzieli rodzinom” – powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność dla Naszego Dziennika. Zbieżne cele zadeklarowała polska branża handlowa we wspólnym stanowisku przedłożonym 30... Czytaj więcej »

 • Grupa Kofola podpisała z Premium Rosa umowę zakupu 100% udziałów firmy. Kofola z uwagą obserwuje trendy rynkowe, związane ze wzrostem zapotrzebowania na zdrową żywność. W odpowiedzi na potrzeby i preferencje konsumentów oraz szerokie perspektywy rozwoju w obszarze zdrowej żywności, Kofola podjęła decyzję o zakupie firmy Premium Rosa. Akwizycja obejmuje przejęcie 100% udziałów... Czytaj więcej »

 • Groźba poważnej destabilizacji polskiego rynku spożywczego – ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi wchodzi w życie 12 lipca. Czytaj więcej »

 • Restrykcyjne wchodzenie w rynki, od których tak wiele zależy – tak jak w sektorze handlu – nie jest pozytywnym zjawiskiem. Wewnętrzna cyrkulacja towarów jest nadal kluczowym procesem w naszej gospodarce. Jest to uderzenie w podstawowe zasoby – czas pracy oraz ekspozycję towaru na klienta – piekielnie konkurencyjnego rynku, który posiada wszystkie możliwe formaty handlowe, chce... Czytaj więcej »

 • Międzynarodowi partnerzy Ptak Warsaw Expo

  Poniedziałek, 10 lipca 2017

  Dnia 7 lipca podczas ceremonii w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović, w ramach Inicjatywy Trójmorza podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy firmami Ptak Warsaw Expo i Targami Zagrzebskimi. Umowę parafowali ze strony polskiej Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo oraz ze... Czytaj więcej »

 • Dino przyśpiesza dynamikę rozwoju

  Czwartek, 06 lipca 2017

  Dino Polska S.A., jedna z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów proximity w Polsce, w II kwartale 2017 roku otworzyła 38 nowych sklepów wobec 28 rok wcześniej. Tym samym na koniec czerwca 2017 r. sieć liczy 677 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży 257,1 tys. m2. Łącznie w I półroczu 2017 r. sieć powiększyła się o 49 placówek wobec 46 rok wcześniej. I... Czytaj więcej »

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Grupę Maspex kontroli nad spółką Sequoia. Czytaj więcej »

 • To pierwsza oficjalna wizyta w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Eksperci podkreślają, że z politycznego punktu widzenia to sukces polskiej dyplomacji, z gospodarczego – szansa na zwrócenie uwagi zagranicznych inwestorów na sukces ekonomiczny Polski odniesiony w ostatnich kilkunastu latach. Zdaniem Jarosława Janeckiego, głównego ekonomisty Société Générale,... Czytaj więcej »

 • Polfood, grupa inwestorów z okolic Ostrołęki kupuje udziały w producencie kasz i płatków od Resource Partners – informuje „Puls Biznesu” Czytaj więcej »

 • Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka wzrosła w czerwcu 2017 roku o około 6,1 proc. rdr do 203 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Przychody ze sprzedaży towarów za okres styczeń-czerwiec wyniosły 1,2 mld zł i były wyższe rdr o 5,6 proc. Czytaj więcej »

 • Już w lutym br. Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki poinformował, że całkowity zakaz handlu w niedziele nie wchodzi w grę, natomiast dobrym rozwiązaniem wydaje się być wprowadzenie zakazu w dwie niedziele w miesiącu. Z kolei na początku czerwca Adam Abramowicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego... Czytaj więcej »

 • Część firmy SCA zajmująca się przemysłem higienicznym debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie, jako Essity Czytaj więcej »

 • 30 czerwca br., polska branża handlowa reprezentowana przez Polską Radę Centrów Handlowych, Forum Polskiego Handlu, Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Izbę Handlu, Konfederację Lewiatan oraz Krajową Radę Gastronomii i Cateringu, przedłożyła Minister Elżbiecie Rafalskiej wspólne stanowisko dotyczące projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Czytaj więcej »

 • Danone sprzedaje mleczarski biznes w USA

  Poniedziałek, 03 lipca 2017

  Jak donosi Reuters, Grupa Danone zdecydowała się sprzedać swój amerykański biznes mleczarski Stonyfield. Czytaj więcej »

 • Komentarz Polskiej Izby Handlu: Komisja Europejska wydała już decyzję – podatek obrotowy od handlu narusza zasady uczciwej konkurencji i jest nieuzasadnioną pomocą państwa. Czytaj więcej »

 • Optymalizacja kosztów i czasu trwania procesów oraz wprowadzenie ułatwień dla pracowników — to główne zalety wdrożenia nowoczesnego systemu ERP w firmie kosmetycznej L'Occitane en Provence. Projekt został zrealizowany przez firmę Macrologic, a tym samym firma L'Occitane dołączyła do grona marek kosmetycznych, takich jak Douglas Polska czy Sephora Polska, obsługiwanych przez... Czytaj więcej »

 • Hortex ponownie szuka inwestora

  Piątek, 30 czerwca 2017

  Argan Capital, który pojawił się w akcjonariacie Hortexu 11 lat temu, wystawił spółkę na sprzedaż. Już kilkakrotnie próbował pozbyć się spółki, tym razem jednak transakcja ma większe szanse powodzenia ze względu na sytuację funduszu, który kończy działalność i oddaje pieniądze inwestorom – informuje "Puls Biznesu". Czytaj więcej »

 • Polacy kupują żywność tradycyjną i regionalną bo smakuje lepiej od innych produktów (65%), chcą wspierać polską gospodarkę (51%) i chcą być świadomi tego, co jedzą (49%). Najchętniej kupują ją na bazarach i u lokalnych producentów, ale najczęściej robią to w dużych sklepach sieciowych i sklepach osiedlowych. Są to najciekawsze informacje wynikające z badania... Czytaj więcej »

 • Grupa Carlsberg, już po raz trzeci przygotowała raport swojego wkładu ekonomicznego w krajach, w których prowadzi działalność. Według szacunków, w 2016 roku Grup Carlsberg zasiliła budżety tych państw, bezpośrednio i poprzez branże powiązane, kwotą blisko 60 mld zł. Z kolei Carlsberg Polska przekazał do budżetu państwa około 710 mln złotych. Czytaj więcej »

 • Produkcja wysokojakościowych wyrobów w skali przemysłowej wiąże się nie tylko z chęcią sprostania oczekiwaniom klientów, ale niesie za sobą także stosunkowo dużą ilość niechcianych odpadów. Chcąc ograniczyć ich szkodliwy wpływ na środowisko firma Gzella wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001. Tym samym uzyskała certyfikat zgodności z... Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, po kilkumiesięcznych negocjacjach uzgodniła warunki zakupu akcji w spółce Dominium, będącej właścicielem jednej z największych sieci pizzerii w Polsce - Gusto Dominium. Za 20 mln zł Sfinks zamierza kupić 3.103.320 akcji, które będą stanowić 40% kapitału Dominium. Sieć pizzerii Gusto Dominium... Czytaj więcej »