Z rynku FMCG

 • Teraz Cydr Lubelski!

  Wtorek, 19 czerwca 2018

  Wielki sukces Cydru Lubelskiego! Ulubiony cydr Polaków, który stał się synonimem polskiego cydru naturalnego znalazł się w gronie Laureatów XXVIII edycji Konkursu „Teraz Polska”. Czytaj więcej »

 • Konkursy i zabawy dla najmłodszych - tak wyglądały pikniki rodzinne dla pracowników firmy Hochland Polska, zorganizowane w dwie kolejne soboty czerwca, na terenie Kaźmierza i Węgrowa, miejsc w których zlokalizowane są zakłady produkcyjne. Czytaj więcej »

 • Spółka Procter & Gamble (NYSE: PG) zwiększyła dziś swoje zaangażowanie we wspieranie idei równości płci poprzez podjęcie szeregu nowych działań, zobowiązań i partnerstw mających na celu podniesienie różnorodności w całym łańcuchu dostaw branży kreatywnej. Celem jest osiągnięcie wierniejszego i bardziej pozytywnego przedstawiania kobiet w reklamie i mediach oraz... Czytaj więcej »

 • Święto pralinki

  Wtorek, 19 czerwca 2018

  Pralinki to ekskluzywne czekoladki, które uznawane są za jeden z najbardziej wykwintnych wyrobów w historii produkcji słodyczy. W niedzielę, 24 czerwca, przypada międzynarodowe święto tych słodkości. W Polsce, od wielu lat, tradycje tworzenia pralinek kultywuje Fabryka Czekolady „Bałtyk”. Czytaj więcej »

 • Wyjątkowy Prezent na urodziny Auchan

  Wtorek, 19 czerwca 2018

  W maju br. Auchan obchodził 22 rocznicę obecności na polskim rynku. Z tej okazji w wybranych sklepach sieci odbywały się liczne wydarzenia z konkursami i innymi atrakcjami dla klientów. W świętowanie urodzin w Centrum Ursynów oraz King Cross Praga włączyła się firma Wyjątkowy Prezent, której produkty od 2015 roku obecne są w sieci Auchan. Czytaj więcej »

 • Rynek mięsny, mimo stabilnej sytuacji, szuka sposobów optymalizacji swojej działalności. Oprócz rywalizacji pod kątem jakościowym, producenci szukają nowych metod dotarcia do potencjalnego klienta. Czytaj więcej »

 • Wiosenne weekendy i letnie urlopy to idealny moment, aby wyjść z domu i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Polacy kochają biesiadowanie i spotkania przy smacznych przekąskach z grilla czy pieczonych nad ogniskiem! Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę odpoczynku, warto dowiedzieć się, gdzie bez obaw możemy zorganizować pyszną ucztę. Miejsc i pomysłów mamy kilka. Czytaj więcej »

 • Pięć kilometrów, tysiące zapalonych biegaczy, tony kolorowego proszku, świetna zabawa i pozytywna energia. Już 17 czerwca startuje festiwal biegowy The Color Run 2018 w Warszawie. W tym roku partnerem najbardziej kolorowego biegu w stolicy wielkopolski została marka Konspol – producent wysokiej jakości wyrobów mięsnych. Czytaj więcej »

 • W Polsce do wyrzucania jedzenia minimum raz w tygodniu przyznaje się 30 proc. ludności – rocznie na śmietnik trafia nawet 9 mln produktów spożywczych. Gospodarstwa domowe są odpowiedzialne za połowę marnowanej w Unii Europejskiej żywności. Świadomość społeczeństwa w zakresie odpowiedzialności za żywność jest jednak coraz większa, podobnie jak u producentów i dostawców... Czytaj więcej »

 • Branża piwna gotowa na mundial

  Wtorek, 12 czerwca 2018

  Wzmożone zamówienia fast foodów, zwiększona sprzedaż przekąsek, ale przede wszystkim piwa – tak będą wyglądać Mistrzostwa Świata w piłce nożnej dla sektora spożywczego. Jak branża poradzi sobie z mundialowymi wyzwaniami? Czytaj więcej »

 • Produkty ekologiczne cieszą się coraz większym popytem klientów w Polsce. Delikatesy internetowe polskikoszyk.pl, które specjalizują się w sprzedaży zdrowej żywności opublikowały raport badający preferencje nabywców takich produktów, który daje bardzo interesujące i ciekawe wnioski. Czytaj więcej »

 • Z produktami TEZA jesteś bezpieczny

  Poniedziałek, 11 czerwca 2018

  Lato to czas, w którym szczególnie nasila się problem insektów, ale tak naprawdę walka z nimi może trwać przez cały rok. Teraz zyskujemy silnego sprzymierzeńca. Na rynku dostępna jest nowa marka innowacyjnych i wyspecjalizowanych środków owadobójczych – TEZA. Czytaj więcej »

 • Rozpoczęcie sezonu grillowego trudno przegapić. Już po Świętach Wielkanocnych w gazetkach handlowych zaczynają pojawiać się promocje związane z imprezami na świeżym powietrzu. Czytaj więcej »

 • Campari rozpoczyna Negroni Week!

  Czwartek, 07 czerwca 2018

  Międzynarodowa inicjatywa producenta legendarnego, włoskiego apritifu trwać będzie od 4 do 10 czerwca 2018 r. W jej ramach lokale na całym świecie będą promować koktajl Negroni bazujący na Campari, jednocześnie angażując się w zbieranie środków na wybrane cele dobroczynne. Czytaj więcej »

 • Vileda, marka znana z innowacyjnego podejścia do produktu, udoskonala i rozbudowuje segment desek do prasowania i pokrowców. Oferta została wzbogacona o kilka nowości produktowych, a wszystkie produkty, od lat cenione przez użytkowników, przeszły relaunch i zostały wyposażone w pokrowce z nowym wzorem. Dodatkowo model Viva Express Premium Plus zadebiutował z nowym pokrowcem Total... Czytaj więcej »

 • Grupa, będąca światowym liderem w produkcji orzechów i suszonych owoców, prezentuje model zintegrowanego rozwoju, którego celem jest zwiększenie produkcji na zasadach partnerskich. Realizowane są inwestycje o wartości 2 milionów euro. Czytaj więcej »

 • Do winiarni Engine House 25 w Pittsburghu chętnie zaglądają znani amerykańscy sportowcy, artyści a wśród nich choćby Eddie Vedder z Pearl Jam. Jednym z sekretów winiarni mieszczącej się w dawnej strażnicy jest temperatura, którą kontroluje automatyczny system stworzony przez Polaków. Czytaj więcej »

 • Przeciwdziałanie zanieczyszczeniu plastikiem jest głównym celem startującej właśnie kampanii „Zielona wstążka #DlaPlanety”, która zachęca Polaków do składania ekologicznych zobowiązań. W akcję, organizowaną przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa z okazji Światowego Dnia Środowiska, włączyła się Coca-Cola, wspierająca walkę z zanieczyszczeniem środowiska plastikiem. Czytaj więcej »

 • Już dziś Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który w ponad 100 krajach, również w Polsce, obchodzony jest 5 czerwca. Jednak o kondycji środowiska naturalnego i o tym, jak nasze działania oraz decyzje wpływają na przyrodę warto pamiętać na co dzień – nie tylko od święta. Podstawą do zmiany nawyków i zachowań jest konsekwentna edukacja społeczeństwa. Dlatego tak ważnym... Czytaj więcej »

 • Festiwal Czekolady Kawy i Słodyczy w Gdańsku

  Poniedziałek, 04 czerwca 2018

  Ponad 1000 osób odwiedziło stoisko „Bałtyku” podczas I „Festiwalu Czekolady, Kawy i Słodyczy” w Gdańsku. Firma zaprezentowała m.in. swoją najnowszą kolekcję likworków „Mokka” oraz ziaren „Kofito”. Była fontanna czekolady „Bałtyku”, degustacje oraz konkursy z nagrodami. Czytaj więcej »

 • Ile, jakie, dlaczego? Ciekawie o warzywach

  Poniedziałek, 04 czerwca 2018

  Ile warzyw spożywają Polacy, a ile zalecają instytucje zajmujące się żywieniem? Jak komponować posiłki, by realizować te zalecenia? Dlaczego warto jeść warzywa? Opowiada Joanna Piekarska, żywieniowiec Knorr, marki Fixów Rodzinnych. Czytaj więcej »

 • Nagrody dla najlepszych baristów

  Piątek, 01 czerwca 2018

  McDonald’s Polska zorganizował dla swoich pracowników kolejną edycję konkursu McCafé Barista Cup. Zmagania rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku i składały się z pięciu etapów. Zwycięzcą drugiej odsłony konkursu została Jolanta Wójtowicz, na co dzień pracująca w restauracji McDonald’s w Lublinie. Najlepsi bariści wygrali m.in. cenne nagrody rzeczowe, a finałowa trójka... Czytaj więcej »

 • W trzecim kwartale 2017 r. Inspekcja Handlowa sprawdzała żywność, której oznakowanie sugerowało przeznaczenie dla określonych grup konsumentów. Przepisy określają pewne komunikaty, którymi producenci mogą podkreślać szczególne właściwości swoich wyrobów, np. kiedy produkt można nazwać bezglutenowym, niskokalorycznym/light, dla małych dzieci albo suplementem diety. Nie... Czytaj więcej »

 • 5 mitów na temat soku w kartonie

  Środa, 30 maja 2018

  Warszawa, 30 maja 2018 – Eksperci przekonują, że soki są zdrowe i bogate w wartości odżywcze. Czy prawdą jest, że 100% sok w kartonowym opakowaniu, z dłuższym terminem przydatności do spożycia, jest równie zdrowy, jak ten przygotowany w domu? Z okazji Światowego Święta Soku obchodzonego 30 maja, obalamy 5 najczęstszych mitów dotyczących tego napoju w kartonie! Czytaj więcej »

 • Baltona podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” 9-letnią umowę najmu powierzchni handlowych, obejmującą 14 lokali o łącznej powierzchni niemal 3000 m2, w obu terminalach Lotniska Chopina w Warszawie. Pierwsze sklepy zostaną otwarte już tego lata a całość inwestycji zostanie ukończona na początku przyszłego roku. Pasażerom lotniska Chopina w Warszawie... Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia i Fabryka Pizzy, zamierza rozwijać sprzedaż poprzez zwiększanie liczby restauracji oraz rozwój w segmencie delivery. Usługa jest już świadczona w 23 miastach z 46 restauracji należących do Sfinks Polska. Liczba ta ma wzrosnąć do 56 lokali jeszcze w pierwszej połowie roku. Sfinks uruchomił też... Czytaj więcej »

 • Coca‑Cola HBC Polska po raz piąty włączyła się w organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Zwyciężczyni finału otrzymała indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Czytaj więcej »

 • „BAŁTYK” na Dzień Dziecka

  Poniedziałek, 28 maja 2018

  Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” wspierają akcje charytatywne organizowane z okazji Dnia Dziecka. Słodycze z gdańskiej fabryki czekolady trafią do dzieci objętych opieką Fundacji Hospicyjnej oraz na międzynarodową akcję „Dream Night at ZOO”. Czytaj więcej »

 • Pięć tygodni zabawy, kreatywne zgłoszenia i dwadzieścioro nagrodzonych dzieci. Właśnie zakończył się organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej konkurs „Bądź jak Twój piłkarski idol”, w którym najmłodsi futbolowi kibice mieli za zadanie upodobnić się do swoich ulubionych reprezentantów Polski w piłce nożnej. Spośród nadesłanych propozycji, Kapituła Konkursowa... Czytaj więcej »

 • Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten uruchomiła właśnie nową stronę internetową. Daje ona ciekawe możliwości, jeśli chodzi o klientów, współpracę z producentami, jak i prezentację sklepów partnerskich Chortenu. Czytaj więcej »