Z rynku FMCG

 • Handel detaliczny - mocni coraz mocniejsi

  Wtorek, 17 września 2019

  To co dzieje się w polskim handlu detalicznym w ciągu kilku lat może przeorać polski rynek obrotu produktami FMCG. Tempo zmian przypomina nieco to z drugiej połowy lat 90-tych, gdy na rynek weszli wielcy międzynarodowi operatorzy handlowi. Czytaj więcej »

 • Szacuje się, że w 2021 roku wolumen przesyłek może wzrosnąć do 500 mln sztuk z niecałych 392 w roku 2018. Szybki rozwój branży napędza inwestycje firm logistycznych w technologie i innowacje, dyktowane oczekiwaniami klientów, które są związane głównie z jak najszybszym czasem dostawy. Dlatego DHL Parcel uruchomił właśnie pod Warszawą nowy terminal, wyposażony w... Czytaj więcej »

 • Chociaż do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, dla niektórych jest to odpowiedni moment, aby myśleć już o świątecznych upominkach dla swoich najbliższych. Z najnowszego badania Mastercard wynika, że znaczna część Polaków kupuje prezenty wcześniej, ponieważ wiąże się to m.in. z możliwością skorzystania z atrakcyjnych ofert czy rozłożenia... Czytaj więcej »

 • Mazowieckie Święto Chleba i Sera z Hochland!

  Poniedziałek, 16 września 2019

  W niedzielę 15 września na węgrowskim rynku odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera, którego sponsorem już trzeci raz z rzędu była firmy Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Warszawa w klimacie whisky i ginu

  Poniedziałek, 16 września 2019

  Już wkrótce święto wszystkich fanów whisky ponownie zagości w Centrum Praskim Koneser. Organizatorzy zbliżającego się Whisky Live Warsaw zapowiadają moc atrakcji oraz rozbudowany o segment ginów koncept festiwalowy. Czytaj więcej »

 • Goplana ogłasza konkurs kulinarny #Let’s Bake!

  Poniedziałek, 16 września 2019

  16 września wystartował konkurs konsumencki „#Let’s Bake!” marki Goplana, adresowany do pasjonatów wypieków i pięknych zdjęć. Akcja, która potrwa do 7 października, ma na celu inspirację do kulinarnych odkryć z wykorzystaniem słodyczy marki. Działania wesprze kampania w internecie i komunikacja w punktach sprzedaży. Czytaj więcej »

 • Liczne nowości produktowe i coraz bardziej domowe, udoskonalone receptury to zaledwie pierwsze zwiastuny dynamicznych zmian zachodzących w firmie Profi. Niedawno odświeżeniu poddany został oficjalny logotyp, który bazuje na znanym od dekad, kultowym wizerunku koguta. To jednak nie wszystko, ponieważ w ostatnich dniach także strona internetowa zyskała zupełnie nową odsłonę,... Czytaj więcej »

 • Czarnocin bije na głowę

  Piątek, 13 września 2019

  Kubeczki z dzióbkami, składane łyżeczki, ręczna produkcja, jakość oraz smak - oto wyróżniki mleczarni Czarnocin zaprezentowane podczas konferencji w salonie prasowym IMR advertising by PR. Czytaj więcej »

 • W roku 2018 Fundacja Auchan na rzecz młodzieży przyznała Fundacji Auxilium, działającym przy Zespole Szkół Specjalnych w Piasecznie dofinansowanie na projekt „Od nasionka do jedzonka”. W ramach projektu powstała pracownia kuchenna i powstanie ekologiczny ogródek warzywny, który będzie uprawiany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i wolontariuszy sklepów Auchan. Dodatkowo... Czytaj więcej »

 • Niemal czterech na dziesięciu kierowców chciałoby otrzymywać spersonalizowane reklamy po wjeździe na stacje paliw. Prawie co trzecia osoba oczekiwałaby informacji o promocjach alkoholi. Nieco mniejsze zainteresowanie wzbudzają sprzęty i części eksploatacyjne do samochodów (27%), a także oferty gastronomiczne (19%). Kolejne miejsca we wskazaniach respondentów zajęły ogólne ceny... Czytaj więcej »

 • Liczba farm alpak w Polsce rośnie z roku na rok jako alternatywa dla coraz mniej opłacalnej hodowli owiec. Jedna alpaka to nawet 5 kg luksusowej wełny rocznie. Zwierzęta te hoduje się jednak także do celów związanych z agroturystyką i rehabilitacją osób niepełnosprawnych. O popularności alpak decydują również niskie koszty utrzymania, nieprzekraczające zazwyczaj 100 zł... Czytaj więcej »

 • Kalifornijskie żniwa trwają!

  Czwartek, 12 września 2019

  Dostojne sady kalifornijskiej śliwy zamieniły się prawdopodobnie w najbardziej ożywione miejsce Północnej Kalifornii. Trwają śliwkowe żniwa w USA. Cały świat oczekuje na świeżą dostawę suszonych śliwek wysokiej jakości. Obecnie Kalifornia jest największym globalnym producentem suszonej śliwki, który zaopatruje 40 proc. światowych rynków. Czytaj więcej »

 • Sieć hurtowni MAKRO Polska, w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne, zorganizowała drugie spotkanie z cyklu Historyczny Stół Kulinarny. Wydarzenie, będące jednocześnie inauguracją stołecznego szlaku kulinarnego, odbyło się 10 września w Warszawie. Degustacji historycznych dań w nowoczesnej odsłonie towarzyszyła opowieść o warszawskiej kuchni. Akcję wspiera Miasto Stołeczne... Czytaj więcej »

 • Tymbark został sponsorem głównym targów Poznań Game Arena 2019. Marka – obecna nie od dziś w gamingowym świecie – pojawi się na wydarzeniu, na którym 18-20 października spotkają się fani wirtualnej rozrywki. Czytaj więcej »

 • Marka Czas na Herbatę świętuje 22 urodziny

  Czwartek, 12 września 2019

  Dla jednych wrzesień to synonim powrotu do szkoły, dla innych – moment pożegnania lata i powitania jesieni, natomiast dla marki Czas na Herbatę miesiąc ten jest okazją do świętowania. W tym roku znana i lubiana sieć sprzedaży wyjątkowych, herbacianych kompozycji obchodzi 22 urodziny, a bilans jej dokonań pokazuje, że przed nią jeszcze wiele równie udanych lat. Czytaj więcej »

 • Bracia Sadownicy jako pierwsi wprowadzają na polski rynek opakowanie na świeże jabłka, które jest w trendzie zero waste. Owoce zabezpiecza specjalnie zaprojektowana i opatentowana tekturowa tacka wraz z papierową owijką, dzięki czemu folia została całkowicie wyeliminowana. Wybierając ten produkt konsumenci mają okazję zadbać o ochronę środowiska poprzez redukcję użycia... Czytaj więcej »

 • Gruzja – słynąca z niepowtarzalnych widoków i wyjątkowego jedzenia przyciąga wiele osób, pragnących poczuć atmosferę i smaki tego kraju. Jednym z nich jest Marcin Kozerawski –przedsiębiorca prowadzący kilka spółek o różnych profilach, który zdecydował się przenieść cząstkę tego magicznego miejsca właśnie do Polski. Tak powstała Batumi, czyli sieć piekarni... Czytaj więcej »

 • Wielkie sprzątanie świata odbywa się cyklicznie we wrześniu, w ramach akcji "Clean up the World". Hochland ponownie dołączył do działań na rzecz ochrony środowiska. Czytaj więcej »

 • „Bałtyk” na Mistrzostwach Polski

  Wtorek, 10 września 2019

  „Bałtyk” zwiększa zaangażowanie w wydarzenia promujące aktywny styl życia. Tym razem firma wspierała prestiżowe zawody w kolarstwie górskim - Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019. Czytaj więcej »

 • Dlaczego wyrzucam rocznie 235 kg produktów spożywczych? - to pytanie powinien zadać sobie każdy z nas. Statystyki pokazują bowiem, że głównym „producentem” wyrzucanej żywności są gospodarstwa domowe (53%), a przeciętny Polak w ciągu roku marnuje właśnie około 235 kg jedzenia. Traci na tym nie tylko nasz portfel, ale i całe środowisko. Czas dokonać wyboru. I postawić na... Czytaj więcej »

 • Trwa czwarta edycja Wielkiej Loterii Almette, w której do wygrania będzie całoroczny, w pełni wyposażony dom z widokiem na Giewont! Dodatkowo codziennie będą losowane nagrody o wartości 7 x 1000 zł. W loterii może wziąć udział każdy, kto dokona zakupu puszystego serka Almette i zarejestruje kod z opakowania lub wyśle SMS. Czytaj więcej »

 • Właśnie dzisiaj, PepsiCo w Polsce uruchomiła nowoczesny portal korporacyjny i produktowy stworzony z uwzględnieniem najnowszych trendów komunikacyjnych. To miejsce, w którym konsumenci, media i wszystkie osoby zainteresowane działalnością PepsiCo w naszym kraju w łatwy i przystępny sposób dowiedzą się o aktualnych działaniach firmy, jej produktach, inwestycjach, a także... Czytaj więcej »

 • W Sertop duże zmiany

  Poniedziałek, 09 września 2019

  Tyski producent serków topionych i smażonych wprowadza zmiany w designie opakowań swoich produktów! - Cykl zmian rozpocznie pojawieniem się kubeczków serów smażonych z nową szatą graficzną. Zawartość w dalszym ciągu będzie najwyższej jakości – mówi Aneta Będkowska Marketing Manager w Sertop sp. z o.o. – Odświeżone opakowania pozostałych produktów będą stopniowo... Czytaj więcej »

 • Za nami przyznanie nagród laureatom XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Była to edycja wyjątkowa, ponieważ Kapituła Rankingu zdecydowała się wyróżnić najlepszych w trzech kategoriach wielkościowych: największe, duże i skupowe spółdzielnie Mleczarskie. Czytaj więcej »

 • W miniony weekend w Wadowicach na stadionie MKS Skawy odbył się finał XI Międzynarodowych Mistrzostw Pracowników Maspex w piłce nożnej. Najlepszym zespołem została drużyna reprezentująca Strukturę Handlową Tradycja Beverages. Czytaj więcej »

 • Mobilne rozwiązanie ułatwi dostosowywanie się do zmian w przepisach prawa pracy, pomoże zmniejszyć rotację zatrudnienia i usprawni planowanie grafiku zgodnie z przewidywanym zapotrzebowaniem. Czytaj więcej »

 • Działające na rynku sklepy zapytano o stosowane metody utrzymywania czystości. Pytania dotyczyły trzech procesów – technicznego, informacyjnego i kontrolnego. Informacji udzieliła blisko połowa podmiotów. Analiza m.in. wykazała, że w wielu placówkach sprzątanie jest nadal nadzorowane w postaci papierowych formularzy. Co niektórzy eksperci oceniają jako przestarzałe i zawodne... Czytaj więcej »

 • Redberry planuje rozwój sieci

  Piątek, 06 września 2019

  Redberry, lider segmentu mrożonych jogurtów w Polsce planuje rozszerzenie działalności o wprowadzenie do kolejnych lokali konceptu Hummus Love. Są to pierwsze tego typu restauracje w Polsce, które powstały w centrach handlowych. W tym celu zostaną przeprojektowane dotychczasowe wyspy i bary sokowe, które będą swoich klientów zachęcały również do spożywana dań na bazie hummusu.... Czytaj więcej »

 • ACTIVATE: THE GLOBAL CITIZEN MOVEMENT, w Polsce pod nazwą "Jak zmienić świat", sześcioodcinkowy serial dokumentalny wyprodukowany przez National Geographic i Procter & Gamble we współpracy z Global Citizen i RadicalMedia, będzie miał swoją światową premierę 5 września o 21:00 czasu wschodnioamerykańskiego i o 20:00 czasu środkowoamerykańskiego. Serial będzie emitowany w 172... Czytaj więcej »

 • Grupa Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło czy Fabryka Pizzy, otworzyła w Siedlcach pierwszy gastro pub pod szyldem Piwiarnia Warki i drugą restaurację Sphinx. Oba nowo powstałe lokale mieszczą się w centrum miasta, w Galerii Siedlce przy ul. Józefa Piłsudskiego 70. Prowadzone są w modelu franczyzowym. Czytaj więcej »