Handel

Co wiemy o nowo otwartych sklepach Netto

Czwartek, 05 sierpnia 2021
Netto kontynuuje dynamiczny proces otwierania kolejnych sklepów przejętych po sieci Tesco. 5 sierpnia pod szyldem Netto rozpoczęło funkcjonowanie sześć takich placówek. Otworzył się też nowy sklep w Oświęcimiu.
Pod koniec lipca Netto otworzyło swój pięćdziesiąty sklep przejęty po polskiej części Tesco. W czwartek, 5 sierpnia, planowo otwarto kolejne siedem placówek sieci, w tym sześć powstałych w miejsce Tesco. Netto przybliżyło się tym samym do postawionego sobie celu, jakim jest otwarcie 150 sklepów do końca roku.

Największy otwarty w tym tygodniu sklep znajduje się przy ul. Koszalińskiej 82 w Szczecinku. Jest to drugi sklep Netto w mieście, a jego powierzchnia wynosi całe 2 000 m2. Podobnych rozmiarów jest pierwsze Netto w Pruszczu Gdańskim, zlokalizowane przy ul. Ignacego Domeyki 1.

Sklepy znajdujące się przy ul. Starodąbrowskiej 17 w Tarnowie oraz przy ul. Legionów 13 w Oświęcimiu mają powierzchnię, kolejno, 850 i 800 m2. Tarnów to kolejne miasto, w którym Netto debiutowało w tym tygodniu, podczas gdy Oświęcim posiada od czwartku aż cztery otwarte sklepy sieci.

Pozostałe nowe sklepy zajmują ok. 600 m2 każdy i zlokalizowane są w Szydłowcu (ul. Jastrzębska 2), Skierniewicach (ul. Reymonta 8A), oraz w Rybniku (ul. Patriotów 33). Mieszkańcy Szydłowca po raz pierwszy będą mogli odwiedzić sklep Netto w swojej okolicy.

W Skierniewicach otwarto drugi sklep sieci, za to w Rybniku – czwarty.

Wszystkim cotygodniowym inauguracjom towarzyszą specjalne atrakcje – w dniu otwarcia wszyscy odwiedzający otrzymują w dodatku do zakupów wygodną, dużą torbę wielokrotnego użytku. Natomiast w każdą sobotę na wszystkich klientów czekają atrakcje takie jak koło fortuny, a na najmłodszych m.in. konkurs plastyczny oraz rysowanie przy muzyce. Przed wybranymi nowymi sklepami Netto pojawia się także food truck i najlepszy bramkarz świata – Robokeeper. Ponadto w dniach od czwartku do soboty obowiązuje zawsze specjalna oferta promocyjna, w ramach której ceny są niższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Nowo otwierane sklepy funkcjonują w unikatowym formacie Netto 3.0, który nawiązuje do stylu skandynawskiego. Jego wyznacznikami są praktyczny i minimalistyczny charakter nie tylko wyposażenia, ale też kolorystyki sklepów. Szerokie alejki, lampy zapewniające neutralne oświetlenie czy drewniane elementy wystroju zapewnią kupującym komfort i przyjazną atmosferę robienia zakupów.

Cechą charakterystyczną każdego Netto jest bogaty asortyment, obejmujący 3000 produktów w stałej ofercie (w tym 1000 produktów marek własnych) w atrakcyjnych cenach. Klienci mają do dyspozycji szeroki wybór (ponad 150 gatunków) świeżych owoców i warzyw, produkty bezglutenowe, bezlaktozowe, bezcukrowe, produkty z certyfikatem BIO, a także produkty ze strefy TO GO obejmującej szeroką gamę dań gotowych.

Dla swoich nowych klientów Netto przygotowało jak zawsze bogatą ofertę promocyjną, która obowiązuje w sklepach w dniach 5-7 sierpnia lub do wyczerpania zapasów. Obejmuje ona m.in. produkty spożywcze: wybór owoców i warzyw, chrupiącego, odpiekanego na miejscu pieczywa, świeżego mięsa „Prosto z zagrody”, czy słodkości. Specjalna oferta otwarciowa to także asortyment non-food (sprzęt AGD, elektronika, przedmioty do kuchni lub do sypialni). Znalazły się w niej także produkty dla najmłodszych: m.in. pieluchy i nawilżane chusteczki marki własnej Netto – „Hello sensitive”, która wyróżnia się brakiem zapachu, brakiem barwników i antyalergicznym charakterem.

Do końca roku sieć planuje otworzyć łącznie ponad 150 sklepów w całej Polsce. Koniec całego procesu konwersji planowany jest na połowę przyszłego roku.

W związku z pandemią Covid-19 wszystkie sklepy Netto funkcjonują zgodnie z wszelkimi obostrzeniami i zasadami bezpieczeństwa. Placówki wyposażone są w środki ochronne zabezpieczające zarówno klientów, jak i pracowników.

We wszystkich nowych sklepach istnieje możliwość wypłaty gotówki.tagi: Netto , sieci handlowe , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , Tesco , przemysł spożywczy ,