Wiadomości

Oświadczenie Grupy Eurocash dotyczące epidemii koronawirusa

Wtorek, 24 marca 2020
Grupa Eurocash jest największym hurtowym dystrybutorem żywności w kraju. Każdego dnia dociera do ponad 80 000 przedsiębiorców prowadzących małe i średnie sklepy detaliczne. Łącznie blisko 15% żywności sprzedawanej w polskich sklepach przechodzi przez centra dystrybucyjne i hurtownie Grupy Eurocash.
Skala naszej działalności nakłada na nas wyjątkową odpowiedzialność w kontekście trwającej właśnie epidemii koronawirusa. Naszym celem i misją społeczną jest zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw żywności do ludzi w całej Polsce. Nasze hurtownie i centra dystrybucyjne pracują aktualnie na zwiększonych obrotach, dzięki czemu proces ten przebiega płynnie, z zachowaniem najwyższych standardów dot. Jakości – oświadczył Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash.

Naszym absolutnym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów – właścicieli sklepów, ich pracowników, a także pracowników Grupy. Dlatego Zarząd Grupy Eurocash powołał Zespół ds. COVID-19, który podejmuje strategiczne decyzje we wsparciu wszystkich obszarów biznesowych Grupy w tym zakresie. Wprowadziliśmy odpowiednie procedury dot. pracy i higieny w naszych biurach, sklepach, hurtowniach i centrach dystrybucyjnych. Prowadzimy szeroką kampanię informacyjną skierowaną do naszych pracowników i klientów. Stworzyliśmy specjalne infolinie, organizujemy cykliczne webinaria Zarządu na temat epidemii. Pracujemy niezwykle intensywnie i jesteśmy do stałej dyspozycji naszych pracowników i klientów – powiedział Luis Amaral.


tagi: Grupa Eurocash, oświadczenie, epidemia koronawirusa,