Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach 10. edycji programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez firmę Danone oraz Banki Żywności – Partnera Strategicznego, odbędzie się w piątek i sobotę 28 i 29 września. Ogólnopolska Zbiórka Żywności to jeden z podstawowych elementów programu Podziel się Posiłkiem, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. To bardzo prosty sposób, by pomóc niedożywionym maluchom.
W ponad 2 500 sklepów, w całej Polsce - 40 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności będzie zbierać produkty zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla dzieci. Darczyńcą może być każdy.
Na terenie wybranych sklepów, przy specjalnie oznakowanych koszach, czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. W ubiegłym roku zebraliśmy rekordową ilość żywności - 549 ton. Mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie jeszcze wyższy i w ramach Podziel się Posiłkiem, uda nam się przekazać kolejny milion posiłków dla potrzebujących dzieci. Dlatego zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem już 28 i 29 września!
Lista sklepów organizujących zbiórkę dostępna jest na stronie www.podzielsieposilkiem.pl oraz na stornie bankizywnosci.pl. Banki Żywności po segregowaniu i zważeniu produktów żywnościowych przekażą je bezpośrednio do organizacji oraz instytucji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.
Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.W tym roku odbędzie się również internetowa odsłona zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem. Od 28 września do 8 października w sklepie internetowym pod adresem: www.e-piotripawel.pl/zakupycharytatywne/ będzie można kupić produkty, i przekazać je na rzecz niedożywionych dzieci.
tagi: Ogólnopolska Zbiórka Żywności , Podziel się posiłkiem , Banki Żywności ,
Jak wynika z najnowszego raportu firmy technologicznej...
Dzięki podpisanej z Axpo Polska umowie route-to-market sklepy...
Lidl jako pierwsza sieć handlowa zamontowała butelkomaty we...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...
Światowi dostawcy nie nadążają z dostawami do Polski...
Inwestycje w maszyny i wyższa sprzedaż...
Eksperci zapowiadają, że nowe przepisy TFR i MiCA...
W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa....