Wiadomości

Adam Kamiński dołącza do Mondelez

Piątek, 10 maja 2024
Mondelēz International, globalny lider w branży przekąsek i producent czekolad Milka, ciastek Oreo i Delicje, rogalików 7Days oraz wafelków Prince Polo, ogłosił nowego lidera fabryk ciastek w Jarosławiu i Płońsku. Od 6 maja br. funkcję tę pełni Adam Kamiński, który dołączył do firmy jako Starszy Dyrektor Klastra Ciastek Mondelez w Polsce.
Adam Kamiński jest doświadczonym liderem z ponad 20-letnim stażem zdobytym podczas pracy na wielu rynkach na całym świecie m.in. w branży FMCG. Pełniąc funkcje kierownicze na poziomie lokalnym i regionalnym w Europie, USA i AMEA, zarządzał strategią, zróżnicowanymi zespołami oraz kompleksowymi operacjami w obszarze łańcucha dostaw w takich firmach jak Aujan Group Holding, Reckitt Benckiser i Philips Lighting. Z sukcesem wdrażał projekty z zakresu produkcji, logistyki, zaopatrzenia i planowania popytu, optymalizując wydajność procesów, redukując koszty, zwiększając zadowolenie klientów i konsumentów oraz aktywnie wspierając rozwój biznesu.

– Adam jest niezwykle doświadczonym liderem łańcucha dostaw z ogromną wiedzą z zakresu udoskonalania procesów produkcyjnych wspartą uzyskaniem certyfikatu Six Sigma Black Belt. Jestem przekonany, że objęcie przez niego funkcji lidera dla Klastra Ciastek w Polsce przełoży się na wzmacnianie kultury współpracy i innowacji w naszych fabrykach produkujących ulubione przez konsumentów ciastka marek takich jak Milka, Delicje, Lubisie, czy San – powiedział Andrea Brambilla, SVP Mondelez Supply Chain Bakery w Europie.

– Cieszę się, że po kilkunastu latach pracy za granicą wróciłem do Polski, żeby dołączyć do organizacji, która jest nie tylko globalnym liderem w branży przekąsek, ale także aktywnie działa w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, które są mi niezwykle bliskie – powiedział Adam Kamiński, Starszy Dyrektor Klastra Ciastek Mondelez w Polsce. – Dziękuję pracownikom fabryk ciastek w Płońsku i Jarosławiu za ciepłe powitanie. Nie mogę się doczekać naszej współpracy i tego, co przed nami – dodał.

W wolnych chwilach Adam Kamiński spędza aktywnie czas biegając, żeglując, nurkując i uprawiając kolarstwo. Oprócz sportu z pasją słucha muzyki, biorąc udział w festiwalach i koncertach.Źródło: Mondelēz International
Fot: mat. prasowetagi: Adam Kamiński , Mondelez International , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,