Z rynku FMCG

Wielkie sportowe emocje – 11 Hochland Półmaraton - największa w Kaźmierzu impreza biegowa za nami!

Poniedziałek, 25 września 2023
Tradycyjnie ostatnia niedziela września upłynęła pod znakiem największej imprezy biegowej w Kaźmierzu. W samym sercu Kaźmierza wystartowało kilkuset biegaczy w kilku biegach. Pojawiły się reprezentacje zespołów biegowych, znakomici goście, uwielbiani wolontariusze. Co więcej? Strefy kibicowania na całej trasie, koncerty, happeningi i atrakcje dla całych rodzin sportowców i kibiców w strefie biegacza.
11 Hochland  Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha to był prawdziwie sportowy dzień dla Kaźmierza. Do wyboru były trzy warianty: bieg na 10 km, bieg na 21,1 km, oraz marsz Nordic Walking na dystansie 10 km. Nie zapomniano również o najmłodszych. Dla dzieci w wieku 4-12 lat zostały przygotowane zostały biegi krótkie oraz szereg zabaw i animacji.

To było święto biegaczy, podczas którego zawsze króluje przyjazna, rodzinna, piknikowa atmosfera. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kaźmierz, a współorganizatorem, od samego początku, Hochland Polska, którego fabryka znajduje się właśnie w Kaźmierzu. Ta wyjątkowa inicjatywa sportowa przyciąga zarówno pasjonatów biegania i sportowych wyzwań, jak i lokalnych mieszkańców lubiących aktywny wypoczynek w wolny dzień. Sporą grupę biegaczy reprezentują też pracownicy Hochland Polska.

Trasa była niezwykle malownicza, prowadziła w większości odcinkami gruntowymi wśród pól i lasów, ale miała też spore przewyższenie na zaporze w Radzynach. Na trasie zawodnicy i zawodniczki mogli podziwiać malowniczo położoną Dolinę Samy, a Pyrlandzka Dycha rozegrana została na jej skróconym odcinku. Jednak świadomość, że po drodze czekała firmowa formacja Hochland Black Sapal grająca fantastyczne przeboje, a na mecie przekąski przygotowane na bazie pysznych serów Hochland, a także miejscowy specjał – szare kluchy z kapustą i piknikowa atmosfera – bieg był samą przyjemnością.

- Kiedyś Timothy Gallwey słusznie powiedział, że wygrywanie polega na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do osiągnięcia celu. Pokonując własne słabości już wygrywamy!  W Hochland Polska od lat promujemy sportowe aktywności! Liczy się aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, dobra zabawa, a dzięki walce z samym sobą i wytyczaniu nowych wyzwań rozwijamy się. Bieganie daje taką możliwość. Hochland Półmaraton tworzy grupa wyjątkowych ludzi, która realizuje wspaniały bieg. Jestem przekonany, że to wydarzenie będzie rosło, a my razem z nim. Bardzo się cieszę, że widać powracającą modę na bieganie. Nasz cel to ze sportu amatorskiego uczynić powszechne zjawisko i okazję, by być razem, bawić się, spełniać marzenia! Trzymam kciuki za Organizatorów! -  podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.Źródło: Hochland Polska
Fot: mat. prasowetagi: Hochland Półmaraton , Hochland Polska , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,