Z rynku FMCG

Narodowy Dzień Sportu pełen owoców i warzyw

Piątek, 15 września 2023
Zapraszamy na Narodowy Dzień Sportu, by przekonać się, że dobra forma zaczyna się w kuchni. Promotorzy sportu oraz producenci owoców i warzyw po raz drugi łączą siły, by promować zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Będą pokazy kulinarne i degustacje, konkursy z nagrodami, mini targ i zabawy dla dzieci. Zapraszamy w niedzielę 17 września w warzywno-owocowej strefie na błoniach PGE Narodowego.
Przechwytywanie_1.JPG
Wielki piknik na błoniach PGE Narodowego odbędzie się 17 września 2023 r. w godzinach 12:00-17:00. Wydarzenie odbędzie się na powietrzu, na terenie między stacją PKP Warszawa Stadion oraz Aleją Zieleniecką. Wstęp jest bezpłatny.

Narodowy_Dzie___Sportu_2023.jpg

Więcej szczegółów na stronie www.NarodowyDzienSportu.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku: Strefa owoców i warzyw na rodzinno-sportowym pikniku na błoniach PGE Narodowego

Wśród ambasadorów idei Narodowego Dnia Sportu znaleźli się Sławomir Szmal, Mariusz Czerkawski, Andrzej Supron, Hubert Hurkacz, Zbigniew Bródka czy judoka Krzysztof Wiłkomirski. W tym roku zadebiutuje w tej roli znakomity siatkarz Krzysztof Ignaczak.

- Sportowiec, który kończy karierę wie, jakie rzeczy warunkują dobrą formę. To nie jest tylko trening, o którym mówimy codziennie, ale to jest również wypoczynek, regeneracja, i rzecz najważniejsza, odżywianie. Każdy, który kończy karierę mówi: gdybym wiedział to na początku swojej drogi, byłbym mistrzem. Wszystkim młodym polecam trzy rzeczy: ruch, odżywianie i regenerację. Wtedy głowy będziecie mieli świeże - przypomina Sławek Szmal, legendarny bramkarz reprezentacji piłki ręcznej.

a.JPG

Producenci zapraszają rodziny z dziećmi. Przez zabawę pokażą, że dobra forma zaczyna się w kuchni i że warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy w każdym posiłku.

Czeka na Państwa wielu plantatorów, sadowników i przetwórców. Można będzie spróbować ciekawych dań i kupić przetwory na stoiskach, na których przetwórcy osobiście będą nimi częstować.

Rozbudzimy apetyt na sok jabłkowy, marchwiowy i pomidorowy. Będzie dyniowy zawrót głowy. Odkryjemy też nowe, zaskakujące oblicze ziemniaka. Będą czerwone, żółte i zielone papryki, soczyste arbuzy i melony z Polski.

Strefa „Mocy Polskich Warzyw” to zawsze wielobarwna, pyszna i rodzinna moc atrakcji. Konkursy, warsztaty, gry, zabawy, degustacje i duuużo praktycznej wiedzy. Będzie pysznie i aktywnie.

OWOCE_i_WARZYWA_na_Narodowym_Dmiu_Sportu__9_.jpg

Polecamy stoiska polskich sadowników oraz plantatorów owoców jagodowych. Będzie pierwsze tegoroczne minikiwi, aronia, rokitnik, żurawina, owoce liofilozowane i przetwory m.in. z jagody kamczackiej, malin i borówek.

- Zapraszamy do strefy na błoniach PGE Narodowego, wszystkich uczestników zapoznamy z „supermocami” owoców i warzyw - światem różnorodnych smaków, niezwykłych zapachów i feerii barw. Warzywa i owoce to podstawa codziennego odżywiania. W kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!” przekonujemy właśnie najmłodszych, że produkty te są kluczem do utrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia - wymienia Agnieszka Falba-Gałkowska z Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

OWOCE_i_WARZYWA_na_Narodowym_Dmiu_Sportu__1_.jpg

Atrakcją strefy będą pomarańczowe miniciągniki marki Kubota. Popularne traktorki tej marki świetnie sprawdzają się przy pracach ogrodniczych, jak i w roli osprzętu sadowniczego np. przy koszeniu. Dzieci i dorośli zobaczą całą gamę traktorów. Wszystkie będzie można poznać w szczegółach, obok wszystkich zrobić sobie zdjęcia.

- Dzieci w Polsce zbyt dużo czasu spędzają przed komputerami, za często rezygnują z zajęć WF, w efekcie tyją najszybciej w Europie. Owoce i warzywa traktują jako dodatek, a nie jako podstawę odżywiania. To dlatego producenci warzyw i owoców zaangażowali się w Narodowy Dzień Sportu. Łączymy siły i drużynowo zachęcamy do sportu i fajnego odżywiania. Zapraszamy na błonia już w niedzielę - mówi Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Zapraszają miłościwy sportu, dobrego jedzenia i aktywnie spędzanego czasu. Organizatorem Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wspólna strefa owoców i warzyw współfinansowana jest przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw, a realizowana w ramach projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, III edycja”.


Poniżej szczegóły prezentacji 6 projektów, które zobaczymy w niedzielę na błoniach PGE Narodowego

OWOCE_i_WARZYWA_na_Narodowym_Dmiu_Sportu__2_.jpg


Projekt „Moc Polskich Warzyw”

realizowany Zrzeszenie Producentów Papryki RP, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski oraz Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

- Serdecznie zapraszamy do naszej strefy gdzie będzie można poczuć Moc Polskich Warzyw. Jesteśmy w szczycie sezonu na większość uprawianych w Polsce warzyw, dlatego zapewniamy, że na naszym stanowisku będzie pysznie, pięknie i kolorowo. Nie zabraknie też zabaw, atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych. Każdy powinien się z nami zobaczyć 17-go września i przekonać się, że polskie warzywa mają prawdziwą moc! – Mirosław Łuska, prezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP, lidera kampanii Moc Polskich Warzyw.

Projekt #wybieramPOLSKIEjabłka

Uczestnicy eventu Narodowy Dzień Sportu będą mogli przekonać się, że jabłko nie jest nudne i wymyka się schematom. Poznamy mnogość odmian polskich jabłek i ich bardzo szerokie zastosowanie kulinarne, a przede wszystkim jabłko jako najprostsza i najzdrowsza przekąska dla osób aktywnych fizycznie, która można zabrać zawsze ze sobą. Zapraszamy by zobaczyć atrakcyjności smaku, aromatu i koloru jabłek. Poznacie wielu smakoszy, ludzi, którzy jedzą jabłka dlatego, że je lubią, a nie dlatego, że są zdrowe. Jabłko to przyjemność, która daje wiele korzyści naszym organizmom.

OWOCE_i_WARZYWA_na_Narodowym_Dmiu_Sportu__7_.jpg

Projekt „Czas na polskie superowoce!

Wspólny projekt organizacji branżowych i grup producentów owoców jagodowych. Partnerami są Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, Stowarzyszenie Plantatorów Jagody Kamczackiej, Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki, Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Porzeczek, Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA, Stowarzyszenie Plantatorów MiniKiwi oraz Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Partnerem merytorycznym jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Zapraszamy na degustacje i zakupy przetworów z owoców jagodowych. Będą producenci i przetwórcy rokitnika, aronii, minikiwi, malin i jagody kamczackiej, borówki i żurawiny. Będą także owoce liofilozowane i jagodowe wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń. Producenci zaprezentują ich walory i przepisy na jagodowe dania.

Projekt Apetyt na polskie

realizowany przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

Kampania pod wiele mówiącym tytułem „Apetyt na polskie” ma charakter edukacyjny, a jej głównym celem jest zachęcanie do korzystania z bogactwa polskich warzyw, owoców i ich przetworów, takich jak soki i musy. Mamy ich w kraju ogromny wybór! Są nie tylko pyszne, ale przede wszystkim kryją w sobie mnóstwo zdrowia. I choć coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że warzywa i owoce powinny stanowić podstawę naszego menu, wciąż jeszcze dieta wielu z nas pozostawia wiele do życzenia. A poprawa nawyków żywieniowych może być nie tylko smaczna, ale i łatwa. Dlatego organizatorzy kampanii, Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków podczas Narodowego Dnia Sportu przygotowali wiele ciekawych aktywności edukacyjnych oraz atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i najmłodszych, aby poprzez porady dietetyczne i zabawę zachęcić do spożywania większej ilości polskich warzyw, owoców i ich przetworów. Czy wiesz, że szklanka soku może stanowić 1 z ich 5 zalecanych przez ekspertów dziennych porcji? Co to są polifenole? Dlaczego po wysiłku warto sięgnąć po sok z buraka, a sok z pomidora sprzyja utrzymaniu smukłej sylwetki? Czy wiesz, że do soku owocowego producent nie może dodawać żadnych cukrów? Odwiedź koniecznie nasze stoisko i baw się z nami zdobywając wiedzę. Wyjdzie Ci to na zdrowie!

OWOCE_i_WARZYWA_na_Narodowym_Dmiu_Sportu__4_.jpg

Projekt „Ziemniaki czy kartofle”

realizowany przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych

W kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” przedstawiamy ziemniaki jako ciekawy i intrygujący produkt. Odwołujemy się do tradycji spożywania kartofli w Polsce, ich wartości odżywczych i smakowych. Ziemniaki to produkty idealne dla osób aktywnych fizycznie, dbających o formę i sylwetkę, ale także przykładających wagę do kaloryczności posiłków i będących na diecie redukcyjnej.

- Wraz z uczestnikami Narodowego Dnia Sportu odkryjemy nowe oblicze ziemniaków. Poznamy cykl życia ziemniaka, jego typy i odmiany, przygotujemy kartoflane komiksy i będziemy bawić się ziemniaczanymi stemplami. Wiedzą na temat zalet zdrowotnych kartofli podzieli się ekspertka kampanii – dietetyk kliniczny Ewa Trusewicz. Opowie ona o energetycznej mocy kartofli oraz podpowie, kiedy i w jakiej formie włączyć je do jadłospisu osoby aktywnej fizycznie. Dopełnieniem atrakcji będą pyszne ziemniaczane potrawy, które bez wyrzutów sumienia możemy uwzględnić w naszej fit diecie - zapewnia Agnieszka Falba-Gałkowska, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, organizatora kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz”.

Projekt „Jedz Owoce i Warzywa”

realizowany przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych

- Podczas Narodowego Dnia stworzycie własnych warzywno-owocowych superbohaterów, sprawdzicie, czy umiecie rozpoznać warzywa i owoce jedynie po ich kształcie, zakręcicie kolorowym kołem fortuny. Na kolorowym stoisku pokażemy, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw. Spotkamy się też z ekspertką kampanii - dietetykiem dziecięcym Małgorzatą Jackowską, który udzieli rodzicom porad w kwestii żywienia dzieci aktywnych fizycznie” – wymienia Agnieszka Falba-Gałkowska, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, organizatora kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”.

as.JPG


Celem kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!” jest popularyzacja warzyw i owoców wśród dzieci i młodzieży wczesnoszkolnej. Federacja pokazuje dobroczynny wpływ tej grupy produktów na nasze samopoczucie i poprawę stanu zdrowia. Wprowadzenie ich na stałe do jadłospisu dziecka wspomaga rozwój psychospołeczny i psychofizyczny młodego organizmu oraz stanowi skuteczną „broń” w walce z nadwagą i otyłością.

Zapraszamy także rolników, sadowników i przetwórców. Święto sportu to okazja by spędzić czas z rodziną, ale też zobaczyć jak dobrze prezentuje się sektor ogrodniczy, gdy różne środowiska współpracują ze sobą.


Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, III edycja”.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Fot: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

tagi: Narodowy Dzień Sportu , owoce , warzywa , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze , Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw ,