Technologia

Nowy algorytm CHEP zwiększa liczbę odzyskanych palet w Europie o 500 tys. rocznie

Czwartek, 18 maja 2023
CHEP, globalny dostawca rozwiązań z branży łańcucha dostaw, działa na rzecz cyfrowej transformacji swojej działalności, w tym sposobu zarządzania odbiorem palet ze swojego europejskiego call center, które znajduje się w Lizbonie w Portugalii. Podobne pilotażowe projekty przeprowadzane są także poza Europą, w USA i Brazylii.
Alfonso Martín, dyrektor organizacji Productivity Solutions w CHEP Europe, mówi: „Rok temu wystartowaliśmy z projektem „Predict project”, wprowadzając koncepcję odzyskiwania nośników opartą na danych. Dzięki technologii wykorzystującej samouczenie się maszyn w połączeniu z danymi zebranymi od producentów, dostawców i klientów detalicznych opracowaliśmy szereg algorytmów, które tworzą cotygodniowe zadania dla pracowników call center.

„Narzędzie zarządza odbiorami nośników z ponad 100 tys. lokalizacji i w zeszłym roku pomogło nam zwielokrotnić odbiór o 500 tys. sztuk, co zwiększa wydajność łańcucha dostaw i wspiera zrównoważony rozwój”.

Ambitny cel firmy CHEP – całkowite przeprojektowanie modelu do współdzielenia palet - udoskonalenie wiodącego na świecie rozwiązania. Marka chce budować nowe możliwości firmy oraz identyfikować innowacyjne opcje zwiększania wartości dla klienta. Podstawą jest tu transformacja cyfrowa, która wykorzystuje moc danych i cyfrowej analizy. W połączeniu z najważniejszymi zasadami biznesowymi, czyli dotyczącymi ponownego wykorzystania, odporności i regeneracji, CHEP stanie się liderem i pionierem łańcuchów dostaw przyszłości.

Christian Carrasco, dyrektor z organizacji Asset Productivity Process Transformation w globalnym dziale firmy, wyjaśnia: „Przeprowadzamy kompleksowy proces mapowania wszystkich działań zarządzanych przez call center, dzięki czemu zidentyfikujemy obszary do poprawy, które posłużą jako podstawa transformacji”.

„Transformacja call center opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest udoskonalona obsługa klienta. Wszyscy nasi klienci, bez względu na to, czy są to klienci wewnętrzni czy zewnętrzni, oczekują takiej samej obsługi. Drugim jest globalna cyfryzacja, którą należy dopasować z innymi programami transformacji firmy. Trzecim jest zwiększenie wydajności, od optymalizacji procesów po skrócenie czasu spędzonego na rozwiązywaniu problemów”.

Aktualnie call center zajmuje się zarówno połączeniami przychodzącymi, jak i wychodzącymi, obsługując klientów związanych z odzyskiwaniem zasobów. Ponad 100 dedykowanych pracowników udziela informacji w 25 językach, obsługując 28 krajów w Europie. Dodatkowo, strona internetowa collect.chep.com umożliwia łatwe i szybkie złożenie zamówienia odbioru palet online.

Informacje o firmie CHEP

CHEP dociera do większej liczby odbiorców, z większą liczbą towarów i w więcej miejsc niż jakakolwiek inna organizacja na świecie. Nasze palety, kontenery i pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim najbardziej znane światowe marki, którym firma CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej ilości odbiorców w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Firma CHEP, jako pionier gospodarki współużytkowania, stworzyła jeden z najbardziej zrównoważonych biznesów logistycznych na świecie, a to dzięki „współdzieleniu palet”, modelowi współużytkowania i ponownego wykorzystania platform. Ambicją firmy CHEP jest wywieranie pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo, poprzez tworzenie pionierskich, regeneracyjnych łańcuchów dostaw. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. suchy prowiant, produkty spożywcze, środki medyczne i higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. Firma zatrudnia około 11 700 osób i wykorzystuje potencjał zbiorowej wiedzy w oparciu o różnorodność, integrację i pracę zespołową. CHEP posiada około 360 mln nośników, ponad 750 centrów serwisowych, które obsługują ponad 500 tys. punktów odbioru obejmujących takie marki jak Procter & Gamble, Sysco i Nestle. CHEP jest częścią Brambles Group i działa w około 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.Źródło: CHEPtagi: algorytm CHEP, , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,