Z rynku FMCG

Frigo Logistics podsumowuje rok działalności w zakresie transportu cysternami i planuje zakup floty

Piątek, 12 maja 2023
Logistyka płynnych produktów spożywczych, jak m.in. soki, mleko, masło, glukoza, oleje czy wina – to obszar, które wiodący w Polsce operator logistyczny dla żywności mrożonej wprowadził do swojej oferty w ciągu ostatniego roku. Teraz, po ponad kilkuset zrealizowanych dostawach, przyszedł czas na pierwsze podsumowania.
Jak mówi Łukasz Plak – Kierownik Działu Transportu Cysternami we Frigo Logistics – mimo dużej konkurencji, pracy nie brakuje, zleceń jest dużo: – Dobrze odnaleźliśmy się na rynku, mimo startu w trudnej, dynamicznie zmieniającej się sytuacji wojny. Dzięki temu, że zrealizowaliśmy postawione sobie założenia i widzimy potencjał do rozwoju, chcemy jeszcze mocniej zaznaczyć swój udział na rynku – poprzez zakup floty. Na początek, w ciągu najbliższych miesięcy, planujemy zakupić kilkanaście cystern w pełni wyposażonych, dwu- i trzykomorowych, co zapewni nam elastyczność w pracy z klientami.

Do tej pory Dział Transportu Cysternami Frigo Logistics zrealizował blisko tysiąc transportów, a większość z nich – bo aż 9 na 10 – miało zakres międzynarodowy. Szczególnie często obsługiwanymi przez firmę rynkami są Hiszpania, Niemcy, Bułgaria, kraje Beneluksu, Włochy, a nawet Mołdawia.

– Jako Polska głównie eksportujemy soki i koncentrat jabłkowy (to od lat zdecydowany nr. 1 jeżeli chodzi o wolumeny). Niemniej, popularny jest również eksport olejów: słonecznikowego i rzepakowego. Importujemy z kolei głównie olej palmowy i produkty mleczne. Rozwój naszego biznesu w ostatnim roku wzmocniła konieczność przeniesienia transportów „na koła” – jaka nastała po zablokowaniu portów w Ukrainie. To szczególnie istotne z racji że Ukraina jest dominującym producentem oleju słonecznikowego (ale też zbóż czy pszenicy) w Europie – dodaje Łukasz Plak – Kierownik Działu Transportu Cysternami we Frigo Logistics.

Codzienna praca operatora w zakresie transportu płynnych produktów spożywczych przy użyciu cystern jest obwarowana wieloma wymaganiami ze względu na różnorodność przewożonych produktów, jak i procedur mycia cysterny przed załadunkiem. Nie bez znaczenia jest również zróżnicowane wyposażenie cystern.Źródło: Frigo Logistics
Fot: mat. prasowe


tagi: Frigo Logistics , transport cysternami , magazynowanie , logistyka , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,