Wiadomości

Pamapol podpisał umowę z firmą należącą do Roberta Makłowicza

Wtorek, 07 marca 2023
Pamapol podpisał umowę o współpracy z firmą Propinquus należącą do Roberta Makłowicza. W ramach umowy Pamapol oraz Propinquus będą wspólnie tworzyć produkty spożywcze – poinformowała spółka w komunikacie.
Jak czytamy w komunikacie, Pamapol zobowiązał się zapewnić spółce joint venture, której wspólnikami będą Propinquus oraz Pamapol moce produkcyjne oraz finansowanie, a Propinquus zobowiązał się wnieść do Spółki zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa, w tym prawa z umowy licencyjnej na unijne znaki towarowe „Makłowicz i Synowie”.

Umowa o współpracy przewiduje, że obie firmy powołają do życia nową spółkę, w której Pamapol będzie miał 60 proc., a spółka Propinquus 40 proc. udziałów. Jak czytamy dalej w komunikacie, Pamapol wniesie do niej wkład gotówkowy w wysokości 2 mln zł, a spółka Roberta Makłowicza wkład niepieniężny o wartości 1,2 mln zł. Na tę kwotę złożą się m.in. prawa do korzystania z receptur wytworzenia produktów oraz prawa do korzystania w wyłącznej licencji na unijne znaki towarowe „Makłowicz i Synowie. Prawa do znaku firma Propinquus posiada na mocy oddzielnej umowy ze spółką Makłowicz s.c. Agnieszka Makłowicz, Robert Makłowicz.

Umowa między Grupą Pamapol a Propinquus została zawarta na 30 lat. Przewiduje, że każda ze stron może wcześniej zmniejszyć swoje zaangażowanie w nową spółkę.
Źródło: Pamapol
Fot: Piotr Bieniecki www.fototeo.pl
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Robert_Maklowicz_2014.jpg


tagi: Pamapol , Robert Makłowicz , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,