Kategorie produktów

Akaba – jordański kurort

Czwartek, 16 lutego 2023 HURT & DETAL Nr 02/204. Luty 2023
Akaba, to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami. To jedyny port w Jordanii, gdzie linia brzegowa to tylko 27 kilometrów. Z miejskiej plaży doskonale widać pobliski izraelski kurort Eilat, a także egipskie miasto Taba. Jeżeli do tego dodamy, że do granicy z Arabią Saudyjską jest tylko 20 kilometrów – to faktycznie lokalizacja jest wyjątkowa.
Wyjątkowy jest również klimat samej Akaby – jako 150-tysięcznego arabskiego miasta, które żyje swoim tempem, a nikomu się nigdzie nie śpieszy. Jak wygląda handel detaliczny? Jak w typowo arabskim mieście – dużo małych sklepów, w których kupimy najbardziej potrzebne produkty, a w tym ogrom bakalii i przypraw. Popularne są również świeżo wyciskane soki. Produkty alkoholowe kupimy wyłącznie w specjalistycznych sklepach, a większe zakupy zrobimy w supermarkecie. Poszukując polskich produktów, natrafiliśmy tylko na alkohole – Żubrówka Biała oraz Soplica.

 Na zdjęciach przykłady witryn i wnętrz wprost z jordańskich sklepów.

Tomasz Pańczyk

Bez_nazwy_1100.jpg
Bez_nazwy_1101.jpg

Materiał i Foto: E.T. Pańczyk
tagi: Akaba , Jordania , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,