Technologia

IGLOO – od garażu do międzynarodowego potentata

Czwartek, 16 lutego 2023 HURT & DETAL Nr 02/204. Luty 2023
Kiedy pomysł rodzi się przypadkiem i wyrasta na firmę, której dystrybucja sięga ponad 50 krajów na świecie, z pełnym przekonaniem możemy mówić o sukcesie. Tak wygląda historia IGLOO, która na rynku jest już od 37 lat i nieustannie się rozwija.
IGLOO to producent urządzeń chłodniczych, agregatów inwerterowych i kogeneracyjnych, a także pomp ciepła. Rozwiązania firmy idealnie korespondują z potrzebami branży spożywczej, retailowej czy magazynowej, zapewniając kompleksową usługę – dostarczenie produktów, montaż, serwis czy dostęp do całodobowego monitoringu. Potwierdzeniem jakości jest nie tylko klasa wypuszczanych na rynek sprzętów, ale też fakt, że hale produkcyjne rocznie opuszcza około 20 tys. produktów.

W drodze do 70% oszczędności

Obecne warunki gospodarcze i ekonomiczne zachęcają, a niekiedy nawet zmuszają, do szukania oszczędności. Produkty i rozwiązania IGLOO pozwalają na zmniejszenie zużycia energii nawet o 70%.

Core firmy to urządzenia chłodnicze. Produkowane są w najwyższych klasach energetycznych z komponentów zapewniających trwałość i niską awaryjność. Tworząc kolejne gałęzie biznesu, producent zadbał o pełną kompatybilność wszystkich urządzeń. Stąd agregaty inwerterowe perfekcyjnie współdziałają ze wszystkimi chłodziarkami producenta. A system monitoringu zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia stały dostęp do aktualnych parametrów działania.

Od ponad 20 lat działa też MILOO Electronics. Firma ta jest siostrzaną spółką dla IGLOO, produkuje energooszczędne oświetlenie LED, które nie tylko wpływa na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, ale też jest w stanie wpłynąć na zwiększenie sprzedaży punktów, w jakich jest wykorzystane. W jaki sposób? Odpowiednie oświetlenie przestrzeni ekspozycyjnych wizualnie poprawia atrakcyjność eksponowanych produktów, a tym samym zwiększa ich sprzedaż. Do tego właściwie dobrana intensywność i temperatura światła są w stanie zwiększać komfort osób przebywających w placówce.

Nowością w ofercie IGLOO jest natomiast pompa ciepła MultiTherma. Jest dedykowana nie tylko budynkom komercyjnym, sprawdzi się bowiem także w lokalach prywatnych. Współpracuje z każdym typem instalacji grzewczej oraz fotowoltaiką, a jednoczenie posiada funkcję chłodzenia. Jest laureatem najważniejszej nagrody wzorniczej w Polsce – konkursu Dobry Wzór organizowanego od prawie 30 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

MULTIkorzyści

IGLOO od początku stawia na wielofunkcyjność i efektywność swoich rozwiązań. Tak zrodził się pomysł na MultiEnergy. I zacząć należy od korzyści – system pozwala na oszczędności energii elektrycznej rzędu 80%. Jest to pierwsza na świecie technologia, kierowana do stacji paliw oraz hoteli oparta na skojarzonym wytwarzaniu chłodu i ciepła.

W świecie Multi od IGLOO nie mogło też zabraknąć narzędzia, które pozwala zarządzać technologiami dostarczanymi przez producenta. MultiCloud to stałe bezpieczeństwo dzięki monitoringowi pracy przez 24 h siedem dni w tygodniu. Zaletą jest możliwość zdalnej naprawy, co znacząco oszczędza czas.

Działalność IGLOO można opisać jako ekonomiczną i ekologiczną jednocześnie. Minimalizacja zużycia energii elektrycznej pozytywnie wpływa na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, a przy okazji odbiorca może liczyć na znacznie niższe rachunki. Przedsiębiorstwo zaczynało od 30 mkw., a obecnie hale produkcyjne zajmują powierzchnię 3,5 ha. 37 lat na rynku to świadectwo ogromu wiedzy, najwyższej jakości produktów i niezawodności marki.

multicool_save_green_live_green__2_.jpg

igloo_FP_203_kopia.jpg
tagi: IGLOO , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,