Komentarz Branżowy

Lantmannen Unibake Poland - Rok 2022 był pracowity i owocny

Czwartek, 05 stycznia 2023
„Rok 2022 był dla Lantmannen pracowity i owocny. Zrealizowaliśmy z wyprzedzeniem kolejny etap inwestycji w piekarni w Nowej Soli uruchamiając nową linię produkcyjną. Pozwoliło to w pełni zaspokoić oczekiwania polskich i zagranicznych klientów Grupy Lantmannen Unibake. Odnotowaliśmy znaczący wzrost wolumenów produkcyjnych i sprzedażowych, po okresie stagnacji w gastronomii wywołanym pandemią” – zaznacza Jacek Górecki, Dyrektor Zarządzający, Lantmannen Unibake Poland.
„Dzięki bardzo dobremu planowaniu i dyscyplinie kosztowej ograniczyliśmy do niezbędnego minimum podwyżki cen generowane kryzysem energetycznym i galopującymi wzrostami cen surowców. Branża piekarnicza zmaga się z dostępnością i kosztami gazu oraz prądu, a my przygotowaliśmy się na jeszcze mocniejszą ochronę tego obszaru przed nieprzewidywalnymi czynnikami, zwłaszcza wynikającymi z okrutnej wojny tocznej przeciwko naszym sąsiadom w Ukrainie. Cieszymy się również tym, że nasza praca zyskała uznanie wyrażone nagrodami, jak choćby Diamentem Forbes’a czy Innovation Supplier of the Year otrzymanego od kluczowego klienta”.

Jacek Górecki
Dyrektor Zarządzający
Lantmannen Unibake Poland
tagi: Lantmannen Unibake Poland , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,