Wiadomości

Święto polskiego handlu. Targi Grupy Chorten

Środa, 28 września 2022
Stacjonarnie oraz online – 29 września punktualnie o godz. 9 rozpoczną się I Hybrydowe Ogólnopolskie Targi Grupy Chorten. Organizatorzy zaprosili ponad 100 wystawców, spodziewają się ponad tysiąca uczestników – to będzie wielkie święto polskiego handlu!
W czwartek część Stadionu Miejskiego w Białymstoku zamieni się w wielką halę. Na specjalnych stoiskach pojawi się niemal 100 producentów topowych marek, takich jak choćby Mlekovita, Mlekpol, Wedel, Tchibo, JBB, Sokołów, Koral, Pepsi, Coca-Cola, Grupa Żywiec czy Kompania Piwowarska. Będą obecni także przedstawiciele największych dystrybutorów w kraju współpracujących z polskimi sklepami, zaprezentowane zostaną również usługi okołobiznesowe. Będzie to największe wydarzenie branży spożywczej w tej części Polski.

Wystawcy przygotowali wiele targowych hitów cenowych i specjalnych akcji. Właściciele sklepów partnerskich Grupy Chorten będą mieli naprawdę szeroki wachlarz ofert do wyboru. Co więcej za najwyższą wartość zamówień przyznane zostaną wyjątkowe nagrody.

- Nasze targi to idealna okazja do zaprezentowania szerokiej oferty handlowej. Właściciele naszych sklepów partnerskich będą mieli okazje do dokonania większych zamówień w bardzo atrakcyjnych cenach. To wydarzenie to również doskonała okazja do integracji środowiska. Na pewno będzie to wielkie święto polskiego handlu – mówi Sylwia Władyko, dyrektor generalna Grupy Chorten.

Podczas targów odbędzie się też debata o obecnej sytuacji rodzimego handlu, w kontekście tego, jak branża dostosowała się do globalnych zmian, jak handel detaliczny radzi sobie w czasach kryzysu. Wypowiedzą się samorządowcy, eksperci, producenci, właściciele sklepów, którzy na co dzień zmagają się z różnymi wyzwaniami.

- Ostatnie lata były dla nas wszystkich czasem dużych wyzwań. Dostosowania się do trudnych warunków rynkowych i nowych oczekiwań klientów. Grupa Chorten stara się sprostać różnym oczekiwaniom właścicieli sklepów, producentów i dystrybutorów. Od lat budujemy pomost współpracy, bo tylko w ten sposób możemy umacniać polski handel – mówi Sylwia Władyko.

Tegoroczne targi mają formułę hybrydową, a w związku z tym wszyscy partnerzy Grupy Chorten z kraju mogą w nich uczestniczyć przez specjalną platformę. Targi wirtualne potrwają do 3 października.

Czwartek Stadion Miejski w Białymstoku będzie tętnił życiem nie tylko ze względu na targi, ale też z powodu wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie II Mecz Charytatywny na rzecz fundacji Grupy Chorten „Nie bądź obojętny”. Ponownie sportowe umiejętności zaprezentują przedstawiciele Grupy Chorten, sklepów partnerskich, dystrybutorów, producentów.

Podczas targów odwiedzą nas też piłkarze Jagiellonii Białystok. Odbędą się również licytacje, z których dochód trafi do fundacji „Nie bądź obojętny”. Do zdobycia będzie m.in. koszulka reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego z autografem, siatkarskich wicemistrzów świata, piłkarzy Jagiellonii Białystok z logo Grupy Chorten, rękawice bokserskie z autografami Dariusza Snarskiego oraz Roberta Świerzbińskiego.

Zwieńczeniem I Hybrydowych Ogólnopolskich Targów Grupy Chorten będzie uroczysta gala, która odbędzie się 30 września w Hotelu Gołębiewskim. Podczas tej uroczystości specjalne statuetki otrzymają topowi producenci, dystrybutorzy, właściciele najlepszych sklepów partnerskich, jak też sklepów założycieli Grupy Chorten.

- Łączy nas handel, a w handlu liczą się wyniki, ale też zaangażowanie i profesjonalizm. Dlatego chcemy docenić najlepszych liderów w czterech kategoriach – mówi Sylwia Władyko.

Z Polską Grupą Sklepów Spożywczych Chorten współpracuje już blisko 2500 placówek partnerskich. Sklepy pod logo z drzewkiem dębu są w każdym regionie kraju.tagi: Targi Grupy Chorten , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,