Wiadomości

Zmiany w zespole zarządzającym PepsiCo Polska

Czwartek, 30 czerwca 2022
Dagmara Piasecka Ramos
4 lipca 2022 roku Dagmara Piasecka Ramos obejmie stanowisko Dyrektor Generalnej i Prezes Zarządu PepsiCo Polska. Zastąpi tym samym obecnego Prezesa Zarządu Michała Jaszczyka, który w ramach struktur firmy awansował na Wiceprezesa ds. Rozwoju i Transformacji Rynków Franczyzowych w Europie i Dyrektora Generalnego Rynków Franczyzowych w Europie Centralnej.
Dagmara Piasecka Ramos posiada międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach zarządczych. Przez ostatnie 20 lat pracowała w Phillip Morris, gdzie rozwijała karierę w obszarze marketingu, sprzedaży, transformacji, strategii wzrostu oraz cyfryzacji. Praca i życie w wielu miejscach, w tym w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji, pozwoliły nowej Dyrektor Generalnej PepsiCo Polska zyskać pełne zrozumienie zachowań konsumentów i funkcjonowania rynków w różnych regionach świata.

– Objęcie stanowiska Dyrektor Generalnej i Prezes Zarządu PepsiCo Polska jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że mogę włączyć się w rozwój organizacji, która posiada tak wspaniały dorobek rynkowy, społeczny i środowiskowy. Głęboko wierzę, że moja wiedza i wieloletnie doświadczenie pomogą mi zarówno kontynuować tradycję firmy jak i realizować ambitne cele rozwoju na polskim rynku. W biznesie stawiam na odważne kroki, inkluzywność i otwartość, dlatego jestem dumna, że mogę stać się częścią rodziny PepsiCo – powiedziała Dagmara Piasecka Ramos. – Jednocześnie gratuluję awansu obecnemu Prezesowi Zarządu, Michałowi Jaszczykowi, który przez ostatnie 4 lata z sukcesem realizował strategię rozwoju i wzrostu PepsiCo w Polsce – dodała Dagmara Piasecka Ramos.

Od 1 czerwca 2018 r. funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu PepsiCo Polska pełnił nieprzerwanie Michał Jaszczyk.

– Praca na stanowisku Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu PepsiCo Polska była dla mnie niezwykłym zaszczytem. Wspólnie udało nam się nie tylko realizować założone cele biznesowe, ale co ważniejsze prowadzić organizację w kierunku zrównoważonego rozwoju – powiedział Michał Jaszczyk, ustępujący z funkcji Prezesa Zarządu PepsiCo Polska. – Zdecydowanie za największy sukces PepsiCo ostatnich lat uważam inwestycję w projekt ekologicznego zakładu produkcji przekąsek w Środzie Śląskiej, gdzie zastosowaliśmy najbardziej innowacyjne w skali Europy zielone rozwiązania. Cieszę się, że mogę rozwijać się w ramach organizacji i jednocześnie jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie mojej następczyni otworzą jej drogę do licznych sukcesów na nowym stanowisku – dodał Michał Jaszczyk.

W roli Dyrektora Generalnego w Europie Centralnej Michał Jaszczyk będzie odpowiedzialny za współpracę z partnerami biznesowymi na siedmiu rynkach – austriackim, czeskim, węgierskim, słowackim, bułgarskim, czarnogórskim oraz serbskim. Jako Wiceprezes ds. Rozwoju i Transformacji Rynków Franczyzowych odpowiadać będzie za ponad 20 rynków w całej Europie.

Dagmara Piasecka Ramos będzie raportować bezpośrednio do Christophe'a Guille, Wiceprezesa PepsiCo na Europę Centralną i Bałkany.

PepsiCo serdecznie dziękuje Michałowi Jaszczykowi za jego ogromny wkład w rozwój PepsiCo i życzy mu dalszych sukcesów zawodowych.

PepsiCo wita Dagmarę Piasecką Ramos na stanowisku nowej Dyrektor Generalnej PepsiCo Polska i życzy pomyślności w realizowaniu założonych celów strategicznych w ramach organizacji.tagi: PepsiCo Polska , zarząd , personalia , zmiany w zespole zarządzającym , rynek spożywczy , sprzedaż handel , konsument ,