Technologia

Aplikacja, która wyjaśnia funkcje składników produktów kosmetycznych

Piątek, 08 kwietnia 2022
Jak czytamy w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, szczególnie ważne jest, aby produkty, których używamy, i które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, włosami, paznokciami – były dla nas bezpieczne. UOKiK niedługo opublikuje raport dotyczący kontroli kosmetyków, jednak już teraz zachęca do weryfikowania etykiet na produktach pielęgnacyjnych i świadomego ich wyboru.
Analizuj składy kosmetyków

Kosmopedia.org – to proste i bezpłatne narzędzie, które po ściągnięciu na telefon ułatwia podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

Po co w moim kremie są przeciwutleniacze? Czy olej canola może mnie uczulić? Sprawdzaj, jakie składniki mają twoje ulubione kosmetyki oraz zweryfikuj ich funkcje. Użyj do tego internetowej wyszukiwarki lub skorzystaj z aplikacji @kosmopediaorg, którą Prezes UOKiK objął patronatem.

Aplikacje można pobrać bezpłatnie poprzez App Store, Google Play i AppGallery. Skanując skład produktu, dowiesz się, jakie ma składniki aktywne czy bazowe, które z nich chronią go przed zepsuciem, a które nadają zapach. Zobaczysz, jakie jest ich pochodzenie – naturalne czy syntetyczne. Ponadto łatwo możesz wykluczyć w swojej pielęgnacji składniki, które cię uczulają oraz zapisać swoje ulubione składy.Źródło: UOKiKtagi: aplikacja , kosmetyki , drogeria , składniki produktów kosmetycznych , Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ,