Kampanie i Promocje

Ruszyła kampania Ballantine’s „Święta. Tak to robię”

Poniedziałek, 13 grudnia 2021
Ruszyła kampania Ballantine’s „Święta. Tak to robię”. Marka pokazuje w niej, że każdy sposób spędzania świąt jest dobry, jeśli jest zgodny z naszymi wła-snymi potrzebami i pragnieniami. Idea została przedstawiona poprzez ukazanie różnych, kontrastowych sposobów na celebrację świąt. Do udziału w kampanii zaproszeni zostali Piotr Rogucki i RAU.
Ballantine’s udowadnia, że dojrzałość to umiejętność spędzania świąt, tak jak lubimy. Nawią-zaniem do tego jest dedykowana kampanii whisky – Ballantine’s 7YO Bourbon Finish, dojrze-wająca przez siedem lat i leżakująca w beczkach po bourbonie. Ballantine’s 7YO Bourbon Fi-nish łączy ze sobą dwa światy whisky – szkocki i amerykański.

- Kampania świąteczna jest przedłużeniem prowadzonej przez nas od ponad roku kampanii „Tak to robię”. Pokazujemy w niej, że każdy może żyć według własnych zasad, bez koniecz-ności podążania utartymi szlakami i dopasowywania się do oczekiwań innych. Tym razem za-chęcamy do spędzania świąt w swoim stylu, proponując równocześnie nowy produkt Ballanti-ne’s 7YO Bourbon Finish, który przełamuje wszelkie schematy i wzorce – mówi Marcin Za-lewski, senior brand manager Ballantine’s Polska.

Bohaterami kampanii jest dwóch charyzmatycznych artystów – wokalista Piotr Rogucki oraz producent i raper RAU. Obaj poprzez swoją autentyczność udowadniają, że z sukcesem moż-na działać w zgodzie z własną wizją. Muzycy wystąpią w serii video Reelsów na Instagramie, w których w kontrastowych zestawieniach wykreują odmienne sposoby spędzania świąt. Na swoich mediach społecznościowych podzielą się też własnym, indywidualnym podejściem do idei „Święta. Tak to robię”.

W ramach kampanii zostanie przeprowadzona także aktywacja konsumencka, współpraca z influencerami oraz inne działania na profilach marki.

Za opracowanie wizualne kampanii oraz strategię odpowiada agencja VMLY&R.tagi: Ballantine’s , święta , kampania , Rogucki , RAU , alkohole , rynek spożywczy , sprzedaż handel , konsument ,