Drogeria

Primavera Parfum przejmuje spółkę Go2Ecommerce

Piątek, 19 listopada 2021
Primavera Parfum, jeden z wiodących w kraju dystrybutorów e-commerce w branży beauty, nabył 51% udziałów w spółce Go2Ecommerce, specjalizującej się w budowaniu sklepów internetowych oraz skalowaniu sprzedaży. Dzięki zrealizowanej transakcji Grupa Kapitałowa zyska nowe kompetencje w zakresie handlu internetowego oraz otworzy się na inne segmenty rynku.
Z początkiem tego roku Primavera Parfum, działająca głównie w branży beauty, wdrożyła nową strategię rozwoju opartą na dwóch filarach: ekspansji na azjatyckie rynki online oraz usłudze wielokanałowości w dystrybucji internetowej. Spółka oferuje swoim klientom szerokie spektrum sprzedaży kosmetyków i perfum, m.in. poprzez dropshipping, czyli model logistyczny przez Internet, polegający na przeniesieniu całego procesu wysyłki towaru na dostawcę. Portfolio jej usług obejmuje również: stworzenie i obsługę dedykowanych sklepów oraz stref marek na portalu Allegro.pl, czy wykorzystanie własnych kanałów sprzedaży internetowej (m.in. Perfumeria.pl, Tagomago.pl).

Kolejnym krokiem na drodze do umocnienia swoich kompetencji w segmencie e-handlu oraz zapewnienia klientom pełnego pokrycia na rynku e-commerce było przejęcie pakietu większościowego (tj. 51% udziałów) w spółce Go2Ecommerce.

– Od dawna monitorujemy rynek w poszukiwaniu podmiotów, który uzupełniłby portfolio naszych usług. Go2Ecommerce doskonale wpisuje się w model biznesowy Primavera Parfum. Firma zajmuje się tworzeniem profesjonalnych sklepów internetowych oraz szeroko pojętym konsultingiem w ich prowadzeniu, co pozwoli nam zwiększyć efektywność sprzedaży w sklepach własnych oraz dedykowanych – przekonuje Jędrzej Karasek, dyrektor ds. e-commerce w Primavera Parfum. – Z kolei klienci Go2Ecommerce zyskają możliwość skorzystania z modelu dropshippingu, zdejmującego z nich konieczność ponoszenia kosztów związanych z logistyką, co stanowi dla nas szansę wyjścia z usługą poza obszar beauty – dodaje Karasek.

Przejęta spółka specjalizuje się również w obsłudze profesjonalnych kampanii reklamowych dla e-commerce, m.in. z wykorzystaniem takich narzędzi jak: Google, Facebook, Instagram czy Tik-Tok, co w ocenie zarządu Primavera Parfum będzie skutecznym wsparciem dla obsługiwanych przez nią e-sklepów, gwarantując optymalizację sprzedaży przy pełnej kontroli poziomu cen.

Go2Ecommerce to jeden z certyfikowanych partnerów Orange Polska w zakresie tworzenia i kompleksowej obsługi sklepów internetowych. Agencja obsługuje klientów z siedemnastu krajów, a dzięki obecności w Grupie Kapitałowej Primavera Parfum zyska możliwość zaistnienia na dynamicznie rozwijających się, azjatyckich rynkach online.

 – Nasz większościowy udziałowiec przebojem wdarł się na rynki wschodnie w modelu cross-border, oferując polskim markom obecność na największych tamtejszych market place’ach, tj. platformach zakupowych. Liczymy, że potencjał tego rynku, mierzony w miliardach dolarów, poskutkuje nowymi klientami i zleceniami również dla naszej spółki – twierdzi Maciej Stodolny, prezes zarządu Go2Ecommerce.

Wartość umowy nie została ujawniona.



tagi: Primavera Parfum , Go2Ecommerce , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , przemysł spożywczy ,