Drogeria

Konkurs edukacyjno-grantowy „Velvet. Piątka dla Natury” rozstrzygnięty!

Środa, 09 czerwca 2021
20 maja br. opublikowano wyniki pierwszego, regionalnego konkursu w ramach programu „Velvet. Piątka dla Natury”. Konkurs edukacyjno-grantowy jest wyrazem troski o środowisko i ma na celu budowanie ekologicznej świadomości najmłodszych. W ramach programu, w szkołach odbyły się zajęcia tematyczne, przeprowadzone w oparciu o przygotowane scenariusze edukacyjne, a dyrektorzy szkół mogli zwrócić się z wnioskami o dofinansowania szkolnych ekoprojektów.
Program „Velvet. Piątka dla Natury” nawiązuje do pięciu obszarów strategii Eco Agendy 2025 symbolizowanej przez znak „Save Nature”, realizowanej przez Velvet CARE:
  • troski o drzewa;
  • oszczędzania wody; 
  • segregowania odpadów; 
  • redukcji zużycia plastiku;
  • zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
Jury konkursowe nagrodziło 20 klas, które podjęły Ekowyzwania zaproponowane w scenariuszach zajęć edukacyjnych oraz przyznało 5 Ekograntów na realizację szkolnych ekoprojektów o wartości 10 000 zł każdy. Pierwsza edycja programu była skierowana do 93 szkół z powiatów zawierciańskiego i olkuskiego. Jesienią br. program startuje w formule ogólnopolskiej.tagi: Velvet. Piątka dla Natury , konkurs edukacyjno-grantowy , drogeria ,