Wiadomości

Resource Partners przejął 100% udziałów w Atlantic Products

Piątek, 16 kwietnia 2021
Resource Partners, jeden z wiodących inwestorów private equity w regionie CEE poinformował o przejęciu pakietu 100% udziałów w spółce Atlantic Products sp. z o. o.
Atlantic jest firmą rodzinną, założoną w 2001 roku przez Halinę i Witolda Bubacz, zlokalizowaną w północno – zachodniej Polsce. Produkty spółki są w całości eksportowane na rynki Unii Europejskiej i sprzedawane pod markami własnymi klientów. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości naturalnych przekąsek dla psów i jest jednym z wiodących producentów tego typu produktów w Europie.

„Inwestycja w Atlantic, rok po naszej inwestycji w Maced, to kontynuacja strategii mającej na celu stworzenie największego producenta naturalnych przysmaków dla psów w Europie. Zwiększamy tym samym nasz udział w najszybciej rozwijającej się kategorii na rynku pet food. Aktualne trendy w humanizacji zwierząt domowych oraz rosnąca świadomość zdrowego żywienia zwierząt domowych pozytywnie wpływają na rozwój tego rynku.” - mówi Małgorzata Bobrowska-Jarząbek, Partner w Resource Partners.

„Cieszymy się, że wspólnie z Resource Partners możemy dynamicznie rozwijać nasze moce produkcyjne i zwiększać udziały w rynku. Chcemy być liderem w kategorii naturalnych przysmaków w Europie.” - mówi Tomasz Macionga, Prezes Zarządu Maced.

Inwestycja w Atlantic wpisuje się w strategię Resource Partners wspierania rozwoju małych i średnich firm z sektora dóbr i usług konsumpcyjnych.

„Transakcja ta jest przykładem konsekwentnej realizacji naszych założeń inwestycyjnych. Staramy się podążać za kluczowymi trendami, które kształtują zachowania współczesnych konsumentów. Jednocześnie cieszy nas zaufanie, jakim obdarzają nas przedsiębiorcy.” - mówi Ryszard Wojtkowski, Partner Zarządzający w Resource Partners.

W realizacji transakcji Resource Partners doradzali: ALCOM Albert Lewicki, DLA Piper, TS Partners, KPT Doradcy Podatkowi oraz Ramboll Environ.

Właścicielom Atlantic doradzała firma Grant Thornton.

Resource Partners to niezależny inwestor private equity założony w 2009 roku przez zespół doświadczonych menedżerów, którzy wcześniej prowadzili podobne inwestycje w wiodących regionalnych i międzynarodowych instytucjach finansowych i funduszach. Do tej pory Resource Partners zainwestował prawie 300 mln euro w rozwój kilkunastu średnich firm w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Resource Partners inwestuje w szybko rozwijające się firmy z doświadczonym kierownictwem, które wspierają swoim doświadczeniem w zarządzaniu szybkim wzrostem organicznym oraz poprzez przejęcia.tagi: Resource Partners , Atlantic Products , rynek , naturalne przysmaki dla psów , karmy dla zwierząt , produkcja , sprzedaż , ekonomia , finanse ,