Z rynku FMCG

Dziś Światowy Dzień Czekolady - święto miłośników czekolady oraz zrównoważonego rozwoju

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
Dzień Czekolady to zdecydowanie jeden z najsłodszych i najprzyjemniejszych dni. W tym roku Lidl Polska zachęca do świętowania go w wyjątkowy sposób, ponieważ 12 kwietnia to także pierwszy dzień Miesiąca Fairtrade, którego celem jest popularyzacja Fairtrade jako sprawdzonego sposobu na poprawę sytuacji rolników i pracowników najemnych uprawiających m.in. kawę, herbatę, banany czy właśnie kakao.
Czym jest Fairtrade ?

Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który dąży do poprawy sytuacji drobnych rolników, poprzez uczciwe relacje w handlu. Fairtrade działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwych warunków handlowych dla rolników i pracowników w krajach rozwijających się.

Wybierając czekoladę z certyfikatem Fairtrade, konsumenci  wspierają rolników, żyjących z uprawy kakao. Fairtrade oznacza dla nich:
  • uczciwą cenę skupu plonów oraz dodatkowe środki na inwestycje w poprawę jakości i wydajności produkcji, opiekę zdrowotną czy edukację;
  • poszanowanie praw człowieka i praw pracowniczych, w tym równe prawa kobiet i mężczyzn, zakaz pracy dzieci i pracy niewolniczej;
  • dostęp do wiedzy i narzędzi, ułatwiających produkcję z poszanowaniem środowiska.
Dzięki Fairtrade ponad 320 tysięcy rolników uprawiających kakao w Dominikanie, Ekwadorze, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Peru może zapewnić lepsze życie sobie i swoim rodzinom.

Fairtrade w Lidlu

W sklepach Lidl Polska klienci mogą wybierać spośród ponad 50 produktów z certyfikatem Fairtrade, które znajdują się w stałym asortymencie sieci, m.in. czekolad, pralin, owoców, kawy i herbaty. Co więcej, przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem, ta liczba podwaja się, dzięki słodyczom marki Favorina.

Bardzo cieszymy się, że na półkach sklepów Lidl konsumenci znajdują coraz więcej produktów ze znakiem FAIRTRADE, wyprodukowanych z poszanowaniem ludzi i środowiska. Dzięki temu sieć Lidl realnie przyczynia się do poprawy sytuacji drobnych rolników i pracowników najemnych, żyjących z uprawy kakao, kawy, herbaty czy owoców tropikalnych – mówi Andrzej Żwawa, Prezes Fairtrade Polska.

Czekolady i czekoladki J.D. Gross z certyfikatem Fairtrade

Wśród dostępnych w Lidlu produktów z certyfikatem Fairtrade znajdują się czekolady i praliny marki własnej J.D. Gross. Te wykwintne artykuły zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy m.in. czekolada gorzka z 95% kakao (6,49 zł), czekolada Ekwador z malinami (5,49 zł), karmelem (5,49 zł),  migdałami i pomarańczami (5,49 zł), czy bestsellerowe praliny Owoce Morza  (11,99 zł). A to wszystko w Lidlowych Cenach!tagi: Dzień Czekolady , Lidl Polska , czekolady , czekoladki J.D. Gross z certyfikatem Fairtrade , sieci handlowe , rynek spożywczy ,