Wiadomości

Specjał z nowym oddziałem w Wągrowcu. Sukces programu „Partnerstwo dla Handlu”.

Poniedziałek, 01 marca 2021
Od lewej Radosław i Anna Kolonko, właściciele hurtowni Kolonko, Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu GK Specjał
1 marca 2021 r. ruszył nowy oddział Specjał w Wągrowcu. Oddział powstał w wyniku zainicjowanego przez prezesa Krzysztofa Tokarza programu „Partnerstwa dla Handlu”, którego celem jest przede wszystkim wzajemny dynamiczny rozwój na zasadzie synergii. Nowo powstały oddział powstał na bazie HURTOWNI KOLONKO Spółka Jawna w Wągrowcu, która cieszyła się bardzo dobrą opinią w rynku – czytamy w komunikacie spółki.
Klienci od 1 marca otrzymają dostęp do ponad 6 000 pozycji asortymentowych. Specjał rozszerzył ich liczbę o ponad 3500 pozycji. KOLONKO specjalizowała się w dystrybucji alkoholi piwa, wina, produktów ogólnospożywczych, wody, soków, słodyczy, koncentratów oraz nabiału, teraz oferta zostanie uzupełniona o inne kategorie z grupy FMCG oraz zostanie wzbogacona o szersze portfolio producentów. Siły sprzedaży oddziału to 6 przedstawicieli handlowych, region działania to województwo wielkopolskie oraz kujawsko- pomorskie. Dystrybucja będzie realizowana z magazynu 3300 m.kw. powierzchni oraz chłodni 130 m.kw. Państwo Anna i Radosław Kolonko przekazują duży rynek z bardzo dobrymi klientami, Specjał chce rozwijać ten biznes szanując dokonania poprzednika. Biorąc pod uwagę rzetelność kupiecką jaką cieszy się HURTOWNIA KOLONKO Spółka Jawna, doświadczony zespół pracowników posiadających dobre relacje z klientami, Specjał będzie kontynuować współpracę z klientami tej spółki, a także systematycznie pozyskiwać nowych klientów, zwiększać obroty, także dzięki szerokiej ofercie asortymentowej.

GK Specjał na przestrzeni ostatnich lat bardzo intensywnie się rozwija, zarówno w kanale aktywnej dystrybucji detalicznej jak i w oferowanej detalistom franczyzie (Nasz Sklep, Livio, Rabat Detal). W roku 2018 otworzył 3 nowe centra dystrybucyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zielonej Górze i Radomiu. W roku 2019 kolejne 3 w Lublinie, Kaliszu i Śremie oraz cross-dock w Krapkowicach, który został przekształcony w samodzielny oddział na początku 2020 roku. Kolejny 19 oddział Specjał w Wągrowcu, zamknął projekt uszczelniania dystrybucji Specjał w Wielkopolsce, co było istotne z powodu dużej ilości sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych GK Specjał właśnie w tym regionie. Obecnie Specjał realizuje dostawy do sklepów z 19 magazynów dystrybucyjnych rozmieszczonych na obszarze prawie całego kraju będąc jednym z głównych partnerów sklepów z rynku tradycyjnego.tagi: Grupa Kapitałowa Specjał , nowy oddział , Wągrowiec , programu , Partnerstwo dla Handlu , sieci handlowe , przemysł spożywczy , FMCG , sprzedaż , handel , konsument , rynek spożywczy ,