Wiadomości

PIH: Pracownicy handlu powinni być zaszczepieni priorytetowo

Środa, 13 stycznia 2021
W ocenie Polskiej Izby Handlu, pracownicy handlu powinni znaleźć się w grupie priorytetowo szczepionej przeciw koronawirusowi, ponieważ są osobami zapewniającymi funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażonymi na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Na początku grudnia PIH zwrócił się w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia.
- Pracownicy sklepów spożywczych od początku pandemii zapewniają społeczeństwu dostęp do jedzenia, przy czym codziennie mają kontakt z setkami klientów. Są w grupie osób wysokiego ryzyka zakażenia korowanwirusem. Ich zdrowie i dyspozycja są niezwykle ważne. Muszą dbać o zdrowie dla siebie, ale także po to, aby nie zarażać przychodzących do sklepów klientów. Muszą być też dyspozycyjni, bo sklepy od początku pandemii mają problemy kadrowe z powodu chorujących lub przebywających na kwarantannie członków personelu – czytamy w komunikacie PIH.

- Pandemia wyraźnie pokazała jak ważna i niezbędna dla społeczeństwa jest rola sklepów spożywczych. Z pewnością placówki te stanęły na wysokości zadania w zapewnianiu społeczeństwu dostępu do jedzenia. Sieci handlowe dbają o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników. Zagwarantowanie szybkiego dostępu do szczepień tej grupie zawodowej pozwoli na dalsze sprawne i bezpieczne zapewnianie Polakom dostępu do żywności – czytamy dalej w komunikacie Polskiej Izby Handlu.źródło: PIHtagi: PIH , Polska Izba Handlu , koronawirus , szczepionki , pandemia , covid19 , sklepy spożywcze , sieci handlowe ,