Wiadomości

Lineage Logistics wkracza na polski rynek chłodniczy

Czwartek, 03 grudnia 2020
Lineage Logistics Holdings, LLC, należący do REIT największy na świecie dostawca przemysłowych rozwiązań chłodniczych i logistycznych, ogłosił przejęcie spółki Pago Sp. z o.o. („Pago”), czołowego polskiego dostawcy usług magazynowych, dystrybucyjnych i transportowych, od jej obecnego właściciela Tönnies International Holding GmbH („Tönnies”). To strategiczne przejęcie wyznacza wkroczenie spółki na rynek polski i uzupełnia globalną sieć obiektów Lineage i sześć dodatkowych lokalizacji. Założycielem i podmiotem zarządzającym Lineage jest Bay Grove Capital, LLC („Bay Grove”), główna spółka inwestycyjna zajmująca się nawiązywaniem współpracy z silnymi zespołami zarządczymi, której celem jest stworzenie platformy inwestycji długoterminowych. Nie ujawniono warunków finansowych transakcji.
„Cieszymy się, że dzięki przejęciu spółki Pago możemy wejść na rynek polski, znanym z pełnych zaangażowania zespołów pracowników, najnowocześniejszej sieci rynkowej oraz kultury przedsiębiorczości zakorzenionej w firmach rodzinnych - spółka dołączy do naszych podmiotów działających pod hasłem >>Jedna rodzina Lineage<< - powiedział Mike McClendon, prezes ds. działalności międzynarodowej i były wiceprezes ds. optymalizacji sieci formy Lineage. - Przejęcie spółki Pago wyznacza wejście Lineage na polski rynek, cieszący się coraz większym zainteresowaniem naszych klientów, oraz do regionu, w którym dostrzegamy możliwości rozwoju i potencjał na wdrożenie nowych, innowacyjnych rozwiązań”.

Powstała w wyniku przejęcia spółka będzie dysponować łącznie ponad ok. 53 mln metrów sześciennych powierzchni chłodniczej w ponad 330 obiektach rozlokowanych w ponad 15 krajach świata, w tym w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, w Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii.

„Bardzo się cieszymy, że udało nam się połączyć siły z obecnym kierownictwem spółki Pago, przewodzącym jej od 2006 r. i realizującym etos niezawodności, jakości oraz zaangażowania w spełnianie potrzeb klientów, któremu udało się przekształcić spółkę w największego i najnowocześniejszego w Polsce dostawcę rozwiązań chłodniczych - powiedział Adam Forste, prezes Lineage i współzałożyciel oraz wspólnik zarządzający Bay Grove. - Szefowie Pago, Adam, Patryk i Maciej Gościniakowie, pozostaną w spółce i będą wspomagać Lineage w dalszym jej rozbudowywaniu w tym niezwykle ważnym, strategicznym regionie. Pragniemy podziękować Tönnies za wsparcie tej transakcji”.

„Bardzo się cieszymy, że dołączamy do rodziny Lineage - powiedział Patryk Gościniak, wiceprezes Pago. - Lineage jest znane w świecie z wyjątkowej, międzynarodowej sieci obiektów, bogatej gamy rozwiązań dla łańcucha dostaw, a także nowoczesnych, zautomatyzowanych technologii. Jesteśmy zaszczyceni, że Lineage doceniła nasze zdolności i doświadczenie na polskim rynku, a od dziś poprowadzi zespół spółki Pago ku nowej, obiecującej przyszłości, jaka z pewnością czeka rodzinę Lineage. W imieniu zarządu chcę podziękować całemu zespołowi za wysiłki włożone w przekształcenie Pago w przedsiębiorstwo, jakim jest dziś. Ten krok milowy osiągnęliśmy wyłącznie dzięki ich pracy i zaangażowaniu w naszą działalność”.

Funkcję doradcy finansowego spółki Lineage pełnił Rabobank. Doradcą finansowym spółki Lineage była kancelaria Latham & Watkins.

Doradcą prawnym Tönnies była kancelaria PWC Legal.

Lineage jest czołowym na świecie i najbardziej innowacyjnym dostawcą urządzeń chłodniczych dla sektora logistyki, kompleksowych rozwiązań logistycznych, właścicielem wyjątkowej sieci placówek oraz podmiotem zaangażowanym w promowanie bezpieczeństwa żywności, zwiększanie efektywności dystrybucyjnej, wzmacnianie zrównoważoności, ograniczanie szkodliwych skutków działalności dla środowiska i generowania odpadów w łańcuchu dostaw z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki tak prowadzonej działalności Lineage wspomaga swoich klientów, do których należą zarówno spółki notowane w rankingu Fortune 500, jak i małe firmy rodzinne, w zwiększaniu efektywności biznesowej i zabezpieczeniu integralności łańcucha dostaw branży chłodniczej. Od 2008 r. spółka Lineage rozbudowywała powierzchnię posiadanych placówek o 60% rocznie i dziś wynosi ona ok. 53 mln metrów sześciennych, co sprawia, że jest ona największym podmiotem typu REIT oraz ogólnoświatowym dostawcą przemysłowych rozwiązań chłodniczych. W uznaniu innowacyjności w 2019 r. spółka Lineage znalazła się na 1. miejscu wśród najbardziej innowacyjnych spółek na świecie notowanych w publikowanym corocznie rankingu Fast Company oraz na 23. miejscu rankingu tysięcy spółek z całego świata (www.lineagelogistics.com).

Pago jest najbardziej znanym w Polsce dostawcą żywności mrożonej. Z powodzeniem realizuje projekty obejmujące rozwiązania logistyczne w zakresie składowania i dystrybucji, tym samym spełniając potrzeby najbardziej wymagających klientów, w tym także największych w Polsce producentów żywności mrożonej, koncernów międzynarodowych i łańcuchów detalicznych oczekujących usług, które spełniają najbardziej restrykcyjne normy, etycznego podejścia i bezpieczeństwa. Pago prowadzi sieć nowoczesnych ośrodków logistycznych obsługujących sektor żywności mrożonej stworzoną w oparciu o najnowsze normy w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych i wyposażenia, a jej łączna wydajność chłodnicza przekracza 190000 palet. Jeden z obiektów mieści się w Porcie Gdańsk, bezpośrednio przy kontenerowym terminalu głębokowodnym, co sprawia, że spółka Pago jest ważnym ogniwem łańcucha dostaw pod względem obrotu żywnością mrożoną. (www.pago.net.pl)

Bay Grove jest czołową spółką inwestycyjną zaangażowaną w nawiązywanie współpracy z silnymi zespołami zarządczymi, której celem jest inwestowanie i stworzenie platformy inwestycji długoterminowych. Od 2008 r. Bay Grove tworzyło spółkę Lineage Logistics, dokonując przejęć i inwestując we współpracę z przedsiębiorcami, klientami i pracownikami. Spółka posiada szerokie doświadczenie w branży magazynowej i logistycznej, planuje również inwestycje w inne atrakcyjne sektory. Siedziba Bay Grove mieści się w San Francisco. (www.bay-grove.com).Źródło: PAP / Lineage Logistics Holdings, LLC


tagi: Lineage Logistics Holdings , LLC , REIT , Pago , przemysłowe rozwiązania chłodnicze , logistyka , transpot , magazynowanie , chłodnie , artykuły spożywcze ,