Wywiady

Wywiad z Rafałem Bącalskim, Prezesem OCS

Wtorek, 17 listopada 2020 Autor: Monika Kociubińska, HURT & DETAL Nr 11/177. Listopad 2020
Trzy pytania do Rafała Bącalskiego, Prezesa OCS kieruje Monika Kociubińska.

Czy pandemia wywołała zmiany w działalności firmy/transporcie?

Sama informacja o tym, że mamy pandemię zaskoczyła pewnie wszystkie sektory naszej gospodarki, to samo dotyczyło branży transportowej czy też kurierskiej. Stopniowe wyłączanie gospodarki powodowało i w naszych szeregach stan niepokoju oraz zmuszało do szybkiego wyszukiwania nowych rozwiązań logistycznych by skutecznie móc doręczać przesyłki kurierskie na czas. Jako, że mamy bardzo specjalistyczne usługi kurierskie bardzo często korzystamy z połączeń lotniczych samolotów rejsowych. Był to bardzo ciekawy i wzmożony okres w naszej firmie ukazujący, że potrafimy być elastyczni.

Jakie usługi oferuje Państwa firma?

Od 2008 roku oferujemy usługi kurierskie w suchym lodzie i prawdopodobnie byliśmy jednymi z pierwszych, którzy odważnie ruszyli z tym rodzajem przesyłek. Tym rodzajem transportu przewozi się produkty głębokiego mrożenia. Taki serwis jest oferowany przez nas na terenie naszego kraju, jak również za granicą. Kolejnym rodzajem transportu jaki oferujemy są usługi w kontrolowanej temperaturze, gdzie towar lub próbki i wzory nie mogą być zamrożone a wymagają zachowania odpowiedniej temperatury, np. 2-8°C. W tym przypadku posiadamy samochody TCV, które mogą przewieźć większą ilość towaru z dokładnie żądaną temperaturą wraz z wydrukiem. Używamy również specjalistycznych pudeł, które zachowują odpowiednią temperaturę i mogą być przewożone normalnym transportem.

Proszę opowiedzieć więcej o transporcie w suchym lodzie.

Suchy lód w przypadku przesyłek w suchym lodzie jest ich chłodziwem, który utrzymuje zawartość przewożonego towaru w głębokim zamrożeniu – temperatura scalonego dwutlenku węgla wynosi -78,5°C. Przesyłkę od klienta umieszczamy w specjalnym pudełku styropianowym, które następnie zabezpieczamy kartonem, co ułatwia sortowanie paczek, jak również ich transportowanie.

W suchym lodzie transportujemy wszelkiego rodzaju mrożonki (owoce i warzywa), lody, mrożone sorbety, owoce morza i ryby, ślimaki, pizze i zapiekanki, mięsa, a także mrożone pieczywo. W ten sposób przewozimy też towary z segmentu przemysłowego, chemicznego, kosmetycznego oraz farmaceutycznego. Coraz częściej świadczymy usługi transportu towarów w suchym lodzie również klientom indywidualnym.
tagi: OCS , Rafał Bącalski , transport , usługi kurierskie , przesyłki , rynek , ekonomia , finanse , pandemia , koronawirus , covid-19 ,