Wiadomości

Zmarł Mieczysław Janik, wieloletni prezes Spółdzielni Pszczelarskiej Apis

Czwartek, 22 października 2020
W środę zmarł Mieczysław Janik, który był wieloletnim prezesem Spółdzielni Pszczelarskiej Apis i działaczem ruchu spółdzielczego.
Dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom Mieczysława Janika, Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie stała się nowoczesną i rozpoznawalną na całym świecie firmą, będącą chlubą i wizytówką województwa lubelskiego.

Mieczysław Janik, w życiu zawodowym od początku związany był z Lubelszczyzną. Wieloletni Dyrektor Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli, Nauczyciel, Pracownik Oświaty, od 1974 roku związany ze Spółdzielnią Pszczelarską APIS w Lublinie. Zarówno zawodowo jak i społecznie zajmował się Pszczelarstwem. W pracy zawodowej i społecznej wykazywał dużo inwencji i zaangażowania dla dobra rozwoju Spółdzielni oraz gospodarki pasiecznej w kraju.– czytamy w informacji Rady Nadzorczej, Zarządu oraz Pracowników Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie.

Ś.P. Mieczysław Janik podczas swojej wieloletniej pracy zawodowej uhonorowany został wieloma odznaczeniami m.in.  Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Księdza Dzierżonia, Odznaczeniem Zasłużony dla Spółdzielczości Ogrodniczo – Pszczelarskiej.

Jego dobroć, entuzjazm i mądrość, którą tak chętnie się dzielił nie zostaną zapomniane – zawsze będzie w naszych sercach. Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.” - Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie.
Źródło: Spółdzielnia Pszczelarska APIS


tagi: Mieczysław Janik , prezes , Spółdzielnia Pszczelarska , Apis , przemysł spożywczy ,