Z rynku FMCG

Hochland ponownie działa na rzecz ochrony środowiska

Piątek, 16 października 2020
Hochland Polska ponownie działa na rzecz ochrony środowiska w ramach akcji „Clean up the World”. - czytamy w komunikacie spółki. Firma kontynuuje zapoczątkowane w latach ubiegłych wielkie sprzątanie świata pod hasłem ,,Okażę kulturę, jem ser i chronię naturę” .
Jak informuje spółka, uwzględniając obecną sytuację zagrożenia epidemiologicznego, postanowiono w tym roku odejść od dotychczasowej formuły, w ramach której pracownicy w zespołach sprzątali otaczający świat. Ze względów bezpieczeństwa do akcji zostali zaproszeni pracownicy wraz z rodzinami. Akcja ,,Okażę kulturę, jem ser i chronię naturę” trwała na terenie całej Polski od 18 września do 5 października. Wspólnie spędzony na sprzątaniu świata czas uczestnicy dodatkowo mogli uwiecznić na zdjęciu i podzielić się nim z pozostałymi pracownikami.

Hochland chce w realny sposób dbać o środowisko naturalne i promuje postawy proekologiczne wśród pracowników. Sprzątanie po innych to niezła szkoła życia, pozwala nabrać nieobojętnego stosunku do środowiska i wpływu człowieka na jego stan.

Tym razem zebraliśmy 15 worków po ponad 30 kg, co daje w sumie 450 kg śmieci, a więc jeszcze więcej niż temu. Sprzątaliśmy w różnych miejscach Polski: na terenie gminy Kaźmierz, w Puszczy Niepołomickiej, na terenie rogatek Wrocławia, pobocze przy drodze między Lipnicą a Brodziszewem i między Sokolnikami Małymi a Brodziszewem, czy wreszcie leśną drogę w Węgrowie. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale najważniejsze są chęci. Planujemy powtórki sprzątania świata, zgodnie z hasłem: okazujemy kulturę, jemy ser i chronimy naturę! – podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Hochland działa na polskim rynku od ponad 25 lat, do portfela marek należą najpopularniejsze sery: Hochland, Almette, Valbon. Produkuje w Polsce w dwóch fabrykach: w Kaźmierzu i Węgrowie.tagi: Hochland Polska , Clean up the World , ochrona środowiska , ekologia , sprzątanie świata , sery , nabiał , produkty mleczarskie , hurt , detal , sprzedaż , handel , konsument ,