Wiadomości

Od czwartku obowiązują godziny dla seniorów

Czwartek, 15 października 2020
W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa wróciły tak zwane godziny dla seniorów. Nowe zasady dotyczą osób powyżej 60 roku życia w godzinach od 10 do 12 od poniedziałku do piątku i będą obowiązywać w sklepach, drogeriach i aptekach.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, godziny dla seniorów obowiązują od czwartku, 15 października do odwołania. Godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe. Godziny dla seniorów nie obowiązują np. w sklepach RTV i AGD, odzieżowych, meblowych czy budowlanych.

Jak czytamy w rozporządzeniu - przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.


tagi: godziny dla seniorów , rozporządzenie , prawo , ustawa , ograniczenia w handlu , sprzedaż , koronawirus , pandemia , covid19 , gospodarka , ekonomia , finanse ,