Wiadomości

Auchan Retail Polska podpisało umowę najmu dla 6 lokalizacji należących do Griffin Real Estate

Wtorek, 04 sierpnia 2020
Auchan Retail Polska podpisało z Chariot platform, firmą zarządzaną przez Griffin Real Estate, umowę na przedłużenie najmu dla 6 sklepów Auchan zlokalizowanych w obiektach należących do Griffin Real Estate na okres 12 lat. Łączna powierzchnia handlowa, której dotyczy umowa najmu to 83 000 mkw. Transakcja ta jest jedną z największych umów najmu, jakie zostały podpisane ostatnio w Polsce.
Auchan Retail Polska podpisał umowę na przedłużenie najmu dla sześciu hipermarketów zlokalizowanych w Szczecinie Struga, Rybniku, Słupsku, Gdańsk Kołobrzeska, Nowym Sączu i Lublinie Czechów, o łącznej powierzchni najmu ponad 83 000 mkw.

Przedłużenie umowy z naszym historycznym partnerem - Auchan Retail Polska potwierdza, że pomimo obecnej, bezprecedensowej sytuacji obiekty handlowe, którymi zarządzamy, pozostają atrakcyjne zarówno dla najemców, jak i klientów. Aktywa w naszym portfolio mają długą historię dobrych wyników biznesowych, co znajduje odzwierciedlenie w ich odporności na zmiany na rynku detalicznym. Doceniamy zaufanie, jakim obdarza nas Auchan i cieszymy się na dalszą owocną współpracę - powiedział Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za platformę Chariot.

Doceniamy silną lokalną pozycję nieruchomości należących do Chariot platform, w których nasze obroty wciąż rosły pomimo pandemii koronawirusa. Przedłużenie umowy najmu dla sześciu lokalizacji na kolejne 12 lat jest wyrazem naszego przekonania o ich wysokim potencjale, a także długofalowego podejścia w planowaniu naszej obecności w Polsce. Chcemy nadal bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na tym rynku - powiedział Gerard Gallet, Dyrektor Generalny Auchan Retail Polska.tagi: Auchan Retail Polska , Chariot , Griffin Real Estate ,