Kategorie produktów

Dobra passa MLEKOVITY trwa

Środa, 15 lipca 2020 HURT & DETAL Nr 07/173. Lipiec 2020
Pierwsze półrocze 2020 r. – mimo zawirowań rynkowych wywołanych pandemią COVID-19 – zakończyło się dla firmy MLEKOVITA ogromnym sukcesem, który znacznie przerósł cele założone na ten okres.
Dzięki najwyższej jakości oferowanych produktów, skutecznemu zarządzaniu i codziennej ciężkiej pracy rolników – dostawców mleka oraz pracowników całej Grupy MLEKOVITA – przychody firmy w pierwszej połowie roku zbliżyły się do poziomu 3 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, dynamika sprzedaży w pierwszej połowie 2020 r. wzrosła o ok. 13%. Na ten wynik składa się także wyjątkowa aktywność eksportowa, która pozwoliła osiągnąć wartość sprzedaży bliską 1 mld zł i dynamikę sprzedaży na poziomie 21% (porównując pierwsze sześć miesięcy 2020 r. do tego samego okresu 2019 r.).

Wspomniany wzrost dynamiki pozwolił w okresie od stycznia do czerwca 2020 r. osiągnąć rekordowy poziom 1,3 mld litrów skupionego mleka. To zdecydowanie wpływa na możliwości rozwoju asortymentu i pomaga w podjęciu decyzji o kolejnych inwestycjach w rozwój zakładów Grupy MLEKOVITA. Dzięki wszystkim tym czynnikom MLEKOVITA może sprawnie odpowiadać na rosnące oczekiwania konsumentów.


tagi: MLEKOVITA , wyniki finansowe , ekonomia ,